Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3218 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 9 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 186 adet sonuctan sayfa basi 161 ile 180 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek faiz ödemelerini geri almak ?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı Adanasporlu Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim Avukat mektuplar yazdi ama sonuc elde edemedi..bosu bosuna 3000 Euro verdim..
    MAhkemye gideim dedi cavap bile vermedim...
    sevgili arkadasim sen neden avukata para ödüyorsun anlamadim
    mesela benim anlasmam hak edersek aldigimin yüzde yirmi besi ni kendileri alacak
    benim cebimden para cikmiyacak

2. seloaga üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    8 mesaja 11 teşekkür aldı
    ne yazikki biz öyle anlasmadik..biz eGARANTI mektupla hallederim dedigi icin tamam demistik..3000 Euro bosuna verdik..

5. Adanasporlu üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    ne yazikki biz öyle anlasmadik..biz eGARANTI mektupla hallederim dedigi icin tamam demistik..3000 Euro bosuna verdik..
    sevgili adanasporlu arkadasim almanyanin neresinde oturdugunu bilmiyorum ama ben
    odenwald breuberg de oturuyorum buraya yakin oturuyorsan sana yardimci olmak
    isterim benim duyduguma göre tekrar dava acabiliyorsun ama ben o tarafa gidince
    senin bu davani soracagim seni bilgilendiririm bu arada benim memlekette adana
    yani hemseriyiz saygilar selamlar

7. seloaga üyemize teşekkür edenler:

Üye Fedayi38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    189
    13 mesaja 23 teşekkür aldı
    Arkadaslar bugün Avukata gittim ve görüstüm.
    Bana benim davanin olumlu oldugunu söyledi ve kazanmamizin yüzde yetmis gibi oldugunu söylüyor.
    Bana dedigi su davayi kayip etsek bile hic bir kayibin olmaz dedi olsa olsa 650€ yanar dedi fakat karsiliginda tahmini olarak 10-15 bin euro arasi para alirsin dedi.
    Bu 650€ yu 250€ su bankadan jahressummenblätter istiyecek geriye dönük yani son 10 seneyi. Ikinci 250€ da Finanzmatematikere verecekmis bu gecmis 10 seneyi heablamasi icin birde olurya dedi davayi kazanamasak rechtschutza 150€ selbstbeteiligung ödersin dedi.En sonundada sonuc nezaman belli olur dedim oda bana yaza belli olur dedi bende ins.... kazanirsak izin parasi cikar dedim ve ayrildim.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    36
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadaslar her avukat olumlu bakiyor bu ise. Sizin aranizdan hic parayi geri alan oldumu?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    21
    6 mesaja 9 teşekkür aldı
    bana da auvkat kazanirsin demisine ragmen ve 2 sene gecmesine ragmen hic bir bilgi bana yolamadi.
    rechtsschutz da cikisimi verdiler bu olaydan sonra fazla zarar göründügü icin baska sigortalarda bana tekrar rechtschutz yapmiyor.
    yani benim acimda cogu auvkatlar para kazanma amacli kazanirsin deyip mileti gaza getiriyorlar.
    yinede kendi karainiz.
    burda arkadas da kazandi adama 2020 de bitecek olan keredisini simdiden bitirerek düsük bi faiz teklif edildi.
    tanimadigniz bi auvkatla bu ise girmeyin derim

11. selvet üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    Alıntı seloaga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sevgili adanasporlu arkadasim almanyanin neresinde oturdugunu bilmiyorum ama ben
    odenwald breuberg de oturuyorum buraya yakin oturuyorsan sana yardimci olmak
    isterim benim duyduguma göre tekrar dava acabiliyorsun ama ben o tarafa gidince
    senin bu davani soracagim seni bilgilendiririm bu arada benim memlekette adana
    yani hemseriyiz saygilar selamlar
    Aleyküm selam BEn Aachenda kaliyorum Avukatimiz Krefeldte bize mektupla kesin hallederiz demisti..sonra yanina gittik MAhkemeye verecegizb dedi ve %100 kazaniriz dedi..ama mektup icinde %100 dedigi icin biz umut görmedik..en son mektup yazdi 14 Nisana kadarkarar verin dedi..bizde mektubuna cevap bile vermedik..öyle biraktik..bizlerdende selamlar saygilar..Aachene bekleriz..

Üye Fedayi38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    189
    13 mesaja 23 teşekkür aldı
    Benim anlamadigim bu davada Rechtschutzu olan arkadaslar neden cekiniyor.
    Benim Rechtschutzumdan avukata bildiri gelmis dava üstleniyorlar yani ödüyorlar.
    Sizlerinkinide Rechtschutz ödüyorsa bence hic cekinmenize gerek yok zanederim.
    Burdakayip edeceginiz birsey yok bence yoksa benmi yaniliyorum arkadaslar bilmedigim birseyllermi var.
    Benide aydinlatirsaniz sevinirim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    Aleyküm selam BEn Aachenda kaliyorum Avukatimiz Krefeldte bize mektupla kesin hallederiz demisti..sonra yanina gittik MAhkemeye verecegizb dedi ve %100 kazaniriz dedi..ama mektup icinde %100 dedigi icin biz umut görmedik..en son mektup yazdi 14 Nisana kadarkarar verin dedi..bizde mektubuna cevap bile vermedik..öyle biraktik..bizlerdende selamlar saygilar..Aachene bekleriz..
    sevgili hemserim 240 km aramizda uzaklik var kismetse tanisiriz
    senin mevzuya bir seyler yazmak isterim ben duyduguma göre
    bu ev kredileri icin hak arama suresi tekrar uzatilmis yani uzatilmissa
    tekrar birilerine danisabilirsin eger öyle bir hakkin varsa bence git
    tekrar dava ac ama benim actigim gibi olursa senin cebinden bes kurus
    cikmaz bir düsünmeni tavsiye ediyorum benim davadan yeni gelisme olursa
    ben yinede sizleri bilgilendiririm saygilar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    sevgili hemserim 240 km aramizda uzaklik var kismetse tanisiriz
    senin mevzuya bir seyler yazmak isterim ben duyduguma göre
    bu ev kredileri icin hak arama suresi tekrar uzatilmis yani uzatilmissa
    tekrar birilerine danisabilirsin eger öyle bir hakkin varsa bence git
    tekrar dava ac ama benim actigim gibi olursa senin cebinden bes kurus
    cikmaz bir düsünmeni tavsiye ediyorum benim davadan yeni gelisme olursa
    ben yinede sizleri bilgilendiririm saygilar
    evet o Kadar uzak degiliz...insalahh tanisiriz..biz hic dava acmadik..Avukat mektupla KESIN olarak hallederim Mahkemeyegerek demisti..simdi iseMAhkemde KESIN alirim diyor bizde inamamdik dedigim gibi mektubuna cevap vermedik o da aramadi..öyle biraktik.umarim sizler alirsiniz..selamlar

