Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3071 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 21 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Soru : Kahvede ligtv izletirken..?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Soru : Kahvede ligtv izletirken..?

merhaba arkadaşlar,

konu burayamı ait bilmiyorum, acemiliğimieiie verin. yaklaşık 2 hafta önce türkiyeden ev için lig tv aldım, lig tv'yi yurt dışına çıkardım ve kahvede kullandım. maalesef çekemeyen birisi bizi şikayet etti ve lig tv kapandı. sizden tek bilmek istediğim, bizi şikayet eden kişiyi öğrenebilirmiyiz öyle bi imkanımız varmı. duyduğum kadarıyla lig tv yasal işlem başlatırsa ve olay mahkemeye kadar giderse kimin şikayet ettiğini öğrenebiliyormuşuz.. yardımınız için şimdiden teşekkür ederim..
    saygılar

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    25
    7 mesaja 26 teşekkür aldı
    genelde pek iyi niyetli olmayan planlar dahilinde bir iş yapmaya çalışırken planın ters tepmesi sonucu uyanıklık yapmaya çalışan kahramanın kendi silahıyla vurulmasi, iyi niyetli iser için dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmak gibi bisey, kisaca agrimayan kafayi duvara vurup agrimasini saglamak! sonrada yanlısa düstükten sonra bu yanlışı ortadan kaldıracak hakliymis izlenemi yaratacak cözümler aramak..

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Arkadasim zaten 1 yanlis yapmissin.Adami bulupta basina is acma!Yani adama hesap soracaksin ama mutlaka ikinizden biri zarar görecek.Belki de ikiniz.
    Yani 2. yanlisi yapma derim.

Tecrübeli Üye Sdt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    411
    147 mesaja 311 teşekkür aldı
    gecmis olsun,
    kahvede kullandim diyorsun,
    sonuc olarak bu kahveye gelen herhangi biri olabilir,
    kahveler icin olan üyeliglerde daire seklinde kirmizi logo oluyor,
    ev icin olanda bu yok,
    yani herkes olabilir.

sadece ligtv kapandiysa iyi, üstüne mahkeme acilirsa zaten ceza alacaksin,
    o sikayet eden kisiyi de sana söyleyeceklerini sanmiyorum

arkadaslarin da dedigi gibi, bir hata yapip yakalanmissin,
    ikinci hatayi yapma,
    gecmis olsun

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Sevgili Arkadaslar

Konuyu saptirmak degil amacim , Kimseyide zan altinda birakmak istemiyorum.

Evet Arkadasimiz bir Yanlislik yaptigi asikar. Fakat onu Sikayet eden kisi veya kisilerin yanlisligi yokmu. Diye bilirsinizki O kisi vatandaslik görevini yapmis bir ihbarda bulunmus. Dogrulari yapabilsek sorun yok ama,Zaten bizler yasalari delmek icin elimizden gelen herseyi yapiyoruz. Burda aci olan sey ise daima icimizden birileri tarafindan vuruluyoruz.
    Merkez Bankasi. Vatandaslik, isizlik ikide vs.. Oldugu gibi.
    Yasal olarak sikayet eden kisi egerki gizli tanik degilse, vede bir dava söz konusu olursa sikayet edenin ismi Mutlaka Avukati tarafindan ögrenilecektir.
    Eger Sikayet eden kendini Koruma altina aldirmadiysa hic bir engel yok.
    Karsi taraf ispat etmek zorunda. Nasil bir bilgi veya belgerlerle ulasildigi. veya Kim ve kimler tarafindan Sikayet edildigi. Bir belge veya baska birsey Sikayete ek olarak sunulmusmu.
    Dava Acilinca Avukatin isteyebilir.
    Icinizdeki sizi en iyi bilenden baska birisi degildir. Birde üc kisinin bildigi sir olmaktan cikmistir.

Artik eksisine artisina katlanmak gerekecek.

