Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

Sayfa 1 Toplam 7 Sayfadan 1234567 SonuncuSonuncu
Toplam 135 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Cifte vatandaslik baska bir Bahara kaldi

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı

Cifte vatandaslik baska bir Bahara kaldi

Hükümet yine anlasamamis, Ciftevatandaslik baska bir Bahara kalmis.

2. 3 kişi Haziran üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,419 mesaja 9,734 teşekkür aldı
    Usta ben bunu 6 ay önce söyledim yasa çıksada bile binbir engel getirirler

Geçen hafta çıkan haberlere bakarsan eğer Türkler bir siyasi parti kurarsa Almanya da ciddi söz sahibi olacak diye haber yapmışlardı..

Bazı eyaletlerde İsraili destekleyen kağıt imzalatıyorlarmış.

Varsın Alman Pasaportu onların olsun ..

40 senedir Türk Pasaportu ile Almanya da yaşadık yaşamaya devam ederim

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    gecen sene T.C Pasaportumu 10 sene uzattim 9 sene sonra Allah ömür verirse ozaman bakariz
    Konu deniz2000 tarafından (16 Aralık 2023 Saat 17:28 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    63 mesaja 108 teşekkür aldı
    Bu çifte vatandaşlık komisyonunda Hakan Demir var SPD'den.

Onun söylediğine göre sadece bir iki küçük pürüz kalmış.

Ben geleceğine inanıyorum. Almanya'da koalisyon sözleşmesinde ne yazıyorsa şimdiye kadar hep zar zorda olsa yerine getirildi. Kimse ilk istemek olmayacak.

Anlaşmadıkları nokta kaç yıl sonra Alman vatandaşlığı verileceği. Birde sosyal yardım alanların geçip geçmeyeceği

Uzamaın nedeni birazda vatandaşlıkdan daha önemli konular girdi araya. Ukrayna savaşı, Filistin savaşı ve son olarak 60 Milyar Avro bütce açığı.

Dile kolay. Büç konu tabiki öncelikli olacak.

İsrail olayına gelince. İmzalatsınlar evrakı. Sorun nerede. O evrakda filistin savaşı sorulmuyor. Yahudilerin yakılması ve Israil devletinin olma hakkına dair imza atılıyor. Bu konuda sorun yokki. Evet yahudiler maalesef yakıldı. İsrail devletide olsun. Sorun yok. Sizden sadece yahudi düşmanlığı yapmayacağınıza dair imza alınıyor.

