Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3063 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 13 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 13 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kirada kaldigim evin kapisi bozuldu.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    13 mesaja 19 teşekkür aldı

Kirada kaldigim evin kapisi bozuldu.

slm, Arkadslar
    Kiradan oturdugumuz evin Dis kapisi bozuldu (su plastik türlerindeki kapi) Kilit falan degil, Ev sahipine bildirdigim halde hep oyaliyor bu gun aradim ve söyledim neden gelip yapmiyorsunuz dedim o da bana bozmasaydiniz dedi Simdi Bozulan Kapiyi kendimi yapmaliyim yoksa ev sahipi yapmak zorundami,,, tskl
    Konu Cihan tarafından (09 Aralık 2015 Saat 13:31 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    14
    5 mesaja 6 teşekkür aldı
    Tabiki ev sahibi yapicak
    sen ona söyle bu kapi yapilana kadar kira ödemem de yada ben yaptiri hesa bi sana yolarim de daha dogrusu ev sahibi yaptirmak zorunda

Bambini arkadasin dedigi daha dogru tabiki
    Dikattini cekerim, sakin öyle kafan göre Kirayi ödemiyorum yapma.

Cünkü suclu duruma düsersin. Tabiki butür olaylarin yüzdeligi karsiliginda Kiradan düsebilirsin.

Herkes kafasina göre, ben Kirayi ödemiyorum yapmazsin. Bunu ben degil Kanun söylüyor.

Oturdugun yerde Mietverband vardir veya Rechtschutz´un varsa bir Avukata danis.

Cünkü onlar sana ona göre söyler hangi hata´dan ne kadar Kiradan düsebilirsin diye.

Hatta senin yerine olsam, Ev sahibine Mektup yazar, ona o Mektup´da iki Hafta müddet tanirsin, ve gelip yapmadigi veya yaptirmadigi takdirde, olayi Avukata verecegini bildir.

Bu Mektup´da bir arkadasin sahit olarak seninle beraber imzalasin ve Einschreiben olarak yolla.

Bak göreceksin Ev sahibi hemen davranacak, cünkü bu yöntemle kesinlikle hakli durumdasin.

Benden Tavsiye.
    Konu cakir20032003 tarafından (09 Aralık 2015 Saat 14:21 ) değiştirilmiştir.

4. cakir20032003 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Bambini - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    126
    2,682 mesaja 9,445 teşekkür aldı
    Dikattini cekerim, sakin öyle kafan göre Kirayi ödemiyorum yapma.

Cünkü suclu duruma düsersin. Tabiki butür olaylarin yüzdeligi karsiliginda Kiradan düsebilirsin.

Herkes kafasina göre, ben Kirayi ödemiyorum yapmazsin. Bunu ben degil Kanun söylüyor.

Oturdugun yerde Mietverband vardir veya Rechtschutz´un varsa bir Avukata danis.

Cünkü onlar sana ona göre söyler hangi hata´dan ne kadar Kiradan düsebilirsin diye.

Hatta senin yerine olsam, Ev sahibine Mektup yazar, ona o Mektup´da iki Hafta müddet tanirsin, ve gelip yapmadigi veya yaptirmadigi takdirde, olayi Avukata verecegini bildir.

Bu Mektup´da bir arkadasin sahit olarak seninle beraber imzalasin ve Einschreiben olarak yolla.

Bak göreceksin Ev sahibi hemen davranacak, cünkü bu yöntemle kesinlikle hakli durumdasin.

Benden Tavsiye.

6. 2 kişi Bambini üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    4 mesaja 15 teşekkür aldı
    Slm kardes Rechtschutz varsa Avukat a git bilgi al onlar daha iyi bilir.Yanlis bise yapmassin.

8. Cebbisamcan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    Rechtschutz yok, ben Kapinin fotraflarini ( @mail ) ile ev sahibine 1 hafta önce bildirdim. ( @mail ) de gecerli sayiliyormu, Cevaplariniz icin tskl.
    Ev Sahibi de sen kapiyi bilerk bozdun diyor.
    Morelimi bozdu walla
    Konu Cihan tarafından (10 Aralık 2015 Saat 00:35 ) değiştirilmiştir.

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Kanıtlamak sana düşer diyeceksin, Konuyu Mieterverein / Mieterschutzbund ile görüşürsün.

