Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3071 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyede 4 sene önce daire aldim,bu sene ceza geldi...

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 542 teşekkür aldı

Türkiyede 4 sene önce daire aldim,bu sene ceza geldi...

selam arkadaslar,
    4 sene önce Kayseriden daire almistim,bu sene vergi cezasi gelmis komsulara, 2600tl.
    tapuda beyan ettigimiz bedel piyasa rayicinden düsükmüs. vergi dairesi ceza yazmis.
    komsulara ceza postayla gelmis,elden cezayi teblig etmisler ve tüm komsular cezayi ödemis,yoksa ceza artiyormus.
    ben orda olmadigim icin ceza bana teblig edilmedi,
    e devletten vergi sorgulamasi yaptim,2600tl borc görüküyor,
    sifir daire aldim, madem rayic bedel degildi,neden tapu kabul etti?
    sonucda ceza gelmis,ben ne yapayim simdi?tabiiki münkünü varsa ödemek istemiyorum,
    evi o zaman begendim,müteahhitle anlastik ve tapudan devrini yaptik.
    bazen vergi cezalarina af geliyor, beklesemmi,yoksa ödesemmi?
    icinizde böyle duruma düseniniz oldumu?
    Konu Memoli1976x tarafından (01 Kasım 2015 Saat 21:51 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı akbaba Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar,
    4 sene önce Kayseriden daire almistim,bu sene vergi cezasi gelmis komsulara, 2600tl.
    tapuda beyan ettigimiz bedel piyasa rayicinden düsükmüs. vergi dairesi ceza yazmis.
    komsulara ceza postayla gelmis,elden cezayi teblig etmisler ve tüm komsular cezayi ödemis,yoksa ceza artiyormus.
    ben orda olmadigim icin ceza bana teblig edilmedi,
    e devletten vergi sorgulamasi yaptim,2600tl borc görüküyor,
    sifir daire aldim, madem rayic bedel degildi,neden tapu kabul etti?
    sonucda ceza gelmis,ben ne yapayim simdi?tabiiki münkünü varsa ödemek istemiyorum,
    evi o zaman begendim,müteahhitle anlastik ve tapudan devrini yaptik.
    bazen vergi cezalarina af geliyor, beklesemmi,yoksa ödesemmi?
    icinizde böyle duruma düseniniz oldumu?

akbaba,önce cezayi ödeyecek sonra itiraz edebilirsin ama bildigim kadari ile degerlendirme emsalleri ile yapiliyor itiraz etsenizde sonucu degistiremetsiniz.

4. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    tapu ile vergi dairesi ayri kurumlardir ..
    siz tabiki satis bedeli düsük gösterdiniz
    ama vergi dairesi dairenin bulundugu mevkinin deger rakamlarina göre bakmis düsük görmüstür
    ona göre ayarlama yapmistir ..

nedense bizim millet vergi gümrük veya devlete bir borcu oldumu yan ciziyor
    herseyi belese istiyor
    ama Almanya da giki cikmadan kuzu kuzu ödüyor

6. 4 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye dadaloglu38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya NRW
    Ettiği Teşekkür
    291
    56 mesaja 103 teşekkür aldı
    hic sansin hemserim ödemelisin yoksa bir islem yapamazsin her yerde karsina cikar

8. dadaloglu38 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    415
    13 mesaja 21 teşekkür aldı
    Banada geldi ceza 15 sene sonra cezayi yatirdim, e devletten vergi sorgulamasi yaptim gördüm, faiz´de aliyor devlet fazla bekleme benim gibi

10. muzo2002 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tapu ile vergi dairesi ayri kurumlardir ..
    siz tabiki satis bedeli düsük gösterdiniz
    ama vergi dairesi dairenin bulundugu mevkinin deger rakamlarina göre bakmis düsük görmüstür
    ona göre ayarlama yapmistir ..

