Alıntı Ejderabi Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Bende VDK üyesiydim ve 1 sene sonra ciktim. Schwebehinderung olayinda dogru düzgün yardim etmediler (Itiraz esnasinda).
Sonra Rechtschutz üzeri Avukata verdim ve olumlu sonuclar aldim.

Bu isleri düzgün bir avukata vereceksiniz "Fachanwalt für Sozialrecht". Iste onu bulmakta magrifet bastan salma olmayacak.

Ayrica bir konu daha var. Bizler herzaman zannediyoruz ki VDK ya gidelim Avukata gidelim onlar halletsin.
Hayir öyle olmuyor. Kime gidersen git doktorlardan evrak isteyecekler. Itirazlarinda yazacaklari argümanlar isteyecekler. Ön hazirliklarinizi yapip yani neden ben daha fazla yüzde oranini hak ettigimi anlatacak bir yazi veya notlar hazirlamlisiniz (hastaliginiz hayatiniza nasil olumsuz etkiledigini, nasil size etkisi oldugu, is yerinde nasil sorun oldugu,.......liste uzun olursa sizi öyle anlarlar". Sadece doktorun bir kelimeyle hastalik teshisiyle degil.
Hmm, bende VDK ya gitmeyi düşünüyordum şimdi faydası olmadığınıda bazen okuyunca emin olamadım.

Sanırsam en iyisi kendim buna Oturup itiraz etmem lazım, yani Sadece Sağlıkta deyil İş Yerindede bundan dolayı sorun yaşadığımı ve iş yerinin beni çıkarmaya mehilli olduğunu 3 aydan bellide oyaladıklarını iş için vs. yani Doktor Raporunuda sadece Rehadan verdikleri Rapor var elimde ve Ev doktorunun İş yeri için yazdığı Attest başka birşey yok.

Bu konu hakkında hiç Tecrübem olmadığından dolayı, emin deyilim yeterlimi deyilmi diye.