Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2979 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 3 Toplam 17 Sayfadan BirinciBirinci 12345678910111213 ... SonuncuSonuncu
Toplam 329 adet sonuctan sayfa basi 41 ile 60 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Dövizle Askerlik İşlemleri Başvurularına İlişkin Duyuru

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    9
    9 mesaja 12 teşekkür aldı
    Alıntı MALATYALI_ Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamr..
    Yas 40 üzeri.
    Bu 3 yil calisma belgesi hakkinda bilgisi olan yazarmi..
    Ben 38 yildir yurtdisindayim.
    7 aydir ameliyat tan dolayi raporluyum suan issizim. Yinede bedellide faydalana bilirmiyim..

S&S
    Slm ben 40 yasi dayim suana kadar 3 sene calismis olman yeterli issizler issizlik parasi alankarda oluyo

2. fatih67x üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    yani bazen kendimden süpheleniyorum

acaba benim yazdiklarim anlasilmayacak bir Türkce ile mi diye ??

belki 2-3 kez yazdim E _devlet sifresini Konsoloslustan alabilirsiniz

Benim Tezkere Posta ile Askerlik Subesinden geldi

ilk mesaj da ve arada Askerlik Subelerinin adreslerini de verdim tel acarsiniz sorarsiniz

yani sorular hep tekrar ediyor ve konu gereksiz yere sisiyor ...

Genelge cok acik sekilde anlatiyor ...

T.C. Köln Başkonsolosluğu Dövizle askerlik kapsamında daha önce 1000.- Euro ve daha üzeri para yatırmış olanların
    kesin terhis işlemleri Türkiye'de bağlı olduğu askerlik şubeleri tarafından otomatik olarak yapılacaktır.
    Şubenizden gelecek olan yazıyı beklemeniz rica olunur. Konsolosluğa gelmenize gerek bulunmamaktadır.
    Konu Memoli1976x tarafından (04 Şubat 2016 Saat 18:13 ) değiştirilmiştir.

5. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    141
    17 mesaja 30 teşekkür aldı
    Arkadaşlar az önce Düsseldorf Başkonsolosluğu ile konuştum. İstenen belgelerin artık neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Benim sizlerle paylaşmak istediğim evet Düsseldorf tada işlemler başlamıştır. Parayı önceden Düsseldorf işbankasina bar olarak yatırıp belgesini alarak ve sizden istenen diğer belgelerle konsolosluğa gidebilirsiniz yani iki defa gitmeye gerek yok.

Diğer hususta hOrOz ustada bilir bu geçici 43.madde meselesi, şuan işlemde değil 01.01.2018 den sonra yürürlüğe devam. Yani kısaca cazalı olan vatandaşlarımızın yaşı kaç olursa olsun 31.12.2017 ye kadar 1000€ ödedikleri taktirde askerlik lerini yapmış sayılacaklar.
    Konu A.Eren tarafından (04 Şubat 2016 Saat 18:07 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı A.Eren Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar az önce Düsseldorf Başkonsolosluğu ile konuştum. İstenen belgelerin artık neler olduğunu hepimiz biliyoruz. Benim sizlerle paylaşmak istediğim evet Düsseldorf tada işlemler başlamıştır. Parayı önceden Düsseldorf işbankasina bar olarak yatırıp belgesini alarak ve sizden istenen diğer belgelerle konsolosluğa gidebilirsiniz yani iki defa gitmeye gerek yok.

Diğer hususta hOrOz ustada bilir bu geçici 43.madde meselesi, şuan işlemde değil 01.01.2018 den sonra yürürlüğe devam. Yani kısaca cazalı olan vatandaşlarımızın yaşı kaç olursa olsun 31.12.2017 ye kadar 1000€ ödedikleri taktirde askerlik lerini yapmış sayılacaklar.
    bu iyi bir haber

Ne diyelim herkese hayirli Tezkereler

8. 2 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye Deli61 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    10
    2 mesaja 6 teşekkür aldı
    Selamlar bugün Stuttgart Baskonsolosluktan gelen mail.

