Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3219 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 6 Toplam 10 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910 SonuncuSonuncu
Toplam 186 adet sonuctan sayfa basi 101 ile 120 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yüksek faiz ödemelerini geri almak ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    24 mesaja 36 teşekkür aldı
    Slm.
    Ben 2008 yılında BHW Bankasından ev kredisi (100000€) çekmiştim. Bu konuları okuduktan sonra bende bankaya bir mektup yazdım. Bana cumartesi yazı yazdılar.
    Bu olaylar medya tarafından abartıldığı şeklinde.
    Ama nedense biz size şimdi 2,08% faiz ile krediyi verebiliriz ve vorfälligkeitsenschädigung 12800€ yerine 6200€ verirsiniz yazıyor. Anlayacağınız benim 10 sene dolmadan krediyi değiştirmek istiyorlarsa vorfälligkeitsenschädigung yarısını alırız diyorlar.

Birde 31.08.16 tarihine kadar karar vermem gerekiyormuş. Yani biraz aceleciler. Buda beni kandırmak istedikleri gibi geliyor.

Bana tavsiye edebileceğiniz bir sağlam avukat varmı?

Ben Hamm da kalıyorum.

Tsk

2. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Google de bu cikti

Tikla beni

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    8 mesaja 11 teşekkür aldı
    bas vuru süresi bitti diye biliyorum..benim Avukat iyi gibi isterseniz ismini verebilirim ama Türk degil..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    Ben baş vuruyu zamanı dolmadan yapmıştım.
    İstersen bana özelden senin avukatın ismini ve adresini yaz usta.

Tsk

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Arkadaslar bu konu ile bir kac Avukata telefon actim telde bilgi vermiyorlar.Gelip görüsmemiz lazim dediler..
    Rechtschutz'um olmadiği icin kendim ödemem lazimmiş sadece danişmaya ca.300-400 Euro dediler..
    Maddi olanağim kısıtlı olduğundan biraz zorlanacağim gibim..
    Acaba aramizda almancasi iyi olan Arkadaslarimiz varsa..
    Bu konu ile ilgili iki üc satir yazabilirlermi.?
    Gereken lazim olan bilgileride ekleyip per einschreiben bankaya göndermek isdiyorum.
    En azindan bi şansimi denemek isdiyorum..
    Yardimci olursaniz cok sevineceğim.
    Şimdiden cok tskl. Arkadaslar.

Kredi tarihim 11/2010
    10 sene üzerinden 4.12%

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 542 teşekkür aldı
    Alıntı nike73 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar bu konu ile bir kac Avukata telefon actim telde bilgi vermiyorlar.Gelip görüsmemiz lazim dediler..
    Rechtschutz'um olmadiği icin kendim ödemem lazimmiş sadece danişmaya ca.300-400 Euro dediler..
    Maddi olanağim kısıtlı olduğundan biraz zorlanacağim gibim..
    Acaba aramizda almancasi iyi olan Arkadaslarimiz varsa..
    Bu konu ile ilgili iki üc satir yazabilirlermi.?
    Gereken lazim olan bilgileride ekleyip per einschreiben bankaya göndermek isdiyorum.
    En azindan bi şansimi denemek isdiyorum..
    Yardimci olursaniz cok sevineceğim.
    Şimdiden cok tskl. Arkadaslar.

Kredi tarihim 11/2010
    10 sene üzerinden 4.12%
    arkadasim 11/2010 tarihli kredi vertraginda hata yoktur,hatali denenler 2003-2008 senelerindekiler.
    burda yazilanlari iyice okumani tavsiye ederim, kredi icin acilan davalarin tek kazanan tarafi var : avukatlar
    burda defalarca soruldu,dava acip kazanan varmi diye, yok yok yok
    2010 kredi vertraglari zaten temiz,bence bosuna hic kimseye para kaptirma...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    5 mesaja 11 teşekkür aldı
    Arkadaslar ben krediyi 2008 almistim ve bir arkadasin tavsiye ettigi bir turk avuta davami verdim bana oyle guzel seyler anlatti bende gecen sene temmuz ayinda davayi verdim bir iki mektuptan sonra cevap gelmeyeye basladi eski mahkeme kararlarini ornek gostererektoplamda uc tane mektup geldi bana 16000 euro geri alacagimizi ve kredi vetragindan erken cikacagimi yazdi ben bunun uzerine tam 6 ay bekledim ne bir telefon ne bir mektup daha sonra ben telefon actim bankanin kabul etmedigini ve mahkemeye vermemiz gerektigini soylededi bana hukuk sigortaniz varmi diye sordu bende var dedim ve sigortanin kabul ettigini butun masraflarin odeyecegini soyledi baya uzun bir zamandan sonra ben telefon actim ne oldu diye islerin cok yogunlugundan benim kagitlari one alacagini ve gectigimiz hafta telefon acmami soyledi telefon actim cikmadi persembe gunu nihayet telefona cikti ve bana 45-50 dakikadan arayacagini soyledi ama aramadi simdi telefonlara cikmiyor buroyu ariyorum sekreter burda olmadigini benim davamla ilgili hale haber beklediklerini soyluyor acaba aranizda bukadar bekleyen arkadaslar varmi yoksa avukat beni kandirdimi benden on odeme icin 1200 istemisti yatirdim biraz yazi uyun oldu kusura bakmayin arkadaslar bana oyle geliyorki yine dolangirildik selamlar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    Slm.
    Arkadaşım böyle avukatların ismini buraya yazki, Başka arkadaşımızın başı ağrımasın.

