Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3121 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 283 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Borçlanma yaparak emekli olacaklar...dikkat. Son firsat

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı ken_guen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sayin Karadeniz ustam ben sana bir sey sormak istiyorum . Ben almanyada calismiyorum herhangi bir yardim falanda almiyorum. Almanyadan esimin üzerinden sigortaliyim . Türkiyeden ise 2016 nin eylül ayindan beri emekliyim 2016 icin 1314 lira 2017 icin ise 1376 lira maas almisim sormak istedigim ise ben bu emekliligimi almanyadaki saglik sigortasina bildirmedim , etrafimdaki kimsede bildirmemis acaba ilerde basimiza is acilirmi ? aksilik olacakya bende Türkiyede SSK ya sormayi unuttum. Bu durumda en mantiklisi ne yapmali?.

Selam ve saygilar.
    ken_guen,Yukarida arkadasimiz detayli sekilde aciklama yapmis ama ben kisa ilavede bulunayim,emekli maasiniz 425 euro'nun altinda yanilmiyorsam 2016 yili icin 425 euro'ydu siz AT21 formu getirsenizde yine esinizin üzerinden saglik sigortasi yaparlar.
    Saglik sigortasindan genelde 6 ayda bir konumunuzla ilgili cevaplamaniz icin kagit gelir (geliriniz veya emeklilimisiniz diye) dogru olarak doldurursunuz E sifre (devlet kapisi) dan emekliliginizi belgeyen bir yazi alir günün euro kurunuda internetten cikartir bagli oldugunuz saglik kurumuna verirsiniz,aylik maasiniz 425 euro'nun altinda kaldigi sürece sorun olmaz.

Mesajlarinizi detayli okuyunca yazdiklarimin gecerli olmadigini gördüm,1500 euro kira gelirinizin oldugunu belirtiyorsunuz,tesbiti halinde,finanztamt,saglik sigortalari geriye dönük arastirma yapmalari halinde bir hayli sikintiya girersiniz.
    Konu karadeniz tarafından (10 Şubat 2017 Saat 02:10 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 129 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 129 misafir)