Sayın .............,

Müracaatlar www.konsolosluk.gov.tr internet sitesi üzerinden randevu alınarak ŞAHSEN yapılacaktır. Müracaat sırasında getirilmesi gerekli olan belgeler aşağıda sunulmaktadır:

DÖVİZLE ASKERLİK BAŞVURU

Askerlik yükümlüğüne tabi vatandaşlarımızdan yurtdışında oturma - çalışma iznine sahip olarak en az 3 yıl (1095 gün) süreyle işçi ya da işveren durumunda fiilen çalışmış olanlar (Türkiye’de izin dahil geçirdiği süreler hariç) dövizle askerlik hizmetinden yararlanmaya hak kazanırlar.

GEREKLİ BELGELER:

1) Nüfus cüzdanı ve pasaport

2) Oturma izni (Aufenthaltstitel)

3) a.) Çalışanlar: Çalışma belgesinin (Arbeitsbescheinigung) aslı ve en son aylık maaş belgesi (Gehaltsabrechnung).

b.) İşsizler: İşsizlik belgesi (Bewilligungsbescheid) aslı veya Arbeitsamt`a kayıtlı olunduğuna dair belge).

c.) İşyeri sahipleri: İşyeri ruhsatı (Gewerbanmeldung) aslı ve işyerinin halen faal olarak çalıştığına dair Gewerbeamt veya İHK’dan alınacak belgenin aslı.

4) Alman emeklilik kasasından (LVA) alınacak sigorta dökümü (Rentenversicherungsverlauf).

5) 2 adet vesikalık fotoğraf,

6) 5,- Euro işlem ücreti

7) Ödeme belgesi (yapılan ödemeye ait dekont ve paranın hesaptan çıktığını gösteren hesap dökümü (Kontoauszug)

Aynı zamanda Alman vatandaşlığı da olanların Alman kimliklerinin aslını ibraz etmeleri gereklidir.

ÖDEME İŞLEMLERİ:

Ödeme işleminizi SEPA-Überweisung belgesini kullanarak kendi hesabınızdan yapmanız gerekmektedir. BAŞKA BİRİSİNİN HESABINDAN YAPILAN ÖDEMELER KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Ödeme belgesinin bankaca onaylanmış olması ve ödemenin hesaptan çıktığını gösteren hesap dökümü (Kontoauzug) ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ödeme belgesi üzerinde havaleyle ilgili açıklama bölümüne (Verwendungszweck*) adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, askerlik şubesi ve Başkonsolosluk ismi eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Begünstigter (Vorname Name/Firma)* TC Merkez Bankasi AS Ankara
    IBAN des Begünstigten* DE35 5023 0600 1708 9700 14
    BIC(SWIFT-Code)
    Des Kreditinstitutes des Begünstigten * ISBKDEFXXXX
    Kurzbezeichnung des Kreditinstitutes: * ISBANK AG
    Betrag (Euro)* 1000.- EUR
    Verwendungszweck* Adı Soyadı, T.C.Kimlik no ,
    Doğum tarihi
    ----------Ask.Subesi , STUTTGART BK
    En iyi dileklerimizle,
    T.C. BAŞKONSOLOSLUĞU, Stuttgart

10. 5 kişi Deli61 üyemize teşekkür etti:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    herkese selamlar
    arkadaslar 3 gun once ben bagli bulundugum askerlik subesini aramistim Bilgi verip onlardan bana terhis belgesini gondermelerini rica etmistim.bana edevlet uzerinden takip edebilecegimi soylemislerdi.ve dun itibariyle askerlik hismetini yerine getirdigim ve muaifiyet dovizli askerlik diye yaziyor.yani askerlikle ilgili bir sorunum kalmadi.
    daha onceden edevlet uzerinden bakmistim 31-12-2016 yilina kadar tecilli diye yaziyordu,herkese hayirli olsun.insallah sizlerde en yakin zamanda iyi haberi alirsiniz.

Tecrübeli Üye player6767 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,107
    63 mesaja 105 teşekkür aldı
    düsseldorda durumlar nasil bir bilen varmi basladimi islemler?

13. player6767 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    ALMANYA |Nordrhein-Westfalen| |_| |Nevşehir| TÜRKIYE
    Ettiği Teşekkür
    9
    12 mesaja 16 teşekkür aldı
    Arkadaslar, Arbeitsbescheinigung aldim isyerinden, fakat sirf imzali. Mühür yok! Kabul ediyorlar mi yinede?

