Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3003 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 yılda 31 bin 941 kişi Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yaptı.

Tecrübeli Üye türko28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    165
    46 mesaja 180 teşekkür aldı

1 yılda 31 bin 941 kişi Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yaptı.

gecen sene almanya dan türkiye ye yaklasik 32bin kisi kesin dönüs yapmis.darisa basimiza diyelim.
    haber asagidaki linkte

http://www.sabah.de/1-yilda-32-bin-kisi-turkiyeye-dondu

haa bu arada eski beceriksizlerde türkiye ye kesin dönüs yapmis bazi arkadaslar yasadiklari durumu anlatiyorlardi.iyi ve kötü taraflarini yaziyorlar bizi bilgilendiriyorlardi.
    eger tekrar yazmaya baslarlarsa iyi olur.bizde iyice ögrenmis oluruz.buradan(almanya dan) iyi gibi geliyor ama,yasamak-görmek baska birsey.

2. türko28 üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    slm,benim gözledigim kadar yaslilar hayatlarindan memnun ama cogu gencler geri dönüyor

Tecrübeli Üye smeilet - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    1,461
    383 mesaja 979 teşekkür aldı
    Alıntı moralist Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm,benim gözledigim kadar yaslilar hayatlarindan memnun ama cogu gencler geri dönüyor
    Ben tam tersini düsünüyorum.Özellikle yaslilar burada ölmek ve gömülmek istemiyor.Gencler de Türkiyede sadece tatil yapmak istiyor.Orada yasamak onlara cok ters geliyor.

6. smeilet üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    Alıntı smeilet Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben tam tersini düsünüyorum.Özellikle yaslilar burada ölmek ve gömülmek istemiyor.Gencler de Türkiyede sadece tatil yapmak istiyor.Orada yasamak onlara cok ters geliyor.
    Gördügüm duydugum düsündügüm aynen öyle. Gencler icin cok zor. Yaslilar da cogu zaman maddi durum iyi oldugundan : cok rahat cok iyi cok gelismis.... Derler

Tecrübeli Üye akilsiz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    194
    80 mesaja 144 teşekkür aldı
    aslinda benimde niyetim var ve yasim 26 evliyim cocuk yok...
    sadece cekiniyorum nedense böyle bir korku var, yapabilirmiyiz diye...
    almanya nin adi batsin sadece sistemleri ve disiplin var.. türkyie de olmadigi icin nedense cok cekiniyorum

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    eger türkiyede büyüksehirlerde yasamak isti yorsaniz ve en az 7000 tl elinize gecmiyorsa hic dönmeyi düsünmeyin

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Allah var ben daha cok kesin dönüs yapan var zannettim.
    Demek sadece 32 bin kisiymis geri dönen.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    11
    7 mesaja 12 teşekkür aldı
    Arkdaslar Almanya adi var sitem ve disiplinle gelmisler bu durumlara türkiyede herkes kanunlara uysa ayni disiplinde calisip yapsa biz almanyayi felan solardik. benim yasim 49 bu benim görüsüm bende burda büyüdüm 12 yasinda almanyaya geldim az cok türkiyedeki yasami biliyorum burda büyünler icin türkiyeye alismasi biraz zor. yasliylara gelince cogu girp cikis yapiyorla cesitli nedenlerden dolayi aile saglik. eger türkiyeden veya almanaydan emekliysen türkiyede evin varsa gül gibi gecinip gidersin. bu benim kendi görüsüm eger burda bir hayat kurmasaydim burda calsimiyorsan yoksa almanya bence yasanacak yer degil almanya 6 ay kis o öncedenmis arkdaslar. tek kisi calsiyorsan almanayda isin yas karnini zor doyyururyorsun nerdeyse algidin maaas yarisi vergiye gidiyor ipini koparan son 2-3 sene almanya geliyor mülteciler demek istedim. almanya nin sosyal haklari cok iyi ama calisan insanar isi olmayanalri ve alman devletinden cesitli neden lerden sosyal yardim alanalri besliyorlar cok güzel bir sistem ama bence bütün hayati boyunca calisan insanalri cezalnadirmis oluyorlar. insallah saglik olsun en cabuk seklide emekli olup herseyi kurup memleketime dönemyi düsünüyorum birazda calismam lazim ama 65 yasina kadar bu almanyayi beklemicem bütün imkanlari zorlayip erkende emekli olma durumu dogarsa emelki olmayi düsünüyorum. calsitim firmada her ay para verip altesrzeit yapma durumu var yoksa
    burda 65 yasina kadar kim calisir bu sartlarda oldu biraz konuyu sapdirdim ama eger imkani olan varsa türkiyden emekli yatririp eger 1 tane evin varsa dönmemek icin hic bir sebep yok.
    türkiyedeki insanlar burdan daha iyi yasiyorlar bunun farkina vardim almanyanda yasanyanlar robot gibi yasiyorlar cogulari korkdugundan temeli dönmeye cesaret edemiyorlar tandigim insanalr var temeli döndüler emekli olmadan hepsi hayatindan cok memnun keske önceden dönseydim dediler.

