Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3218 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 10 Sayfadan 12345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 186 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek faiz ödemelerini geri almak ?

Tecrübeli Üye cw_expert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kara Toprak
    Ettiği Teşekkür
    422
    76 mesaja 284 teşekkür aldı

Yüksek faiz ödemelerini geri almak ?

merhaba arkadaslar biraz önce televizyonda gördüm. almis oldugunuz krediler yüksek faizli ise ödemis oldugunuz fazla faizi geri aliyor ve kredinizi güncel düsük faizli krediye ceviriyoruz diyor. bu konuda bilgisi olan varmi. benim ev kredim var ve 8 yildir ödüyorum ve faiz oranim bi hayli yüksek idi. eger anlatilanlar dogruysa bayagi karli olacak benim icin..

saygilarimla

2. 2 kişi cw_expert üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    yüksek Faiz nasill olcakki ?
    Anlasma yaparken Kabul ediyoruz sonucda
    yani 5 se 5,4 se 4
    yanlis anlamissindir

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı clon Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yüksek Faiz nasill olcakki ?
    Anlasma yaparken Kabul ediyoruz sonucda
    yani 5 se 5,4 se 4
    yanlis anlamissindir
    aynen ne yani sen 10 sene %9 faizli kredi al
    5 sene sonra faizler %5 e düssün sende aradaki farki iste .. olmayacak is ..
    sadece aldigin kredinin islem parasini geri alabiliyorsun onunda kurallari var

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    konuyu acan cw_expert'e tesekkürler,bu konu mühim. yalniz lütfen bilgisi olanlar yazsin,bilmediginiz seylere olmaz demeyin...
    2002 - 2008 seneleri arasinda,bankalarin yaptigi kredi sözlesmelerinde hatalar olabiliyor.
    widerrufsbelerung,alman devletinin istedigi gibi yazilmamis kredi vertraglarina,o zaman yaptiginiz vertrag gecersiz oluyor,kanunlara uygun degil.
    mesala 2005'de vertrag yaptiniz diyelim,5% ile, simdi mahkeme yoluyla hakkinizi ararsaniz, yaptiginiz vertragi iptal ettirme sansiniz var.
    bugün aktüel olan faiz orani,2005'den bugüne kadar sayiliyor,bugün 2% ise 10 sene 5% ödediysen farkini geri aliyorsun.
    eniyisi 2002-2008 arasi kredi vertragi yaptiysaniz,bu konuda uzman bir avukata inceletin,yarariniza olur.

7. 2 kişi akbaba üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye cw_expert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kara Toprak
    Ettiği Teşekkür
    422
    76 mesaja 284 teşekkür aldı
    arkadaslar yorumlariniz icin tesekkür ederim ama olaya hakim olmadan gerekli gereksiz yorum yapip gereksiz bilgi kirliligi yapmaya hic gerek yok.

arkadasin birisi kredi alirken sözlesme yapiyor ve herseyi kabul ediyorsun diyor ama bu sözlesmeyi yaparken islem parasinida kabul ediyorduk ama ne oldu islem paralari geri ödendi. hatta eger islem parasini geri alirken parayi geri almayip yeni sözlesme yapmak istiyorum derseniz kredinizin faiz oranini bile düsürebiliyorsunuz diye okudum. ( hürriyet gazetesi bu konu ile ilgili haber yapmis google da aratirsaniz bulursunuz )

anlatmak istedigim sey kredi alirken ödenen islem parasi degil kesinlikle.

bu konu ile ilgili avukatlik bürolari haber yapiyor ve bu adamlar eger böyle bir sey olmasa cikipta bu olayi tv ye tasimazlar. ben kendim biraz arastirma yapayim edindigim bilgileri sizlerler paylasmaya calisacagim.

saglicakla...
    Konu cw_expert tarafından (07 Haziran 2015 Saat 01:26 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi cw_expert üyemize teşekkür etti:

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,907 mesaja 156,488 teşekkür aldı
    Arkadasim bunu arastirib buraya yazarsan cok makbüle gecer sanirim.

Zamaninda Onur Arkadasimiz Kredi Masraflarini geri alabilirsiniz diye konu acmisdi cogumuz geri aldik dilekce yazarak.

Simdide sen bunu aydinlatrsan sayende belki bunuda geri alabiliriz.