nedense bizim millet vergi gümrük veya devlete bir borcu oldumu yan ciziyor
    herseyi belese istiyor
    ama Almanya da giki cikmadan kuzu kuzu ödüyor
    arkadasim önce yazilani iyi oku, bu board yardimlasma yeridir, yardim edemeyegin birsey varsada,zahmet edip bosuna gik-kuzu,beles-yan cizen filan gibi seyler yazma.
    ben daireyi begendim ve müteahhidle beraber daireye 1,5km. uzaktaki tapu dairesine gittik.
    rayic bedel dedikleri miktardan tapu masraflarinida ödedim. az para ödemek icin yalan söylemedim. hem sade bana degil bütün binaya ceza gelmis.
    eger rayic bedel dogru degildiyse tapu neden islem yapti? vergi dairesi neden 4 sene bekledi?kizdigim seyler bunlar.
    belediyenin belirledigi rayic bedeline, vergi dairesi nasil 4 sene sonra ceza yazar? normal bir ülkede böyle sey olurmu?
    yan cizmek filanda yok, ben tapu masrafimi ödedim, bir daire icin kac kere vergi ödenir? bu soyguncularla tabiiki sonuna kadar ugrasirim.
    ayrica almanyada da bana gelen her cezayi ödemiyorum,önce bakiyorum cezaya,gercekten ödemem gereken birseymi diye.
    Lütfen konu hakkinda aydinlatici yorum yazacaklar yazmaya devam etsin...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    40
    34 mesaja 48 teşekkür aldı
    Evini satin alıp kirayamı verdin? eğer verdiysen kira vergisi istiyorlar. Sana tebligat ulaşmadıysa yani başka biriside senin namına (imza ile ) almadiysa senden o parayı alamazlar.

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    akbaba,burada sizin konumunuzla ilgili yazi var okuyun,http://ililproje.com.tr/bilgi-bankas...-sorunlar/3176

14. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Karadeniz usta cok teşekkürler. .
    Orda güzel izah edilmiş. belediyenin rayic bedeli ile Maliye aynı olmuyor deniliyor
    Bunun faturasını neden biz ödüyoruz?
    Usta orda zamanaşımı 5 sene deniyor
    Şimdi ben 5 senede bunu ödemezsem borc silinecekmi?
    Konu akbaba tarafından (03 Kasım 2015 Saat 00:05 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı
    Karadeniz usta cok teşekkürler. .
    Orda güzel izah edilmiş. belediyenin rayic bedeli ile Maliye aynı olmuyor deniliyor
    Bunun faturasını neden biz ödüyoruz?
    Usta orda zamanaşımı 5 sene deniyor
    Şimdi ben 5 senede bunu ödemezsem borc silinecekmi?
    Sevgili Kardesim.

Bir hatayi diger bir hatayla sonuclandirma.

Sana söyle izah edeyim , Bes Sene içerisinde Size Maliyeden veya Belediyeden bir Vergi cezalandırması Talep edilmezse o zaman Zaman-aşımı ugramis oluyor. Bes Seneden sonra gelecek cezaları ödemek zorunda değilsiniz.
    Yazdiginiz yazıya göre size Dört Sene sonra bir ceza kesilmiş, Yani Zaman-aşımı maalesef olusmamis..Vergi borcunu ödemekle Mükellefsiniz.
    Burdan , Türkiyeye bir Vekaletle sorununuzu halledebilirsiniz. Vekalet verirken sinirli yani sadece Belediyeye olan borcunuzu ödemekle yetkilendirdiginizi beyan ediniz kafidir. Dairenin Iban numarasini Komsularinizdan isteyin . Bankayla havale yaparak da olabilir , Daha fazla faiziyle ödemek istemiyorsanız.

Heme ödemeye bakin.

Diger bir Husus ise Türkiyedeki Nufusmüdürlügüne nereyi adres olarak belirlediniz. Yurtdisi Adresimi. yoksa Türkiyemi. Eger Türkiye degilse size Konsolosluk üzerinden Bir TEBLIGAT gelebilir. Türkiye adresi ise oraya Tebligat edilmis olabilir. Postaci burdaki oldugu gibi bir bildiri birakip gidiyor. Gelen tebligati onbesgün icerisinde almazsaniz almis kabul edilerek isleme konuluyor.vs...

Saygilarimla.
    Konu dalga tarafından (03 Kasım 2015 Saat 19:44 ) değiştirilmiştir.