Saygilarimla.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    LIG TV nin bir sürü adami var kahvelero dernekleri kontrol eden
    sadece birinin sikayeti üzerine kapatacaklarini saniyorum

hatta oldugunuz semtteki sehir deki DIGITÜRK saticilari bile ihbar edebiliyorlar

Almanya da Datenschutz diye bir sey var kimin kime sikayet ettigini söylemezler bu avukat bile olsa

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Senin yapmis oldugun Ev Üyeligini Ticari alanda yayinlatmak ve bunun kacak Yayin izlettirmek Kadar Cezasi var Arkadasim

Para cezasi yiyecegin kesin belli 500 EUR'dan basliyor

Dua et Insallah bir sekilde yirtarsin durumu

Sendeki Durum burada birisi yakalandi 2500 EUR Ceza ödedi
    Isim ve yer vermek istemiyorum.

Sunu da herkes bilsin Digitürk Görevlisi Kahveye Sen ve Ben gibi giriyor iceriye Cay söylüyor ondan sonra olanlar bitenler basliyor baskina ugruyorsun !!!
    Konu memo82a tarafından (01 Kasım 2015 Saat 01:01 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    ben senin yerinde olsam kahveye gelenlere hepsini vururum icinde saten birisi seni sikayet etmistir SAKA SAKA

10. sedat2002 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    ne deseniz haklısınız, ortada bir hata var, ama bizim kahveye hiç bir yabancı gelmiyor bu bir ikincisi bütün olay 3 gün içinde oluyor, yani bunun digitürk'ten gelen birisi yapması hemen hemen imkansız.. bizim şüphelendiğimiz bir isim var sadece benim tek derdim o.. para cezasının şimdilik hiç bir önemi yok.. yapan kişiyi öğrenirsemde bişey yapmam ama en azından kimin yapmış olduğunu bilirim ve buda beni az da olsa rahatlatır..

Kicket memo82a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BITMISTIR
    Ettiği Teşekkür
    1,704
    2,382 mesaja 7,170 teşekkür aldı
    Siz yinede siz olun Kahvehane gibi yerlere Sakina haa benim Evde ne de olsa Digitürk Cihazi var hayira gireyim de Kahvehane / Camii / Kurlus /Dernek vs gibi yerlere Cihazinizi getirip mac izlettirmeyin. Yakalandiktan sonra Ak ile Karayi secersiniz!!!

Ben yasamadim ALLAHA sükür ki böyle Islere atilmam ama Anten takmaya gittigim icin her yere oradan biliyorum !!!

Alıntı yattara_ayhan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ne deseniz haklısınız, ortada bir hata var, ama bizim kahveye hiç bir yabancı gelmiyor bu bir ikincisi bütün olay 3 gün içinde oluyor, yani bunun digitürk'ten gelen birisi yapması hemen hemen imkansız.. bizim şüphelendiğimiz bir isim var sadece benim tek derdim o.. para cezasının şimdilik hiç bir önemi yok.. yapan kişiyi öğrenirsemde bişey yapmam ama en azından kimin yapmış olduğunu bilirim ve buda beni az da olsa rahatlatır..

Yazili kagit mi geldi nasil oldu Durum genelde Digitürk Yetkilisi kendisini belli etmeden gelir Cezayi keser sen diyorsun ki
    bizden baska Yabanci yoktu sen Kahvehane de kisileri saydin mi veya gözetledin mi mac esnasinda ???