Tecrübeli Üye ZSworld - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,372
    149 mesaja 453 teşekkür aldı
    Bildiğime göre 2014 senenin sonuna kadar gecerliydi. Halen gecerlimi bilemeyeceğim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konuyu acan cw_expert'e tesekkürler,bu konu mühim. yalniz lütfen bilgisi olanlar yazsin,bilmediginiz seylere olmaz demeyin...
    2002 - 2008 seneleri arasinda,bankalarin yaptigi kredi sözlesmelerinde hatalar olabiliyor.
    widerrufsbelerung,alman devletinin istedigi gibi yazilmamis kredi vertraglarina,o zaman yaptiginiz vertrag gecersiz oluyor,kanunlara uygun degil.
    mesala 2005'de vertrag yaptiniz diyelim,5% ile, simdi mahkeme yoluyla hakkinizi ararsaniz, yaptiginiz vertragi iptal ettirme sansiniz var.
    bugün aktüel olan faiz orani,2005'den bugüne kadar sayiliyor,bugün 2% ise 10 sene 5% ödediysen farkini geri aliyorsun.
    eniyisi 2002-2008 arasi kredi vertragi yaptiysaniz,bu konuda uzman bir avukata inceletin,yarariniza olur.
    Eger 2002 den sonra yapilan Ev Kredisi sözlesmelerinde yanlis Widerrufsbelehrung yazilmissa $imdiki aktüel faiz orani icin Kredi sözlesmesi iptal edilip yeni anlasma yapilabiliyor, geriye dönük para alma sözkonusu degil sadece bugünden itibaren kalan süre icin ucuz faizli Kredi anlasmasi yapiliyor
    Vorfälligkeitsentschädigung ödenmisse bu geri alinabiliyor
    Konu aslankral tarafından (10 Haziran 2015 Saat 02:17 ) değiştirilmiştir.

13. 2 kişi aslankral üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    ben kredi vertraglarimi bir avukata incelettim,2005 ve 2008'de Naspa'dan 4,1% ile ev keredisi almistim,
    2005'de aldigim krediyi iki sene önce, bu sene temmuz ayindan gecerli olarak 3,6%'dan uzatmistim.
    2008'de aldigim kredideki Widerrufsbelehrung yasalara uygunmus,
    2005'de aldigim kredideki Widerrufsbelehrung, avukatin dedigine göre hataliymis.
    avukat büyük ihtimalle davayi kazaniriz,vertrag gecersiz sayilir ve yeni vertrag yaparsin dedi, 3,6% dan uzattigim kredi yerine aktüel kredi faiziyle yeni vertrag yapabilirmisim.
    avukat dava 22.000€ tutar diyor, yalniz rechtschutz um yarisini ödemek istiyor,cünkü kirada dairelerim var,kredinin hepsi benim icin degil diye yarisini ödemek istiyorlarmis.
    avukata dedikki, rechschutz eger paranin hepsini öderse dava acalim, nihayet kaybetme ihtimalide var.
    gelismeleri burdan yazarim,sizlerde 2002 - 2008 arasi kredi aldiysaniz ,bir avukata inceletin,kariniz olabilir..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    akbaba karde$im
    2005 deki anla$mayi iki sene önce 3,6 % uzattiysan , 2013 senesinde uzatmis oluyorsun 2002-2008 arasi olan kredi sözle$melrinde hata sözkonusu degilmi ?
    Senin avukatin 2005 deki Vertragin icin geriye dönük süre icin para alma $ansi oldugunumu söylüyor ?
    Benim Vertragda BHW de Aralik 2005 de basladi ve bu sene Aralik 2015 de bitiyor, bir ay önce ING Bankasiyla 1,55 % anlastim,
    Benim BHW de Widerrufsbelehrungda Nette arastirdigim kadar yanli$mi$, buna dayanarak BHW ye itiraz yazdim, benden 6 ay icin 1500 Euro Vorfälligkeitsentschädigung
    istiyorlar, maddi olarak bir avantajim olmadigi icin herhangi bir i$lemde bulunmadim ve sene sonunu beklemeye karar verdim.

16. aslankral üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    aslankral kardesim,Widerrufsbelehrung hatalarini ben bir aydir duyuyorum,iki sene önce böyle birseyden haberim yoktu,
    senin durumunda olsam, bende birsey yapmam, kalan borcunu bilmiyorum ama 1,55% süper rakam.
    benim kalan borcum 350.000 civarinda, 3,6% yerine 1,55% den kredi alabilsem,10 senede yaklasik 70.000€ fark eder
    simdi sorabilirsin,iki sene önce neden 3,6% imzaladin diye.isime geldi, faizlerin buraya kadar düsecegini kimse bilemezdi.
    avukat geriye dönük para almaya söz vermiyor, ben uzattigim kredi vertragindan kurtulmanin ve insallah seninki gibi yeni kredi vertragi yapmanin pesindeyim..

18. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    3 mesaja 8 teşekkür aldı
    Bende 2006 yilinda ev kredisi cektim 4 küsür% ten stadtsparkasse kölnbonn dan avukata danistim ve wiederrufsbelehrungun hatali oldugunu söyledi önce bankaya ihtar mektubu yolladi cevap gelmeyince mahkemeye basvurduk rechtschutz kabul etti.Simdide beklemekteyiz. 10 gün gecti.yeni haber gelirse yazarim.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Widerrufs-Joker: Fehlerhafte Widerrufsbelehrung im Immobilienvertrag

Muster für widerrufsbelehrung 2004
    Muster für widerrufsbelehrung 2008
    Muster für widerrufsbelehrung 2009
    Muster für widerrufsbelehrung 2010

iyice okuyun arkadaslar.. ve sözünüzden (vertraginizdan) gerige dönmek istiyorsaniz avukat tutun.. avukatsiz isiniz zor olur.. ve avukatla da kazanma sansiniz fazla yüksek degil..
    Konu talo176 tarafından (17 Haziran 2015 Saat 21:45 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Alıntı adana01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bende 2006 yilinda ev kredisi cektim 4 küsür% ten stadtsparkasse kölnbonn dan avukata danistim ve wiederrufsbelehrungun hatali oldugunu söyledi önce bankaya ihtar mektubu yolladi cevap gelmeyince mahkemeye basvurduk rechtschutz kabul etti.Simdide beklemekteyiz. 10 gün gecti.yeni haber gelirse yazarim.
    arkadasim eger sakincasi yoksa, kredi miktarin ne kadar? avukat ücreti ne tutuyor? rechtschutz avukat ücretinin hepsini karsiliyormu?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    3 mesaja 8 teşekkür aldı
    Kredi miktari 160 000 rechtschutz hepsini ödüyor

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    Alıntı adana01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kredi miktari 160 000 rechtschutz hepsini ödüyor
    adana01, rechtschutz sigortan hangisi
    benim ARAG karsilamiyor

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    3 mesaja 8 teşekkür aldı
    aslankral arkadas ben ford un sigortasini kullanmaktayim rechtschutz haftpflicht

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadasim bunu arastirib buraya yazarsan cok makbüle gecer sanirim.

Zamaninda Onur Arkadasimiz Kredi Masraflarini geri alabilirsiniz diye konu acmisdi cogumuz geri aldik dilekce yazarak.

Simdide sen bunu aydinlatrsan sayende belki bunuda geri alabiliriz.
    Selam memoli kardes aslinda bu haber dogru yanliz tam daha kimse bilmiyor yani aukatlarin cogu bilmiyor kölnde bir disburgda bir aukat simdilik bununla ugrasiyor kesin sonuc almadan buraya yazmak istemedim ama olayin takipcisiyim
    Ben yaklasik 3 aydir beri takipdeyim daha önceki konumdada kesin emin olunca konu acmistim

26. .onur üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Slm arkadaşlar ben de ayni davadan dolayi avukat a baş vurdum bankaya 29 temmuz a kadar frist verdi.çevremden başvuranlar var bankanin verdigi cevap davanizi hukuk bölümüne yönlendirdik şeklinde bekleyip görecegiz.bu arada ben krediyi 2003 de aldim 2011 yeniledim 2014 de 4700 euro tazminat ödeyerek kapattim.buna ragmen avukat fark etmez bizim tazminat hakkimiz var diyor.yeni haberler gelirse paylaşirim buradan.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    8 mesaja 29 teşekkür aldı
    Alıntı cw_expert Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar biraz önce televizyonda gördüm. almis oldugunuz krediler yüksek faizli ise ödemis oldugunuz fazla faizi geri aliyor ve kredinizi güncel düsük faizli krediye ceviriyoruz diyor. bu konuda bilgisi olan varmi. benim ev kredim var ve 8 yildir ödüyorum ve faiz oranim bi hayli yüksek idi. eger anlatilanlar dogruysa bayagi karli olacak benim icin..

saygilarimla
    arkadasim var wiederrecehtruf yapiyorsun aliyorsun ben yaptim ve hallettik bir avukat araciligiyla istersen bana özel yaz detayli anlatayim
    Konu zipkin1 tarafından (27 Temmuz 2015 Saat 20:13 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 11 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 11 misafir)