Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
Toplam 47 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Siz olsaniz ne yaparsaniz

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    179 mesaja 583 teşekkür aldı
    Alıntı PEKSANLITÜRK Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selaxunalexqum,qartasinla qonus!anan'baban '80e geltiyseler huzur ewine qiy!.yegenten basqa qurtulamassin!iqincisi su!qiz qartasin usulen bosanir we tul'maasina bahlatir.bu ihtimal war!memlewetimizte bir coq qisilerte war!sen yeneni gonteremessin!cunqu seni siwayet eter'basin yanar!tiqqat et!qari'ya ozel uygulama war!yaoabilcehin coq bir seyker yiq!olsata baban'80geltihi icin zor.yarin'bir gun baqarsin par'maq oastirir'qartasin!boylece anan-baban nesi warsa o'na gecer!qawgacetme!cunqu inlar qari oltuhu icin sen zarar etersin!siwayet eterlerse burayata gelemessin!bu cogumuzun vbasinta war!faqat cocu yoq'hibibanlatir'lar!!
    Usta bu yazdiklarini millet anladi mi sence?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    200 mesaja 340 teşekkür aldı
    Alıntı deniz2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    postala anne babasinin yanina ozaman

ne diyelim neyi bekliyorsun ??
    postalama isi kolayda
    Akil danisiyoz gördügün gibi belki baska yolu bulunur diye

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    Alıntı batum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    postalama isi kolayda
    Akil danisiyoz gördügün gibi belki baska yolu bulunur diye
    ozaman illaki sinavi kazanamiyacak deme, insallah kazanirde, dedeside sana demis sinavi kazanirsa gidicek,
    gitmezse eger cekersin babasini bir kenara hadi bakalim alin kizinizi anca gidersiniz dersin ,
    baban ve annen mademki köye gitmek istiyor götürürsün onlari köyüne ne gibi istekleri var halledersin,
    onlarda rahat eder sende
    Konu deniz2000 tarafından (15 Temmuz 2023 Saat 15:50 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye PEKSANLITÜRK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    106
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Selamunalexkum aslinta anlasilmita bir siqinti yoq!'23turq'cesi.biraz zahmet eter'seniz anlasilir.qusura,baqmayin,yawas yawas oquyun...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    23 Türkçesi neymiş?

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    Alıntı Serkinho Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    23 Türkçesi neymiş?

Gesendet von meinem SM-S908B mit Tapatalk
    Arkadas Muhtemelen Azerbeycanli
    onun icin yazdigimi elinizden geldigi kadar anlamaya calisin

Niye öyle böyle yaziyorsun diye elestirmeyin

8. batum üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    106
    Selamunalexkum BATUM, SENIN peq bir seyler yapa'BIlMEN ZOR?faqat baban anan yasin'tan tolayi zor!!sen huzur ewine qoya'bilirsen iyi'olur..faqat qartasin,yegenin bos qayita parmaq pastirisa!! Isin zor!!yegenin wasisi olursa?zor senin icin.tiqqat et bu zamanta qarinin,qizin sozu gecer!!awuqata git.
    Konu PEKSANLITÜRK tarafından (12 Haziran 2023 Saat 17:19 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Usta avukat ne alaka..
    Birde orayami para yedirsin..
    Bos kagida parmak bastiracak kadar akilli degildir o
    Akli basinda olsa anneye babaya o hareketleri cekmez dimi??
    Zaten akilli olsa sikinti yok,tum problem akli oynadigindan..
    Bu isler niye hep bizi bulur..
    Elin gavuru 18 de basindan atiyor,biz besleyip iyilik ettikce tepemize cikiliyor..
    Konu webci tarafından (12 Haziran 2023 Saat 18:28 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye gezgin38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    198
    40 mesaja 71 teşekkür aldı
    cok gaddarca bi davranis o birkere yegenin 2. o bir kiz cocugu ona dahada cok dikkatli davranilmasi lazim, hem onun annesi babasi var gidip derdini onlara aciklayabilirsin, 2 sene sonra o kiz sana hangi acidan bakacak bakalim artik hic iyi bir davranis degil, senin kiz cocugun olsa ona böyle amca dayi davransa ne düsünürdün.

