Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3218 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 186 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek faiz ödemelerini geri almak ?

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    zipkin1 arkadas,burda yazsan hepimiz yararlansak

2. akbaba üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selam Arkadaşlar,
    Çok önemli olduğu kadar çok da rıskli bir konuya benziyor. Ben de televizyon ve basından izlediğimde esinlenerek, tüketici koruma derneğine başvurdum ve 2009 yılında almış olduğum konut krdisinde banka tarafından yanlışlık yapılıp yapılmadığını tetkik ettirdim. Ancak bize konu hakkında bilgi veren avukat, widerspruch ta hatalar olduğunu, ancak ilk itiraz mektubuna 3000€, devamının da risk olduğunu, mahkeme masraflarının yaklaşık 30 000€ tutacağını söyleyince, ve kazanma şansımızın da belirsiz olduğu söylemesi, bizde sanki avukat ; "davayı alayım da, gerisi......" Gibi bir his uyandırdı.
    Hukuk sigortası da davayı üstlenmeyince, biz beklemedeyiz.
    Siz değerli arkadaşların başarı ve bilgilerine ihtiyacımız var. Aslında bu foruma hukukçu arkadaşlar da dahil olr da bizi aydınlatırlarsa, seviniriz.
    Konu muğlak, avukatlar acaba %80-85 gibi bir şans tanıyorsa da, kaybedersen sen o %15-20 sini içindeydin diyebilirler.
    Doğrusu aldığım kredi 615 000€ ve kazancı da riski de hayli yüksek.
    Ne yapacağımı bilmediğimden, bu konuda hakikatten uzman avukata gereksinimim var.
    Deneyimi olanların foruma yazmaları, birçok kişinin yararına olur.
    Hrkese başarılar!

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Misefeli,benim rechtschutz LVM'den.önce yarisini öderiz dediler, bizde avukata dedikki,eger LVM hepsini öderse dava actiririz
    avukat tekrar LVM'le yazisti neler yapti bilmiyorum ama LVM dava masrafinin hepsini ödeyecek. bizim davamiz acildi.
    dava ücreti,kredi miktari ve senin karina göre degisiyor,benim kredim 345bin dava masrafim 22bin dediler.
    sen 2009'da krediyi kactan aldin? 615bin kredide ,eger kredi faizini 1% indirtebilsen,10 senede 60bin karin olur.
    tabiiki avukatlarda uyanik,bizim karimizin yarisini almak istiyorlar.
    insallah seninde dava masrafini rechtschutzun karsilar.....

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Sayın Akbaba,
    Verdiğin bilgiler ve tavsiyelerin için teşekkür ederim.
    Ben bankadan 2009 yılında, 615.000€ için 4,25 ten (efektiv) 10 yıllığına kredi almıştım. Bu hafta kendi hukuk sigortama (Rechtsschuzversicherung) soracağım. Umarım olumlu bir yanıt verirler. Durumu bu forumda arkadaşlarla paylaşacağım.

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    arkadasim 2019'a kadar 4 sene daha kredin var,aktüel faizler 2% civarinda, seninki 4,25% fark 2,25%
    senelik faiz farki 13837€ 4 senelik yaklasik 55000€ yapiyor.
    bu tabii benim düsüncem,seninde yazdigin gibi bu islerin sonu belirsiz belki geriye dönük daha cok karimizda olabilir,
    uyanik avukatlarda,sen 55000€ kar edeceksen 33000€ istiyorlar.
    diger arkadaslarda yazmislar,rechtschutzlar dava masrafini ödememek icin herseyi deniyor ve coguda masrafi ödemiyor,sen kendin sorarsanda büyük ihtimalle sanada hayir diyecekler.
    her avukatda bu isleri bilmiyor,bence Bank- und Kapitalmarktrecht veya vertragrecht konusunda uzman bir avukat bul,onlar sorsunlar rechtschutzuna.
    frankfurta yakin yerdeysen benim avukatinda tel.sana verebilirim.

8. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selam,
    Ben Kölnde oturuyorum. Ilgi ve alakana teşekkür ederim.
    Bakalım düşünmeye devam........
    Selamlar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Arkadaslar anladigim kadari ile zamaninda yüksek faizle alinan kredilerin bir kismini gerimi alabiliyoruz yoksa yaniliyormuyum..ben örnegin 2008 de 5,4 faizle 220.000 euro cekmistim bende geri alabilirmiyim aceba alabilirsem hangi dalda Avukatlara basvurmam gerek kaldigim yer Mannheim yardimci olursaniz yanit yazarsaniz çok sevinirim saygilar..