Benim zaten hangk dinle olursa sorunum yok. Her dinim icinde iyilik vardır. Dinlerin ismini kirlendilenr insanlardır. İşin içine istedikleri gibi yorum katarlar.
    Konu Birbey 3.1 tarafından (17 Aralık 2023 Saat 01:41 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    1,627 mesaja 3,336 teşekkür aldı
    Israil nere almanya nere ..
    Almanyanin,bir israil devleti olmasinin veya yahudi dusmanligi yapilmamadiyla ne alakasi var..devletler devlet olma hakkini kazanip statüsü elde ederler ve kendi iclerinde kanunlari vardir..
    Turkiye gibi,almanya gibi ,belcika veya hollanda gibi..savasarak sinirlarini cizmis ve devlet olmuslardir..
    Ama israil hic savasmadan filistine yerlesmis yani ora onlara hibe edilmistir..hirsizdir,isgalcidir..tum hirsiz ve isgalci devletler biraraya gelip dunyadaki yahudileri filistine toplamistir..
    Yahudilerin gitmesi gereken yer bugun rusyanin en uzak dogu bolgesi olan yakutistandir..avrupada para ve guce erismis yahudiler 1920 lerde buraya gitmeyi kabul etmemis,once stalinin sonrada h.itlerin hismina ugramis sada,,sibirya soguklarinda donarak olmus veya firinlarda almanyada pisirilmislersede bugun yakudistanda 1600 moskovada 50 bin petersburga 20 bin yahudi yasamakta..bugun putin yakudistani ikinci bir yahudi devleti haline getirilmesine izin vermedigi icin yahudi dusmanligi yapmakta ...yukarda arkadas diyorki israil devleti olsun sorun yok,yahudiler malesef yakildi,,
    Yani alman olana kadar her pohu kabul edin ne olacak..
    Insan o kadar olen bebeklerin acisina bukadar rahat konusmaz..
    arkadasin hicbir dinle sorunu yok,,yahudilikde olsa sapik inanclari kabul ederim diyor..
    Cahillik kadar kotu birsey yok..
    Muslumanlik nufus cuzdaniyla ispat edilmez veya dille muslumanim diye iddiayla olmaz .
    Zaten cahil bir toplum oldugumuz icin kafamizi eziyorlar..aynen araplarida boyle yaptilar..
    Gerci konu biraz sapti ama ..
    Konuyu cok geriye sarmadan : hz isayi gambazlayan ve isyan cikaran yahudi rahipler romanin onu asmasina yardim ettiler ve hieistiyan yahudi dusmanligi burada basladi,,tum avrupada ve dunyada hiristiyanlarca bir yahudi avi basladi,hicbir yerde yaranamadilar ve kovuldular,nihayet h.iitler ,paraya ve silaha boguldu,avrupayi terk etmeyen tum yahudiler h.itler eliyle firinlarda yakildi,gaz odalarinda boguldu ve yakudistana goce zorlandi,stalin sibiryanin dondurucu soguklarinda cirilciplak birakti,trenlerle surgune surdu,,ve nihayet 1948 de yahudilere vadedilmis kutsal topraklar yalaniyla filistin hediye edildi..
    Biliyoruzki araplar ve yahudiler amca ogullaridir..hz.ishakin soyundan gelen kenanlilar yani kuranda anlatilan, bu yahudulerin soyundan peygamber efendimiz gelmistir..diger soyuda hz ismail peygambere dayanir,,bunlarda hz.ibrahimin ogullaridir..
    Filistinliler hz.isa ve hz musa tarihinden cok cok once ve hatta hz davud peygamber tarihinden once filistine gelmis,kral ve firavunlarin el degistirmesi sonrasi filistine yahudiler gelmistir....yahudiler filistinlileri yenmis o donem bugunku gibi kuzeyde ve guneyde iki krallik kurmuslardi ...
    Taki lanetli babil krali nebukadnezar gelip yahudi kralligini bastirip tum yahudileri bugunku misir kenan diyarina ozamanli babil kralligi topraklarina surene kadar,,bu tarihden sonra araplar ve yahudiler ic ice yasamis 3000 yillik savas baslamis ,bugun hala israil ve filistin arasinda devam ediyor..
    Bundan sonrasi bakilmasi gereken filistinliler kimlerdir??
    Bilmeyenler icin hizli bir gecis ...
    Burada dikkat etmemiz gereken sey yahudilik kelimesini bir kotuluk olarak algilamamaktir,,hz.ishakin oglu hz.yakubdan sonra yahudilere israilogullari denmis,israil ayni zamanda hz yakub peygamberin ismidir ve ALLAH in kulu manasinadir..bitim karsi cikrigimiz tum tarihi carpidan ve isgalcilik yapan bugunku siyonizm kafasidir..
    Konu webci tarafından (17 Aralık 2023 Saat 07:30 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Akif´in torunlarının düştüğü duruma bakın.
    Konu hOrOz tarafından (17 Aralık 2023 Saat 18:45 ) değiştirilmiştir.

9. 5 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    9 mesaja 13 teşekkür aldı
    Yesiller Partisindeki MV'ine sormustum, bu sene kesin diyordu )

Bunlar biz Türklere cifte vatandaslik vermez cünkü Türkiye secimlerinde 70%'e yakin AKP/MHP/RTE cikiyor.

Mevcut koalisyon hükümeti zaten gidici, asla tekrardan secilemez. CDU ve AfD baya güclü olacak gelecekteki Almanya Meclisinde.

SPD-CDU koalisyonunu hatirlayin. SPD sartsiz cifte vatandaslik derken, CDU tamamen karsi idi. Orta yolu bulmak icin cogu kisinin isine yaramayan sartli cifte vatandasligini getirmislerdi. Yanlis hatirlamiyorsam 2004'de Alman vatandasligi bulunup 23 yasinda örnegin Türk vatandasligini secipte Almanya vatandasligini kaybedenler cift vatandas olabiliyor.

