Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3066 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 71 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Türkiyeden emeklilik ve Minijob

Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yazıyı iyi oku

"2000 yılı öncesine ait sürelerinizi borçlanmak maaşınız yükselteceğini peşinen vurgulayalım"

"Demek oluyor ki varsa öncelikle 2000 yılı öncesi süreleri borçlanmak sizlerin lehine olduğunu bir tarafa yazalım.
    O halde yurtdışı borçlanma talep dilekçesini verir ve doldurur iken mutlaka 2000 yılı öncesi sürelere öncelik vermek gerekir."
    Sevgili Horoz kardes

2000 yilindan once borclanilan gunlerin emekli maasina daha yuksek katkida bulundugu kesin. Orada suphe yok

Benim sorum baska

Borclanirken 2 kat 3 kat yani 6 kata kadar borclanabiliyorsunuz

Benim internette okudugum yazilarda 6 kat borclansaniz dahi emekli maasi cok cuzi artiyormus. ben boyle okudum o yuzden asgariden odedim

Ama sonra Karadeniz arkadasta diyorki yalnizca 2000 senesi oncesindeki gunleri yuksekten borclanin emekli maasina etkisi yuksek olur diyor.

Ne kadar odersek ne kadar emekli maasi aliriz gibi bir tablo lazim bana ki degermi degmezmi hesap yapalim. Ama internette bulamadim boyle bir formul yada tablo.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sevgili Horoz kardes

2000 yilindan once borclanilan gunlerin emekli maasina daha yuksek katkida bulundugu kesin. Orada suphe yok

Benim sorum baska

Borclanirken 2 kat 3 kat yani 6 kata kadar borclanabiliyorsunuz

Benim internette okudugum yazilarda 6 kat borclansaniz dahi emekli maasi cok cuzi artiyormus. ben boyle okudum o yuzden asgariden odedim

Ama sonra Karadeniz arkadasta diyorki yalnizca 2000 senesi oncesindeki gunleri yuksekten borclanin emekli maasina etkisi yuksek olur diyor.

Ne kadar odersek ne kadar emekli maasi aliriz gibi bir tablo lazim bana ki degermi degmezmi hesap yapalim. Ama internette bulamadim boyle bir formul yada tablo.

misterno,burada bir yanlış anlama olduğunu düşünüyorum,2008 yılından sonraki ödeme veya primlerin bir uzman dahilinde yüksek ödemede fayda var 6 katı olup 6 katı emekli maaşı anlamına gelmez,burada konu ile ilgili açıklama var belki yardımcı olur,http://www.emekli-maasi.com/emekli-m...aplaniyor.aspx

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    misterno,burada bir yanlış anlama olduğunu düşünüyorum,2008 yılından sonraki ödeme veya primlerin bir uzman dahilinde yüksek ödemede fayda var 6 katı olup 6 katı emekli maaşı anlamına gelmez,burada konu ile ilgili açıklama var belki yardımcı olur,http://www.emekli-maasi.com/emekli-m...aplaniyor.aspx
    ilk defa bu kadar ayrintili aciklayan bir site goruyorum cok tesekkurler

Bende bir uzmana verme taraftariyim ancak bunun ucretini vermeden once yuksekten odemenin degip degmeyecegini bilmek isterdim

Anladigim kadariyla 6 kat odeyince 6 kat maas almiyorsunuz. Ama avukat veya uzman araciligiyla yapinca sanirmi 99 oncesi borclanmada 5 yilin borclanmasini yuksekten yapiyorki yuksek ciksin ben oyle anladim

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı misterno Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ilk defa bu kadar ayrintili aciklayan bir site goruyorum cok tesekkurler

Bende bir uzmana verme taraftariyim ancak bunun ucretini vermeden once yuksekten odemenin degip degmeyecegini bilmek isterdim

Anladigim kadariyla 6 kat odeyince 6 kat maas almiyorsunuz. Ama avukat veya uzman araciligiyla yapinca sanirmi 99 oncesi borclanmada 5 yilin borclanmasini yuksekten yapiyorki yuksek ciksin ben oyle anladim
    misterno,Türkiye'den emeklilikde 09/1999 tarihine kadar olan yurtdisi borclanmalarda asgariden,emeklilik yasi veya emeklilik süresi gecmis olmasi bile maasa etken sebeb hassas konu bir uzman dahilinde verilmasi gereken karar farkli zamanlarda yüksek ödemelerle emekli maasininda farkli olacagini düsünüyorum isleme deger.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    0
    misterno,Türkiye'den emeklilikde 09/1999 tarihine kadar olan yurtdisi borclanmalarda asgariden,emeklilik yasi veya emeklilik süresi gecmis olmasi bile maasa etken sebeb hassas konu bir uzman dahilinde verilmasi gereken karar farkli zamanlarda yüksek ödemelerle emekli maasininda farkli olacagini düsünüyorum isleme deger.
    evet zaten bende bir uzman bulup onunla yapicam bu isi

