Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
slm karadeniz ve Sweet_FormuLa ustalarim

kisa ve öz yazip,,,, gözlerinizi yormak istemiyorum güzel insanlar

08.04.1972 TR dogumluyum

sanat okulunda staj yaparken 1988 yilinda ssk baslangic numaram var.

TR de özel sektörde calisip 1991 ve 1992 yillarinda 372 gün prim ödemisligim var

01.03.1993 de almanyaya geldim.

1998 te Türk vatandasligindan cikip alman vatandasligina gectim.

mavi kartim var.

hala almanyadayim ve calisiyorum.

bu sene bitmeden bana önereceginiz bir güzellik varmi ustalarim

saygilarimla

MEGAbond

Alıntı MEGAbond Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
slm

karadeniz ustam eksik bilgi oldugunu yazmissin,,eksik bilginin hangi konuda oldugunu anliyamadim özür dilerim.

TR ye almanyaya gelisime kadar yani 93 senesine kadar 372 günün haricinde bir para yatmisligi yok.
askerlik hala duruyor
93 ten 98 e kadar da almanyada calismisligim var,ama sgk ya yatmis bir meblag yok.(372 günün haricinde)
eksik bilgi olayinin nerde oldugunu belirtirsen cevaplamaya calisayim karadeniz ustam.

91 senesinde prim ödenmisligim olup,,,alman vatandasligina gectigim 98 senesine kadar 3600 gün yani 10 sene toplanmiyor.

kismi emekliligede mi hakkim yok mesela?
MEGAbond,özür dilenecek bir durum yok,gün,ay,olarak yazilmadigi sürece tam olarak bilgi veremiyorsunuz,misal genelde 23/05 veya 24/05 tarihleri emeklilik yasi ve prim gün sayisinda önem tasiyor burada bir cok arkadas bu hataya düsüyor,sizin zaten yurtdisi borclanmasi yapabileceginiz prim gün sayisi az bir misal daha calismaya basladiginiz ../../1993 tarih Almanvatandasligina gectiginiz tarih ../../1998 ben genelde günleride hesapliyorum hali ile bu durumda yararli olmak mümkün degil,tarihleri belirtirseniz ben veya diger arkadaslar yardimci olmaga calisacaktir,benim acimdan bir hafta kadar cevap yazma olanagim olmayacak,belki diger arakadaslar yardimci olur.