Tabii Kagit'da Logosu, adresi ile birlikte yaziyor calistigim yer. Yine de ille de mühür gereklimi?

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    arkadasim zaten en son aylık maaş belgesi (Gehaltsabrechnung) istiyorlar problem olmaz birbirini tamamliyor

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    386
    129 mesaja 297 teşekkür aldı
    Alıntı Deli61 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamlar bugün Stuttgart Baskonsolosluktan gelen mail.

Sayın .............,

Müracaatlar www.konsolosluk.gov.tr internet sitesi üzerinden randevu alınarak ŞAHSEN yapılacaktır. Müracaat sırasında getirilmesi gerekli olan belgeler aşağıda sunulmaktadır:

DÖVİZLE ASKERLİK BAŞVURU

Askerlik yükümlüğüne tabi vatandaşlarımızdan yurtdışında oturma - çalışma iznine sahip olarak en az 3 yıl (1095 gün) süreyle işçi ya da işveren durumunda fiilen çalışmış olanlar (Türkiye’de izin dahil geçirdiği süreler hariç) dövizle askerlik hizmetinden yararlanmaya hak kazanırlar.

GEREKLİ BELGELER:

1) Nüfus cüzdanı ve pasaport

2) Oturma izni (Aufenthaltstitel)

3) a.) Çalışanlar: Çalışma belgesinin (Arbeitsbescheinigung) aslı ve en son aylık maaş belgesi (Gehaltsabrechnung).

b.) İşsizler: İşsizlik belgesi (Bewilligungsbescheid) aslı veya Arbeitsamt`a kayıtlı olunduğuna dair belge).

c.) İşyeri sahipleri: İşyeri ruhsatı (Gewerbanmeldung) aslı ve işyerinin halen faal olarak çalıştığına dair Gewerbeamt veya İHK’dan alınacak belgenin aslı.

4) Alman emeklilik kasasından (LVA) alınacak sigorta dökümü (Rentenversicherungsverlauf).

5) 2 adet vesikalık fotoğraf,

6) 5,- Euro işlem ücreti

7) Ödeme belgesi (yapılan ödemeye ait dekont ve paranın hesaptan çıktığını gösteren hesap dökümü (Kontoauszug)

Aynı zamanda Alman vatandaşlığı da olanların Alman kimliklerinin aslını ibraz etmeleri gereklidir.

ÖDEME İŞLEMLERİ:

Ödeme işleminizi SEPA-Überweisung belgesini kullanarak kendi hesabınızdan yapmanız gerekmektedir. BAŞKA BİRİSİNİN HESABINDAN YAPILAN ÖDEMELER KABUL EDİLMEYECEKTİR.

Ödeme belgesinin bankaca onaylanmış olması ve ödemenin hesaptan çıktığını gösteren hesap dökümü (Kontoauzug) ibraz edilmesi gerekmektedir.

Ödeme belgesi üzerinde havaleyle ilgili açıklama bölümüne (Verwendungszweck*) adı, soyadı, T.C. kimlik numarası, doğum tarihi, askerlik şubesi ve Başkonsolosluk ismi eksiksiz olarak doldurulmalıdır.

Begünstigter (Vorname Name/Firma)* TC Merkez Bankasi AS Ankara
    IBAN des Begünstigten* DE35 5023 0600 1708 9700 14
    BIC(SWIFT-Code)
    Des Kreditinstitutes des Begünstigten * ISBKDEFXXXX
    Kurzbezeichnung des Kreditinstitutes: * ISBANK AG
    Betrag (Euro)* 1000.- EUR
    Verwendungszweck* Adı Soyadı, T.C.Kimlik no ,
    Doğum tarihi
    ----------Ask.Subesi , STUTTGART BK
    En iyi dileklerimizle,
    T.C. BAŞKONSOLOSLUĞU, Stuttgart

arkadaslar askerlige müracat etmeden öncelikle parayi yatirarak kontoauszug ile gitsen islemleri bir gidisde halletsen oluyormu ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    6 mesaja 6 teşekkür aldı
    Alıntı cotanak Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ...ve dun itibariyle askerlik hismetini yerine getirdigim ve muaifiyet dovizli askerlik diye yaziyor...
    Selamun aleykum kardesim,
    rica etsem lütfen, kendi bilgilerini karartip bu dedigin yaziyi bir yere yükleyip burada linki paylasirmisin lütfen? Sagolasin.
    Selamun aleykum

