Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3070 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede 4 sene önce daire aldim,bu sene ceza geldi...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    8 mesaja 21 teşekkür aldı
    Alıntı dalga Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardesim.

Bir hatayi diger bir hatayla sonuclandirma.

Sana söyle izah edeyim , Bes Sene içerisinde Size Maliyeden veya Belediyeden bir Vergi cezalandırması Talep edilmezse o zaman Zaman-aşımı ugramis oluyor. Bes Seneden sonra gelecek cezaları ödemek zorunda değilsiniz.
    Yazdiginiz yazıya göre size Dört Sene sonra bir ceza kesilmiş, Yani Zaman-aşımı maalesef olusmamis..Vergi borcunu ödemekle Mükellefsiniz.
    Burdan , Türkiyeye bir Vekaletle sorununuzu halledebilirsiniz. Vekalet verirken sinirli yani sadece Belediyeye olan borcunuzu ödemekle yetkilendirdiginizi beyan ediniz kafidir. Dairenin Iban numarasini Komsularinizdan isteyin . Bankayla havale yaparak da olabilir , Daha fazla faiziyle ödemek istemiyorsanız.

Heme ödemeye bakin.

Diger bir Husus ise Türkiyedeki Nufusmüdürlügüne nereyi adres olarak belirlediniz. Yurtdisi Adresimi. yoksa Türkiyemi. Eger Türkiye degilse size Konsolosluk üzerinden Bir TEBLIGAT gelebilir. Türkiye adresi ise oraya Tebligat edilmis olabilir. Postaci burdaki oldugu gibi bir bildiri birakip gidiyor. Gelen tebligati onbesgün icerisinde almazsaniz almis kabul edilerek isleme konuluyor.vs...

Saygilarimla.

Kusura bakma Arkadasim, Zaman asimi Devletin verecegine uygulaniyor galiba (alacagina degil) !!!
    Yazacaklarim benim basima gelen, hemen gecen yazin (Domuz kirkimi denen dönem) yani izin sezonunda.

Her sene oldugu gibi Türkiye´deki arabamin Bandrolunu Vergi dairesine gittim yatirdim ve Arabanin sigortasini yeniletecektimki adam demesinmi Arabanda Haciz ve Yakalama görünüyor. Nedeni bilemiyor, biz sigortayi yapariz ama Polise takilirsan arabani baglarlar. Ne yapacagiz, Vergi dairesine gideceksin, ben ordan geliyorum bundan bahsetmediler. Vergi dairesindeki Veznedara böyle böyleymis dedim, adam dediki benimle dalgami geciyorsun.
    Yoooo ne haddime Araba sigortasindan öyle söylediler. Sen dedi Müdürle görüs, Müdür yok Muavine anlatim durumu, basladi telefon trafigine oraya buraya bakmaya beni sorgulamaya ve evet birseyler cikmaya basladi.
    Benim oturdugum yere 200 km ileride bir vergi dairesi cikti (Kaymakka.i Vergi dairesi IS.ARTA) noktalarda P var.
    Neymis Sene 2005 de Trafik cezasi yemisim 15 TL
    Sene 2006 Haciz konmus
    Sene 2008 Yakalama konmus
    Benim karsima 2015 de cikiyor. Toplam 45 TL olmus, Parasinda degildim hatirlamadigim halde yatirdim.
    Kim ne derse desin, düzen bu derece kötüye gitmemeli. Is bilmez saksakcilar sayasinde kötülesiyoruz..........

Bu 10 senelik zaman zarfinda hic bir bilgi verilmedi. Elestiriyi kabullenmeyen kendini yenileyemez.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    260 mesaja 541 teşekkür aldı
    arkadaslar ben gecen ay Türkiyeye gittim,özetle basimdan gecenleri yazayim,
    4 sene önce ben dairemi aldim,belediyenin rayic bedelinden tapu masrafini ödedim.
    ayni binada kredi ile ev alanlar,bankadan krediyi cok cekmek icin satis bedelini cok göstermisler.
    vergi daireside bize cezayi kesmis.ayni bina,neden alim-satim bedelini az gösterdik diye.
    vergi dairesi bana aynen böyle anlatti.... cezayi kesen böyle diyor, hak adalet kimin umurunda.
    ceza tebligi kanunla degismis,elden tebligat olmasada, vergi dairesine-belediyeye-muhtarliga ceza asiliyormus,3 ay askida duruyormus sonrada teblig edildi sayiliyormus.
    ülkemi tabbiki cok seviyorum ama böyle rezalet olmaz,benim haberim olmadan bana yaz,sonrada teblig ettim say ve katlat cezayi...
    soraya kardes,aynen senin basina gelen herkesin basina gelebilir.
    bana yine trafik cezasi gelmis,ceza ankara'da yazildi,ben kayseri'de ödedim.kayseri ankaraya bildirmemis ve 112TL olmus 650TL. neyseki yatirdigim makbuz hala duruyordu,düzelttiler yoksa yine yanmistim.

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    biraz ugrastigim icin tecrübelerimi aktarayim
    gecen sene insaat halinde olan binadan daire sattim ve belediyeden o an icin dairenin iskan izni olmadigidan dolayi sadece arsa payina tekabül eden bir rayic bedeli cikti ama sagolsun vergi dairesindeki memur durumu anlatti ve biz dairenin degerini piyasa degerine göre yazdik ve satimi öyle yaptim cünki maliye kendi degerlendirmesini yapiyormus ve hem satana hem alana ceza geliyor.

Tecrübeli Üye türko28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    165
    46 mesaja 180 teşekkür aldı
    arkadaslar maalesef türkiye de isler böyle.yazilarinizi okudum.bana göre en iyi cözüm türkiye de güvenilir bir akraba veya komsunuz olacak ki size gelen her türlü bildirimleri size bildirecek.yoksa devletin isi degil sizi evde bulamayinca nerede bu adam diye sizi aramak.sistemlerde cok eksikler var ama ,senin elinden de birsey gelmiyor sende sana göre haklisin.
    iste bu nedenle türkiye de bir tanidik olmasi cok önemli.allah razi olsun benim kardesim var ilgilenen.bir sey oldugu zaman haber verir,bir sekilde hallederiz.
    aman türkiyedeki ückagitcilara dikkat etmek lazim.vatanimi ve milletimi seviyorum ama maalesef böyle pislikler cikiyor.

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    yaw arkadaşlar kusura bakmayında bu anlattıklarınız hikaye işini gücünü malını varlığını takip edersen hiç bir şey olmaz Kısaca At sahibine göre kişner

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)