Türkiyeden borclanma emeklilik

Merhaba arkadaslar.
Yasim 58 , 41 seneden beri almanyada calistim. Mart 2017 emeklilige cikacagim. Türkiyede bir kac gün calistim. Yani SSK da kayitliyim. Simdi türkiyeden emekli olmak istiyorum. Kütügüm Afyona bagli.
1 / Bu islemi afyonda kendim halledebilirmiyim yoksa bir avukat mi tutmak gerekir. sözde avukat ayligmi daha uygun cikartirmis .Dogru mu ?
2 / Kac Euro ödemem gerekir ve ne kadar emeklilik maasi alabilirim. Bana detayli bilgi verebirirmisiniz ?
3 / Esim 5 sene evvel kanserden öldü. Ben de ölürsem ne olur. 22 ve 27 yaslarinda bir kiz bir erkek cocuklarim var.
4 / emekli maasimi almanyaya havale ettirebilirmiyim ?
5 /Bu isleri frankfurtdan yani türkiyeye gitmeden halledebilrmiyimi ?

Simdiden yardimci olan arkadaslara cok tesekkür ediyorum.

Allaha emanet olun

Yukarida yazdigim gibi. mart 2017 ye ye kadar Arbeitslosengeld alacagim .01.04.2017den sonra issizlikten ayrilip isverenden Zeitrente alacagim ve 01.09.2019 dan itibaren alman devletinden yani LVA dan Emekliligim baslayacak. Su an 59 yasindayim. Farzedelim SSK ya Parayi yatirdim ne zaman ( Kac yasimdayken ) türkiyeden emekli olabilirim. Krankenversicherung gibi ödemeler issizlik zamanindan sonra hep kendim ödeyecegim ve devletten hic para almayacagim.
Bilen arkadaslardan cevap bekliyorum .
Ellerinize saglik