Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2988 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 15 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 15 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Gercek Kurt yavrusu ariyorum?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

Gercek Kurt yavrusu ariyorum?

Evet arkadaslar okudugunuzda "bu adam delimi?" diye soracaksiniz.

Benim kayın pederim kurt köpeği besliyor ve eğitiyor. Şimdi aradığı ise GERCEK KURT YAVRUSU! Türkiyede bir kac yerde satılıyormuş diye okuduk ama tam neresi bulamadık.

Biriniz yardımcı olabilirse cok sevinirim. Bir bildiğiniz yada tanıdığız varsa lütfen haberdar edin.

Saygılar...

2. Sponsor Reklam
    Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    kurt yirtici ve sürü halinde yasiyan hayvan.. kurt köpegi gibi evde beslemk ve egitmek yasak..

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Evet biliyorum. Amac gercek kurt ile kurt köpeğini ciftlestirmek.

Tecrübeli Üye Cahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tek Rakibim THY
    Ettiği Teşekkür
    64
    304 mesaja 2,531 teşekkür aldı
    Kurt ile köpeği çiftleştirmek imkansız gibi birşey. Doğal yolla çiftleştirmesi olmaz anca boğalardaki veteriner yönetimiyle olur.
    Kurda yakın olan köpekleri alsa daha mantıklı olur,
    Genetik olarak bir Çalışmaya göre kurda en yakın köpek Shar-Pei köpek cinsidir (tip olarak hiç benzerlikleri yok ama)
    Tip olarak ise kurda en çok benziyen köpek cinsi ise tamaskan köpeğidir.

Saarlooswolfhund Ve Çekoslovak Wolfhund türleride var, ama sorunlu bu köpekler, kurt Kanı taşıdıkları için insanlara entegre olamıyorlar aksine saldırıyorlar.

Tecrübeli Üye .onur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    326
    153 mesaja 361 teşekkür aldı
    Kurtla köpeği çifleştireceksin sonra doğan hayvan yirticı bir hayvan dünyaya gelecek

Birgün birisine vaya bir çocuga saldirip parçalayacak belkide kendi çocuğunu parçalayacak vijdan azabindan nasil kurtulacaksin
    Doğanin düzenini bozmak sence mantiklimi

7. 2 kişi .onur üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye memocum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    257
    53 mesaja 118 teşekkür aldı
    Haberlerde gördüm bizimkilerde yapmis hemde Kangal ve Kurt melezi elde etmisler tabi bu iki cinsten dogan hayvanlar nasil bir canavar olur onu Allah bilir.

Üye Tarik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    104
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı .onur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kurtla köpeği çifleştireceksin sonra doğan hayvan yirticı bir hayvan dünyaya gelecek

Birgün birisine vaya bir çocuga saldirip parçalayacak belkide kendi çocuğunu parçalayacak vijdan azabindan nasil kurtulacaksin
    Doğanin düzenini bozmak sence mantiklimi
    Kesinliklen katiliyorum sana arkadasim...Doganin dengesini bozmak gelecek nesillere yapilan en büyük haksizliktir, Günü birlik degil gelecegi düsünerek cocuklarimiza torunlarimiza temiz bir dünya birakmak herkesin görevidir.Arkadasimizin bu düsüncesini tasvip etmiyorum , lütfen hayvanlarinda yaradanimiz tarafindan verilen canlar tasidiklarini unutmayalim.Umarim bu düsüncenden vazgecersin ,onlar düsünemez ve konusamiyorlarsa bile birileri geleceklerini degistirme hakkina sahip degildir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    Alıntı Tarik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kesinliklen katiliyorum sana arkadasim...Doganin dengesini bozmak gelecek nesillere yapilan en büyük haksizliktir, Günü birlik degil gelecegi düsünerek cocuklarimiza torunlarimiza temiz bir dünya birakmak herkesin görevidir.Arkadasimizin bu düsüncesini tasvip etmiyorum , lütfen hayvanlarinda yaradanimiz tarafindan verilen canlar tasidiklarini unutmayalim.Umarim bu düsüncenden vazgecersin ,onlar düsünemez ve konusamiyorlarsa bile birileri geleceklerini degistirme hakkina sahip degildir.
    selamin aleyküm bizim dinimize göre her agac diyer bir agaca asi yapilmaz onun bile bir yöntemi var