Eger az kisi maci izlediyseniz ve sadece tanidigim kisiler arasinda izledim diyorsan zahten belli aranizda bir köstebek oldugu
    seni/sizi Ihbar etmis o Zaman ama Isin baska boyutu ise Digitürk Yetkilisi senin Ev Üyeligini Kahvehanede izletirdigini
    ispatlamis olmasi lazim ki sana cezayi basmis olsunlar ???
    Konu Memoli1976x tarafından (01 Kasım 2015 Saat 17:39 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    slm,korkma birsey olmaz bende yakalandim
    sana digiturkun avukatundan bir mektup gelecek kacak yayin yapmisiniz cezasi 5000 euro falan diye birde avukatin islem parasi 100 euro filan .o 100 euroyu gonder diger belgeleri imzalama ve gonderme.
    ayni anda digiturk almanya bayiliginden bir mektup gelecek ,altinda gorevlinin tel. nr var onu ara eger ticari üye olursam nasil bir etkisi olur diye 1 maclik evdeki receiverimi dukkana bagladim de o ara tesadufen kontrol edilmisim ama ben ticari uye olmak istiyorum de.
    dukkani yeni actim mali durumum biraz kisitli o yuzden evdeki uyeligide iptal edebilirmisiniz de ,bende kabul etti olay tatliya baglandi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    üyelik Ticari degilse zaten hemen belli oluyor ekrandaki kirmizi noktadan
    enterasan olan üyelik TR den ve Almanyada yakalnmissin,
    üyeligi kendi üzerinize mi yapmisdiniz ?
    Üyelik TR de baskasinin üzerine ise ceza o kisiye gider, Digitürk kartin üzerindeki numaradan cikarirlar Kart sahibini,
    durum bu $ekilde ise sizin Cihazdan birisi Karti cikarip numarasini kayit edip sonrada sizi $ikayet etmi$ olmali.

Tecrübeli Üye sswiss - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    305
    106 mesaja 146 teşekkür aldı
    normalinde bayiler akilli telefon veya kalem kamera ile is yerlerini dolasiyorlar ve orada yasak yayin veya ticari yayin olmayan lig tv leri kayit ediyorlar ve Digitürke bildirdikleri zamanda yaklasik 150 euro para aliyorlar her sikayette .sizi müsteriniz veya bir bayii sikayet etmis olabilir

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Selam Arkadaşlar,
    Digitürk veya Ligtv' yi bilmem ama bi tanıdık bir zamanlar Sigortası nı dolandırmıştı ve başka bi tanıdık ta onu şikayet etmişti (borcunu ödemediği için). Mahkeme olmadan önce eve gelen Mektup ta Şikayet eden kişi Şahit olarak gösterildi. Hatta cep telefonun numarasını gizlediği halde.

Tecrübeli Üye delitürk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    308
    50 mesaja 75 teşekkür aldı
    seni kimse sikayet etmemis,,sadece ticari ve privat kullananlar kahvenizde tespit edilmis,,Kahvenize kontrol yapmak icin gelirler bir bardak cayinizi icerler ve giderler siz de sikayet ettiler sanirsiniz..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    12 mesaja 15 teşekkür aldı
    Ya iyide benim anlamadigim bu abonelik kime ait nasil bulacak tamam privat kullanim oldugu ekrandaki logonun olmayisindan anlasilir fakat bu yayin kime ait üye kim? onu nasil anlayacak kart numarasini almasi lazim Receiver den onuda göz göre göre yapamamistir,bence bu sikayeti yapan kisi seni iyi taniyor olmali

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Türkün,Türkten baska düsmani yoktur

20. moralist üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye sansar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    87
    56 mesaja 689 teşekkür aldı
    Alıntı delitürk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    seni kimse sikayet etmemis,,sadece ticari ve privat kullananlar kahvenizde tespit edilmis,,Kahvenize kontrol yapmak icin gelirler bir bardak cayinizi icerler ve giderler siz de sikayet ettiler sanirsiniz..
    Aynen katiliyorum,onlar sikayet üzere gelmiyorlar kendiliginden tüm kahveleri kontrol ediyorlar,biliyorlar ki kahvelerde lig tv kacak izleniyor.

Benim kaldigim sehirde ve yakin cevrelerde´ki tüm kahvelere ceza yagdirdilar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    40
    23 mesaja 31 teşekkür aldı
    Ben bi isi anlamadim gitti

birazda sans iyi bu is

bazi kahfeler var 5 sendir öyle bakiyorlar yakalanmiyorlar
    kimisi aliyor hemen yakalaniyor

Tecrübeli Üye tutu2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    75
    33 mesaja 42 teşekkür aldı
    en iyisi kacak bakmamak baksan bile sadece evde...kahvede filan degil yani...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)