Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3085 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 8 Toplam 15 Sayfadan BirinciBirinci 123456789101112131415 SonuncuSonuncu
Toplam 283 adet sonuctan sayfa basi 141 ile 160 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Borçlanma yaparak emekli olacaklar...dikkat. Son firsat

Tecrübeli Üye akbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Frankfurt
    Ettiği Teşekkür
    833
    261 mesaja 543 teşekkür aldı
    kurtun58, ben hem emekli sandigina,hemde sgk'ya yazdigin evraklarla enaz 3 defa mektup gönderdim.senin sansin varmis,seninkini islemisler.
    arkadasim,boardumuzu biraz gez,özellikle Karadeniz ustanin yazdiklarini iyice oku, borclanarak emeklilik islemleri icin araci veya avukata ihiyacin yok,isini kendin yapabilirsin.yardima ihtiyacin olursada yaz.
    almanyaya ne zaman geldin? senin durumu ancak Karadeniz usta cözer,yukarda yazmis, yedek subaylik maasindan kesilen primin fazla katkisi olmaz diyor,yedek subay oldugun zamani borclanmani tavsiye ediyor.
    benim anladigim,1993 yili,yedek subayligini, 420 gün,hatta 3 ay yedek subay ögrenciligide borclan,olur 510 gün.
    1999'da 141 gün ssk var, beraber 651 gün yapiyor.
    almanyada calismaya basladigin günden itibaren 3600 güne tamamlayacaksin,bence böyle,iyisini tabiiki Karadeniz usta bilir.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye fuat-usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    merhaba arkadaslar , ben ve esim almanyada fazla yasamak istemiyoruz daha , ondan türkiye ye dönüs yapmak istiyoruz , tek sorun türkiyede emekli olmam icin kac sene ve ne kadar miktar öderim
    ben :13.12.1981 dogumluyum , meslek 1.12.1998 de basladim ve suana kadar full calisiyom ( sükürler olsun ) askerlikten 109 gün sigorta girisim var
    esim : 15.07.1983 dogumlu ve meslek 1.8.2000 de basladi , ve full calisiyor suana kadar
    bana bir örnek veya yardim edebilirmisiniz , egerki 55-56 yasinda emekli olursak bu sene islemleri yapmaya düsünüyoz , tesekkürler emeginiz icin

Tecrübeli Üye karadeniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    55
    419 mesaja 680 teşekkür aldı
    Alıntı fuat-usta Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar , ben ve esim almanyada fazla yasamak istemiyoruz daha , ondan türkiye ye dönüs yapmak istiyoruz , tek sorun türkiyede emekli olmam icin kac sene ve ne kadar miktar öderim
    ben :13.12.1981 dogumluyum , meslek 1.12.1998 de basladim ve suana kadar full calisiyom ( sükürler olsun ) askerlikten 109 gün sigorta girisim var
    esim : 15.07.1983 dogumlu ve meslek 1.8.2000 de basladi , ve full calisiyor suana kadar
    bana bir örnek veya yardim edebilirmisiniz , egerki 55-56 yasinda emekli olursak bu sene islemleri yapmaya düsünüyoz , tesekkürler emeginiz icin
    Türkiye'den emeklilikde sizin icin cok cazip degil 18 yas olarak 08/09/1999 tarihi gecmeyenler icin cazip,sahip oldugunuz haklar,sizin icin 60 yas 7000 prim günü,buradan 18 yasi olarak ise balama tarihinden bakiniz,http://www.sskemekli.com/ssk-erkekle...-sartlari.html
    Esiniz icinde,58 yas 7000 prim günü,esiniz 18 yasi olarak calismaya basladigi tarih olarak emeklilik sartlarina bakiniz,http://www.sskemekli.com/ssk-kadinla...-sartlari.html

Üye
    Ettiği Teşekkür
    122
    20 mesaja 28 teşekkür aldı
    slm Karadeniz arkadas benim bir ricam benim cocuk 1981 almanya dogumlu sene 2003 de türkiyede kaza yapti tekerlekli sandalyede kendisi borclanip türkiyeden emekli olabilirmi su an calismakta tsk

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı kamanli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm Karadeniz arkadas benim bir ricam benim cocuk 1981 almanya dogumlu sene 2003 de türkiyede kaza yapti tekerlekli sandalyede kendisi borclanip türkiyeden emekli olabilirmi su an calismakta tsk

kamanli,cocugunuzun Türkiye'de kazaya maruz kalmasi sgk.mu kapsaminda emeklilik hakki getirmiyor ama privat sigortalariniz varsa veya kazaya sebeb olanlarin sigortasi varsa bu konuda arastirma yapin.

7. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye fuat-usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Alıntı karadeniz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Türkiye'den emeklilikde sizin icin cok cazip degil 18 yas olarak 08/09/1999 tarihi gecmeyenler icin cazip,sahip oldugunuz haklar,sizin icin 60 yas 7000 prim günü,buradan 18 yasi olarak ise balama tarihinden bakiniz,http://www.sskemekli.com/ssk-erkekle...-sartlari.html
    Esiniz icinde,58 yas 7000 prim günü,esiniz 18 yasi olarak calismaya basladigi tarih olarak emeklilik sartlarina bakiniz,http://www.sskemekli.com/ssk-kadinla...-sartlari.html
    tesekkürler karadeniz , anladigim kadariyla gerek kalmiyor zaten 60 yasin da da almanya da olurum , peki bakur emeklilik nasil olacak , okudugum kadariyla daha erken oluruz ve daha az öderiz buna bilgi alabilirmiyim , suan baktim önderdigin sayfaya ve benim yas olarak 58 diyor 5975 gün , ise baslama tarihim 1.12.1998 , bu sayfa iyi oldu sagol , bajur u da bilgilendire bilsen tam olur bende ona göre yolumu cizerim teskkürler yorumun icin
    Konu fuat-usta tarafından (09 Temmuz 2016 Saat 12:42 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    355
    13 mesaja 15 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar Sormak istedigim bir konu vardi yardimci olabilirseniz sevinirim ben ve esim 2004 öncesi ssk üzerinden emekli olmak icin müracaat ettik bana 2016 senesinin mayis ayina gün verdiler . gecen sene yaptigim müracaatta bana bu aktin gecerli oldugunu söylediler. ben simdi müracaat edip parami yatirip emekli olmak istiyorum . Bu durumda Almanyadan ne gibi evraklar hazirlamam lazim nelere dikkat etmem lazim ? tecrübeli arkadaslardan rica ediyorum... Almanyada,ki durumum ise calismiyorum herhangi bir yardim almiyorum . emekli de degilim..

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı ken_guen Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar Sormak istedigim bir konu vardi yardimci olabilirseniz sevinirim ben ve esim 2004 öncesi ssk üzerinden emekli olmak icin müracaat ettik bana 2016 senesinin mayis ayina gün verdiler . gecen sene yaptigim müracaatta bana bu aktin gecerli oldugunu söylediler. ben simdi müracaat edip parami yatirip emekli olmak istiyorum . Bu durumda Almanyadan ne gibi evraklar hazirlamam lazim nelere dikkat etmem lazim ? tecrübeli arkadaslardan rica ediyorum... Almanyada,ki durumum ise calismiyorum herhangi bir yardim almiyorum . emekli de degilim..

