Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3108 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 283 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Borçlanma yaparak emekli olacaklar...dikkat. Son firsat

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı kurtun58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kendi sorunlarimi beceriksizler sayfasinda ve karadeniz kardesimizin yardimlariyla cözdüm.sira esimde ).esim 21.05.1965 almanya dogumlu ve staj baslangiciyla rente kasse baslangici 1.9.1983 ve 1.9.1996 yilina kadar almanyada araliksiz calisiyor.ve türkiyeye geliyor 1997 de türkiye ssk baslangici 4 yilda sskli türkiyede calisiyor.1999 yilinda da oglumuz oldu.tekrar 2000 yilinda almanya ya geldi benle beraber 1.10.2000 yilinda tekrar alamnyada ise basladi ve hala calisiyor.
    simdi 1996 dan 2000 yilina kadar esim rente kassede bosluk var.esimde rente kasseye türkiyede calistigi yillari bildirmek istemiyor. fakat ben 1999 dan 2002 yilina kadar cocuga baktim ve bu süreyi üzerime almak istiyorum cünkü günlere ihtiyacim var türkiyeden emekli olabilmek icin. benim sorum esimin türkiyedeki yillarini burda rente ksseye bildirelim mi? esim ayni zamanda türkiyeden de emekli olmak istiyor.oda türkiye ssk yi buraya bildirirsem emeklilik hakkim gider türkiyeden diyor
    saygilarimla

Esinizin Almanya'da ise baslama tarihi 1.9.1983 olarak 5000 prim günü,41 yas veya 3600 prim günü 52 yas olarak emeklilik hakkina sahip,esiniz 1965 dogumlu oldugu icin en uygun 3600 günle yaslilik emekliligi,yapmaniz,Türkiye'de kac gün calismisligi var önce tesbit edin 3600 günden cikartin kalan günüde esinizin Almanya'daki ise baslama tarihi olan 1.9.1983 den sonra hesaplayin veya kalan günü 1,9,1983 den sonra olarak yurtdisi borclanmasi yapin,esinizin Türkiye'deki veya almanya'daki calismasini gizlemenizin size hic zarari yok,cocuk yetistirme sürelerinide siz alabilirsiniz

2. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)