16. Adanasporlu üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    5 mesaja 11 teşekkür aldı
    arkadaslar bende 2015 yilindan beri ugrasiyorum nihayet mahkeme sonuclandi ve 6000 euro para geri odediler krdimin zamanina daha iki sene vardi krediyide simdiden cikabiliyorum benim hukuk sigortam vardi hepsini odedi sunu soylemek istiyorum sonuna kadar gidin hepiniz mutlaka kazanirsiniz sadace biraz sabretmeniz lazim birde bu isten gercekten anlayan avukatlarla calisin selamlar

18. 2 kişi turgut38 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Alıntı turgut38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende 2015 yilindan beri ugrasiyorum nihayet mahkeme sonuclandi ve 6000 euro para geri odediler krdimin zamanina daha iki sene vardi krediyide simdiden cikabiliyorum benim hukuk sigortam vardi hepsini odedi sunu soylemek istiyorum sonuna kadar gidin hepiniz mutlaka kazanirsiniz sadace biraz sabretmeniz lazim birde bu isten gercekten anlayan avukatlarla calisin selamlar
    turgut usta sen nerede kaliyorsun, yakin ise enin avukattan bilgi alabiliriz.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    gözünüz aydin ilk defa ALDIM diyen siz oldunuz...hayirli olsun..

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    gözün aydin arkadasim, bu konu acilali 2 sene oldu,173 mesaj yazilmis, ilk para alan sen oldun.
    biraz detay yazabilirmisin? hangi bankadan,ne zaman ve ne kadar kredi almistin?% kac faizle? kiracin varmi? ev veya daire ne almistin?
    sen neyi kazandin? bu 6000€ ne icin sana ödendi? rechtshutz'un hangisinde? avukat masrafin ne kadar tuttu?
    cok olduysa kusura bakma

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    5 mesaja 11 teşekkür aldı
    arkadaslar benim banka sparkasse herford sene 2009 yuzde 4,8 faiz almistim kredi 170,000 kiracim yok avukat masrafi olarak ilk once 1200 euro odemistim 6000 euro bana fazla faiz alindigi icin odendi yanliz bu 6000 euro oyle birseyki onun bile finanzamt vergisini aliyor rechzut D.A,S avukatla yuzde 30 anlasmistim yani 6000 euronun yuzde otuzu ben burada bielefelde kaliyorum sparkasse bana 30,04.2017 kadar zaman vermisti bankadan cikmam icin bende commerzbankla anlastim faiz orani yuzde 1,2 anlastim selamlar baska sorusu olan varsa yardimci olurum

23. 4 kişi turgut38 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    44 mesaja 69 teşekkür aldı
    Makemeden mektub geldi guterverhandlung icin. Artik ne anlama geliyorsa bilmiyorum. benimde orda olmami zorunlu tutuyorlar ayrica avukat olmasinida istiyorlar. Gegen hafta bankadanda arayip randevu istediler AMA randevunun nedenini söylemediler.

Alıntı giresun28 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Avukatimdan mektup geldi,Rechtschutz davayi üstlenmis.
    Mahkemede dava acmis.artik sonucu bekliyecegiz bakalim.
    bu arada benim kredinin süresi 2014 de bitti.

25. giresun28 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    arkadaslar bugün bankadan aradilar haftaya randevu verdiler sonucu haftaya sizinle paylasirim saygi ve selamlar

27. seloaga üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    arkadaslar bugün bankadan aradilar haftaya randevu verdiler sonucu haftaya sizinle paylasirim saygi ve selamlar
    merhaba ne yaptiniz ????

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    18
    7 mesaja 7 teşekkür aldı
    bankaya gittim bankadaki memur yüzüme bakmadan sizzin randevunuz bugün degil haftaya dedi
    bende sinirlendim birakip ciktim bugünde bankadan tekrar aradilar randevu icin bende sizinle
    muhatabat olmak istemiyorum baska birisi arasin konusalim dedim yani onun bana yaptigi
    saygisizligi suratina vurdum sizinle kesinlikle bu konuyu konusmak istemiyorum dedim
    o da tamam dedi merkezden bir memura devredecegini söyledi simdi haber bekliyorum
    gelismelerden tekrar haberdar ederim saygilar

30. seloaga üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    24 mesaja 36 teşekkür aldı
    Slm. Benimde 12.01.18 tarihinde mahkemem var.
    Bakalım sonuç ne olacak.
    Sizleri mutlaka bilgilendiririm

32. GS_HeMsO üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)