Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Karadeniz kardes bir sorudaha sorayim ben toplam 7925 gün borclandim nasip olursa seneye emekli olacagim ,borclanmayi ben 2 .kere yaptim birini 2004 yilinda 6750 gün birde 2007 yilinda 1175 gün
simdi uzmanlarin yazisini takip ediyorum fazla borclanma dezavantaj li oluyor hele 2000 yilindan sonrasi 2008 yilindan sonra zaten boclanmam yok o daha kötü

ben son borclandigim 1175 günü geri iadesini isteye bilirmiyim ( benim icin Faydali olurmu ) cevaplarsan sevinirim .cünkü yazilarini takip ediyorum bu konuda uzmansin,biz de bir seyleri takip ediyoruz ama senin kadar
uzmanligimiz yok .

haveri68,öncelikle iltifanizdan dolayi tesekkür ederim,uzmanlik ayri konu,bizi Sgk.sag olsunlar 2005 yilindan beri ugraslar sonucu biraz tecrübe sahibi yapti.
Yurtdisi borclanmasi yapmis oldugunuz hangi tarihleri kapsiyor yazarsaniz belki daha iyi yardimci oluruz.

Alıntı akdenizli33 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Karadenizli arkadsaim esim parayi cekmemi istemyior.bir sorum oalcak.diyleimki ben 52 yasinda trden emekli oldum.burdan isten ciktim.arbeitslos almasam.devletten yardim almak istemiorum desem.trrden emekli aylgii alabilirmyiim.

Türkiye'den emeklilik sartlarini yerine getirdiginiz tarih itibari ile Türkiye'den emekli maasi alabilirsiniz ama calisamazsiniz,mini jop calismasi yapamazsiniz,adrese dayali sosyal yardim alamazsiniz bir deyimle rente kasaya emeklilik icin prim ödenmemesi gerek