Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3060 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 20 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Rechtschutzversicherung cikis gönderdi

Üye kral64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    22
    32 mesaja 50 teşekkür aldı

Rechtschutzversicherung cikis gönderdi

Arkadaslar yaklasik 15 yildir Roland Versicherung da Rechtschutzversicherung ohne SB vardi
    bu seneye gelene kadar bi problem yoktu yillik 300eur aidati öde senden iyisi yok

bu yil avukatlik bir durumum oldu dava ettigim kisi ile mahkemelik olduk ve mahkemeyi kazandim
    karsi taraf benim parami mahkeme masraflarini avukat ücretini hepsi ödedi

yani anliyacaginiz sigorta elini cebine atmadan (ben olayin basinda sigorta üzerinden avukata bas vurdum) olay kapandi hatta hizmetlerimizi nasil degerlendiriyorsunuz diye anket bile gönderdiler hepsinide iyi notla geri gönderdim göndermez olaydim

neyse gecen gün sigortadan büyük bir zarf geldi dedim bana diploma gönderdiler heralde icini acip baktim bana yil sonunda sigortadan cikisimi vermisler
    yillarca öde ilk olayda hakli oldugun davayi kazan bir cirpida cikisini ver moralimi bozdular

dedim baska sigortami yok onlar olmazsa baskasina gecerim diye arastirma yaparken edindigim bilgiler hicte ic acici degil
    bi sigorta cikisini verdimi baska sigorta kolay kolay almiyormus o kisiyi

sizler ne diyorsunuz bu konuya

aslinda belali bir insan olmadigim icin illa sigorta lazim degil ama lazim oldumuda iyi oluyor dünyanin binbir türlü hali var

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye kara70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Limburg
    Ettiği Teşekkür
    19
    28 mesaja 38 teşekkür aldı
    Merhaba arkadasim evet maalesef bunlar böyle senin yapman gereken sigortaya mektup yaz cikisi geri alsinlar sen onlara kendim cikmak istiyorum de bakalim ne diyecekler
    Saygilar

4. kara70 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    bende zürich deyim suan aylik 55 euro oduyorum ohne sb simdiden sonra bulursanda cok pahali bulcaksin sansa bak yaa

6. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    22
    Alıntı kara70 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadasim evet maalesef bunlar böyle senin yapman gereken sigortaya mektup yaz cikisi geri alsinlar sen onlara kendim cikmak istiyorum de bakalim ne diyecekler
    Saygilar
    Telefon actim cikisi geri almiyorlar yalniz bana baska alternatif sundular
    onlarda kalabilirmisim ama 150eur SB hizmetlerinde bazi degisiklikler olacakmis onuda yazili gönderecekler fiyatta yükselecek 150eur SB ile yillik simdikinden fazla ödeyecegim

aslinda bunu kabul edip bir yil sonra cikisi kendim versem bana bir artisi olurmu acaba

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Maalesef bu sigortalar böyle yapacak hic bir seyin yok,senin icin en iyi alternatifin dedigin gibi yapmak,bir yil sonra kendin cikis verirsin.
    Sigortalar kendileri seni atarlarsa aynen baska sigorta seni kabul etmiyor,ayni sey benimde basima geldi, Sigorta beni atti baska sigortaya gittim,durumu izah ettim maalesef kabul etmiyorlar.

Bende iki senedir sigorta yaptirmadim,bu arada benim 900€ karim oldu,inssallah bundan sonrda ihtiyacim olmaz.
    Dedigin gibi ise pek fazla sorunlarin olmuyorsa sende yaptirma,oraya yatiracagan parayi kendin biriktir ,birgün lazim olur diye inan sen karli cikarsin.

Sen yinede sigorta yaptirmak istiyorsan? sana tavsiyem DAS'e yaptirabilirsin,ben kendim bir kac yil önce 15 yillik sigortadan kendi cikisimi verdim,bayagida avukatlik olaylarim olmustu,bu arada cikisi tekrar geri aldim daha sonra tekrar cikisimi verdim,bir dahada geri almadilar.

9. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye kara70 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Limburg
    Ettiği Teşekkür
    19
    28 mesaja 38 teşekkür aldı
    Alıntı kral64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Telefon actim cikisi geri almiyorlar yalniz bana baska alternatif sundular
    onlarda kalabilirmisim ama 150eur SB hizmetlerinde bazi degisiklikler olacakmis onuda yazili gönderecekler fiyatta yükselecek 150eur SB ile yillik simdikinden fazla ödeyecegim

aslinda bunu kabul edip bir yil sonra cikisi kendim versem bana bir artisi olurmu acaba
    Tabiki de olur arkadasim sen ne derlerse kabul et ve hemen pesinden kendin cikisi yaz bunlar baska dilden anlamaz
    Saygilar

11. kara70 üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    40
    12 mesaja 12 teşekkür aldı
    Selam,
    Evli isen esinin adina bir Rechtschutz yaptirabilirsin. Sorun olmaz. Privat ve Berufsrechtschutz yillik 150 Euro + 150 Euro SB Angebot internetten bulursun

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    125
    36 mesaja 75 teşekkür aldı
    durup dururken sigorta neden sana cikis veriyor onu anlamadim...yani bir sebep yokken neden cikis veriyor?