12. 3 kişi selim16510 üyemize teşekkür etti:

Üye TOPRAK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    190
    47 mesaja 132 teşekkür aldı
    Almanyada iyimi yasiyoruz?Ekonomik olarak olabilir.Ama kafan hep Türkiye nin civil civil yasami ve seni büyüleyen topragi kalbinde oldugu sürece zor.Eger su terör belasi yeniden baslamasaydi kesin dönüsler Almanyanin beklemedigi kadar büyük boyutlara ulasacakti.Bu yüzden besledikleri örgütleri devreye soktular.Insan Vatanindan korkmamali,vefat edenleri Vatan topraginin hemen kucakladigini unutmamali.Vatan bizlere güzel imkanlar saglamis,ya bilmiyoruz yada inkar ediyoruz.Dünyanin hangi devletinde borclanarak emekli olmak var.1000 euro ödeyerek askerligi bitirmek var.Döndügünüzde is kuruyorum diyerek devletten faizsiz kredi almak var.Varoglu var.Almanyada irkci yapi su an %20-30 bantinda oynuyor.Ikdidar olma sanslari 5 yil icinde %50.Bizlerin aleyhine kanunlar pespese cikmaya basladiginda zaten olmayan huzurumuz,bizleri burayi terk etmeye zorlayacaktir.Hicbir Türk vatandasi sunu aklindan cikarmasin;burda dogmus olsak bile almanlarla merhaba ve bir cikar iliskisi disinda birinci derece kaynasma mümkün degil.Belki biraz karamsar düsünceler yazdim ama cocuklarinizin 10 yil sonraki yasam index programini bugunden iyi yapmaliyiz.Kalin saglicakla

14. 3 kişi TOPRAK üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    bir ricada bulunsam,

yazdiklariniza biraz bosluk birakin, birakinki bizde daha rahat okuyalim. Lütfen noktalarida unutmayalim, yoksa yazilanlar Corba gibi karisiyor ve anlami kayboluyor.

16. Antakya üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    7 mesaja 14 teşekkür aldı
    Kardesler,
    Tahminim ile yasim hepinizden yüksek.
    Ben cok iyi bir Pozisyonda iken, karar verdim ve 90'larda Türkiye'ye gittim, Almanya'daki iliskilerimi kesmedim, Bodrum'a yerlesdim, is yeri kurdum, alisdigim sekilde isimi organize ettim, ve akilli bir sekilde yer kiraladim, Endüstriel Camasirhane insa ettim, ki o zaman TR'de bu günkü gibi Insaat malzemesi yokdu, yerler kaymasin diye (malzeme bulamadigimdan) deniz kiyisindan kum aldim, cay süzgeci ile serptim bir cok baskasinin düsünmedigi ama Almanyada gördüklerimi yapdim, tek sanssizligim Irak Savasinin baslamasi oldu, hemen hemen herkez o bölgede batti.
    Sunu unutmayin hayatinizda bir kere 25 birkere 30 yasinda olabiliyorsunuz, zaman cok cabuk geciyor, birgün yaa neden yapmadim dememek icin iyi düsünün plan proje yapin, ve o hedefde ilerleyin.
    TR'de Alman kafasi ile yapamiyacaginizi unutmayin, ne demisler araziye uyacaksiniz, ama karekterinizi, dogruyu unutmayin ve hep öyle olun, üc kagitci herzaman kaybeder belki basda degil, ama sonucda kaybeder.
    Yasiniz ilerlediginde inanin pisman olursunuz, kendi bildiginiz meslekde is yapmaya calisin, yok baska is yapacam der iseniz zaman harcayin ögrenin sizden iyi bilen olmasin, isciniz size inansin, mesafeli olun, "bu bana kazikmi atacak" düsüncesi herzaman aklinizda olsun, nede olsa baskalari icin siz almancisiniz, ne anlar vs diye düsünüldügünü unutmayin.