Yani 2004 yilinda velilerim beni cifte vatandas yapmadigi icin burada dogup, büyümeme, okula, üniversiteye gitmeme ragmen cifte vatandas olamiyorum ama Yemen cöllerinden gelen bir Arap 3-4 yil icerisinde cifte vatandas olabiliyor )

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Veya bir ukraynali alman vatandasi olabiliyor,,odemedigi halde full rente hakkina sahip..sosyal yardim aliyor..bize gelince kafatasimiz gorunup iskeletiniz cikinca emekli olacaz ve dilenciler gibi hakkimiz olan parayi alacaz..oda ölmessek..
    Ey gidi ne gunlere kaldik..
    Kim derdi almanyanin derdi turkleri gerdi..
    Almanya isbilmezlerin eline kaldi..
    Biz turklerde su dusunce hakim olmus;
    Senelerdir almanyadayiz degerimiz bilinmiyor,hakkimiz verilmiyor veya uvey evlat muamelesi goruyoruz..
    Bu sacmasapan fikirleri bu insanlarin beynine kim kazidi anlamak zor..
    Sanki alman senin babanin oglu,,turkiyede olsan ayagina giyecek donu zor bulurdun,gecen bir almanla bir turk kavga ettiler..alman dediki,sen bir essek binicisiyken bugun mercedes sahibi oldun..
    Evet bakis acisi bu ...
    Bur hollandali veya bir portekize soylenmeyecek veya soylenecekse bin kere dusunen bu alman bir araba ve turke neden bir cirpida soyleyiveriyor acaba??
    Akifin torunlari oldugumuz icin mi acaba??
    Konu webci tarafından (18 Aralık 2023 Saat 02:43 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    10 mesaja 14 teşekkür aldı
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Veya bir ukraynali alman vatandasi olabiliyor,,odemedigi halde full rente hakkina sahip..sosyal yardim aliyor..bize gelince kafatasimiz gorunup iskeletiniz cikinca emekli olacaz ve dilenciler gibi hakkimiz olan parayi alacaz..oda ölmessek..
    Ey gidi ne gunlere kaldik..
    Kim derdi almanyanin derdi turkleri gerdi..
    Almanya isbilmezlerin eline kaldi..
    Biz turklerde su dusunce hakim olmus;
    Senelerdir almanyadayiz degerimiz bilinmiyor,hakkimiz verilmiyor veya uvey evlat muamelesi goruyoruz..
    Bu sacmasapan fikirleri bu insanlarin beynine kim kazidi anlamak zor..
    Sanki alman senin babanin oglu,,turkiyede olsan ayagina giyecek donu zor bulurdun,gecen bir almanla bir turk kavga ettiler..alman dediki,sen bir essek binicisiyken bugun mercedes sahibi oldun..
    Evet bakis acisi bu ...
    Bur hollandali veya bir portekize soylenmeyecek veya soylenecekse bin kere dusunen bu alman bir araba ve turke neden bir cirpida soyleyiveriyor acaba??
    Akifin torunlari oldugumuz icin mi acaba??
    Almanya’da çifte standart var Ukraynalı mültecilere tanınan haklar kimseye tanınmadı mesela toplu taşımaya ücretsiz binme şehir merkezlerinde park bileti almadan park edebilme ilticacı oldukları halde bayramlarda veya istedikleri zaman kendi ülkelerine gidip gelebilme dediğiniz gibi Ukraynalılara hem çifte vatandaşlık hemde 8 yıl şartını doldurmadan vatandaşlık verdiler mesela bu haklar neden Suriyeli mültecilere değilde Ukraynalı mültecilere tanındı bunun adı ya çifte standart yada ırkçılıktır bu ırkçılık yüzünden Almanya’dan Amerika’ya göç edeceğim zaten

Tecrübeli Üye deniz2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,934
    504 mesaja 1,453 teşekkür aldı
    millet türk vatandasligini almak icin türkiyede 400bin dolar ödüyor
    bazi kisiler türk vatandasligindan neden cikmak ister? nedeni nedir yazinda bilelim

