Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3107 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 283 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Borçlanma yaparak emekli olacaklar...dikkat. Son firsat

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    karadeniz ustamin benim yazdigim son bilgiye göre,,bana diyecek hicbir seyi yok anlasilan,,veyahutta dikkatinden kacti ?

MEGAbond,vermis oldugunuz bilgiler eksik dolasiyla net rakamlar vermek mümkün degil,Türkiye'de 372 gününüz mevcut,01.03.1993 tarihinde Almanya'ya geldiniz 1998 tarihinde Türkvatandasligindan ciktiniz bu süre icinde rente icin prim ödemesi varmi ?
    Türkiye'den emeklilik icin en az Türkvatandasi olarak calisilmis 10 yillik süreye ihtiyac var,

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye MEGAbond - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    2,610
    475 mesaja 1,220 teşekkür aldı
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    MEGAbond,vermis oldugunuz bilgiler eksik dolasiyla net rakamlar vermek mümkün degil,Türkiye'de 372 gününüz mevcut,01.03.1993 tarihinde Almanya'ya geldiniz 1998 tarihinde Türkvatandasligindan ciktiniz bu süre icinde rente icin prim ödemesi varmi ?
    Türkiye'den emeklilik icin en az Türkvatandasi olarak calisilmis 10 yillik süreye ihtiyac var,
    slm

karadeniz ustam eksik bilgi oldugunu yazmissin,,eksik bilginin hangi konuda oldugunu anliyamadim özür dilerim.

TR ye almanyaya gelisime kadar yani 93 senesine kadar 372 günün haricinde bir para yatmisligi yok.
    askerlik hala duruyor
    93 ten 98 e kadar da almanyada calismisligim var,ama sgk ya yatmis bir meblag yok.(372 günün haricinde)
    eksik bilgi olayinin nerde oldugunu belirtirsen cevaplamaya calisayim karadeniz ustam.

91 senesinde prim ödenmisligim olup,,,alman vatandasligina gectigim 98 senesine kadar 3600 gün yani 10 sene toplanmiyor.

kismi emekliligede mi hakkim yok mesela?

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    slm karadeniz ve Sweet_FormuLa ustalarim

kisa ve öz yazip,,,, gözlerinizi yormak istemiyorum güzel insanlar

08.04.1972 TR dogumluyum

sanat okulunda staj yaparken 1988 yilinda ssk baslangic numaram var.

TR de özel sektörde calisip 1991 ve 1992 yillarinda 372 gün prim ödemisligim var

01.03.1993 de almanyaya geldim.

1998 te Türk vatandasligindan cikip alman vatandasligina gectim.

mavi kartim var.

hala almanyadayim ve calisiyorum.

bu sene bitmeden bana önereceginiz bir güzellik varmi ustalarim

saygilarimla

MEGAbond

slm

karadeniz ustam eksik bilgi oldugunu yazmissin,,eksik bilginin hangi konuda oldugunu anliyamadim özür dilerim.

TR ye almanyaya gelisime kadar yani 93 senesine kadar 372 günün haricinde bir para yatmisligi yok.
    askerlik hala duruyor
    93 ten 98 e kadar da almanyada calismisligim var,ama sgk ya yatmis bir meblag yok.(372 günün haricinde)
    eksik bilgi olayinin nerde oldugunu belirtirsen cevaplamaya calisayim karadeniz ustam.

91 senesinde prim ödenmisligim olup,,,alman vatandasligina gectigim 98 senesine kadar 3600 gün yani 10 sene toplanmiyor.

kismi emekliligede mi hakkim yok mesela?
    MEGAbond,özür dilenecek bir durum yok,gün,ay,olarak yazilmadigi sürece tam olarak bilgi veremiyorsunuz,misal genelde 23/05 veya 24/05 tarihleri emeklilik yasi ve prim gün sayisinda önem tasiyor burada bir cok arkadas bu hataya düsüyor,sizin zaten yurtdisi borclanmasi yapabileceginiz prim gün sayisi az bir misal daha calismaya basladiginiz ../../1993 tarih Almanvatandasligina gectiginiz tarih ../../1998 ben genelde günleride hesapliyorum hali ile bu durumda yararli olmak mümkün degil,tarihleri belirtirseniz ben veya diger arkadaslar yardimci olmaga calisacaktir,benim acimdan bir hafta kadar cevap yazma olanagim olmayacak,belki diger arakadaslar yardimci olur.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)