Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3024 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 25 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 25 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: 1 yılda 31 bin 941 kişi Almanya’dan Türkiye’ye kesin dönüş yaptı.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1,201
    6,300 mesaja 28,951 teşekkür aldı
    Herhalde Bazilarinin Türkiyede:Akaryakit,Et,Süt Gibi Mamüllerin Fiyatlarindan Haberi Yok!

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Dortmund
    Ettiği Teşekkür
    76
    203 mesaja 330 teşekkür aldı
    Sorun surda,türkiyede namuslu düzgün is yapan insanlari artik mumla aranir hale geldi, belki 100 kisiden 10 tane zor cikar,bir kere insanlik ölmüs cennet olsa ne yazar

4. moralist üyemize teşekkür edenler:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Ben sahsen insanlarindan umudumu kestim, aynen burasi gibi herkes kendi cikarina düsmüs ama yine de en cok özledigim sey, meyveler, sebzeler.

Izindeyken bir domates yiyorum, tadi bambaska , biz burada domates degil su yiyoruz, cok hafif bir domates tadi var.Limonunu mu desem, kokusu mis gibi, denizi mi desem, kenarinda yürüyünce hic yorulmuyorsun.

Eger maddi durumum el verseydi, Istanbul dogumluyum ama asla orada yasamazdim, kirsal kesimlere veya Bodrum gibi bir yerlere kacardim saniyorum.Oralarda da dag bayir bir arkadasla sohbet ederek gezmek isterdim, siyasetten uzak, cikarcilardan irak, kavgadan, gürültüden, trafikten uzak kalmayi tercih ederdim.Hatta sanirim kücük bir ciftlik gibi bir sey kurar, hayvanlarla ilgilenirdim, bir de ufak bahcesi olsun isterdim.

Insanin memleketi gibi yok, isterseniz burada kral gibi yasayin bazi seyleri asla tadamazsiniz.

6. 8 kişi mxm üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    mxm ustam ellerine sağlık,aynen benim düşündüğüm gibi yazmışsın,dediğin gibi maddi imkanlar el verse aynen yazdıkların benimde aklımdan geçiyor,nasıl derler,cepte ki hesap pazara uymuyor gibi ata sözümüz var ya.Nasip kısmet olursa ileride bir gün o dilediğimiz günleri görürüz iNŞALLAH.

iyi forumlar

8. Dolunay35 üyemize teşekkür edenler:
    mxm

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Konu derin, herkes yazdiklarinda bir nevi kendince hakli, her iki tarafinda artilari eksileri var kesinlikle. Herkesin yasam tarzi, dünya görüsü, aile akraba ortamlari vs.. vs... degisik oldugu icin dönüs karari orada mutlu olabilmek ya da olamamak kisiden kisie degisir.

Aslinda yukarida bir arkadas demis, dönenler kac yil burda kaldilar yaslari ne vs.. biraz daha acik yazarsa ona göre daha düzgün bir tespit yapmak memkün olabilir bence de. Yani misal burda dugmus büyümüs birinin pek tabi ki TR´ye ye uyum saglamasi biraz zaman isteyebilir ya da cok daha zor olabilir.

Ben aslinda bu sene dönmek niyetinde idim ama nasib olursa cocuk bekliyoruz, ondan dolayi biraz erteledik yani simdi dogum telasi, hanim hamile bir yandan birde araya tasinma gibi dünyanin en stresli isini sokmayalim dedik ve ileriki bir tarihe erteledik. Ha ortada bir is de yok yani gidicez ama bu birazda is ayarlamam bagli, önce isi ayarlayip sonra tabi ki geri kalan isleri halledicez.

Ben TR de dogup büyüdüm, tüm aile ve akrabalarimda orda, buraya yüksek lisans icin gelmistim, sonrasinda biraz is tecrübesi vs.. dedik kaldim biraz calistim, halen de calisiyorum, alistik seviyoruz da burayi. Esimde TR den geliyor onun da tüm ailesi TR de, yani her ne kadar buraya alismis olsak da anne babamiz yaslaniyor ve cok ama cok kisa olan bu hayatta artik biraz da anne babamizla daha cok vakit gecirelim istiyoruz. Sonucta yilda birkac hafta gidebiliyoruz memlekete ve gittigimizde bile gelen giden filan derken ailemiz ile basbasa kalip adam gibi zaman bile geciremiyoruz. Tabi ki herkesin öncelikleri farkli olabilir ama ben ve esimin gözünden baktigimizda hep TR kesin dönüs her acidan agir basiyor.

Tabi ki dönünce bizi nelerin bekledigini de az cok biliyoruz, insanlarin toplumun hali malum ortada ama burda da degisik seylerden dert yaniyoruz arkadaslarin da yukarida yazdiklari gibi. Rizka Allah (C.C) kefil orda da ac kalmaz bir sekilde helalinden rizkimizi arar gecinir gideriz diye düsünüyorum. Sonucta burda da kalsak orda da yasasak hayatimizda elimize gececek rizik cent oynamaz, sadece imtihan oluruz belki ama sabredip basarabilmek önemli olan eger bu konuda ki inancimizda samimi isek...

Herkesin hakkinda hayirlisi olsun diyorum tabi ki. Dönme karari alanlara da aldiklari kararin hayirli olmasi icin dua ederiz, kalanlara da ayni sekilde...

10. 5 kişi hope41 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)