14. deniz2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı deniz2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    millet türk vatandasligini almak icin türkiyede 400bin dolar ödüyor
    bazi kisiler türk vatandasligindan neden cikmak ister? nedeni nedir yazinda bilelim
    Usta bunun nedeni turke gore degisir..
    Herkesin bir sebebi vardir..
    Belki haindir..
    Belki teroristtir..
    Bazilari actir..hersey devlet tarafindan altin tebside sunulsun ister .
    Benim kesfettigim genelde avrupada yasayan turkler vatandasliktan cikiyor..
    Bazilarinin kafasina kanunlar basmiyor..
    Ben mesela coktan cikma hakkim varken bir sebebim olmadi ve cikmadim veya alman vatandasligini almayi coktan hak ettigim halde cikmadim..
    Benim evde benden haric herkes alman
    Bir yabanci benim..
    Bunda benim turk kulturune cok derinden bagli olmam yatiyor diye dusunuyorum..
    Ilkokulu biritip buraya geldim ama hicbir zaman boyle birsey aklima gelmedi..benim icin baskalarinin cok yaptigi seyi yapmak degil ,benim kendi secip karar verdigim birseyi yapmak daha onemli..
    Bakin ne avrupadaki nede turkiyedeki turkler kitap okumayi sevmiyor,,kendini gelistirmiyor,,
    Tabiat bosluk kabul etmez..
    Boyle olunca bos ve gereksiz dusunce ve aliskanliklarin yeri baska seylerle doldurulmus oluyor,,
    Bu defa yerine cahillik geliyor
    Hainlik geliyor
    Hirsli ve kisa yoldan köseyi donmek geliyor
    Aile kopuklugu geliyor
    Sevgisizlik saygisizlik geliyor..
    Yabanci kültüre sevgi geliyor,,kendi kultur ve medeniyetini unutmak geliyor..
    Kültür emperyalizmi boyle gelisir,once cahillik ardindan kapitalizmin çarklarini dondurmek gelir..
    Konu webci tarafından (18 Aralık 2023 Saat 11:55 ) değiştirilmiştir.

16. 2 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Aslında suç bizim büyüklerde yıllarca boş işlerle uğraştılar bir sesimizi duyuramadık..

Bu ülkenin kalkınmasında büyük rol oynayan Türkler ama kaymağı yiyen başkaları Polonlar, Ruslar, Kazaklar son olarak ta Romenler, Bulgarlar, Ukraynalılar oldu

Sesimizi çıkarmadık ve ezildik .. Biz sadece Camiler deki Kermes lerde mideyi gömmekle uğraştık

İçimizden çıkan bir kaç kişi de Almanlara yalakalık yapmak uğruna bizi sattı ...

Amerikada ki zencilere,Kızılderililere, İsrail deki Filistinlilere döndük

Bundan sonra bir şey olurmu .. Bence sanmam tren kaçalı yıllar oldu

2. sınıf Vatandaşlığa devam ..

Alman Pass alsan bile Hasan Hans olmadıkça bir şey değişmez

18. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    17
    20 mesaja 32 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Aslında suç bizim büyüklerde yıllarca boş işlerle uğraştılar bir sesimizi duyuramadık..

Bu ülkenin kalkınmasında büyük rol oynayan Türkler ama kaymağı yiyen başkaları Polonlar, Ruslar, Kazaklar son olarak ta Romenler, Bulgarlar, Ukraynalılar oldu

Sesimizi çıkarmadık ve ezildik .. Biz sadece Camiler deki Kermes lerde mideyi gömmekle uğraştık

İçimizden çıkan bir kaç kişi de Almanlara yalakalık yapmak uğruna bizi sattı ...

Amerikada ki zencilere,Kızılderililere, İsrail deki Filistinlilere döndük

Bundan sonra bir şey olurmu .. Bence sanmam tren kaçalı yıllar oldu

2. sınıf Vatandaşlığa devam ..