17. dalga üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    dalga ustam cok tesekkürler yararli bilgilerin icin..
    simdi dairenin tapusuna baktim, tapu tarihi 12.02.2010
    nüfus müdürlügüne asil ikemetgah olarak almanya adresimi verdim,zira secimlerde oy kullandim,ikinci adresim Türkiye deki dairem,ordada oturan yok,izine gittikce biz kaliyoruz.
    bana simdiye kadar ceza teblig edilmedi,almanyaya mektup gelmedi,Türkiyede evde kimse yok,
    buna ragmen e-devletten vergi sorgulamasi yapinca orda cezayi gördüm,
    bu nasil is anlamiyorum,bana ceza teblig edilmeden,nasil e-devlete giriyor?
    vergi dairesi cezayi kesmis, bana teblig etmediyse, bu ceza ne olacak o zaman.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    dalga ustam cok tesekkürler yararli bilgilerin icin..
    simdi dairenin tapusuna baktim, tapu tarihi 12.02.2010
    nüfus müdürlügüne asil ikemetgah olarak almanya adresimi verdim,zira secimlerde oy kullandim,ikinci adresim Türkiye deki dairem,ordada oturan yok,izine gittikce biz kaliyoruz.
    bana simdiye kadar ceza teblig edilmedi,almanyaya mektup gelmedi,Türkiyede evde kimse yok,
    buna ragmen e-devletten vergi sorgulamasi yapinca orda cezayi gördüm,
    bu nasil is anlamiyorum,bana ceza teblig edilmeden,nasil e-devlete giriyor?
    vergi dairesi cezayi kesmis, bana teblig etmediyse, bu ceza ne olacak o zaman.
    Kesilen ceza mutlaka sana teblig edilmistir.. Kanunen mahkeme bildirimleri veya ceza gibi ve diger resmi yazilar mükellefe 3 sefer gönderilir, mektup yoluyla veya elden.. Her 3 sefer de de kisiye ulasilamamis sa ceza ulasmis gibi kabul edilir ve isleme devam edilir. Yani bie sonraki asamaya gecilir.

Birde sunu belirtmek lazim ki, Türkiye artik eski Türkiye degil.. Almanya da nasil ki devlet sonuna kadar senelerce alacaginin pesini birakmiyorsa, Türkiye de artik MERNIS projesiyle o sisteme gecti sayilir. Trafik cezalarindan ve buna benzer vergi cezalarindan aslaa kurtulus yok..O ceza ömür boyu karsina cikar.. Cezalarin affi konusuna gelince devlet aslaa cezalari affetmiyor, sadece cezalarin üstüne binen faiz leri zaman zaman affedebiliyor, onunda sarti yani faiz cezasinin affinin sartinida ana borcu ödemeye bagliyorlar.Ana borcu ödemeden de faiz borcunu asla affetmiyorlar..

Türkiye de eskiden 150 bin tl ye alinan bir daire veya herhangi bir mali alici satici anlasip 30 bin üzerinden devir daim yaptirabiliyordu. Alici ve satici da vergiden büyük oranda kacirmis oluyordu.. Artik o günler geride kaldi..Devlet mutlaka bunlari tesbit ediyor..

Hatta o hale geldi ki, bir örnek vereyim; Tarlasini ekmedigi halde devletten ekmis gibi Cifciye destek primi veya ucuz mazot destegi gibi devlet yardimi alanlari artik uydu ile tesbit ediyorlar..

Hülasa, devlet sistemimiz artik gercekten islemeye basladi..

20. 2 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    Sevgili Kardesim.
    Arkadasimizindedigi gibi Devlet alacagindan hic birzaman vazgecmez.-

Tebligatla ilgili iki farkli Konuyu akatarayim.

