Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3016 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 36 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Alman vatandasligin türk vatandasligina gecmak

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 16 teşekkür aldı

Alman vatandasligin türk vatandasligina gecmak

selamin aleyküm 2004 den bu yana alman vatandasiyim calisiyorum geldigim günden buyana

1972 dogumluyum türkiyeden emkli olmak icin 5200 günü dolduraramadim 3 yil daha türk vatandasi olrak alman yada

olsa calismam lazim mis mavi kartim olmasina ragmen olmadi simdi türk vatandasligina gecegim ama böyle gecen bi arkadastan

yani basina gecen adamdan bilgi almak istiyorum ve ben gemandiye sordum almanyaya bügün gelmis gibi oturm verirz diyorlar

bilgi amacli fikirlerinizi bekliyorum

2. Sponsor Reklam
    Kicket clon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    71
    225 mesaja 395 teşekkür aldı
    Benim Hanim Almandan türk vatandasligina gecdiginde gercekden 1 sene verdilerdi

Emeklilik konusuna degineyim
    Benim bildigim mavikartlilardan eksik sormuyorlardi sanirim

Bende 2000 senesinden beri (Mavi kartli)Alman vatandasiyim Emeklilik icin Aralik ayinda basvurdum
    simdiye kadar kimse birsey demedi

4. clon üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,410 mesaja 9,715 teşekkür aldı
    arkadaslar mavi kartin bir getirisi yok
    o sadece Türkiye de resmi islem yaparken kolaylik olsun diye verilen bir kart

burda önemli olan Türk Vatandas ligi süresi ...
    yeterli degilse ya yeniden Türk Vatandasi olacaksiniz
    veya Alman olarak Türkiye de kalan sürenizi sigortali calisarak tamamlayacaksiniz

Türk Vatandasligina gecerseniz yeniden oturma izni alacaksiniz

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar mavi kartin bir getirisi yok
    o sadece Türkiye de resmi islem yaparken kolaylik olsun diye verilen bir kart

burda önemli olan Türk Vatandas ligi süresi ...
    yeterli degilse ya yeniden Türk Vatandasi olacaksiniz
    veya Alman olarak Türkiye de kalan sürenizi sigortali calisarak tamamlayacaksiniz

Türk Vatandasligina gecerseniz yeniden oturma izni alacaksiniz
    bu arkadasimin söylediklerini cok insanda duydum demekki dogruluk payi var

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    tr vatandasi iken 5200 is günün varsa tamam yoksa nafile benim 4600 tr vatandasi olarak calismisligim var

alman vatandasiyim mavi kart var ama emekli olamiyorum

Üye
    Ettiği Teşekkür
    27
    6 mesaja 12 teşekkür aldı
    Ben de ayni durumdayim. TR de calismisligim var lakin TC vatandasligi sürem yetmiyor. 3 yil eksigim var. TR vatantasligina gecmeyi düsünüyorum emeklilikden dolayi.
    52 yasinda 5200 günden emekli olmak istiyorum. 3600 günden 58 yasini beklemek istemiyorum. Askerlik kanunu ciksin hemen TC vatandasligina müracat edecegim.

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    266
    205 mesaja 532 teşekkür aldı
    arkadaslar gecenlerde benim tanidiklarim var onlarinda eksik günlerivar onlar avukata danismislar ve avukat onlara biryol göstermis eksiklerini tamamlamalari icin
    onlarin anlattiklari söyle onlar türkiyede birfirmadacalisiyor görüküyorlar ofirma onlari almanyada calistiriyor gösteriyor ama onlarin sigortalari türkiyede yatiyor
    ama onlar almanyadacalisiyor ,gercekten böyle birsey mümkünmü ben bilemiyorum ama onlarin anlatimi böyleydi ,burda paylasmamin nedeni egerki böyle birsey mümkünse
    ihtiyaci olanarkadaslar arastirabilir böyle bir seyin olup olmadigini

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Alıntı topcam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tr vatandasi iken 5200 is günün varsa tamam yoksa nafile benim 4600 tr vatandasi olarak calismisligim var

benim durumda ayni, yaklasik 4500 TC vatandasi olarak Almanyada calismisligim var,
    ben 3600 günden 60 yas emekliligi icin basvurdum kanunlar degismeden bunu bir cebe koyalim dedim.
    zaten Almanyada cali$irken TR den emekli olunamuyor,

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı haveri68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar gecenlerde benim tanidiklarim var onlarinda eksik günlerivar onlar avukata danismislar ve avukat onlara biryol göstermis eksiklerini tamamlamalari icin
    onlarin anlattiklari söyle onlar türkiyede birfirmadacalisiyor görüküyorlar ofirma onlari almanyada calistiriyor gösteriyor ama onlarin sigortalari türkiyede yatiyor
    ama onlar almanyadacalisiyor ,gercekten böyle birsey mümkünmü ben bilemiyorum ama onlarin anlatimi böyleydi ,burda paylasmamin nedeni egerki böyle birsey mümkünse
    ihtiyaci olanarkadaslar arastirabilir böyle bir seyin olup olmadigini
    güzel kardesim herkesin yararlana bilicegi kanuna Uygun seyler yapip faydalanalim tr calisiyo alman vatandasi gibi

fakat Burda bi defada durust olalim yasal yoldan kamuoyu olusturalim ve cikis yolu bulalim devleti kandir sonra o parayi ye

hak var hukuk var

13. 2 kişi topcam üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    simdiden 60 Yas emekliligine bas vura biliyormusunuz cok iyi sonra onu 52 de olabilmek icin düzelte bilebiliyorsaniz bende yaparim ne mutlu