18. 5 kişi Bakirköylü üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    263
    203 mesaja 527 teşekkür aldı
    Alıntı Bakirköylü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kardesler,
    Tahminim ile yasim hepinizden yüksek.
    Ben cok iyi bir Pozisyonda iken, karar verdim ve 90'larda Türkiye'ye gittim, Almanya'daki iliskilerimi kesmedim, Bodrum'a yerlesdim, is yeri kurdum, alisdigim sekilde isimi organize ettim, ve akilli bir sekilde yer kiraladim, Endüstriel Camasirhane insa ettim, ki o zaman TR'de bu günkü gibi Insaat malzemesi yokdu, yerler kaymasin diye (malzeme bulamadigimdan) deniz kiyisindan kum aldim, cay süzgeci ile serptim bir cok baskasinin düsünmedigi ama Almanyada gördüklerimi yapdim, tek sanssizligim Irak Savasinin baslamasi oldu, hemen hemen herkez o bölgede batti.
    Sunu unutmayin hayatinizda bir kere 25 birkere 30 yasinda olabiliyorsunuz, zaman cok cabuk geciyor, birgün yaa neden yapmadim dememek icin iyi düsünün plan proje yapin, ve o hedefde ilerleyin.
    TR'de Alman kafasi ile yapamiyacaginizi unutmayin, ne demisler araziye uyacaksiniz, ama karekterinizi, dogruyu unutmayin ve hep öyle olun, üc kagitci herzaman kaybeder belki basda degil, ama sonucda kaybeder.
    Yasiniz ilerlediginde inanin pisman olursunuz, kendi bildiginiz meslekde is yapmaya calisin, yok baska is yapacam der iseniz zaman harcayin ögrenin sizden iyi bilen olmasin, isciniz size inansin, mesafeli olun, "bu bana kazikmi atacak" düsüncesi herzaman aklinizda olsun, nede olsa baskalari icin siz almancisiniz, ne anlar vs diye düsünüldügünü unutmayin.
    Hocam agzina ve yüregine saglik senin gibi insanla tanismak isterdim malesef cok uzaktayiz ben altinoluktayin sen bodrumdasin benim icin sen hic tanimadigim bir hazinesin hayati felsefeyi tecrübeyi bilen bir insan sin

ben yazini bir kere okudum ama sakin kafayla bir kac kez daha okuyacam allah sana saglikli huzurlu mutlu ömürler versin .

hayat bilgilerini burda paylasirsan cok mutlu olurum ben bilge insanlara hep saygiyla bakarim benim icin onlar örnektir .

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Herkes fikrini yaziyor, bende yazayim. Ben dönenlerin cogunlugunun emekliler olduguna inaniyorum.

Asagidaki yazdiklarim , olurya Türkiye de hicbir tecrübesi olmayip, dönme hayalleri kuranlaradir.

En basindan söyleyim, yasim 45. 24 yasina kadar TR de yasadim, babamin dükkanini islettim. Her sene TR ye giderim.

