Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3074 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 5 Sayfadan 12345 SonuncuSonuncu
Toplam 89 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Uzaylilar varmi?

Üye Efe1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    156
    22 mesaja 27 teşekkür aldı

Uzaylilar varmi?

Slm arkadaslar uzaylilar varmi sizce?ben bundan 15 sene önce akte x dizisini cok bakiyodum ozamanlar olabilir düsünüyodum .ama simdiye kadar birsey görmedik aradan 15 sene gecti .su ufo dedikleri bence büyük devletlerin kesif ucaklari.neden ufolar hemenhemen hep ayni sekil kahvefincanitabahi gibi baska sekil yapamiyomu uzaylilar
    Konu Efe1977 tarafından (30 Ekim 2015 Saat 08:37 ) değiştirilmiştir.

2. Efe1977 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Ben simdiye kadar görmedim.
    Belki benden cekindikleri icin gözüme görünmüyorlar.

5. 2 kişi Antakya üyemize teşekkür etti:

Üye beyazkurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    36
    25 mesaja 99 teşekkür aldı
    Sana bir kitap tavsiye edeyim,umarim seni aydinlatir bu konuda.

Erich von Däniken - Tanrilarin arabalari.

7. 2 kişi beyazkurt üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    26 mesaja 60 teşekkür aldı
    Bende cogu soruna cevap olabilecek bir belgesel (Cosmos: A Space-Time Odyssey) onerebilirim...
    Izlersen soruna kendinde cevap verebilirsin...

9. TolgANL üyemize teşekkür edenler:

Üye Efe1977 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya
    Ettiği Teşekkür
    156
    22 mesaja 27 teşekkür aldı
    Konuya yazi yazan arkadaslar tesekkürler .Tavsiye ettihiniz kitapi ve belgeseli bugün veya yarin bakarim.
    Konu Efe1977 tarafından (14 Ekim 2017 Saat 16:02 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    57
    6 mesaja 21 teşekkür aldı
    Cosmos: A Space nerden izleyecegiz. Almanca veya Türrkce

12. Tahir1959 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Bambini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    126
    2,682 mesaja 9,445 teşekkür aldı
    Buyrun

birara Berlgeseller Bölümüne Konu acarim, simdilik böyle idare edin.

Hoster Uploaded.

Zamanim olmadigindan, istek oldugu icin simdilik böyle sunuyorum.

Kusuruma bakmayin.

S01E01
    S01E02
    S01E03
    S01E04
    S01E05

14. Bambini üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    763
    8 mesaja 26 teşekkür aldı
    bence uzayli diye bir sey yok olmasi yada olmamasi o kadarda önemli deyil insanoglu ilk önce yaradilis gayesini anlamasi lazim
    doguyoruz belirli bir müddet yasiyoruz sonra ölüyoruz önemli olan bu aradaki müddet 60 yil yada daha kisa daha fazla fark etmiyor
    dogumla ölüm arasindaki Zamanin anlamini kavramak lazim cenabi Allah ben insanlari ve cinleri ancak bana ibadet etsinler diye yarattim diyor kurani kerimde
    demekki biz bu Zaman zarfinda allaha ibadetle gecirmemiz lazim
    bu demek deyilki yanlizca ibadet edelim baska bir sey yapmayalim
    ilim ögrenmek bir ibadettir calismak ibadettir hatta uyumak yemek yemek de bir ibadettir
    ben allaha inanan bir insanim herseyin onun yarattigina inanirim bilim adamlari tam tersini söylesede bunlar herseyi bir patlamaya baglayip herseyi buna göre hesap Edip
    sonunda allahi inkar etmeye Kadar gidiyorlar zaten uzay bilimleriyle ugrasanlarin cogu ateistir.
    onlara peki bu patlamayi kim yapti patlamadan önce ne vardi soruldugundada susup kaliyorlar
    ben kimseyi suclamiyorum isteyen istedigi gibi inanir ben yanlizca insanoglu maalesef yaradilis gayesini unutmus durumda
    insanlara tekrar tekrar hatirlatmak lazim bunu canabi Allah bizi bosuna yaratmadi yada bosuna dünyaya göndermedi bizim Burda görevlerimiz var yani cenabi allaha ibadet
    ölüp tekrar ona döneceyimizi unutmayalim
    ben konuya biraz baska yönden baktim hepsi o Kadar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    13 mesaja 19 teşekkür aldı
    Arkadslar konu acilmisken bende sunu bir sorayim Peki Dünya Dönüyor. öyle degilmi O zaman bizim yörüngemiz niye hep ayni. O yasa Dünya dönünce Bizlerin de ayni dünya gibi yönümüz degismesi gerkmiyormu ??? Bilmem anlata bildimi