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    Eger Almanyada Calismaya devam edeceksen 3600 gün borclanip 60 yas emekliligini hak edip sonrasini beklemekten baska yapacak birsey yok ,
    belki ileride mavi kartli günleride borclanmak mümkün olabilir

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    8 mesaja 10 teşekkür aldı
    Olabiliyorsunuz.Ama 60 yasina gelince otomatik olarak emeklisiniz

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26

15 sene vatandaslik

1-Türkiye ve Almanya da 15 sene calismaniz varsa emeklisiniz
    2-veya 3600 gün 60 yasinda otomatik yasdan emeklisiniz
    3-Türk ve alman vatandasligi arasindaski zaman 15 sene olmasi (yaklasik 5600 gün) lazim
    4-Kadinlar cocuklarida saydirabiliyor
    5-Türk vatandasligina gecince ilk önce senelik oturum alirsin,calisiyorsan daha sonra ki senelerde problem olmaz

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    3600 günden yurddisi bölümüne müracad yapiyorsunuz,5510 sayili yasadan yaslilik ayligi aliyorsunuz 60 yasinda olmaniz lazim.normal emekliyle arasinda para olarak fazla bir fark olmadgini söylüyorlar.Devlet bunlari da düzeltiyor
    simdiden 60 Yas emekliligine bas vura biliyormusunuz cok iyi sonra onu 52 de olabilmek icin düzelte bilebiliyorsaniz bende yaparim ne mutlu

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    burada calistigin sürece emeklilik alinir ama yasal degil. arkadasin yazdigi gibi haksizlik olur
    güzel kardesim herkesin yararlana bilicegi kanuna Uygun seyler yapip faydalanalim tr calisiyo alman vatandasi gibi

fakat Burda bi defada durust olalim yasal yoldan kamuoyu olusturalim ve cikis yolu bulalim devleti kandir sonra o parayi ye

hak var hukuk var

Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    28 mesaja 164 teşekkür aldı
    slm arkadaslar benimde toplam tr vatandasi olarak 10senem var,ben simdi geri türk vatandasligina gecsem 5sen daha tr vatandasi olarak calissam ondan sonra geri alman vatandasligina gece biliyormuyum yoksa alman devleti zorluk cikartir mi

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,410 mesaja 9,715 teşekkür aldı
    Alıntı cool06 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar benimde toplam tr vatandasi olarak 10senem var,ben simdi geri türk vatandasligina gecsem 5sen daha tr vatandasi olarak calissam ondan sonra geri alman vatandasligina gece biliyormuyum yoksa alman devleti zorluk cikartir mi
    bu vatandaslik cocuk oyuncagimi ya Alman kal ya Türk
    Konu hOrOz tarafından (16 Ocak 2016 Saat 17:22 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    maduriyetin mavi kart simdi daha önemli resmi kagit statüsünde mavi karti aldigimiz

tarihten itibarende calismis oldugumuz günleri borclana bilsek tr vatandaslina gecmeden hersey hallolur bakanliga yazalim

her sey legal

23. 3 kişi topcam üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    26
    Ben yazdım başbakanlık. Sgk ve cumhurbaşkanlığına. Söylenen meclise önerge verilmesi gerekiyor. Herkes başbakanlığa yazsa konu önem kazanır.

25. 2 kişi eral üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    Alıntı eral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben yazdım başbakanlık. Sgk ve cumhurbaşkanlığına. Söylenen meclise önerge verilmesi gerekiyor. Herkes başbakanlığa yazsa konu önem kazanır.
    eral kardesim Varol yapilmasi gereken yasal yoldan hakkimiz vrsa ona ulasabilmek yok tr ye git orda calisiyormus gibi göster Burda Calis sonra sonra

hayir kardesim Uygun yoldan komuoyu olusturup karsiya derdimizi anlatmak 5600 günden emekli olunuyor sigortali ve tr vatandasi gecirdimiz gün 1yil

2yil az ee bununicin tekrar gecelim vatandasliga zaten aptalik ettik gectik gaza geldik hayatimiza maloldu eger mavi kartimiz varsa bu bir yil veya 2,3 yilda nasil tr den emkli olmak icin sayilir

onunyolunu ariyor ve bir komuoyu olusturmaya calisiyor ve toplu bas vuru tarihi belirlemeye calisoyoruz ya bismillah

27. 2 kişi topcam üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 17 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 17 misafir)