Yanına Mail'i drucker'den çıkar götür ve sen bozdun diye ifadesini söylersin.

İşin geri kalan tarafı Mieterverein yapar, Yıllık ufak bir Meblağ alırlar ve kalırsın, işin düştükce.
    Konu Prens-66 tarafından (10 Aralık 2015 Saat 00:41 ) değiştirilmiştir.

11. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    Ben bu gün gene ev sahibini aradim ve yapmam diyor gerkcede sen kendin bozdun diyor. Bende konusmalarini kayit altina aldim . Delil sayilrsa hemen Avukata vercem cünkü sinir eti beni

Ettiği Teşekkür
    126
    @Cahit arkadas, kafana göre herkesin sesini kayit altina alamazsin, bunu sana Avukatinda söyler, cünkü olayda cok büyük bir suc yok ( Misal: Cinayet ).

Sana yardimci omak icin yol gösteriyorum, Ev sahibine Mektup yolla, Einschreiben olarak ve ona süre tani.

Yada Prens-66 arkadasin yazdigi gibi hic uzatmadan Mietverein´a git, senelik parani öde, onlar sana yol gösterir.

Sakin baskasinin sesini kagit edip, seni Polise veya Avukata verecem deme, olurya kendisi sen sordukdan sonra sesini kagit alman icin izin verirse yapabilirsin.

SMS, Mail ve Posta yolluyla sana gelen seyler baska.

Benim anlamdigim, bir Mektup yazmak neden bukadar zor geliyor?

Kapini kilitliyemirsan durum degisir, ozaman hemen bir Avukat´a gitmen gerekir, cünkü ev sahibi senin kaldigin Dairenin Emniyetini karsilamsi lazim.

Buda yanliz giris kapisi icin gecerli.

Ama yine sen bilirsin, biz arama diyorsuz, sen hala Telefon aciyorsun!!!!

14. 2 kişi Bambini üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    tamm dedigin gibi mektup yazdim. tavutlu yolladim 2 hafta zaman tanidim. Bir türk avukata ayni senin dedigini söyledi. Bakalim sonuc ne olacak. tskl

16. Cihan üyemize teşekkür edenler:

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    @Cihan

Sözün bittiği yerdeyiz Arkadaşım, git Mietverein'a başvur işini görsünler.

Burda yeterli yol bilgileri verildi, fazla zaman kayıbı sana karşı işliyor farkında isen.

Bir Mektup yazmak, bilmem ses kayıdı vesayre ile uğraşmadan, Yazacağın Mektup'da hata yapmadan işini halletsinler.

Sonra, yine vaktin olursa Konuya ilerleme sürecinde buradaki Arkadaşlara gelişmeleri yazarsın çizersin, onlarda bu Sistem nasıl çalışıyor öğrenirler.

Bol şanslar!

18. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    Ewet sonunda Ev sahipi beni aradi ve yarin 9.00 da tamirci gönderecekmis. Demek ki Mektubu almis ))))) Sonunda bu iside kazasiz belesiz atlatik. tskl

Ettiği Teşekkür
    126
    Demekki herzaman öfkeyel bir ise girismemek lazim.

Simdi karsindakide isci bir Insandir veya belki Madi durumu müsait degildir.

Banada biri hemen seni avukata verecem derse, bende yapmiyorum git avukata derim.

Ama sükür, isinizi hal etmisiniz.

Ayrica, bildiri icin tesekkür ederim.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Selam Arkadaslar benim bir kiraci var önce evden cikmak istedi amtin verdigi Kautionu istedi bende sana o paryi veremem amta veririm dedim

Neyse benim kiraci arkasindan basladi evde Mängel var diye 5 Aydir Kira vermiyor simdi avukatdayim birde kiraci bana daha hakaretde bulundu

Kiracida Türk bir bayan ben, Mahkemeyi kayip etme sansim varmi kiraci kazansa bile ben bu kisiyi görmek istemiyorum gerekirse evi satacam bu kiraciyi da allaha havale ediyorum, eve verdigi zarar cok büyük yenide kiraci vertragi da 31.07.2016 da doluyor 4 ay olmadan basladi evde mängel var diye
    Konu mert55mz tarafından (03 Mayıs 2016 Saat 17:43 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)