Alman Pass alsan bile Hasan Hans olmadıkça bir şey değişmez
    Selam millet,
    Demissin bizim büyüklerde cok suc var boş islerle uğramışlar.
    O dedigin insansanlar buraya geldiklerinde hepsi kördü acti yoksulluk vardi madende almanlarin tehlikeli olan yerler onlar girerdi almanlara sen gir dedinmi cevap buydu ......biz sizleri buraya neden getirdikki sizler bizim tehlikeli olan yerlere
    girmeniz icin... çünkü karsilik veremezlerdi anasina babasina küfür ederlerdi ama onlar eyvallah derdi neden elleri mahkûmdu sen aclik nedir bilirmisin yoksulluk nedir bilirmisin kalkmisin vay birinci nesil boşuna yaşamış,

Uzun lafin kisasi arkadaş bizim burda hakkimiz yok var diyen aldanir çık dışarı protesto et bak bakalim seni hemen terörist ilan ederler demezlerki vatandaş bu dinleyelim derdini.
    Yahu bir bakin söyle senin dedigin nesil doktor konrolinden gecip saglikliysa buraya gelmeye izin verdiler simdi sana sorarim,2000 den sonra gelenlerin hangi birisi doktor kontrolinden gecip buraya geldiler hepside beş kuruş sigorta ödemeden faydalandilar yalanmi
    Bizim degerimiz olamaz zaten adin Türk bu yetiyor nokda

Ben türküm ben vatanimi satmam bu zulüm sadece Müslüman lara yapiliyor artik cidden vijdanim el vermiyor haksizlik hat safada ukrainalilara bir bakin nasil davraniyorlar ben 45 senedir burdayim insan n kaldiramiyorum bu haksizligi nokda

Tecrübeli Üye murat39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,308
    312 mesaja 609 teşekkür aldı
    Müslümansin kan gurubun tutmuyor.Adin Hasan Türk sün.
    Tarihten gelen ruhlara kadar islemis korku tedirginlik var.

Ilk gelenler Almanca yok, yoklukdan fakirlikden gelmisler.Iclerine kapanik sadece calisip para kazanip.Türkiye de akraba larina yardim etmisler.
    Boyunlari bükük her denileni yapmislar.Bu sekil profile isverenler...ortam alismis.

Türkleri iclerine kabul etmezler, okumus olsaniz da yüksekde görmek istemezler.Devamli 2 derece alttan baslarsin.
    Okulda cocuklar icin de ögretmen bir Alman cocuguna ilgi gösterir, Türk yabanci cocuklar a Alman a gösterilen ilgi gösterilmez.

Isyerlerinde ne kadar iyi olsaniz da geride kalirsiniz.Yükseltmek istemezler genelde.

Son zamanlarda Politikacilarin yanlis ASYL politikalari yabanci lara karsi öfkeyi artirdi.(Medya da cikan olumsuz haberler..)
    Konu murat39 tarafından (18 Aralık 2023 Saat 13:20 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Ben herzaman diyorum almanyada politikacilar ne zaman bir şakrabanlik yapip milyar avrolari peskes cekse ,birsekline uydurup birileri sucu yabancilara atip olaydan siyriliyor ve ortbas ediyor..gecen bu afd konusundada yazdim,bu parti bir maşa...
    Birileri dugmeye basiyor,bu irkci kafa bunu her defasinda yapiyor,,
    Diyorumki almanin birasi masada oldugu muddetce sorun yok,sayet bira biter alman fakirlrsirse ilk saldiracagi senin benim cocugum olacak..
    Bu almanyada en salaklar keteleri takip disco larda dolasan,altlarindaki mercedeslerle polise kafa atan gencler..
    Konu webci tarafından (18 Aralık 2023 Saat 13:34 ) değiştirilmiştir.

22. 3 kişi webci üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    Alıntı webci Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben herzaman diyorum almanyada politikacilar ne zaman bir şakrabanlik yapip milyar avrolari peskes cekse ,birsekline uydurup birileri sucu yabancilara atip olaydan siyriliyor ve ortbas ediyor..gecen bu afd konusundada yazdim,bu parti bir maşa...
    Birileri dugmeye basiyor,bu irkci kafa bunu her defasinda yapiyor,,
    Diyorumki almanin birasi masada oldugu muddetce sorun yok,sayet bira biter alman fakirlrsirse ilk saldiracagi senin benim cocugum olacak..
    Bu almanyada en salaklar keteleri takip disco larda dolasan,altlarindaki mercedeslerle polise kafa atan gencler..
    Bende yazacaktım ama sildim..