Esinizin ve sizin,dogum tarihi,ise baslama tarihi,Almanvatandasligi varsa gecis tarihi,esinizin calismasi yoksa cocuklarin dogum tarihlerini,gün,ay,yil olarak yazin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    29
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    ben kendi sorunlarimi beceriksizler sayfasinda ve karadeniz kardesimizin yardimlariyla cözdüm.sira esimde ).esim 21.05.1965 almanya dogumlu ve staj baslangiciyla rente kasse baslangici 1.9.1983 ve 1.9.1996 yilina kadar almanyada araliksiz calisiyor.ve türkiyeye geliyor 1997 de türkiye ssk baslangici 4 yilda sskli türkiyede calisiyor.1999 yilinda da oglumuz oldu.tekrar 2000 yilinda almanya ya geldi benle beraber 1.10.2000 yilinda tekrar alamnyada ise basladi ve hala calisiyor.
    simdi 1996 dan 2000 yilina kadar esim rente kassede bosluk var.esimde rente kasseye türkiyede calistigi yillari bildirmek istemiyor. fakat ben 1999 dan 2002 yilina kadar cocuga baktim ve bu süreyi üzerime almak istiyorum cünkü günlere ihtiyacim var türkiyeden emekli olabilmek icin. benim sorum esimin türkiyedeki yillarini burda rente ksseye bildirelim mi? esim ayni zamanda türkiyeden de emekli olmak istiyor.oda türkiye ssk yi buraya bildirirsem emeklilik hakkim gider türkiyeden diyor
    saygilarimla
    Konu kurtun58 tarafından (20 Temmuz 2016 Saat 10:17 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı kurtun58 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ben kendi sorunlarimi beceriksizler sayfasinda ve karadeniz kardesimizin yardimlariyla cözdüm.sira esimde ).esim 21.05.1965 almanya dogumlu ve staj baslangiciyla rente kasse baslangici 1.9.1983 ve 1.9.1996 yilina kadar almanyada araliksiz calisiyor.ve türkiyeye geliyor 1997 de türkiye ssk baslangici 4 yilda sskli türkiyede calisiyor.1999 yilinda da oglumuz oldu.tekrar 2000 yilinda almanya ya geldi benle beraber 1.10.2000 yilinda tekrar alamnyada ise basladi ve hala calisiyor.
    simdi 1996 dan 2000 yilina kadar esim rente kassede bosluk var.esimde rente kasseye türkiyede calistigi yillari bildirmek istemiyor. fakat ben 1999 dan 2002 yilina kadar cocuga baktim ve bu süreyi üzerime almak istiyorum cünkü günlere ihtiyacim var türkiyeden emekli olabilmek icin. benim sorum esimin türkiyedeki yillarini burda rente ksseye bildirelim mi? esim ayni zamanda türkiyeden de emekli olmak istiyor.oda türkiye ssk yi buraya bildirirsem emeklilik hakkim gider türkiyeden diyor
    saygilarimla

Esinizin Almanya'da ise baslama tarihi 1.9.1983 olarak 5000 prim günü,41 yas veya 3600 prim günü 52 yas olarak emeklilik hakkina sahip,esiniz 1965 dogumlu oldugu icin en uygun 3600 günle yaslilik emekliligi,yapmaniz,Türkiye'de kac gün calismisligi var önce tesbit edin 3600 günden cikartin kalan günüde esinizin Almanya'daki ise baslama tarihi olan 1.9.1983 den sonra hesaplayin veya kalan günü 1,9,1983 den sonra olarak yurtdisi borclanmasi yapin,esinizin Türkiye'deki veya almanya'daki calismasini gizlemenizin size hic zarari yok,cocuk yetistirme sürelerinide siz alabilirsiniz

13. karadeniz üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye Murat57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Selam arkadaslar Karadeniz usta benimde bi sorum var ben 1970 Dogumluyum Almanyaya 1982 de geldim ve bende SGK Yurtdisi borclanma basvurdum bana simdi Mektup geldi SGK'dan Mektupda ne kadar Para ödicem yaziyor ama benim anlamadim ben simdi Kac Yasinda Emekli olmayi Hak ediyorum Türkiyede ben 2001 Alman Vatandasligini gectim.

mektupdaki bilgilerde 4822 gün hesaplamislar Günlük Tutar 17,56Tl Toplam 84712TL ödemem lazim simdi ben bu Parayi ödedimde Kac yasinda Emekli olmayi Hak ediyorum.

Saygi ve Sevgilerimle

Murat57

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Alıntı Murat57 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam arkadaslar Karadeniz usta benimde bi sorum var ben 1970 Dogumluyum Almanyaya 1982 de geldim ve bende SGK Yurtdisi borclanma basvurdum bana simdi Mektup geldi SGK'dan Mektupda ne kadar Para ödicem yaziyor ama benim anlamadim ben simdi Kac Yasinda Emekli olmayi Hak ediyorum Türkiyede ben 2001 Alman Vatandasligini gectim.

mektupdaki bilgilerde 4822 gün hesaplamislar Günlük Tutar 17,56Tl Toplam 84712TL ödemem lazim simdi ben bu Parayi ödedimde Kac yasinda Emekli olmayi Hak ediyorum.