17. Cihan üyemize teşekkür edenler:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    degisiyor arkadasim.. yalniz kac milyar sene evel big bang oldu da, bizmi 100 senede farkini görecez?
    galaksy yayiliyor, bu gercek.. kac milyon sene evel hangi gezegenler bize yakindi bilemiyoruz.. ama gittikce her sey bizden uzaklasiyor/uzaklasacak..
    Konu talo176 tarafından (30 Ekim 2015 Saat 14:28 ) değiştirilmiştir.

19. 3 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    @kelkitlim

Şahane yorum.
    Tam benim düşüncelerimi yazmişsin.Yazdiklarina tamamen katiliyorum.

21. 2 kişi Antakya üyemize teşekkür etti:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    Alıntı kelkitlim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence uzayli diye bir sey yok olmasi yada olmamasi o kadarda önemli deyil insanoglu ilk önce yaradilis gayesini anlamasi lazim
    doguyoruz belirli bir müddet yasiyoruz sonra ölüyoruz önemli olan bu aradaki müddet 60 yil yada daha kisa daha fazla fark etmiyor
    dogumla ölüm arasindaki Zamanin anlamini kavramak lazim cenabi Allah ben insanlari ve cinleri ancak bana ibadet etsinler diye yarattim diyor kurani kerimde
    ilim ögrenmek bir ibadettir calismak ibadettir hatta uyumak yemek yemek de bir ibadettir
    ben allaha inanan bir insanim herseyin onun yarattigina inanirim bilim adamlari tam tersini söylesede bunlar herseyi bir patlamaya baglayip herseyi buna göre hesap Edip
    sonunda allahi inkar etmeye Kadar gidiyorlar zaten uzay bilimleriyle ugrasanlarin cogu ateistir.
    onlara peki bu patlamayi kim yapti patlamadan önce ne vardi soruldugundada susup kaliyorlar
    ben kimseyi suclamiyorum isteyen istedigi gibi inanir ben yanlizca insanoglu maalesef yaradilis gayesini unutmus durumda
    insanlara tekrar tekrar hatirlatmak lazim bunu canabi Allah bizi bosuna yaratmadi yada bosuna dünyaya göndermedi bizim Burda görevlerimiz var yani cenabi allaha ibadet
    sen öyle diyorsun.. hatipoglu/cübbeli hocamiz baska diyor..

23. 2 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Moderator brian_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    361 mesaja 1,127 teşekkür aldı
    uzay, insanin akli almayacak derecede büyüktür.

ve konuyu lütfen bilimsel cercevede tutalim ..

25. 9 kişi brian_usta üyemize teşekkür etti:

Moderator
    Ettiği Teşekkür
    7
    53 mesaja 181 teşekkür aldı
    .....Acilan konuya uygun sekilde yorum,bilgi paylasimi,varsayim,arastirma yazilarla cevap verebilirsek konu rayindan cikmadan süregelebilir.Fikir özgürlügümüzün yaninda sorulana cevap vermek yada konu üzerinde fikir yürütmek en dogrusu.Konu nedir basit ve net olarak""uzaylilar var mi""Yani aranilan cevap bizler gibi yada daha akilli daha basit daha karmasik söyle yada böyle gözle görebilecegimiz yasadigimiz dünyaya ait olmayan yasam sekilleri varmi""

.....Misal ufolarin haricinde varlarmi yoklarmi dünyaya ait ileri devletlerin ucan araclarimisindan öte dünyaya yagan meteorlarla gelen basit yada karmasik canlilar olabilirmi.Misal durup dururken tabi arkasinda bir ilac firmasini katkisi yoksa!!!!!Aniden ortaya cikan virüsel hastaliklarin sebebi bu meteorlar olabilirmi?Yil icerisinde dünyanin bircok yerine irili ufakli meteorlar düsüyor.Her nekadar atmosferden gecerken yüksek isilara maruz kalsalarda en ic kisimlarinda özel korunan kabulaklar icerisinde bir canli türünün dünyaya gelmesi mümkün gibi.Ve bir anda ortaliga yayilan hastaliklar ""HIV,EBULA,Kus Gribi,Domuz gribi gibi...tabi bunlar sadece anlatmak istedigimi pekistirmek icin örnekler....Illaha tabak seklinde bir aracla dünyaya gelmek yada cok cok gelismis olmak gerekmeyebilir.
    Konu xTARKANx tarafından (31 Ekim 2015 Saat 01:28 ) değiştirilmiştir.