12. gezgin38 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı gezgin38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    cok gaddarca bi davranis o birkere yegenin 2. o bir kiz cocugu ona dahada cok dikkatli davranilmasi lazim, hem onun annesi babasi var gidip derdini onlara aciklayabilirsin, 2 sene sonra o kiz sana hangi acidan bakacak bakalim artik hic iyi bir davranis degil, senin kiz cocugun olsa ona böyle amca dayi davransa ne düsünürdün.
    Usta saçmaca bir bakış açısı

Kız deve gibi olmuş 23 yaşına girmiş artık iyinin kötünün ne olduğu anlayacak yaşı geçmiş

onun yaşındaki kızlar ev çeviriyor, çocuk bakıyorlar

Bana kalsa da dünden kovardım

14. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    Alıntı gezgin38 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiyede yasayipda 23 yasina kadar hic calismayip Öglen saatlerine kadar yatan ve Dedesinin Ninesinin parasini yiyen bir insana
    Ben dayisi olarak böyle davranmassam

O kizin sonu ne olur biliyorsundur

Gazete okuyorsundur sanirim

Ettiği Teşekkür
    106
    Selamunalexkum,tv'lerte mahtur olanlari hicmi gorup-tuymaz'siniz!muhaqaq cewrenizte buna benzer mahtur olan wartir?anasi'babasi 80e gelmis!bunlara heqim huzurunta wasiliq alirsa?ne olcaq?cozum netir?awuqata gitmeceqte?qawgami etsin?qawga etse,zarar goren batum olur!

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    23 yaşına kadar üniversite kazanamamış birinin üniversite kazanma şansı yok gibi paralı bir üniversite kazanacak onuda dedeye neneye ödetecek.. Mezun olacak oda olursa bu kafayla oldumu otuz sonra iş buldum etdim 35 oda çalışırsa evlenmezse. evlenirse ayrı bir dert bu ayarların evlilikleride ayar tutmaz.. İki güne bosanir şımarık buyutulduklerinden, ananın babanın başına ömür boyu bela 23 yaşındaki birinin annesine babasına danışmak nedir çocukmuş bu? Benim burada bir sürü şefim var 21 22 yaşında...bizim bir kulağımızın arkası kalmış...... bilmeye gerek yok görünen köy kılavuz istemez. kendimizde yapdik etdik çoğunu.kişi kendinden bilir işi..
    Bazıları gamziz goggogcu hayatda kelliye felliye dokunmamislar dünya yansa umurlarında deil empati yapmadan gevrek gevrek cevaplar veriyorlar..
    Konu choban tarafından (13 Haziran 2023 Saat 00:32 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Bizim milletin niye herseyi yarim yamalak ve basariz, almanlarin işi gücü niye düzgün yürüyor bu konuda açığa çıkmış.
    Ben öyle toruna, cocuga hele 20 yasina gelmis birine çocuk gözüyle bakmam. Atican disari. Bir ev tutsun iki fatura ödesi. Bak ozaman üniyi kazaniyormu. Öglene kadar uyusun, dede apple marka ürünler alsin. Oh ne ala. Para dedin istedigine harcar? Harcayamaz! Kendine harcasin. Kendisine bi faydasi varsa arada ufak hediyeler yapsin. Ama o toruna iphone aliyorsa ozaman bu konuyu acan arkadasin cocugunada (yoksa kendisine) iphone alacak. Buyüklerimizde bu maalesef yok. O yüzden birsürü ailede birsürü gereksiz sorun. Denge var, hakkaniyet var.

Kardeside olsa ne demek yazlik alinmasi? Bir cocuga yazlik al. Digerine hicbise. Olmaz.