Birincisi Arkadasimin Cok hisseli bir arazisi varmis. Diger cogunluklu hissesi olan biri bunlara(Veraset İlamı) Veraset davasi acmis. Yani ya siz benim hisselerimi satin alin yada ben hepsini satin alayim diye. Mahkemeden Konsolosluga Tebligat gönderdiler. Arkadasta bir Vekaletle Satis islemlerini cözdü.
    Diger bir Konu ise ben bundan 1.5 yil önce Türkiyede bir Kavga olayi oldu. Burda yaralama ;Hakaret, Konut dokunuzmaligi. Vatandasin sukunetini bozma gibi Karsi tarafla davalik olduk.
    Hakaret davasinin düstügünü bildirilen bir Tebligat sahsima tahsis edildi. Ikinci bir Tebligati birseneye yakindir beklemekteyim. Benim burdan Sözlü savunmam alinacak. Ama Bir Seneden fazla oldu.
    Evraklari Kaldiginiz Sehirden Ankaraya Uluslararasi dis iliskiler tebligat Dairesinen gönderileiyor ve orada evraklarda eksiklikler var ise Tekrardan geldigi yere gönderiliyor. Ben dogrudan Mahkeme kalem Müdürü ile konustum. Dava uzamasın Ben göndereyim yaziyi diye olmaz bekliyeceksin . Gönderdigimiz evraklarda bir kelime hatada olsa bize geri geliyor.
    Sizin neden bir bildiri almadiginizi vede Sebebleri nedir bilemem.

Birde Dairenin ismini Internetten arastir. Ve Telefon ac gerekli bilgileri verecekelerdi.Ben Imarisleri genel Müdürlügüyle burdan irtibata gectim . Yapilmasi gerekenleri ordan ögrendim vede itiraz Dilekcesini onagöre yaptim. Baktim olmuyor. Cumhuriyet Bassavciligina haklarida dava acacagimi bildirdim hepsi yazili olarak.Diekceye konu olanin egerki 15 gün icerisinde yapilmazsa ,cünkü bütün yasal prosüdürler Sahsim tarafindan yerine getirilmistir . Ve gereken kismi yapilmis. varinca geriye kalan yapilmadiysa artik dava acacagim.

Sizin Olayda eger Memurun bir hatasi varsa , Veya Postane size Tebligati ulastirmadiysa bunlar Hakkinda Görevi kötüye kullanmaktan, vede Vatandasi Maduriyetten Cumhuriyet Bassavciligina dava acabilirsiniz.
    Burdada artilari eksileri iyi düsünmek gerek orda olsnaniz davayi takip edebilirsiniz.Burada oldugunuz icin bir Avukat onunda Masraflari olusacak.orda olsan Mahkeme masraflariyla kurtulabilirsin ama burdasin neyazikki.

Benim olayda ben dava acmayacaktim, karsi taraf hem suclu hemde güclü misali , Polislerin doldurusuyla davali olunca.bende Karsilik vermek zoruda kaldim. Almanci olunca para varya aci parasi alirim sandi.
    Daha fazla kafa karisikligi yapmamak adina burda sonlandiriyorum.

Saygilarimla.

22. dalga üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesilen ceza mutlaka sana teblig edilmistir.. Kanunen mahkeme bildirimleri veya ceza gibi ve diger resmi yazilar mükellefe 3 sefer gönderilir, mektup yoluyla veya elden.. Her 3 sefer de de kisiye ulasilamamis sa ceza ulasmis gibi kabul edilir ve isleme devam edilir. Yani bie sonraki asamaya gecilir.
    arkadaslar cok tesekkürler,cok yardimci oldunuz.
    ben yazilanlardan su sonucu cikardim, hakli veya haksiz yere, Devlet bir ceza keserse, seve seve ödetir millete.
    teblig yöntemine bakarmisiniz, 3 defa gönder,eline gecmezse, eline gecti say. bu yüzden benim ceza ödenmemis diye üstünede gecikme faizi koymuslar.
    anlasilan bende bu cezayi ödeyecegim, Allah sizleri bu soyguncularin zulmünden korusun

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    ben yazilanlardan su sonucu cikardim, hakli veya haksiz yere, Devlet bir ceza keserse, seve seve ödetir millete.
    teblig yöntemine bakarmisiniz, 3 defa gönder,eline gecmezse, eline gecti say. bu yüzden benim ceza ödenmemis diye üstünede gecikme faizi koymuslar.
    anlasilan bende bu cezayi ödeyecegim, Allah sizleri bu soyguncularin zulmünden korusun
    Arkadasim kimsenin seni soydugu felan yok..Devlet neden durduk yere beni soymuyor o zaman.. SEn bu olayda bir usulsüzlük yapmissin ve devleti zarara ugratmissin. Ödemen gereken vergiyi hakkinca ödemedigin icinde dogal olarak devlet senden alacagini istiyor.
    Aslinda devlet senden bunu tahsil etmezse eger o zaman vergisini hakkiyla ödeyenlere haksizlik yapilmis olurdu.. Buda devleti ayakta tutan en büyük etken olan ADALET anlayisina ters düserdi..