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Acemoglu,bu davalarin ucu acik,kimse birseye garanti veremiyor,
    2008'de 5,4'den kredi aldin,önce bir avukata kredi vertragini göstermen lazim,Bank- und Kapitalmarktrecht veya vertragrecht konusunda uzman bir avukat bul.
    eger vertragin hataliysa,dava aciyorsun,vertrag iptal oluyor,güncel faiz oranindan yeni kredi vertragi yapiyorsun.5,4 yerine güncel olan 2% civarindan kredi aliyorsun.
    5,4 ile ödemeye devam etsen 3 senede 35000€ faiz ödersin, 2% ile ödesen 13000€ faiz ödersin,yaklasik 20000€ karin olur.
    tabii rechtschutzun hangisi? masraflari ödermi?kredi vertragi 3 sene sonra bitiyor, dava acsaniz ne zaman biter?bunlara sen karar vereceksin

12. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    Belki bazilari sorar . Bu yüksek ödemeli krediler sadece ev icin mi gecerli yoksa normal yada araba icinde mi.

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    2002-2008 arasinda bankalarin yaptigi kredi vertraglarindaki widerrufsbelerung,alman devletinin istedigi gibi olmayabiliyormus.
    alman devleti bankalari uyarmasina ragmen bazi bankalar 2002-2008 arasinda hatali kredi vertraglari yapmislar.
    sadece ev kredileri degil,handy vertraglari-araba kredileri-esya kredileri,bütün kredi vertraglarinda hatalar olabiliyormus.

15. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Bu konu üzerine Spiegelonline´de bu haberi buldum. Ilgilenenler icin detayli bilgiler icerikli.

http://www.spiegel.de/wirtschaft/rec...a-1052548.html

17. Antakya üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    Basarili olanlar buraya yazarsa herkes faydalanir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Akadaslar anlasmasi devam edenler icin bitmis davalar mahkeme kararlari var.yani riziko yok.benim ki bitmis bir anlasma 2003den 2014 kadar.fakat avukat diyorki bitmis de olsa üzerinden 10 yil gecmemis se dava acilir.ben avukata verdim ama benim rechtschutz 1 ay oldu hala karar veremedi ödeyip ödemeyecegine.bakalim bekleyip görecegiz.

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    arkadaslar icinizde hic dava acan,mahkemesi biten yokmu? sonuclari yazsaniz bilgileniriz...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    5 mesaja 11 teşekkür aldı
    arkadaslar benim banka hicbir seyi kabul etmadi bizde mahkeye verecegiz sonuclari buraya yazarim

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    avukatlar cok seyler vaat ediyor ama dava acip kazanani görmedim,
    icinizde bilen duyan varmi,böyle dava acip kazanan,para alan,yeni vertrag yapan....
    benim kafam iyice karisti,bu iste mutlaka kazanan tek taraf var, oda avukatlar.
    benim kiracim oldugu icin,rechtschutz dava masrafinin hepsini vermiyor,
    güc-bela bir avukatimiz var,ama bankalarda binlerce avukatlar var,koskoca bankaya karsi bir avukatla dava kazanilirmi?
    yokmu icinizde davasi belli olan veya bildiginiz birileri varmi?
    bu davalar sanki avukatlarin millete gaza getirmesi gibi gelioyr bana...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bu avukat sigortaları neye göre davanın masraflarını üstleniyor veya üstlenmiyor.Ben Aragdayım yaptığım fetrak paket halinde ama üstlenmek istemiyorlar. Birde ohne Selbstbeteiligung olduğu zaman ön bilgilendirmede avukata cepten ödeme yapmak zorundmıyız.Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    8 mesaja 29 teşekkür aldı
    arkadaslar bu konuda yasa cikti ve 21 hazirana kadar zaman kaldi detayli bilgi eger moderotorler reklam demezlerse bu aksam kanal avrupada avrupa baskisi programinda ki avukat Unal tashani tekrar sanirim youtube den izlenebilir acele edilmesi gerekir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    8 mesaja 29 teşekkür aldı
    kimse avukat sigortasina takilmasin geri alinicak para avukat parasi hafif kalir iyi dusunun mesela 10000 € gelecek yerde 2000€avukat parasi hic bir sey sanirim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    151
    18 mesaja 46 teşekkür aldı
    acilan konular 2002 - 2008 arasi icin sanirim , ben 2011 de ev aldim 4.4 den bizdede yanlislik olmus olabilirmi acaba ?

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)