Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3004 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 9 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 9 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Yeni dogan Cocuk

Üye RxCet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    5
    12 mesaja 13 teşekkür aldı

Yeni dogan Cocuk

Merhaba arakadaslar,

Evladimiz cok sükür dünyaya geldi,

Simdi vatandas olarak direk Alman vatandasimi oluyor yoksa cifte vatandasmi ?. Kimlik icin nereye basvurmam gerekiyor? Konsolosluga bildirmem gerekyiormu ? Bebegin Pasaportunu üzerimize nerden cikarticaz. Esim ve ben türk vatandasiyiz.

Diger bir konu Elterngeld. Elterngeld alabilmek icin hangi sartlar olmasi gerekyior. Ben calisiyorum Esim evde calismiyor. Biraz cok oldu ama cevaplarsaniz sevinirim.

Saygilar

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Baba Türk Vatandan dasi oldugu sürece cocuk Türk Vatandasi dir ve Nüfusa bildirmen gerekecek ...
    su anda otomatik Cifte Vatandas olmuyor ama 18 yasina girince olabilir .. Almanlar da otomatik Alman kimligi de veriyor ...

Pasaport ve Nüfus icin konsolosluga gitmen gerekecek ..
    Elterngeld icin oturdugun sehir deki Elterngeld yerine Anmeldung yapman gerek 12 ay boyunca 300€ ElternGeld alabilirsin
    KKindergeld icinde Arbeitsamt ta Kindergeld kasse de beantragen yapman gerek
    Konu hOrOz tarafından (06 Ocak 2016 Saat 21:10 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Ettiği Teşekkür
    5
    Usta, bu elterngeld icin bir kazanc limiti varmi ? Bu konuyla ilgili birsey bulamadim.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    simdi iki kiside türk vatandasi oldugu icin sanirim almanyada dogmasi vatandaslik almasini saglamiyor belli bir süre almanya yasamis yada dogmus olmasi gerekiyor anne babadan birinin eger bu durum var ise alman vatandasligi zaten aliyorsun kinder pass in acelesi yok fotograf istedikleri icin cocuk 1 yasina gelince cikartsanda sorun olmuyor ama türk kimligi icin 60 gun süren var 60 gün icinde cocugu kayit ettirmez isen kimlik almaz isen daha sonra gittiginde 25 euro ceza ödersin,

eltern geld ise anne eger calisiyor ise maasia göre belirleniyor yani anne calisiyordur biryerde hamile kalmistir o zaman son maasina bakilarak hesaplanir eltern geld,

ama taban fiyati 300 euro yani ev hanimi olsada 300 euro alcak enaz maasi 1300 1400 euro olan bir kisiye 1 sene boyunca 700 800 yatar onu hesapliyorlar dedigim gibi

7. fuk_18 üyemize teşekkür edenler:

Ettiği Teşekkür
    5
    Bugun mektup geldi.Cocuk direk alman vatandasi oluyor. Izine giderken pasaport cikartmam gerekiyor ama cocuk o zaman 7-8 aylik olacak resimsiz mi olacak pasaportu ?

Ettiği Teşekkür
    849
    hayir resim sart o zaman izine gitmeden 1 ay önce cikart resim sart cunku bir sekilde cekersin resmi ister evde cek biometrik ölcülerine göre kurallarina göre cikart ver istersen resimcide cektir,

birde sen yada esin turkiyedenmi geldiniz yoksa burda dogup buyumemi ?

Alıntı RxCet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugun mektup geldi.Cocuk direk alman vatandasi oluyor. Izine giderken pasaport cikartmam gerekiyor ama cocuk o zaman 7-8 aylik olacak resimsiz mi olacak pasaportu ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    72
    127 mesaja 545 teşekkür aldı
    Merhaba arakadaslar,

Evladimiz cok sükür dünyaya geldi,

Simdi vatandas olarak direk Alman vatandasimi oluyor yoksa cifte vatandasmi ?. Kimlik icin nereye basvurmam gerekiyor? Konsolosluga bildirmem gerekyiormu ? Bebegin Pasaportunu üzerimize nerden cikarticaz. Esim ve ben türk vatandasiyiz.

Diger bir konu Elterngeld. Elterngeld alabilmek icin hangi sartlar olmasi gerekyior. Ben calisiyorum Esim evde calismiyor. Biraz cok oldu ama cevaplarsaniz sevinirim.

Saygilar
    bende eltern geld icin bugün basvurmaya gittim.sen calisiyor esin calismiyorsa
    esinin adini elterngeld icin yazman gerekli.ben benim adimi yazdim kabul etmediler
    bir daha yeniden doldurmam gerekli maalesef
    istersen bir senelik 300 euro yada istersen 2 senelik 150 euro ödüyorlar

Ettiği Teşekkür
    5
    @fuk18 ben türkiyeden geldim 16 yildir almanyadayim, süresiz oturumum var. Esim bur da dogup büyüme.
    O zaman kreishausa gidip resimli pasaport cikartaz desene.
    @hkmt bende senin yaptigin aynisini yaptim simdi ikinciye doldurup vermem gerekyior.

Ettiği Teşekkür
    849
    tamam o zaman kinderpass bizim burda rat haus (bürgerbüro) bakiyor kreis haus pek duymadim acikcasi gitmeye yakin cikartirsiniz cunku suan cocuk kafasini falan tutamiyor resim isi zor biraz.

@fuk18 ben türkiyeden geldim 16 yildir almanyadayim, süresiz oturumum var. Esim bur da dogup büyüme.
    O zaman kreishausa gidip resimli pasaport cikartaz desene.
    @hkmt bende senin yaptigin aynisini yaptim simdi ikinciye doldurup vermem gerekyior.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)