Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2993 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: türkiyeden kargo ile almanya ya elektronik esya göndermek

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

türkiyeden kargo ile almanya ya elektronik esya göndermek

Benim digitürk aboneligim var ve aleti cargo ile almanyaya göndermek istiyOrum acaba gümrükte bi problem olurmu?

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    buyuk ihtimal sorun cikmicak ama kimse garanti veremez

Yeni Üye ya-to - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne
    Ettiği Teşekkür
    3
    4 mesaja 6 teşekkür aldı
    selam namco kardes,
    yanilmiyorsam kargo ile avrupa disindan gelen paketleri röntgenliyorlar. senin cihaz muhtemelen 22 eurodan daha pahali oldugundan sana vergi ödettirirler.

5. 2 kişi ya-to üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Cevaplariniz icin Teşekkürler arkadaslar. Artık cihaz yolda bakip göreceğiz sonucu yazarim belki başka birininde işine yarar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    12 mesaja 15 teşekkür aldı
    Ayni durum benim basimda da var 10 gün olmasina ragmen paket almanyaya gelmedi bekliyorum hala Namco Usta senin paket geldimi peki

Merhaba sonuç ne oldu benım paket Gümrükde hala sizde bir sonuç varmı?
    Konu Memoli1976x tarafından (19 Şubat 2016 Saat 17:45 ) değiştirilmiştir.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Selam Arkadaşlar,
    Türkiye den Almanyaya elektronik ürünlerine Gümrükvergisi 1996 dan beri kaldırıldı.
    Buna Gümrükbirliği diyoruz.

Wikipedia dan alıntı:
    Die Türkei wurde zum Jahr 1996 Teil der Europäischen Zollunion. Fast alle Waren (außer Kohle, Stahl und Agrarprodukte), die in der EU oder in der Türkei in den freien Verkehr überführt wurden (gleich welchen Ursprungs), können mit der Warenverkehrsbescheinigung A.TR zollfrei in die EU/Türkei importiert werden.

Gümrükte Paket kontrol edilirse ancak sizden KDV yani almancası MwSt. isteyebilirler.
    Lakin posta ile gelen Paketlerde böyle bir işlem pek nadir uygulanmakta. Bir sene içerisinde bir kaç
    Paket gelirse ancak bu şekilde bir ticari amaç ihtimali doğar.

Yani içiniz rahat olsun diyebilirim. Türkiyeden Almanyaya bir Paket en az 14 gün sürüyor. Dahada
    fazla sürebiliyor.

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam,biz bundan 3 yil önce türkiyeden kargo ile Okul Aile birligi folklör ekibine elbise getirmek istedik siparisler verildi sonrasinda bizden 130 € para aldilar gümrük ücreti olarak ,insaallah sizde böyle bir sey olmaz.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaşlar,
    Türkiye den Almanyaya elektronik ürünlerine Gümrükvergisi 1996 dan beri kaldırıldı.
    Buna Gümrükbirliği diyoruz.

Wikipedia dan alıntı:
    Die Türkei wurde zum Jahr 1996 Teil der Europäischen Zollunion. Fast alle Waren (außer Kohle, Stahl und Agrarprodukte), die in der EU oder in der Türkei in den freien Verkehr überführt wurden (gleich welchen Ursprungs), können mit der Warenverkehrsbescheinigung A.TR zollfrei in die EU/Türkei importiert werden.

Gümrükte Paket kontrol edilirse ancak sizden KDV yani almancası MwSt. isteyebilirler.
    Lakin posta ile gelen Paketlerde böyle bir işlem pek nadir uygulanmakta. Bir sene içerisinde bir kaç
    Paket gelirse ancak bu şekilde bir ticari amaç ihtimali doğar.