TR de devlet dairesine isiniz düstümü hic bilmiyorum, ama insani hayatindan bezdirir. Bankalar senin paranla ayakta durur, ama saatlerce bekletir, rica minnet sonunda isini yapar. Terminmis, randevuymus, bunlar yabanci kavramlar. Isyeri acarsin, veresiye defteri dolar. Parani istersin senden kötüsü yok. Dedikodusu, kavgasi- gürültüsü hic eksik olmaz. Bugün icin gencler kurtlar vadisine kendini o kadar kaptirmiski, olaylari sadece o mantikla halledebilecegini saniyor. Apartmanda oturursun, ortak birseyler ödenmesi gerekir, adam uyanik ya, isterki herseyi sen ödeyesin, her yere sen kosturasin vesaire, vesaire.

VELHASIL-I KELAM

Dönmek isteyen gencler, kendinize bir hobby bulun. Düzgün okullara gidin, iyi meslekler yapin. Farkli ülkelerede gidin ki, gelecekle ilgili vizyonunuz, tasavvurunuz daha isabetli olsun. Dönenler nasil yapabiliyorsa, bende öyle yaparim, Allah büyüktür deyip, maceraya atilirsaniz bilesiniz ki cakallarin elinde oyuncak olursunuz.

Herseye ragmen dönecem diyen genclere tavsiyem, eline iyi bir diploma almadan sakin TR ye dönme. Cünkü senin gibi bir kalabalik zaten orada var.

Hersey gönlünüzce olsun

05300 - Merzifon

21. 9 kişi *05300 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Arkadaşımız ;Herseye ragmen dönecem diyen genclere tavsiyem, eline iyi bir diploma almadan sakin TR ye dönme. Cünkü senin gibi bir kalabalik zaten orada var.Demiş,,,,İlkokul ve orta dereceli okullara devam eden tüm Türk öğrencilerinin %21,7’si “Hauptschule”ye
    giderken bu oran Almanlarda %10’a, İspanyollarda %16,6’ya düşüyor. Gymnasium’a devam eden
    Türk öğrencilerinin oranı %5,7 iken, bu oran Yunanlılarda %11,5’e, İspanyollarda %15,8’e ve
    Almanlarda %23’e yükseliyor.Almanya'da 400 000'in üzerinde çocuk ve gencimiz genel eğitim veren
    okullara devam ediyorlar. Bunların yüzde 20'nin üzerindeki kesimi hiçbir
    diploma almadan okuldan ayrılıyor. Yüzde 40'a yakın bir kesimi de
    Hauptschule'nin 9. Sınıfından diploma alarak ayrılıyor. Bu iki grubu
    oluşturan gençlerin genel olarak iyi bir meslek eğitim yeri bulmaları ya da
    üniversiteye devam edebilme olanakları yoktur.Ailevi, mali ve kültürel nedenlerlerle Türk velilerinin büyük bir bölümü
    çocuklarını çocuk yuvalarına göndermiyor. Yuvaya gönderilmeyen
    çocuklar, sosyal yaşama, okul yaşamına hazırlanamadıkları gibi, aynı
    zaman da bir konuya konsantre olma konusunda da sıkıntıya
    düşüyorlar. El becerilerini geliştiremiyor ve erken yaşta arkadaşlarıyla
    oynayarak Almanca öğrenmekten yoksun kalıyorlar. Çocukların
    azımsanmayacak bir bölümünün ya hiç Almanca bilmeden ya da çok az
    Almanca ile ilkokula başlamalar ve okula hazırlanmamaları en önemli
    başarısızlık nedenlerinden birini oluşturuyor.Türk velilerinin büyük bir bölümü çocuklarına ev ödevlerinde yardımcı
    olamıyor. Yeterli ölçüde ev ödevlerine yardım yapan ya da destekleme
    dersi veren kurum ve kuruluşların bulunmaması çocukları kendi
    kaderleri ile başbaşa bırakıyor. Bu da Türk öğrencilerinin başarılarını
    engelleyen önemli nedenlerden birini oluşturuyor.Çocukların ve gençlerin kimlik ve kişilik bunalımları. Çocukların
    anadillerinin ve kültürlerinin yuvalarda ve okullarda göz önünde
    bulundurulmaması, çocukları ve velilerini kimlik ve kişilik bunalımlarına
    itmektedir. Bu da çocuğun okuldaki başarısını olumsuz yönde
    etkilemektedir.Almanca ve Türkçe kitle haberleşme araçlarının özellikle
    televizyonların çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri son yıllarda
    artmaktadır. Çünkü anne ve babaların büyük bir bölümü için televizyon
    izlemek bir bağımlılık haline dönüşmekle kalmamış, aynı zamanda
    çocuklar için de büyük bir bağımlılık halini almıştır. Gece yarılarına
    kadar televizyon izleyen çocuklar ertesi günü uykularını alamadan okula
    gittikleri için derse konsantre olamamakta, hatta çoğu zaman sınıf
    arkadaşlarını da rahatsız etmektedirler. Bu da onların başarısını
    olumsuz yönde etkilemektedir.Usta ALMANYADA BÖYLE BİR KALABALIK VARKEN TÜRKİYEDE NE BEKLERSİN...