Bende benim davam için (yukarıda yazdım), Gelsenkirchen de Türk avukatına gittim (Ünal Tashan). Bu avukat televizyonda çıkmıştı.
    Benden bir ödeme istemedi ve sigorta ödemeyecek olursa benden bir para talep etmeyecek birinci görüşmem için. Tabiki sigortaya ulan etmez, ve ben yinede davayı açacak olursam, ödeme yapmam lazım.

Tsk
    Konu GS_HeMsO tarafından (27 Ağustos 2016 Saat 15:06 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar benim 21.10.2016 tarihinde Mahkeme'm var Stuttgart'ta hayırlısı rechtschutz yoksa iki kere duşunun derim ben veya aracı şirketler var komisyon alıyorlar eğer mahkemeyi kazanırsanız bir senedir uğraşıyorum mahkemeye giren arkadaslar varsa bize bilgi versinler lütfen

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    arkadasim bende bir 1,5 yildan beri bekliyorum halen mahkeme belli bir tarih vermedi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı turgut38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadasim bende bir 1,5 yildan beri bekliyorum halen mahkeme belli bir tarih vermedi
    Selam. Mahkemeler artik dava günü vermeye basladilar bankalar isi uzatiyor mecbur kalirlarsa anlasma yolunu seciyorlar mahkeme karari cikarmak istemiyorlar.eger karar cikarsa bütün davalari otomatik olarak kaybedecekler onun icin anlasiyorlar anlastiklari kisilere konusma yasagi getiriyorlar.
    bekleyip görecegiz ben 16 aydir bekliyorum henüz mahkeme günü verilmedi bir yakinima ekim aynin 21 ine gün vermis mahkeme bakalim ne olacak.
    hayirli si olsun.herkeze iyi günler.

13. alperaga50 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    arkadaslar benimde nihayet bugun mahkemeden mektup geldi 25.10,16 termin vermisler bakalim sonuc ne olacak mahkemenin sonucunu buraya yazarim selamlar

15. 2 kişi turgut38 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    arkadaslar daha once yazmistim 25.10,16 mahkeme termin var diye mahkeme termini uzatmis 09.11.16 gunune yeni termin vermisler acaba neden uzatmis olabilirler mektupta sadece uzatma diye yazmislar sebep bildirmemisler selamlar

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    arkadaslar daha once yazmistim 25.10,16 mahkeme termin var diye mahkeme termini uzatmis 09.11.16 gunune yeni termin vermisler acaba neden uzatmis olabilirler mektupta sadece uzatma diye yazmislar sebep bildirmemisler selamlar
    kağıttta yazmıyorsa biz nereden bilelim ???

18. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    93
    8 mesaja 11 teşekkür aldı
    bizde merakla bekliyoruz..gec olsun ama olumlu olsun..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    caner arkadas senin mahkeme sonucun ne oldu acaba bizi bilgilendirirsen seviniriz selamlar
    Konu turgut38 tarafından (23 Ekim 2016 Saat 18:15 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bende Sparkasse deb kredi çekmiştim önce bir mektup geldi bir gün içinde parayı ödememi istedi bende zaman istedim şimdi Banka ve kredi buldum şimdi de olmaz diyor olay avukat da bakalım ne olacak (gecen sene krediyi 2.2 ile garati almıştım ondan dolayi olmaz diyor bizde zaten ilk kredi gecetsiz o kredi iptal etmek istiyoruz . gecersiz olan krediye ikinci anlaşma da gecersiz dir dedik pakalim ne olacak)
    Konu boyy tarafından (05 Kasım 2016 Saat 12:40 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    yokmu burada kesin bir sonuca ulaşan

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Mahkemelerde halen cevap yokmu arkadaşlar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Slm mahkemem oldu hakim ne yapip edip anlastirmaya bakiyor alacagima yakin Bir teklifte bulundular Kabul ettim mahkeye girersen 50ye 50 sansim oldugunu soylediler Bende riske Atmak istemedim iyimi yaptim Bende bilmiyorum ne dersiniz

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 3 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 3 misafir)