27. 2 kişi xTARKANx üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Sah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW Horn-Bad meinberg
    Ettiği Teşekkür
    400
    92 mesaja 148 teşekkür aldı
    Ben bir tane uzayli taniyorum Mustafa Topaloglu. ha ha ha.

29. 2 kişi Sah üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 12 teşekkür aldı
    Bilimsel olarak dünyada diger günes sistemlerinin cogundaki gibi bir günes etrafinda dönüyorsa gezegen olarak nitelendiriliyorsa ve nasanin buldugu onlarca dünya benzeri gezegenlerde tek hücreli canlilar yada cok zeki varliklar yasiyor olsa bile uzayli olarak nitelendirilebilir ve hatta dünyada yasiyan milyarlarca insanda orada yasayanlar icin uzayli sayilabilir o zaman uzaylilar en azindan dünyada ve dünya benzeri gezegenlerde var demektir.

31. makroman üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Alıntı kelkitlim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aynen dediklerine katiliyorum kardes,Yüce Rabbimiz birak insanoglunu akla gelebilecek hic bir seyi bosuna yaratmamistir,her yaradilisin bir sebebi vardir,örenegin bir yol kenarinda yürürken otlar görüyoruz,ilk gördügümüzde siradan bir ot diye bakiyoruz,ama o otlarin hangi hastaliklara sifa oldugunu düsünemiyoruz malesef.Uzaylilar varmi yokmu insanoglu degil sadece bizleri yaradan bilir.

33. 2 kişi Dolunay35 üyemize teşekkür etti:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Şimdi biz doğal olarak Dinimiz üzerinden bakıyoruz ve yaradılımanın boyutlarına, herşey Mümkündür.

ALLAH bilir bu işin doğrusunu, buna inandık.

Meseleyi fazla uzatmak istemiyorum tabiri caizse.

Geçenlerde eski FBI Ajanı Snowden, şöyle bir açıklama yaptı..

Dünya genelinde Radyo dalgalar ve iletişim Frekansları şifreli, bu yüzden uzaylılardan haber alamıyoruz diye bir Yanıt verdi, Uzaylılardan neden Haber alınmıyor veya iz bulunmuyor sorunun cevabı olarak.

Mantık olarak, bu cevabın arkasında bir kabullenmek var, Uzaylıların var olduğu ve neticede, bazı olaylardan şu veya bu şekilde iletişim kurulmuyor diye Konuyu bağlıyor.

http://www.welt.de/politik/ausland/a...it-Aliens.html

Edward Snowden bile kesin konuşuyor ve gerçek yine Yaradanımızda gizlidir, her bakımdan ve bundan Şüphemiz yoktur.
    Konu Prens-66 tarafından (14 Kasım 2015 Saat 01:03 ) değiştirilmiştir.

35. 4 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye donkisot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Achim
    Ettiği Teşekkür
    40
    7 mesaja 13 teşekkür aldı
    Aklimizin alamayacagi Kadar genis Evrende Insanoglunun yalniz oldugunu düsünmek bence bencilliktir,Devletlerin gizli Arsivlerinde
    neler oldugunu bilsek korkardik herhalde.belkide henüz insanoglunun gidemedigi uzakliklarda baska dünyalar vardir Evren ucsuz bucaksiz biz onun yüzde kacini görebiliyoruzki

37. 2 kişi donkisot üyemize teşekkür etti:

Üye KaRaNBoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    İskenderun - Alamanya
    Ettiği Teşekkür
    75
    12 mesaja 15 teşekkür aldı
    Gözlenebilir, varlığından bir şekilde haberimiz olan gezegenler içinde bile yok denecek kadar küçük bir alan kapliyorsak eğer... Allah bilir demekten başka elimizden bir şey gelmiyor. Ama internette dolaşan resim ve videolara da pek güvenmiyorum. Ne oluyorsa nedense güya Usa vs. Süper güç devletlerde oluyor bu vakalar. Bununda nedeni bence kendilerini her olaya hakim göstermek.. Siyasete kaymadan, selamlar : )

39. KaRaNBoL üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 2 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 2 misafir)