Saygi ve Sevgilerimle

Murat57
    arkadaşım sen 2001 de mi yoksa 2011 de mi Alman Vatandası oldun ??

2001 senesi olursa zaten Türk Vatandaslığın yetmiyor

1988 senesin de 18 yasında işe başlamış olsan 2001 Alman Vatandaşı olmuş olsan 13 sene sayılır..
    Konu hOrOz tarafından (31 Temmuz 2016 Saat 14:57 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    2001 de Alman Vatandasligina gectim benim anlamadim peki neden ret gelmedide 4822 gün tutar hesapladilar

Saygilar

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    2001 de Alman Vatandasligina gectim benim anlamadim peki neden ret gelmedide 4822 gün tutar hesapladilar

Saygilar
    burada büyük bir yanlışlık var .. zaten yatırsan bile fark edilir ve ret edilir ..

senin hiç bir şekilde emeklilik hakkının olmaması gerek ...

Hata nereden kaynaklanıyor bilmiyorum ..

Yeterli TC Vatandaş llığı olmayanların böyle bir haktan yararlanamacağı çok yazdık çizdik

ama senin de hakkın olmadiğın bir şeye başvurman çok ilginç
    Konu hOrOz tarafından (31 Temmuz 2016 Saat 13:33 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Burda konu zaten hakkim olup olmadi degil ben basvurdum bunlar bana ret göndercende Tutar hesapliyip gönderiyorlar
    bende bu yüzden Burda soruyorum peki bu 3600 gün Prim ödeme nasil oliyor hem SGK nasil böyle bi hataya düsüyor

Saygilar

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Burda konu zaten hakkim olup olmadi degil ben basvurdum bunlar bana ret göndercende Tutar hesapliyip gönderiyorlar
    bende bu yüzden Burda soruyorum peki bu 3600 gün Prim ödeme nasil oliyor hem SGK nasil böyle bi hataya düsüyor

Saygilar
    Sen Alman Vatandaşı olduğunu bildirdinmiydin ?

ya 3600 gün Türk Vatandaşı olacaksın veya Alman Vatandaşı olarak Türkiye de çalışacaksın ..

şartları doldurdumaya bağlı sanirım 57 ile 60 yaş arası olunabiliniyor ...

http://www.sgkhocasi.com/ssk-3600-gu...-sartlari.html

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    bildirdim hem mavi kart hem Alman Pasaportu gösterdim zaten basvurdumda 15 Yildan bilgim yokdu daha sonra ögrendim ve Ret haberi gelcenden emindim ve 2 hafta önce mektup geldi kabul edildine dahil yani Ret gelecekken kabul edildini yaziyordu.

Saygilar

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    bildirdim hem mavi kart hem Alman Pasaportu gösterdim zaten basvurdumda 15 Yildan bilgim yokdu daha sonra ögrendim ve Ret haberi gelcenden emindim ve 2 hafta önce mektup geldi kabul edildine dahil yani Ret gelecekken kabul edildini yaziyordu.

Saygilar
    birileri uyumuş veya dikkat etmemiş

Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    peki Horoz kardes ben 13 Yillik Türk vatandasi olarak almanyada calismam var yani 1988-2001 kadar Türk Vatandasi olarak calistim yani 2 Yil eksik peki ne yapmam lazim bu 2 Yili Doldumam icin yine Türk Vatandasliginami basvurmam lazim.

Saygilar

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    peki Horoz kardes ben 13 Yillik Türk vatandasi olarak almanyada calismam var yani 1988-2001 kadar Türk Vatandasi olarak calistim yani 2 Yil eksik peki ne yapmam lazim bu 2 Yili Doldumam icin yine Türk Vatandasliginami basvurmam lazim.

Saygilar
    herhangi bir kanun değişikliği olmaza şuanda görülmüyor
    Tekrar Türk Vatandaşlığına gireceksin veya Alman Vatandaşı olarak Türkiye de çalışacaksın

bu konuda KARADENIZ usta daha bilgili

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)