Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Sevgili Kardesim.

Bir hatayi diger bir hatayla sonuclandirma.

Sana söyle izah edeyim , Bes Sene içerisinde Size Maliyeden veya Belediyeden bir Vergi cezalandırması Talep edilmezse o zaman Zaman-aşımı ugramis oluyor. Bes Seneden sonra gelecek cezaları ödemek zorunda değilsiniz.
Yazdiginiz yazıya göre size Dört Sene sonra bir ceza kesilmiş, Yani Zaman-aşımı maalesef olusmamis..Vergi borcunu ödemekle Mükellefsiniz.
Burdan , Türkiyeye bir Vekaletle sorununuzu halledebilirsiniz. Vekalet verirken sinirli yani sadece Belediyeye olan borcunuzu ödemekle yetkilendirdiginizi beyan ediniz kafidir. Dairenin Iban numarasini Komsularinizdan isteyin . Bankayla havale yaparak da olabilir , Daha fazla faiziyle ödemek istemiyorsanız.

Heme ödemeye bakin.

Diger bir Husus ise Türkiyedeki Nufusmüdürlügüne nereyi adres olarak belirlediniz. Yurtdisi Adresimi. yoksa Türkiyemi. Eger Türkiye degilse size Konsolosluk üzerinden Bir TEBLIGAT gelebilir. Türkiye adresi ise oraya Tebligat edilmis olabilir. Postaci burdaki oldugu gibi bir bildiri birakip gidiyor. Gelen tebligati onbesgün icerisinde almazsaniz almis kabul edilerek isleme konuluyor.vs...

Saygilarimla.

Kusura bakma Arkadasim, Zaman asimi Devletin verecegine uygulaniyor galiba (alacagina degil) !!!
Yazacaklarim benim basima gelen, hemen gecen yazin (Domuz kirkimi denen dönem) yani izin sezonunda.

Her sene oldugu gibi Türkiye´deki arabamin Bandrolunu Vergi dairesine gittim yatirdim ve Arabanin sigortasini yeniletecektimki adam demesinmi Arabanda Haciz ve Yakalama görünüyor. Nedeni bilemiyor, biz sigortayi yapariz ama Polise takilirsan arabani baglarlar. Ne yapacagiz, Vergi dairesine gideceksin, ben ordan geliyorum bundan bahsetmediler. Vergi dairesindeki Veznedara böyle böyleymis dedim, adam dediki benimle dalgami geciyorsun.
Yoooo ne haddime Araba sigortasindan öyle söylediler. Sen dedi Müdürle görüs, Müdür yok Muavine anlatim durumu, basladi telefon trafigine oraya buraya bakmaya beni sorgulamaya ve evet birseyler cikmaya basladi.
Benim oturdugum yere 200 km ileride bir vergi dairesi cikti (Kaymakka.i Vergi dairesi IS.ARTA) noktalarda P var.
Neymis Sene 2005 de Trafik cezasi yemisim 15 TL
Sene 2006 Haciz konmus
Sene 2008 Yakalama konmus
Benim karsima 2015 de cikiyor. Toplam 45 TL olmus, Parasinda degildim hatirlamadigim halde yatirdim.
Kim ne derse desin, düzen bu derece kötüye gitmemeli. Is bilmez saksakcilar sayasinde kötülesiyoruz..........

Bu 10 senelik zaman zarfinda hic bir bilgi verilmedi. Elestiriyi kabullenmeyen kendini yenileyemez.