Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3021 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: mavi kartimi kaybettim.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    30 mesaja 52 teşekkür aldı

mavi kartimi kaybettim.

Arkadaslar mavi kartimi bir türlü bulamiyorum... Belki evin icinde belki de bi yerde düsürdüm... Alman vatandasiyim.Aslinda türkiyeye gelip gitme disinda fazla da lazim olmuyor... Ama icimi de bir korku almadi desem yalan olur. ilk defa bir kimlik karti kaybediyorum. Ilerde bulan adam üzerime sirket kurar falan ya da ne bileyim bisey calarlar kimligimi oraya atarlar ... Yapabilecegim prosedürler nelerdir... icimi rahatlatacak biseyler söyleyin... Türkiyede nisan da gidip yenisini cikartirim sorun degil... Ama almanyada bi yere bildirmek gerekiyor mu?

2. Sponsor Reklam
    Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,788 teşekkür aldı
    Ustam Merak etme, Memlekette ben yaptırdım bende eskisi vardı 2005 yılından kalan.

Bir işlem yapacaktım, kabul etmediler yenisi çıktı diyerek ve gerçekten öyle idi..

Cüzi bir Rakam, yaklaşık 20TL Resim ve tekrar çıkarmak üzere verdim, yarım Saatimi almadı.

4. 2 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,299
    4,421 mesaja 9,736 teşekkür aldı
    Alıntı Uppsallla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar mavi kartimi bir türlü bulamiyorum... Belki evin icinde belki de bi yerde düsürdüm... Alman vatandasiyim.Aslinda türkiyeye gelip gitme disinda fazla da lazim olmuyor... Ama icimi de bir korku almadi desem yalan olur. ilk defa bir kimlik karti kaybediyorum. Ilerde bulan adam üzerime sirket kurar falan ya da ne bileyim bisey calarlar kimligimi oraya atarlar ... Yapabilecegim prosedürler nelerdir... icimi rahatlatacak biseyler söyleyin... Türkiyede nisan da gidip yenisini cikartirim sorun degil... Ama almanyada bi yere bildirmek gerekiyor mu?
    Konsoloslugua git yenisini cikart hemde eskisini iptal ettirmis olursun

6. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Moderator brian_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    361 mesaja 1,127 teşekkür aldı
    konsolosluga bildirmen gerekir,ve öyle sadece mavi kartla sirket falanda kurulmaz korkma .

alman polisine gitme, cünkü mavi karti tanimazlar hatta sorun bile cikar bildigim kadriyla.

8. 3 kişi brian_usta üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Konsolosluk veya Türkiyeye yakında gidecek olursan halledersin, sorun çıkacağını sanmıyorum

10. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Moderator brian_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    361 mesaja 1,127 teşekkür aldı
    masallah becriksizlerin hizina ulasmak cok zor ,benden önce kac cevap gelmis.

12. 2 kişi brian_usta üyemize teşekkür etti:

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Yaşlanıyorsun Hocam

14. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    sagolun arkadaslar.... icime biraz su serptiniz.... cikartmada sorun yasayacagimi sanmiyorum parasindada gözüm yok... ama iste etraf dolandirici kayniyor... bisey yaparlar
    diye korkuyorum... sagolun hizli cevaplariniz icin...

16. Uppsallla üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    Eğer benim dediğim gibi 1-2 yıl içerisinde Mavi Kart almadı isen, hiç birşey olmaz çünki eskiler hükümlülüğünü kayıp etmiştir.

Kimse kabul etmez, yenileri biraz daha ufak (Yeni ehliyet gibi) ve Damgalar değişiktir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    Alıntı Prens-66 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eğer benim dediğim gibi 1-2 yıl içerisinde Mavi Kart almadı isen, hiç birşey olmaz çünki eskiler hükümlülüğünü kayıp etmiştir.

Kimse kabul etmez, yenileri biraz daha ufak (Yeni ehliyet gibi) ve Damgalar değişiktir.
    aralikta degistirdim... ehliyet gibi degildi. aynisi biraz dizayni degisikti... is yerinden arkadaslar biraz korkuttu gittim karakola kaybolma basvurusu yaptim... Adam bilmiyor nasil bir kart oldugunu .... türkische ausweiss über ehemalige stattbürgerschaft yazdi ausg stadt antalya yazdi... birde basimiz cifte vatandaslik yüzünden belaya girmez insallah ... Gerci cifte vatandas degilim... ama diyecekler git konsolosluktan belge getir cart curt.... adama 5 kere dedim bak bu ausweiss degil diye... Adamda bisey yazmam lazim deyip yukardaki seyi yazdi :-)

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    5
    simdi birde internetten disisleri bakanliginin web sitesinde bir hotline var orayi aradim. Alman polisine bildirdiyseniz birsey yapmaniza gerek yok dedi. gidip yenisini cikartabilirsiniz dedi... Hukumsuzdur diye gazeteye bir ilan vereyim mi dedim sizin tercihiniz dedi...

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)