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Benim gördüğüm ve duyduklarım,kesin dönüş yapanlarda pişman yapmayanlarda pişman,Tabi ki Türkiye gibi bir Vatan dünyanın hiç bir yerinde bulunmaz,Cennet gibi Vatan,Havası > Suyu > tabiatı bir bambaşka,ne yazık ki ben bundan 10 gün önce iki haftalığına gittim gördüm,Türkiye de tek değişmeyen malesef hiç kimsenin doğru dürüst kanunlara uydukları yok,örnek verecek olursam,Trafik te hiç biri kanunları dinlemiyor,araba kullanırken emniyet kemeri takan görmedim,kırmızı işık dinleyen yok,motorsiklet kullananların hiç birinde Helm yok,bir eli direksiyonda diğer eli telefonda,her hangi bir şey olduğunda hemen devleti,hükümeti suçlarlar,Dünyanın her yerinde olan kanunlar bizim vatanımızda da var ama kanunlara uyup uygulayan pek nadir.

iyi forumlar

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    8 mesaja 10 teşekkür aldı
    Ah be kardes bende ayni senin gibi düsünüyorum da konustugum zaman is yerindeki arkadaslar sen cok abartiyorsun TR senin dedigin gibi degil hersey normal burdan daha iyi diyorlar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    328
    244 mesaja 358 teşekkür aldı
    Alıntı tolgahamburg Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşımız ;Herseye ragmen dönecem diyen genclere tavsiyem, eline iyi bir diploma almadan sakin TR ye dönme. Cünkü senin gibi bir kalabalik zaten orada var.Demiş,,,,İlkokul ve orta dereceli okullara devam eden tüm Türk öğrencilerinin %21,7’si “Hauptschule”ye
    giderken bu oran Almanlarda %10’a, İspanyollarda %16,6’ya düşüyor. Gymnasium’a devam eden
    Türk öğrencilerinin oranı %5,7 iken, bu oran Yunanlılarda %11,5’e, İspanyollarda %15,8’e ve
    Almanlarda %23’e yükseliyor.Almanya'da 400 000'in üzerinde çocuk ve gencimiz genel eğitim veren
    okullara devam ediyorlar. Bunların yüzde 20'nin üzerindeki kesimi hiçbir
    diploma almadan okuldan ayrılıyor. Yüzde 40'a yakın bir kesimi de
    Hauptschule'nin 9. Sınıfından diploma alarak ayrılıyor. Bu iki grubu
    oluşturan gençlerin genel olarak iyi bir meslek eğitim yeri bulmaları ya da
    üniversiteye devam edebilme olanakları yoktur.Ailevi, mali ve kültürel nedenlerlerle Türk velilerinin büyük bir bölümü
    çocuklarını çocuk yuvalarına göndermiyor. Yuvaya gönderilmeyen
    çocuklar, sosyal yaşama, okul yaşamına hazırlanamadıkları gibi, aynı
    zaman da bir konuya konsantre olma konusunda da sıkıntıya
    düşüyorlar. El becerilerini geliştiremiyor ve erken yaşta arkadaşlarıyla
    oynayarak Almanca öğrenmekten yoksun kalıyorlar. Çocukların
    azımsanmayacak bir bölümünün ya hiç Almanca bilmeden ya da çok az
    Almanca ile ilkokula başlamalar ve okula hazırlanmamaları en önemli
    başarısızlık nedenlerinden birini oluşturuyor.Türk velilerinin büyük bir bölümü çocuklarına ev ödevlerinde yardımcı
    olamıyor. Yeterli ölçüde ev ödevlerine yardım yapan ya da destekleme