Bakıyorum 5 sene önce Almanya ya gelen Suriyeli gençlere çoğu meslek yaptı dil öğrendi

Bizde 50 senedir Almanya da yaşayan Almanca bir cümle kuramayanlar dolu

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    83
    77 mesaja 174 teşekkür aldı
    Dil öğrenme konusunda bizim türkler en sonuncu sırada,eskiler çok çalıştı pis işlerde çalıştı demişler,evet doğru ama arkadaş 45 sene bir insan bir ülkede çalışıpta 2 cümle kurmayı öğrenemezmi.

Öğrenmediler malesef yada öğrenmek istemediler.

İtalyanı,polonyalısı aynı zamanda gelenler şakır şakır almanca konuşurken hatta araplar bile,ben almanca konuşan ilk nesil insanımızı görmedim.varsada çok çok azdır.

Eskiden almanca bilmiyorlar diye kızar küfür ederlerdi.

Ha bilsen ne olacakmış, şimdi almanca konuşsan bana cevap veriyor diye mıymıntılanıyorlar.ama en azından laflarının altında kalınmıyor.

Ben mümkün mertebe Alman olmayan doktor seçiyorum,alman olmasında hangi milletten olursa olsun,niye çünkü hiçbir alman doktordan bir almanı muayene yaptığı gibi ilgi alaka görmedimde ondan.

Avrupa ya yasal olmayan yollardan kaçmış gelmiş,son zamanlarda o kadar çok Türk vatandaşı varki,

Bu şahısların sadece pasaportunda TC vatandaşı yazıyor.Türklükle,Vatan milletle uzaktan yakından alakaları yok.

bunların işi gücü Vatanını kötülemek,bir almanın duymak istediği herşeyi bunlardan duyabilirsin.Almanları gaza getirende bu tip TR vatandaşları.

Avrupa daki sözde Bazı Türkler TR deki Türklere Hainlikte 10 basar.

Birde burda doğmuş büyümüş Deutsch-Türke olan bir kesim var,bunlar kraldan çok kralcı.TR ye her türlü hakareti,eleştiriyi yapmak mübah,

ama alman devletininin politikalarını eleştirirsen beyenmezsen topla pılını pırtını git o zaman TR ye diyebilen almandan daha almancı bir kesim var.
    Bunlar almandan daha tehlikeli almanlaşmış kişiler.

Arkadaş sorarım size 3 tarafı denizlerle çevrili, 4 Tarafıda düşmanla dolu, içinde ve dışında bu kadar Hain dolu başka bir millet varmı?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    121
    152 mesaja 339 teşekkür aldı
    Bence sorun Dil ve Meslek mi?
    Sanmiyorum.
    Soralim almancasi anadili gibi olan bir Türk gencine, hatta meslegide iyi olan birine.Sen Türk düsmanligi gördünmü diye, inanin bize bir cok kez Türk düsmanligini gördügünü söyler.yasamayan yoktur!
    Neden Türk Düsmanligi diyorum, yabanci düsmanligi diye birsey yok.Almanyada yabanci düsmanliginin %80'ini Türk ve Müslüman düsmanligi olusturur.
    Ne yaparsak yapalim Türk Düsmanligi bitmez ister agzimizla kus tutalim.Bakin burdaki kariyer yapan türklere, bunlarin cogu ya Türkiyeye , ya islama saldirir ondan sonra tüm kapilar öyle acilir.
    Ben Türkiyeyi seviyorum ben, Dinimi yasamak istiyorum diyen bir Türke hic bir zaman kapilar acilmaz, acilsada belirli bir yere kadar.
    Türkiyeyi elestirirsen ilerlersin, Dinini kötülürsen ilerlersin, Görgü ve Adetlerini elestiririsen ilerlersin.
    Bakin burda milletvekili olmus Türklere, Sinama yönetmeni olmus Türklere, Komedyen olmus Türklere ve Gazeteci olmus Türklere!
    Bu söylediklerimi yapan burda Cumhurbaskanligi ödülü dahi alabilir, Altin Ayi ödülü alabilir.
    Konu Haziran tarafından (18 Aralık 2023 Saat 15:14 ) değiştirilmiştir.

26. Haziran üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,671
    Alıntı ayaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dil öğrenme konusunda bizim türkler en sonuncu sırada,eskiler çok çalıştı pis işlerde çalıştı demişler,evet doğru ama arkadaş 45 sene bir insan bir ülkede çalışıpta 2 cümle kurmayı öğrenemezmi.