Yani içiniz rahat olsun diyebilirim. Türkiyeden Almanyaya bir Paket en az 14 gün sürüyor. Dahada
    fazla sürebiliyor.
    A.TR Dolaşım Belgesi ilişkili olduğu eşyanın gümrük birliğinde serbest dolaşımda olduğunu göstermektedir.
    Bu itibarla gümrük birliği kapsamındaki bir ülkeden gelen ancak A.TR Dolaşım Belgesi bulunmayan bir eşyaya üçüncü ülkelere uygulanan vergi oranları uygulanmaktadır.

bundan 3-4 sene önce arkadas Izmir den geldi elinde kücük bir koli de gelin taclari vardi ..elinde Proforma rechnung larda vardi ...
    Gümrügün yesil kapsindan girmis hemen gümrükcüler elinde koliye bakmak istediler
    dediler bunu Almanya ya böyle sokamazsiniz sadece Spedition üzerinden gümrükle sokabilirsiniz
    hatta arkadasi yesil kapidan girdigi icin orada kacakciliktan alikoycaklardi ve anzeige yapacaklardi

biz rica ettik ilk kez Almanya ya geliyor falan filan ..
    sonunda malin havaalinda kalmasina ve Spedition üzerinden ithaline izin verdiler
    sonunda bütün mallari gümrükleyerek Almanya ya soktuk

Yani Gümrük birligi var diye hersey Almanya ya girmiyor ...
    Dikkat etmek gereki cünkü Zoll un hic sakasi olmuyor

Alıntı ZANDER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ayni durum benim basimda da var 10 gün olmasina ragmen paket almanyaya gelmedi bekliyorum hala Namco Usta senin paket geldimi peki

Merhaba sonuç ne oldu benım paket Gümrükde hala sizde bir sonuç varmı?

eğer takılırsa 19 Prozent Einfuhrumsatzsteuer ödemen gerek fakat elinde Rechnung olması gerek
    yoksa onlar kendileri piyasa değeri neyse ona göre hesaplıyorlar.Posta parasıda dahil.

Paketi kesinlikle kendileri açmiyorlar eline bir bıçak verip sana açtırıyorlar
    Konu hOrOz tarafından (20 Şubat 2016 Saat 14:32 ) değiştirilmiştir.

11. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    Selam iyide bu abonelık üzerine bedava verilen birşey fatura yok sadece abo yaparken sözlesme üstüne fiyat yazılı yıllık pesin ödemiştir diye not var bendeki cihaz bozuldugu için oradan yenisini ğönderiyorlar bunu nasıl ıspatlayacagız bilmiyorum sorun çıkacaga benziyor o zaman

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Hemen ürpermeyin.

Textil ürünler Gümrükbirliğine dahil degil malesef.
    Textilprodukte sind von der Zollunion ausgenommen.

Elektrogeräte sind Zollfrei. Siehe Beko produkte in DE.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı hoca Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hemen ürpermeyin.

Textil ürünler Gümrükbirliğine dahil degil malesef.
    Textilprodukte sind von der Zollunion ausgenommen.

Elektrogeräte sind Zollfrei. Siehe Beko produkte in DE.

bak ne diyor Bu itibarla gümrük birliği kapsamındaki bir ülkeden gelen ancak A.TR Dolaşım Belgesi bulunmayan bir eşyaya üçüncü ülkelere uygulanan vergi oranları uygulanmaktadır.
    onlar büyük ithalatçı ellerinde ATR belgeleri var simdi bir receiver için herhalde ATR belgesi için kimse uğraşmaz

ATR olsa bile Almanya ya Zollgebühr ödemene gerek yok ama Einfuhrumsatzsteuer ödemen gerek bunların ikisi ayrı ayakkabı

bis 22 EUR (inkl. Versand) = zollfrei
    22 = 150 EUR = 19 % Einfuhrumsatzsteuer
    ab 150 EUR = Zoll nach Tarif plus 19% Einfuhrumsatzsteuer
    Konu Memoli1976x tarafından (21 Şubat 2016 Saat 02:28 ) değiştirilmiştir.

15. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    Neyse bakalim bu hafta ici bir yanit gelir iyi kötü bakalim sonuc ne cikacak?Belkide zoll de takilmadan gelir sonucu buradan paylasirim Namco ustadanda ses yok bekleyelim bakalim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Slm Arkadaslar,

benim alet cok sükür bir kac gün önce bana sag saglim ulasti. Zamanim olmadi daha önce yazamadim.
    Herhangi bi sorun olmadi aletin kutusu acilmis, muhtemelen gümrükte ama bi Problem yok herhangi bi ücret ödeme falan öyle biseyde yok.
    Zander Kardes bende Problem cikmadi insallah sende bir Problem yasamazsin.

Saygilar.

18. Namco üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye Chapter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    195
    38 mesaja 58 teşekkür aldı
    namco kardes yuakrida horozun dedigi gibi türkiyeden gelen paketin degeri 22 euroyu astimi ? belki o yüzden vergi almamislardir ?

selamlar

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Almanların açaciğini sanmam çünkü gümrüğe malı teslim almak için gittiğinde kesinlikle kendileri açmiyor
    sana bir bıçak veriyorlar kendin açıyorsun..
    sonra içinden illegal veya yasak bir şey çıkınca diyemezsin bunu siz koydunuz

Tecrübeli Üye Dolunay35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    187
    182 mesaja 295 teşekkür aldı
    Horoz kardes,son yazına pek katılmıyorum,malı teslim alana açtırıyorlar orası ok,Ben malesef dünyanın nersinde olursa olsun Devlet memurlarına pek güvemiyorum,Gümrük teki malı zoll daki memurlar kendileri açabilir içine illegal bir şey koyabilirler ve paket hiç açılmamış gibi tekrar kapatırlar,sonrada sana mektup gönderirler gel paketin var,tabi orada paketi sana açtırırlar,sanki kendileri pakiti hiç kurcalamışlar gibi,Bana 6-7 sene önce tr den kayınbilader ilaç gönderdi bir kaç pakerti,zoll dan beni çağırdılar gel sana pakelmiş,dediğin gibi içinde ne var diye baştan sordular,bende gerçeği söyledim,yinede açtırdılar,almanya ilac sokma yasak dediler veremeyiz dediler,ya en azından bir kutu verin inat ettiler tek bir tane vermeden tümünü gelen yere geri gönderdiler.Bu yüzden devlet memuruna pek güven olmaz.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    Selam haber geldi sonunda receiver gümrükte takilmiş gelip almami istiyorlar simdi bu üyelik üstüne ücretsiz bir cihaz rechnung u yok ne yapmaliyim? yada ne tavsiye ediyorsunuz eski cihazda elimde bozuldugu için gönderilmişti ama onu gelirken kendim getirmiştim karayolu ile

Üye fatih18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Plaka 18
    Ettiği Teşekkür
    65
    12 mesaja 21 teşekkür aldı
    Alıntı ZANDER Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam haber geldi sonunda receiver gümrükte takilmiş gelip almami istiyorlar simdi bu üyelik üstüne ücretsiz bir cihaz rechnung u yok ne yapmaliyim? yada ne tavsiye ediyorsunuz eski cihazda elimde bozuldugu için gönderilmişti ama onu gelirken kendim getirmiştim karayolu ile
    Sana bu Pakete gönderene Paypal ile (icinde Fatura varsa o nun karsilini) öde. Ödedigin Belgeyi ausdrucken yap onunla git Cihazini al.
    Gümrükteki memur Ablagesi icin bir Belge gerekli. Belki 10-15 € Mehrwertsteuer alirlar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    70
    Selam fatura falan yok elimde bozulan cihazın yerine gönderdiler nasıl yapacaz bilmem?Türkiyede çogu insanda zaten paypal yok malesef

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Türkiyeden gönderilen ürünler gümrüğe takılmaz diye bir şey yok iyi o zaman herkez göndersin herşeyi bedava alalım yok böyle bir dünya

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)