Ettiği Teşekkür
    22
    Alıntı atilla79 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    durup dururken sigorta neden sana cikis veriyor onu anlamadim...yani bir sebep yokken neden cikis veriyor?
    bunu iste bende anlamadim adamlar sorunun yokken yillik aidatini öde senden iyisi yok bi isin düstümü sigortadan at biri izh etse bende anliyacagim

Tecrübeli Üye aqua05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    113
    46 mesaja 67 teşekkür aldı
    Bende bu isden birsey anlamadim.Herhalde arkadasimizin mahkemelik oldugu kisi de ayni sigortada idi,

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    179 mesaja 581 teşekkür aldı
    Sigorta sirketleri kadar 3 kagitci baska az sirket var maalesef
    5 yildir Dükkan sigortasi ödedik,ilk bildirdigimiz olayda müsterinin 700 euroluk TV sinin masrafini ancak 140 Euro diye deger bictiler
    Dükkan da Müsteri Mallarina gelebilecek zararlara karsi sigorta yaptiracak arkadaslar a tavsiyem asla Ergo sirketini secmesinler

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    62 mesaja 78 teşekkür aldı
    SB nin acilimi nedir..?

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 323 teşekkür aldı
    Alıntı Putkiran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SB nin acilimi nedir..?

Katkı payı

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,680 teşekkür aldı
    Alıntı Putkiran Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    SB nin acilimi nedir..?
    Selbst Beteiligung = kendi katkın

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    41 mesaja 49 teşekkür aldı
    ADAC verkehr Av sigortam var.Banada mektup geldi,bir daha Av lik sorunun olursa sofort kundigung diye yaziyor.Ayni sorun bendede var

Moderator bambumbam - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya/Frankfurt am Main
    Ettiği Teşekkür
    394
    429 mesaja 1,263 teşekkür aldı
    Ben Örag Versicherung dayim.
    Örag versicherung Sparkasse ye ait bir Sigorta dir galiba.

vallah gecmis olsun, senind davan akil almaz bir konu. normale olmamasi lagzim ama nasil oluyor bilmiyom-

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı kral64 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bunu iste bende anlamadim adamlar sorunun yokken yillik aidatini öde senden iyisi yok bi isin düstümü sigortadan at biri izh etse bende anliyacagim
    Sana söyleyim niye oluyor. Genel olarak büyük ihtimal belirli yaslardaki Türkleri cikarmak istiyorlar. Özellikle 40 - 60 arasi Türkler her dava icin avukata gidiyorlar.

Gecmiste bagzi araba sigortlari bile bunu yapti. Kazan yokken bile cikis verdiler. Maalesef herseyde oldugu gibi, suyunu bagzilarimiz cikariyor. Cezasini hepimiz cekiyoruz.
    Konu Memoli1976x tarafından (28 Nisan 2016 Saat 01:28 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Sandıklı
    Ettiği Teşekkür
    128
    76 mesaja 162 teşekkür aldı
    Ayni sey benimde basima geldi. Ben yaklasik 1,5 sene önce check24 üzeri Allrecht diye bir sigortada rechtschutz yaptirmistim. Simdiye kadar hicbir avukatlik isim olmamisti, gecenlerde Kinderzuschlag ödedigi 1600€ yu geri istedi onun icin birde 5 aydir oturdugumuz binanin zilleri bozuk ev sahibi bir türlü yaptirmadi birde onun icin avukata gittim, cumartesi günü rechtschutzdan cikis geldi. Ne kadar sacma bir durum ben isim olunca avukata gidemeyeceksem bunlara neden para ödüyorum.

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı coskun Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni sey benimde basima geldi. Ben yaklasik 1,5 sene önce check24 üzeri Allrecht diye bir sigortada rechtschutz yaptirmistim. Simdiye kadar hicbir avukatlik isim olmamisti, gecenlerde Kinderzuschlag ödedigi 1600€ yu geri istedi onun icin birde 5 aydir oturdugumuz binanin zilleri bozuk ev sahibi bir türlü yaptirmadi birde onun icin avukata gittim, cumartesi günü rechtschutzdan cikis geldi. Ne kadar sacma bir durum ben isim olunca avukata gidemeyeceksem bunlara neden para ödüyorum.
    Konunda sonuna kadar haklisin,benim simdiye kadar güvendigim tek sigorta DAS'tir,yalniz benim kendi kabahatim sigortadan cikis vermek oldu.

Senin soruna gelince,neden sigorta yaptiriyoruz? sigortalar ufak islerde avukata gitmekte hoslanmiyorlar gereksiz masraf gibi görüyorlar,bazi sigortalarda bu gibi ufak sorunlari karsilamamak icin selbsbeteiligung yaptiriyorlar,yani avukata gittigin ilk görüsmeyi kendin ödüyorsun,sonradan gelen masraflari sigorta karsiliyor.

Sigorta yaptirmak dogrumu? diyorsan,kendin karar verip düsünmen lazim.Bazi sorunlarda mahkemelik olugunda cok büyük masraflar oluyor bu sefer ya her seyi kabullenecen,yada hakliysan bile suclulugu kabul edicen.

Benim basima geldi,finansierungla ilgili sigortam olmadigi icin 30,000€ zararim var,Yalniz avukatlarda 100% kazanma sansimiz yok söyleyince ben caresiz hic bir sey yapamadim biraktim,sigortam olsaydi mahkemelerle ugrasirdik.

Sigortali olmanin avantajlari bunlar.

saygilar

25. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    benimde basima sigortasiz olay geldi bende bu yuzde sigorta olmadigi icin ugrasamadigim icin 7 bin euro zarardayim sahis davasi idi sigortam olsa ugrasirdim avukat icra baslatmaya bile 300 euro para istedi benden kizdim bende avukata cektim butun herseyi

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)