Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3057 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 5 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 5 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Bakimevi

Tecrübeli Üye kafkaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hannover
    Ettiği Teşekkür
    108
    13 mesaja 17 teşekkür aldı

Bakimevi

Arkadaşlar, aylardır içimi kemiren, ama hâlâ daha bir çözüm yolu bulamadığım bir sorunu burada sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Bir çocuk anne ve babasını bakimevine gonderir mi? Evet cevabını aradığım soru bu, ben tek çocuğum annem ve babam Türkiye'de yaşıyorlar annem iki yıldır çok amansız bir hastalığın pençesine düştü yaşam mücadelesi veriyor. (msa diye geçiyor parkinsonun bir türü)
    Babam 85 yaşında kendine zor bakıyor, annem her açıdan 100% bakıma muhtaç durumda tuvalete gidemiyor, yemek yiyemiyor. Şimdiye kadar bakicilar ile idare ettik ama son bakıcısı ben annene bakamam diye bıraktı gitti. Geçici birini buldum onunla idare ediyoruz, ben buradayım eski eşimden olan iki oğlum var, iyi bir işim var onları bırakıp tr 'ye dönemiyorum.
    Açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum, son çarem bakimevine götürmek ama vicdanım buna elvermiyor, bakicilar işi bilmiyorlar ellerindeki paraları alıyorlar, enson parmağındaki yüzüğü bile almışlar..vede yanlarında onlarla ilgilenecek hiçbir akrabaları yok, olanlarda zaten çok yaşlılar kendilerine hayırları yok.
    İşte derdim budur, ne dersiniz. Ha buraya aldirmayi bile düşündüm o bile mümkün değil.
    Bana tavsiyelerinizi bekliyorum, biraz uzun oldu ise kusura bakmayın..
    Konu kafkaf tarafından (15 Kasım 2015 Saat 07:25 ) değiştirilmiştir.

2. kafkaf üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye Bambini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    126
    2,682 mesaja 9,445 teşekkür aldı
    Ilk basta Allah yardimciniz olsun.

Bakim evi kötü birsey degil, oraya Anne veya Babayi emanet etmek kötü bir Evlat olmak demek degildir.

Arastirmadan herhangi bir yere veririsen, onlara iyi veya Insan gibi bakilmadimi, Vicdan azabi cek derim.

Ben sahsen bakim evini kötü gözle görmüyorum.

Gücünün yetiiginin en iyisini yapmaya calis, cünkü istesekte istemesekte, bizlerde o durumlara düsecez.

Hem kendi afa dengi Insanlarla beraber olurlar ve onlar derdinden kendi emsallari anlar, Sen vea ben anlayamayiz.

Bizler bircok seyi gurur yaptigimizdan sikinti cekiyoruz.

Sunuda unutma, Eve lazim olan Camiye Haramdir.

Demek istedigim, gücün neye yetiyorsa onu yap, sunda unutma sana burada ihtiyaci olan iki evladin var.

Allah emanet ol.

Dilerim hersey gönlünce olur.