Büyük Selcuklu veziri NIZAMÜLMÜLK ün meshur sözü buna isaret etmektedir. "Adalet mülkün temelidir" BUrada mülk den kasdedilen Selcuklu Türkce sinde DEVLET dir..

Kesilen cezanin teblig edilmesi konusuna gelince, O ceza mutlaka sana bir sekilde teblig edilmistir.. Bunu istersen bagli bulundugun vergi dairesine dilekce ile sorabilirsin..

Kusura bakma ama bu durumda sen haksizsin.. Vergini öde ve hemde 78 milyon insanin hakkina girmekten kurtul..

Umarim yazdiklarima kizmazsin..

SElametle..

25. 4 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    Sevgili Akbaba.
    Egerki bir Haksizliga ugradigin kanaati Sende oluşuyorsa, Kanun var nizam var.Gerekli Daireleri Ugradigin veya Onlarin hatalariyla ugratildigin zarar icin Dava acma hakkin oldugunu belirtmek isterim.Neresi olduğunu yazımda belirttim.
    Onlar böyle bir Senin acından yanlislik yaptılar ise O Memur veya Daireler içinde yasalar,Senin icin geçerli oldugu gibi Onlarada gecerli.

Kimsenin HAKKI yok hakki olmayan bir seyi taleb etmeye.
    Simdi Mahkemeye versem ne olacak diye bilirsin , Kac senede bitecek . Kazanabilirmiyim.Vs.
    Sana yazili olarak bildirilmeyen birseyde zarara ugratilacaksin ve kabullleneceksin diye birsey yok. Sunuda belirteyim davalar sadece Türkiyeye Mahsus uzun süryor diye bir kayide yok.
    Benim Isci Bulma kurumuyla davam tam tamina 7 seneden fazla sürdü.Ben haksizliga ugradigimi senin gibi düsündüm , Azimle ,Sabirla Bir Mahkeme kayip ettim , Bir Üst mahkemeye kadar Hatta Oberlandesgerichte kadar.Sonunda hakkli oldugum kanitlandi.

Lütfen iyi düsün ve Ona göre gerekeni yapmaya calis. Devleti suclama. Devletin olanlardan cogu zaman haberi bile yok. Sadece Beceriksiz vede is bilmeyen Memur cok.

Saygilarimla.

27. dalga üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    Cologne ve dalga, arkadaslar keske sizler gibi insanlarin sayisi artsa,hem bilgili,hemde saygili insanlarsiniz.
    benim kizdigim nokta, benim sebep olmadigim bir durumdan bana vergi cezasi kesip, bana teblig etmedikleri halde, üstüne gecikme zammi koymalari.
    emsal bedeli yapan belediye, benim dairem Tapu müdürlügüne yürüyerek 10dakika mesafede.
    üstelik bu konuda hic kimse bize birsey demedi,belediyenin emsal bedelini, vergi dairesinin kabul etmeyecegini bilseydim,ona göre davranirdim.
    yani ben Devleti kandirmaya filan calismadim,bedeli az gösterip,vergiyi az ödeyim filan demedim.
    neticede bu cezayi ödemem gerekiyor mecburen,baska yol yok gibi.
    ben 5 haftaligina izine gidiyorum,onuda mahkeme-avukatla filan gecirmek istemiyorum.
    2 sene önce Türkiyede Babamin evine,benim ismime polisden mektup gelmis,Samsun'da bana trafik cezasi yazmislar,ödenmedigi icin ceza toplanmis yaklasik 700TL. olmus, ya öde , yada eve icra gelir demisler. tabiiki Babamda ödemis.
    izine gidince ben maliyeye gidip sordum,bu ne cezasi diye, Samsun'da arabama yazmislar, ama ben hayatimda hic Samsun'a gitmedim.
    ceza kayitlara gecmis, ugrasmadim ödedim.cünkü izin 5 hafta.
    Devlet'imizi cok seviyorum,canim-malim-mülküm feda olsun Devletimize.50 yasina geldim,haram lokma yemisligimde yoktur,kul hakki yememeye calisirim,bunlar ayri seyler.
    sizlerde güzel yazmissiniz,Devlet ayridir,devlet memurlari ayridir. hatalar olabilir bunuda kabul etmek lazimdir.
    hirsiz bile herkesin evini soymuyor, evi soyulmayan insan,hirsizlik yokmu demeli
    bazi memurlarin yaptiklariyla devlet soyguncuda oluyor,zorbada oluyor ama bizler Devletimizi hep sevecegiz.
    Allah Devletimizi basimizdan eksik etmesin,sizler gibi,yetismis-bilgili-nezaketli vatandaslarimizida artirsin

