Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Toplam 58 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni Pasaportlar harçları

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Kicket Birbey 3.0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Republic of Beceriksizler
    Ettiği Teşekkür
    557
    1,181 mesaja 2,280 teşekkür aldı
    Datenschutz okadar fazla engel olmuyorda sorun halk.

Bircok dijital proje hazir. Ama Almanlar kullanmiyor. Niyedir bilmiyorum ama Almanya'da yasayanlar hep herseyi yüz yüze halletmek istiyor.

Yani siz bir projeyi dijitale gecirseniz bile hemen birisi diyor "eh yaslilar ne yapacak". Ben 25 sene önce HypoVereinsbank'daydim ve ilk Onlinebanking geldi. Kimse istemiyordu. Ozamanin orta yasdakinleri bugünün yaslilari. Yani zorlamazsan Almanya'daki insanlari dijitallesmiyorlar. Misal bir sürü banka subesi kapandi, hatda bircok ATM kapandi Almanya'da simdi sap gibi kaliyorlar.

Cogu bizim Almanya'daki Türklerde niyese öyle. Türkiye'deki insanlar dijitallesmeye daha acik. Cünkü Türkiye'de herseyi yüz yüze yapmak istersen saatlerin dairelerde gecer. Almanya'da yüz yüze islemler baya hizli oldugu icin cogu dijitallesmenin avantajini hissetmiyorlar.

Maalesef bu konuda bir cok Almanya'daki Türk uyum sagladi. Izine gittim geldim araba ile. Hirvatistan haric hemen hemen heryerde eVignette vor. Gitmeden önce online alabiliyorsun. Ama bizim millet son model arabayi almasini biliyorlar ama eVignetteyi almayip yoldaki büfelerde siraya geciyorlar.

Misal emekli kurumu yillardir online hizmet veriyor. Versicherungsverlauf falan görebiliyorsunuz. Kullanan tek tük.
    Konu Birbey 3.0 tarafından (01 Eylül 2023 Saat 15:16 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)