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Arkadaslar,
    Yurtdisi borclanmasi icin bende size fikir danisacaktim:
    Biliyorum yasim cok genc, ama ne kadar erken gelecegi düsünüp adim atarsan, ona göre saglam tahtaya basarmisiz ilerde...
    21.03.1990 almanya dogumluyum, Türk vatandasiyim. Rentenkasseye 18 yasindan itibariyle aralikli ödemelerim basladi ve halen devam ediyor.
    Yeni kanunlara göre ve borclanma durumuyla, nasil en mantikli sekilde yurtdisi borclanmasiyla emeklilik konusuna nerde ve nasil müracat edebilirim.
    Ne kadar yüksek borclanma olur, ne zmn emeklilik benim icin yürürlüge girer, kac gün den hesaplanir?
    Icabinda bunun icin tr de sigorta baslangici da yaptirabilirim.
    Cevaplariniz icin simdiden tesekkürler.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    0
    toplam gerekli gun kadar calismadan yada yurtdisinda bulunma gununu doldurmadan emeklilige basvuramazsin

SGK nin cizelgeleri var internette senin yasina ve ilk ise giris tarihine gore kac gun doldurman gerektigini yaziyor

O doldugu anda ancak basvurabilirsin

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı kbayrak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar,
    Biliyorum yasim cok genc, ama ne kadar erken gelecegi düsünüp adim atarsan, ona göre saglam tahtaya basarmisiz ilerde...
    21.03.1990 almanya dogumluyum, Türk vatandasiyim. Rentenkasseye 18 yasindan itibariyle aralikli ödemelerim basladi ve halen devam ediyor.
    Yeni kanunlara göre ve borclanma durumuyla, nasil en mantikli sekilde yurtdisi borclanmasiyla emeklilik konusuna nerde ve nasil müracat edebilirim.
    Ne kadar yüksek borclanma olur, ne zmn emeklilik benim icin yürürlüge girer, kac gün den hesaplanir?
    daha çok erken .... sen emekli olasıya kadar bu kanun daha ne kadar değişir Allah bilir

Ettiği Teşekkür
    55
    Arkadaslar,
    kbayrak,Türkiye'de emeklilikde 08/09/1999 sonrasi calisilmis veya yurtdisi borclanmalari cok cazip degil sizin 18 yasiniz olarak,21/04/2008 tarihi emeklilik sartiniz 6o yas 7000 prim günü olup bu gün icin günlük prim tutari 17,56TL. buradan bakiniz,http://www.sskemekli.com/ssk-erkekle...-sartlari.html

11. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    kbayrak,Türkiye'de emeklilikde 08/09/1999 sonrasi calisilmis veya yurtdisi borclanmalari cok cazip degil sizin 18 yasiniz olarak,21/04/2008 tarihi emeklilik sartiniz 6o yas 7000 prim günü olup bu gün icin günlük prim tutari 17,56TL. buradan bakiniz,http://www.sskemekli.com/ssk-erkekle...-sartlari.html
    Tsk karadeniz arkadasim. Yani 60 yasinda emeklilik 7.000 prim günü ile. Bu 7.000 prim gününe karsi Versicherungsverlauf daki 4.5 sene hesaplanarak kalan prim günleri ödeme ihtimali olabilir, sanirim.
    Daha ama almanyada calismayi düsündügüm icin beklemek en mantiklisi olur galiba.
    Görüsleriniz icin simdiden tsk.

Ettiği Teşekkür
    55
    Tsk karadeniz arkadasim. Yani 60 yasinda emeklilik 7.000 prim günü ile. Bu 7.000 prim gününe karsi Versicherungsverlauf daki 4.5 sene hesaplanarak kalan prim günleri ödeme ihtimali olabilir, sanirim.
    Daha ama almanyada calismayi düsündügüm icin beklemek en mantiklisi olur galiba.
    Görüsleriniz icin simdiden tsk.
    Yurtdisi borclanmasi yapabilmeniz icin önce Türkiye'de ssk.calismasi yapip sonra calismis oldugunuz günleri borclanabilirsiniz,su an icin oldukca zamaniniz var calisdikca borclanma yapabilirsiniz.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)