Almanlar müslüman gibi hakka iyetli yasar bizimkilerin işi tam tersi

Kendi cevremden biliyorum

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Bu konuya baglamamak sartiyla herzaman derim;
    Buyugunden kucugune herkes hayata kafa atma derdinde..
    Gununu gun edip birini kaziklama planlarinin pesinde..
    Yahu ben evimi benim istedigim sekilde yaptirmak istiyorum adam tutmus kendi istegine gore calisiyor..kabloyu burdan cek diyorum o tutmus wackelkintakt bagliyor..
    Hava bozuk bu boys yagmurda akar diyorum duvarlari boyuyor..bu converter bu lan kablosuna baglanmaz bu sisteme aykiri,diyorum adam tutuyor calisir abi diye lan kablosunu ikiye yarip ince telleri bagliyor iki gun calisacak kamera bagliyor,,,yahu bunun gibi bir suru absort,,neresinden bakarsan amatorce ve ise saygisizca yaklasimlar,,toplum icinde sanki ne kadar cok konusursan o kadar saygi duyarsin gibi laklakciliklar,,
    Derslerini odevlerini gune pay et,haftaya pay et ve sinavlara 6 ay kalaya kendini hazirla yaklasimlarina kulak tikayip son gun harilharil calisma ve omrunde bir kere girecegi sinava gec gelme,,
    Saysay bitmez..tum bu ve bunun gibi sacmasapan hayat akisi herkesin gunluk hayati..sohraya bismillahla otur ceneni kapat yerine ayak ustunde yemek yeme ve hayvan gibi gevis getirip bosbos muhabbetler..
    Cocuklarla oturup sohbet etmiyoruz ve dertlerini dinlemiyoruz..
    Kendimizi sevemiyoruz,kendimizi sevmeyince ailemizi sonrada toplumu sevemiyoruz,boyle oluncada birbirimize karsi ahlaksizlasiyoruz..
    En ufak birarizada kendimizi kaybedip batinin vahsi kovboyu oluyor ve silahlari konusturuyor, kasapcidan fazla kasapci oluyor bicip dogruyoruz,,
    Tum bunlarin altinda öfke pisikolojisi yatiyor,,biraz sakinlesip kendimize gelsek hic fena olmaz..
    Cok melek bir adam kizdirdiginizda veya isler yolunda gitmediginde icinde gizli yatan hayvani disari cikarabiliyor..sonra tekrar meleklesip ALLAH in en sevgili kulu oluveriyoruz,,yaw biz kimi kandiriyoruz??
    Arkadasdan bir mesaj gelse heyecanla okuyoruz,ama biri hayatin mesajlarini anlamayi bize ogretse cildirip deliriyoruz
    ALLAH yardimcimiz olsun..
    Konu webci tarafından (13 Haziran 2023 Saat 06:07 ) değiştirilmiştir.

Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,278 teşekkür aldı
    Dedesinin yanında kalması falan neysede, ama son model Iphone olmamış. Eski bir Iphone neyse bir tolere edilebilinir.

Sorun işte karakter ile alakalı. Kız hadi cahil. Ama anne baba maalesef terbiyesini verememiş gibi geliyor bana.

Batum sakin ol. Evde çıkarıp atamazsın. Ev babanın evi. Torunun kendi rızası ile duruyor. Polis çağırsalar sen suçlu çıkarsın.

Yazlık olayına gelince. Baba'nın bir düşündüğü olabolir. Sen gurbetdesin. Uzakdan bakamazsın onlara. Baban nasıl olsa onlar bana bakacak diye teşekkür niyetinde birşey almış olabilir.

Ama bence sen yinede fazla karışma. Diğeceğini de ama gürültü çıkarma, çünkü tek eline geçen anneni ve babanı üzmüş olursun. 80 yaşındaki insanların hatırına kırmadan dökmden idare et. Zaten şurda ömürleri sayılı. Onları strese sokup ömürlerini kısaltma.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    Senin yiyenden ne köy olur ne kasaba olur.. Bence fazla abartmadan tavrını koy ölümlü dünya sonra üzülürsün öfkeyle kalkan zararla oturur ama yeğeninle kardeşinin affedilir yani yok en kötüsü senden gizli saklı bu işlerin yapılması.. Allak kolaylık ve sabır versin..

Moderator atsiz77 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    524 mesaja 1,152 teşekkür aldı
    arkadaşlar @batum ;’un annesi ve babası yaşıyor, para onların istediği gibi harcayabilir. İster yazlık alır isterse son model iPhone para onların.

Kız yeğenini bazı tavaları yanlış olabilir ama sana burda bi laf söylemek düşmez.

23. atsiz77 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    tavrını alıp bozuldugunuda belli etmeli ve kardeşiyle irtibatını kesmeli kardeşinin zararı olur faydası olmaz..

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Ben adim gibi eminim sayet sizin birinizin basina gelse aynen batum gibi yapardiniz ve aninda evden atardiniz..boyle seylere cok sahit oldum gerci benim kizim yok ama yeri geldiginde oglanlarla bile tartistigim oluyor..
    Atsan elalem rezilligi,sanki elalem srnden benden daha iyi..atmasan devamli stress..batum kardesi anliyorum,abi olarak tabiki isin ciddiyetini kavramis..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)