burada okuyorum diyorki sögüt agacina seftali asiladim aman ne güzel ne güzel veya Armut agacina baska bisey asiladim ayni agacta

hem Armut hem seftali hem erik kardesim asi yapilirken icindeki cekirdege bakilir biliyorum cekirdekler uyuyormu ama benim söyledigimle

amel edilmez bi bilen hoca veya ziraat mühendisine sorulmali simdi köpekler üzerinde kurtlarla ciflestirme yapmak isteyen zihniyet

kizini afrikali hiristiyan biriyle veya oglunu Afrika kökenli ayni dinden ve kültürden olmayan biriyle evlendirmek istermi acaba

11. 2 kişi topcam üyemize teşekkür etti:

Üye BEKiRiM 01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    BiZE HER YER ADANA !!
    Ettiği Teşekkür
    186
    15 mesaja 28 teşekkür aldı
    Alıntı bozkurt_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Benim kayın pederim kurt köpeği besliyor ve eğitiyor. Şimdi aradığı ise GERCEK KURT YAVRUSU! Türkiyede bir kac yerde satılıyormuş diye okuduk ama tam neresi bulamadık.

Biriniz yardımcı olabilirse cok sevinirim. Bir bildiğiniz yada tanıdığız varsa lütfen haberdar edin.

Saygılar...
    Arkadasim ,
    Sen Türkiyede legal yollara Gercek Kurt köpegini bulamaszin bu gercek,
    ancak ilegal yollarla ancak Rusyadan veya sirbistanda bulabilirsin!
    Eger paran vede gücün varsa bu yalan dünyada herseyi satin alabilirsin!!
    Birde yasadigin yerde MHP il merkezine git onlara danis,sana gereken bilgileri
    vereceklerine inaniyorum.Ben hic bir MHP mitinginde gercek Kurt Köpegi görmedim!!
    Ben Sahsen HUSKY cinsi kurt köpeklerini cok begeniyorum,gözleri ayri bir güzel.

Umarim sana yazdigin konu hakkinda cevap yazmisimdir ,diger arkadaslar gibi ,
    konuyu saptirmadim.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Alıntı memocum Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Haberlerde gördüm bizimkilerde yapmis hemde Kangal ve Kurt melezi elde etmisler tabi bu iki cinsten dogan hayvanlar nasil bir canavar olur onu Allah bilir.
    Arkadasim, Kangal ile kurdu ciflestirmek ne kadar ahlaka, dogaya ve kangal ve kurt cinslerine uygundur hic düsünmüs mü bunu yapan sahislar..

Kangal yapi itibariyle yalniz gezer, kurt sürü halinde gezer

Kangal, korumaya odaklidir, kurt öldürmeye

Kangal, acindan ölse de sürüsünde ki bir koyunu yemez, kurt daldigi bir sürüde ki tüm hayvanlari yemese bile bogarak öldürür.

Kangal insanlara hizmet icin yaratilmistir, Kurt doganin dengesini korumak icin. ( yaban hayvanlarinin nufus sirkulasyonu)

Kangalin genlerinde sahibine itaat vardir, kurt kendi cinsiyle bile kavga eder savasir.

Son olarak ta yapi ve cins olarak, kangal ile kurtlar aslaa birbirine uyumlu degildir.. Alman coban köpekleri ve ya Husky cinsleri kurtlar ile ciflestirmeye elverislidir..

Son olarak ta, gercek kurt yavrusunu asla bulamazsin. Bulsan bile ciflestiremezsin..BU ancak cok özel sartlarda mümkündür.. Mesela her iki hayvaninda kizginlik yani ciflesme zamaninda olmasi lazim vesaire..

