Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 408 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 6 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 6 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede bankadan konto acmak ve senelik veya aylık kiraları icin. Finanzamtla sorun olurmu?

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,366
    315 mesaja 613 teşekkür aldı
    Tr de kira vergisini verince Almanya Finanzamt dan muaf olmuyorsunuz.

Türkiye de Kira vergi beyani bildirmen gerekir.Vergini ödersin.

Almanya Finanzamt a Lohnsteuer doldururken sana soruyor.Yurtdisinda gelir var mi diye.
    Buraya hayir dersen yanlis beyan vermis olursun.

Evet dersen dogrusu da bu.Tr de almis oldugun kira ve ödemis oldugun vergi. yi beyan etmen gerekir.Ondan sonra hesap cikiyor.(TR de ödemis oldugunu düsüyor. buraya geliri ekleyip aliyor zannedersem.)Burada vergi mükellefi oldugun icin.Ikametgahin burasi oldugu icin.

Emeklilik de ayni TR de emeklilik bildirmek zorundasin. Tr ben vergi almiyorum emeklimden diyor. Almanya ya bildirme mecburiyeti var.Almanya aliyor.

Bu vergi anlasmasi ta Abdullah Gül zamani na dayanan anlasma.Yeni degil.Türkiye devamli uzatmalari oynadi simdiye kadar.
    Simdi Almanya sonuclari görmek istiyorum diyor.Üzerine duruyor.Bilgiler istiyor.Türkiye de bilgileri vermek zorunda.

Almanya yi terk etseniz dahi . Abmelden yap. pasaportunu öldür. Buradan emeklilik ayligi ne gidiyorsa ve 10.000 € 1 cent geciyorsa senelik. Finanzamt Neu Brandenbrg ensende. Türkiye de seni buluyor.
    % 19 vergisini aliyor. Ufak bir miktar werbungskosten olarak düsüyor.

https://vasistdas.de/cifte-vergilendirmeyi-onleme/
    Konu murat39 tarafından (02 Nisan 2023 Saat 20:31 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)

Bu Konu için Etiketler