Öğrenmediler malesef yada öğrenmek istemediler.

İtalyanı,polonyalısı aynı zamanda gelenler şakır şakır almanca konuşurken hatta araplar bile,ben almanca konuşan ilk nesil insanımızı görmedim.varsada çok çok azdır.

Eskiden almanca bilmiyorlar diye kızar küfür ederlerdi.

Ha bilsen ne olacakmış, şimdi almanca konuşsan bana cevap veriyor diye mıymıntılanıyorlar.ama en azından laflarının altında kalınmıyor.

Ben mümkün mertebe Alman olmayan doktor seçiyorum,alman olmasında hangi milletten olursa olsun,niye çünkü hiçbir alman doktordan bir almanı muayene yaptığı gibi ilgi alaka görmedimde ondan.

Avrupa ya yasal olmayan yollardan kaçmış gelmiş,son zamanlarda o kadar çok Türk vatandaşı varki,

Bu şahısların sadece pasaportunda TC vatandaşı yazıyor.Türklükle,Vatan milletle uzaktan yakından alakaları yok.

bunların işi gücü Vatanını kötülemek,bir almanın duymak istediği herşeyi bunlardan duyabilirsin.Almanları gaza getirende bu tip TR vatandaşları.

Avrupa daki sözde Bazı Türkler TR deki Türklere Hainlikte 10 basar.

Birde burda doğmuş büyümüş Deutsch-Türke olan bir kesim var,bunlar kraldan çok kralcı.TR ye her türlü hakareti,eleştiriyi yapmak mübah,

ama alman devletininin politikalarını eleştirirsen beyenmezsen topla pılını pırtını git o zaman TR ye diyebilen almandan daha almancı bir kesim var.
    Bunlar almandan daha tehlikeli almanlaşmış kişiler.

Arkadaş sorarım size 3 tarafı denizlerle çevrili, 4 Tarafıda düşmanla dolu, içinde ve dışında bu kadar Hain dolu başka bir millet varmı?
    Usta gerci konu vatandasliktan hainlige donusmus .
    Turkiyenin her tarafinda hain olmasi veya turkiyenin hainlerle cevrilmis olmasinin nedenlerini osmanlidan gunumuze kadar uzanan bir tarihde aramamiz gerekli..bizler herseyin kolayina kacip olaylari 10 veya 20 seneye baglayip sucu atacak birilerini devamli buluyoruz..
    Icinde bulundugumuz durumun veya hainligin temelleri adete genlerimize islemis,taa ozamanlardan gunumuze dna siyla gelmistir..hainlilerle yatar hainlerle kalkar olduk,savas pisikolojisi ve 4 tarafimiz devamli dusmanlarla cevrili korkusuyla herkesi dusman gorduk..yakin tarihimizden uzak tarihimize kadar bu ulke devamli hain gormus veya hainleri bazen bizler ellerimizle var etmisiz..veya isimize gelmeyen herkes veya isimiz bittiginde herkesi veya birilerini hain ilan etmisiz veya kendimiz hain olmusuz .
    Bu olayi yani hainligimizin tarihini burada acmayacagim,,,cunku herkes iki kelime ile cevap istiyor,,,
    Isimiz cok zor ...
    Konu webci tarafından (21 Aralık 2023 Saat 02:54 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    63 mesaja 108 teşekkür aldı
    Ben olaya şöyle bakıyorum. Verirlerse alırız. Vermezlerse almayız. Vatandaşlığı alınca pek birşey değişmiyor.

Avantajları, sadece gezmek tozmak için. Vize ile uğraşmıyorsun. Bir reşit olmayan çocuğun varsa sen geçince oda geçmiş oluyor. Bir abimiz böyle yaptı. Çocuğu Türkiye'de üniversite sınavına girdi. Yabancı öğrenci kontejyanı var üniveristelerin. Düşük puan ile mesela İstanbul üniversitesini girdi ve bitirdi.

29. 2 kişi Birbey 3.1 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 15 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (3 kayıtlı ve 12 misafir)

1. Fb48,
  2. murat39,
  3. Musti