29. akbaba üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    Sevgili Akbaba Kardesim

Nezaketin vede Itifatlarindan dolayi Saygilarimi vede Teşekürlerimi arz-ederim.
    Söylediklerine Katılmamak elde degil.Ama Işte belirtmş oldugun insanlar olduğu sürece Malesef bir Kadim yol alamiyoruz. Biz ve Diger Arkadaslarda kesinlikle senin suclu oldugun kanatinde degiliz.Ben öyle düşünmek öyle bilmek istiyorum diğer Arkadaşlarida.
    Allah daima doğru olanın yanindadir. Bir kapiyi kapatir diger kapiyi acar. Haram yiyenlerde hic iflah olmamişlardir. Sana Allah ugradigin zararin kat katini verir İnşallah.
    Saygı vede Sevgilerle

31. 2 kişi dalga üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    Senin durumuna örnek olmasi bakimindan izinde bu yaz yasadigim bir olayi aktarayim..

Bu sene Ankara Gölbasinda sehir icinde 82 lik yolda 105 ile gittim diye radar dan cevirdi polis ve 389 tl trafik cezasi yazdi..Agir bir ceza olmasina ragmen kabahat kendimde oldugu icin Polise veya devlete degil kendime kizdim.. Islerimin yogun olmasindan dolayi cezayi ertesi hafta yatiririm diye düsündüm.. O zaman zarfinda ceza makbuzunu kaybetmisim..

Vergi dairesine gittim ama ceza makbuzu olmadigi icin ve ceza islemi bilgisayardan sisteme islenmedigi icin cezami ödeyemedim..Iznim bittigi iciin geri Almanyaya dönmem gerekiyordu. Inanin Ankara icinde 3 farkli vergi dairesine gönderdiler beni. O bir vergi dairesine gönderiyor, digeri öbürüne gönderiyor.. malesef bilgisayar sistemine islenmedigi icinde ve elimde makbuzda olmadigi icin bir türlü ödeyemedim..Hemen ödemek istedim cünkü 15 gün icinde ödersen yüzde 30 indirimli ödeyecektim..

Neyse gümrükte öderim dedim ama gümrükte de malesef ödeyemedim.. Sözün kisasi ceza islemi benim TC kimlik numarama, TC ehliyetime ve arabanin plakasina hepsine birden yazildi..BUndan kurtulus yok. Bu ceza Türkiye ye ilk girdigim anda karsima cikacak ve o zaman ödeyecegim Insallah..

Devletime milletime helal olsun.. Arabamla gidiyorum, devletimin yaoptigi yollari kullaniyorum, elektiriginden, suyundan, güvenlik ve saglik hizmetlerinden yararlaniyorum.. Devletim bizim verdigimiz veya verecegimiz vergiler ila asker besleyip sinirlarimizi koruyor, veya sokaklari isiklandiriyor, park yapiyor, baraj yapiyor vesaire...

Iyide olsa eksiklikleride olsa Vatanimiza devletimize sahip cikalim.. Bakin devleti olmayanlar Avrupaya gelebilmek icin denizlerde boguluyor, Afedersiniz hayvanlar gibi sinirlarda bekletiliyor..

Allah CC bizleri o durumlara düsürmesin..

Saygilar

33. 4 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    editledim ---

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)