    dersi veren kurum ve kuruluşların bulunmaması çocukları kendi
    kaderleri ile başbaşa bırakıyor. Bu da Türk öğrencilerinin başarılarını
    engelleyen önemli nedenlerden birini oluşturuyor.Çocukların ve gençlerin kimlik ve kişilik bunalımları. Çocukların
    anadillerinin ve kültürlerinin yuvalarda ve okullarda göz önünde
    bulundurulmaması, çocukları ve velilerini kimlik ve kişilik bunalımlarına
    itmektedir. Bu da çocuğun okuldaki başarısını olumsuz yönde
    etkilemektedir.Almanca ve Türkçe kitle haberleşme araçlarının özellikle
    televizyonların çocuklar üzerindeki olumsuz etkileri son yıllarda
    artmaktadır. Çünkü anne ve babaların büyük bir bölümü için televizyon
    izlemek bir bağımlılık haline dönüşmekle kalmamış, aynı zamanda
    çocuklar için de büyük bir bağımlılık halini almıştır. Gece yarılarına
    kadar televizyon izleyen çocuklar ertesi günü uykularını alamadan okula
    gittikleri için derse konsantre olamamakta, hatta çoğu zaman sınıf
    arkadaşlarını da rahatsız etmektedirler. Bu da onların başarısını
    olumsuz yönde etkilemektedir.Usta ALMANYADA BÖYLE BİR KALABALIK VARKEN TÜRKİYEDE NE BEKLERSİN...

yazdiklarini okumak mümküm degil. sanki sifreledin gibi.

26. 3 kişi Cengiz Bond üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye cw_expert - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kara Toprak
    Ettiği Teşekkür
    422
    76 mesaja 284 teşekkür aldı
    gidecegim diyen cok duydum, gidipte kalan görmedim, bir kac giden gördüm hevesle bir kac yil sonra geri döndüler bin bir tövbeyle.

gitmek isteyeni burda tutan yok.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    benim en aşağı 7-8 arkadaşım geri döndü hiç biri de geri gelmedi

biri Gazetecılik yaptı , biri bir ilçenin 4-5 sene Belediye Başkanliğinı yapti
    Turizm Rehberi, Textil, Beyaz Eşya vesaire ile uğraşıyorlar

tabiki gidenler işlerini kurdular geri döndüler
    eli boş gidersen oturur kalırsın

hatta burada tanıştığım bir hemşerim kesin dönüş yapmış haberim yoktu uzun zaman burada göremedim
    Türkiye de textil işine girmişler Kazakistan da bir sürü mağaza açmışlar ..

daha 3 hafta önce bir arkadaş Belçika dan döndü abisi de geçen sene dönmüştü

tabiki dönüş yapmak bazı şeylerden fedakarlık olacaktır
    Türkiye de herşeyi buradaki gibi beklemek aptallıktır ...

önceden herşeyi düşünmek taşiınmak gerekir ..
    belki emekliler için bu o kadar zor olmayabilir
    ama küçük çocukları olanları için biraz daha zor olur
    çocukların çevreye adapte olabilmeleri biraz zorluk çeltirebilir ...

Üye Oguzhan06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ankara
    Ettiği Teşekkür
    181
    32 mesaja 85 teşekkür aldı
    Bu konuyu şurada paylaştık arkadaşlar ..buraya da bakmanızı tavsıye ederim .

http://www.ozbeceriksizler.com/showt...-Haklar)/page2

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)