Herseyi Allahin yarattigi sekilde birakmak daha hayirli dir..

14. Cologne üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Tesekkür ederim kardes...

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı
    Askerdeyken ikiyaka daglarinda yaklasik bir aylik bir kurt yavrusu bulduk.Tim komutani olarak Ben alip sirt cantama koydum. Operasyon dönüsü ugradigimiz köylerden birinden biraz süt alip doyurduk.. Daglica taburuna biraktik. Tim olarak gittigimiz her görev dönüsünde ben bu hayvani takip etmeye basladim. Tabur komutani da besliyordu zaten. Bu kurt yavrusu 5-6 ay sonra bayagi büyüdü. Tüm askerler karavanalarindan birseyler veriyordu. Tabur daki bir kaysi agacina baglamis ve birde köpek kulubesi gibi kulube yaptirmisti tabur komutani. Adini da yetim koymustuk.

Yine bir operasoyn dönüsü baktim bizim yetim yerinde yok. Askerlere sordugumda boynundaki ipten kurtulmak icin asila asila boynunu kesmis, kimseyide yanina yaklastirmamis.O sekilde ölmüs..

hayvan yabani oldugu icin bagli kalmaya dayanamamisti heralde. Bu olaya tüm tabur bir arkadasimizi kaybetmis gibi üzülmüstük. O zamanalari yetime bakabilmek icin bayagi bilgi sahibi olmustuk..

Bir de sunu eklemek istiyorum, bir köpegin 5 kusat atasi kurt kani tasiyorsa o köpek Kurt köpegi olarak kabul edilir..
    Konu Cologne tarafından (23 Ocak 2016 Saat 16:50 ) değiştirilmiştir.

17. 2 kişi Cologne üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye mercanadasi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    227
    62 mesaja 253 teşekkür aldı
    Slm arkadaslar arkadasin birisi bir konu acmis valla ben okuyunca yorumlari kendim korktum yorumlardan
    bu nedir,yaa , biraz sakin olunya hersey biiti sadece arkadas bu düsncesini gerceklestirise dünya tehlike altina girecek gibi bir duygu olusturmusunuz...hele bir arkadasta dini konudan olaya bakmis, gercekten yorumlar beni bile rahatiz etti her ne kadar konuyla alakam olmasada.... arap milyarderlerin video olarina bir bakmanizi tavsiye ederim hangi yirtici hayvanlari evcillestirmisler.. saygilar
    Konu mercanadasi tarafından (23 Ocak 2016 Saat 19:38 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    13 mesaja 18 teşekkür aldı
    senin is yas bence
    kurt köpegi ile idare etmen daha mantikli
    her hayvan evcillesmez

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Alıntı bozkurt_55 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Saygılar...
    ben biliyorum kardeşim öncelikle gerekli olan malzemeler kafa lambası yavru köpek kafesi hayvan bayıltıcı tüfek ve bir tane sağlam köpek öncelikte kurt inine gidiyorsun kurtlar genelikle nehir kenarlarının orda yaşarlar inleri delik açılımış toprak ve ya kayalık boşluklarında olur ormana giderken buralara uğra kurtlar genelikle tavşan olan bölgelerde yaşar şubat veya mart ayında git yavrulama ayıdır 1 tane yavru kurdu al inden anne ve babasını bayılt tüfekle sonra yavruyu kafese koy arabaya atla git bu kadar kardeşim bu işte uzmanım bana güven

sonra kardeşim vetenirere götür yavru kurdu çekoslawakyawolfdog de kurt melezi de kurt için çoğu kez vetenirer bunu yer çünkü kurt melezleri gerçek kurda çok benzer ve kurdunla mutlu mesut yaşa in bulduğunda cevap yaz bekliyom

ben daha önce kurt evcileştirdim unnutma kurt köpeklerin atasıdır doğru bakıldığım zaman uysal bir hayvan olur evcileşir ondan kolayı ne sen önce ini hallet
    Konu Memoli1976x tarafından (04 Kasım 2016 Saat 18:06 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)