5. Bambini üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,143
    165 mesaja 333 teşekkür aldı
    Alıntı kafkaf Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, aylardır içimi kemiren, ama hâlâ daha bir çözüm yolu bulamadığım bir sorunu burada sizlerle paylaşmak istiyorum.
    Bir çocuk anne ve babasını bakimevine gonderir mi? Evet cevabını aradığım soru bu, ben tek çocuğum annem ve babam Türkiye'de yaşıyorlar annem iki yıldır çok amansız bir hastalığın pençesine düştü yaşam mücadelesi veriyor. (msa diye geçiyor parkinsonun bir türü)
    Babam 85 yaşında kendine zor bakıyor, annem her açıdan 100% bakıma muhtaç durumda tuvalete gidemiyor, yemek yiyemiyor. Şimdiye kadar bakicilar ile idare ettik ama son bakıcısı ben annene bakamam diye bıraktı gitti. Geçici birini buldum onunla idare ediyoruz, ben buradayım eski eşimden olan iki oğlum var, iyi bir işim var onları bırakıp tr 'ye dönemiyorum.
    Açıkçası ne yapacağımı bilmiyorum, son çarem bakimevine götürmek ama vicdanım buna elvermiyor, bakicilar işi bilmiyorlar ellerindeki paraları alıyorlar, enson parmağındaki yüzüğü bile almışlar..vede yanlarında onlarla ilgilenecek hiçbir akrabaları yok, olanlarda zaten çok yaşlılar kendilerine hayırları yok.
    İşte derdim budur, ne dersiniz. Ha buraya aldirmayi bile düşÃ¼ndüm o bile mümkün değil.
    Bana tavsiyelerinizi bekliyorum, biraz uzun oldu ise kusura bakmayın..
    Selâmün aleyküm arkadasim. Başımdan geçen olayı anlatayım alman omam varsi komşumuz 2 çocuğu vardı çocuklar biz annemize.bakariz diyorlardi.taki kadın malları çocuklara bölusturene.kadar. sonra oma 86 yaşına geldi islerini kendi yapamaz oldu. Dediler seni bakim evine
    Gönderecegiz.dediler.biz dedik oma.biz sana bakarız dedik.ama kadın bakım evi lafını duyduktan.sonra 1 hafta içinde öldu bilgine allah kimseyi bakim evine düşÃ¼rmeden canını alsın amin

7. mustafa200222 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Bambini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    126
    2,682 mesaja 9,445 teşekkür aldı
    Alıntı mustafa200222 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selâmün aleyküm arkadasim. Başımdan geçen olayı anlatayım alman omam varsi komşumuz 2 çocuğu vardı çocuklar biz annemize.bakariz diyorlardi.taki kadın malları çocuklara bölusturene.kadar. sonra oma 86 yaşına geldi islerini kendi yapamaz oldu. Dediler seni bakim evine
    Gönderecegiz.dediler.biz dedik oma.biz sana bakarız dedik.ama kadın bakım evi lafını duyduktan.sonra 1 hafta içinde öldu bilgine allah kimseyi bakim evine düşÃ¼rmeden canını alsın amin

Yüce Rabbim ilk basta herkese hayirli evlat vermeyi nasip etsin.

Yasli ve hasta Insana bakmak kolay is degil.

Birde ikise calistimi ( bu durumda tek kisi ve arada 3000 KM var ise ).

Benim anlamadigim, neden düsürmesin.

Kötü bir yermi Bakim Evi???

Önemli olan, Annelerimze ve Babalarimiza sahib cikalim, varsa Bakim Evine verilecek, ozaman verilsin, ama ihtiyaclarini karsilayalim, elimizden geldigi kadar ziyaret edelim.

Buarada diger yasli Insanlarida ziyaret etmis oluruz ve onlara Moral vermis olurz.

Imkani olan, baka biliyorsa Evde baksin ve bir güvenilir bakici tutsun.

Bakamayan Bakim Evine versin ve Büyüklerimizi orada unutmasin.

Birde: Varsa Annenin ve Bababanin Evi veya Yerleri, sat onlari o Parayla onlara son kalan günlerinde iyi ve hak ettikleri sekilde bakilsin.

Her insan gönlünün Vicdan azabini ceker, baskalarinin nededigine veya düsündügüne degil.

Ilk basta kendinle barisik ol ve ozaman dogru karari vereceginden eminim.

9. Bambini üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye kafkaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Hannover
    Ettiği Teşekkür
    108
    13 mesaja 17 teşekkür aldı
    Cevaplarniz icin cok tesekkürler, simdilik bakimevi olayini rafa kaldirdik iyi bir bakici bulduk bakimevi olayina kendimizi alistirana kadar böyle devam edecegiz.Insallah annemler icin en iyisini buluruz..

11. kafkaf üyemize teşekkür edenler:
    Sdt

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)