Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3057 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 33 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yurt dışında yaşayan,Türkiye'de Genel Saglik Sigortasindan borçlananlar

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    176
    26 mesaja 60 teşekkür aldı
    Alıntı moonrise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Konsolosluklarda Adres Beyani belgesi var burda 1 Yurt disi 2 Türkiye Adres'te bulunuyor bunu doldurup, nüfus kagidinizin kopyasi ile birlikte gönderebiliyorsunuz!
    (Referandum icin olsa gerek, iadeli taahütlü mektuplada 26 Subat'a kadar yurt disi adresinizi beyan edebiliyorsunuz)

Kardesim verdigin bilgiler icin cok tesekkür.
    Konsolos'lukta SGK görevlileri demissin, her konsoloslukta SGK görevlisimi var benim bildigim bu belgeyi ordaki noterden aliyoruz?
    Bakalim aldigin bu belgelerle bagli bulundugun SGK'da(Benimki Marmaris'te) borclarini sildirebilecekmisin, bize sonucu yaz?

Ayrica hükümet 12 ay icersinde gelir beyan edenlerin bugüne kadar olan bütün Genel Saglik Sigortasi borclarini silecegini acikladi, bilgine!
    Bahsettiginiz adres beyani belgesini konsolosluga gitmeden once konsolosluk internet sayfasindan indirdim, birinci adres yurtdisi, ikinci adres Turkiye olarak doldurdum, bu doldurdugum adres beyani belgesi ile
    konsolosluktaki nufus mudurlugune basvurdum. Nufus mudurlugundeki gorevliye, yurtdisinda bulundugum belediyeden aldigim 1990 lardan itibaren yurtdisindaki adresimi kanitlayan belge ile, adres degisikligi yaparak,
    birinci adresin yurtdisi, ikinci adresin ise Turkiye olmasini istedigimi soyledim.. Doldurdugum belgeyi aldilar, sadece birinci adresi yurtdisi yaptilar, ikinci adrese karisamayiz dediler. Yani konsoloslukta bulunan adres beyani
    iki adresi kayit etmeye yetmiyor, ikinci adresi Turkiye`den yapmami soylediler.
    Yurtdisindaki konsolosluktaki SGK gorevlileri yurtdisi emeklilik isleri icin gerekli evraklari kontrol eden, dolduran kisiler...
    Konsolosluktaki SGK gorevlisine, yurtdisindaki bagli oldugunuz belediyeden alacaginiz ikametgah belgesi ve nufus cuzdani fotokopisi ile basvurursaniz, size yurtdisinda oldugunuzdan genel saglik sigortasindan muaf oldugunuza dair belge dolduracak, bu belge ile
    Turkiye`de SGK kurumuna giderek borcu sildireceksiniz.. Verecekleri belge bir ay gecerli, buna dikkat edin, Turkiye`ye gideceginiz tarihlerde alirsaniz sure sorunu yasamazsiniz.
    Noter ile ilgili islem yok..
    Konu TolgANL tarafından (21 Şubat 2017 Saat 20:08 ) değiştirilmiştir.

2. TolgANL üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)