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı canikom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    rica etsem lütfen, kendi bilgilerini karartip bu dedigin yaziyi bir yere yükleyip burada linki paylasirmisin lütfen? Sagolasin.
    Selamun aleykum
    Millî Savunma Bakanlığı
    Askerlik Durum Belgesi Sorgulama

Tecrübeli Üye resadiyeli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Almanya-Gaildorf
    Ettiği Teşekkür
    34
    38 mesaja 63 teşekkür aldı
    selam arkadaslar,benim cocuklarin birisi meslek egitimi aliyor yasi 22 digeri ise 19 yasinda üniversitede okuyor bunlarin icinde 3 yil calismislik isteniyormu bilgisi olan cevap yzar ise sevinirim.

Tecrübeli Üye esmerkral - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    386
    129 mesaja 297 teşekkür aldı
    okul konusunda bilgim yok yalniz öncelikle 3 yil calismisligini ariyorlar. oglan icin konsolosluga telefon ettim sorduklari önce 3 yil calismisligi varmi ?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    7 mesaja 11 teşekkür aldı
    Alıntı canikom Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selamun aleykum
    horoz arkadas paylasmis.eger edevlet sfreniz varsa kendinizde kendi bilgilerinize ulasabilirsiniz.selamlar
    Konu cotanak tarafından (07 Şubat 2016 Saat 11:37 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    tamamda3 yil devletten yardim almis harzt 4 yada arbeitsamta kayitli olanlarda bundan yararlanabiliyor bence 3 yildan fazla avrupada yasamasi yeterlidir diye biliyorum

Alıntı esmerkral Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    okul konusunda bilgim yok yalniz öncelikle 3 yil calismisligini ariyorlar. oglan icin konsolosluga telefon ettim sorduklari önce 3 yil calismisligi varmi ?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    9
    @hOrOz Cuma günleri Konsolosluk acikmi acaba (Düsseldorf). Bilgin varmi? Bir diger sorum ise, gittigim gün konsoloslugun bana verecegi ödeme belgesini alip, Konsoloslugun yakinlarinda bir bankada parayi yatirsam, ayni gün geri konsolosluga gidip islemlerimi sonlardirmak mümkünmüdür acaba? Son bir sorum ise, konu ile pek alakasi yok, fakat daha önce de konusu acildigi icin sana sormak istiyorum. Hem kendime, hemde Annem'e (benimle birlikte konsolosluga gelmeden) e-devlet sifresi alabilirmiyim? Yoksa mecburen gelmesi mi gerekiyor? Sorularimi cevaplayabilirsen cok sevinirim. Hayirli aksamlar herkese.

Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    Alıntı thaflowkilla Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @hOrOz Cuma günleri Konsolosluk acikmi acaba (Düsseldorf). Bilgin varmi? Bir diger sorum ise, gittigim gün konsoloslugun bana verecegi ödeme belgesini alip, Konsoloslugun yakinlarinda bir bankada parayi yatirsam, ayni gün geri konsolosluga gidip islemlerimi sonlardirmak mümkünmüdür acaba? Son bir sorum ise, konu ile pek alakasi yok, fakat daha önce de konusu acildigi icin sana sormak istiyorum. Hem kendime, hemde Annem'e (benimle birlikte konsolosluga gelmeden) e-devlet sifresi alabilirmiyim? Yoksa mecburen gelmesi mi gerekiyor? Sorularimi cevaplayabilirsen cok sevinirim. Hayirli aksamlar herkese.
    Cuma günü niye kapali olsun ?? Is günü acik
    ödeme islemini bilemeyecegim tel et sor

Telefonla bilgi almak için 14:30-16:30 saatleri arasında arayabilirsiniz 0211/454780

e devlet sifresini kisiye özel veriyorlar baskasina vereceklerini sanmiyorum

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Ettiği Teşekkür
    9
    @hOrOZ Sagol verdigin bilgiler icin.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Teskereyi türkiyeye gitiginde bagli oldugun askerlik subesinden alabilirsin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 15 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 15 misafir)