Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2991 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 27 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Almanya’da Türk gençlerinin sadece yüzde 3’ü üniversite ve yüksekokula gittigi dogrumudur?

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Ya bu Almanlar öyle uyduruk meslekler cikardilarki. Baska bir örnek. Bäckereifachverkäuferin. Hep türk kizlara. Allahinizi severseniz bunun neresi meslek. Ekmekler dondurulmus geliyor zaten. Firina koyuyorsunuz o kendi pisiriyor. Derecesini bile ayarlamiyorsun. Breze mi pisecek, Breze programi var. Semmel'mi pisecek, onunda programi hazir.

Kasa desen oda otomatik.

Neysmis efendim, ekmek cesitlerini ögreniyormussunda, icinde ne oldugunu ögreniyormussunda...

Türkiye'ye gidin, deyinki ise girerken, "Ekmek satis uzamaniyim". Adam gülmekten kriz gecirir.

McDonalds, BurgerKing, Bäckereifachverkäuferin, Einzelhandelskauffrau ve Verkäuferin. Bunlar sadece resmiyette meslek. Bundan 15 yil önce meslek yeri bulma sikintisi vardi. Ozamanlar böyle meslekler (Einzelhandelkauffrau ve Verkäuferin haric) yoktu. Sonra bunlari cikardilar, herkes meslek yapiyor oldu.

Ya git bir berberlik ögren, hic yoktan zanat. Yada git Bäcker ögren, hic yoktan bir zanat.
    Konu Gercekler tarafından (22 Nisan 2016 Saat 22:42 ) değiştirilmiştir.

2. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Ya bu Almanlar öyle uyduruk meslekler cikardilarki.Dedin fakat normal Avrupa birliği standartları Artık türkiyede belge istiyor.....McDonalds, BurgerKing, Bäckereifachverkäuferin, Einzelhandelskauffrau ve Verkäuferin merak etme önümüzdeki 10-20 yıl içerisinde geçerli olmayacak ROBOT lar geliyor ....Bundan 15 yil önce meslek yeri bulma sikintisi vardi bu hep var türkiyede de dünya global bir hareket ediyor...
    Konu tolgahamburg tarafından (23 Nisan 2016 Saat 01:19 ) değiştirilmiştir.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    49
    13 mesaja 22 teşekkür aldı
    Arkadaşlar,
    konuya geç iştirak ederek eklemek isterim:

Almanyada yaşayan yabancılar konusuna Alman istikbaratının rakkamları ile yola çıkarsak 1990 yılında toplam yabancılar sayısı 17 Milyon deniliyordu. Bunların 12 Milyonu Türk.

İlgilenen arkadaşlar aşağıdaki linklerden fayda görebilirler

Jeder Zweite in Deutschland mit Migrationshintergrund?

Destatis: Noch nie gab es in Deutschland so viele Migranten

1993 lebten laut geheimer Daten des Verfassungsschutzes in Deutschland bereits 17 Millionen Ausländer. Wieviele sind es dann heute?

6. hoca üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    12 milyon türk blgisi yanlış.....

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Arkadaslar egitim düzeyi bence aileden basliyor!

Eger aile ileri görüslü ise cocuklarini okutmak istiyor.
    Genellikle egitimli aileler cocuklarinin kendilerinden daha iyi egitimli olmalarini istiyorlar/isterler!!!!
    Ayni sekilde Almanya'ya gelen bir aile, iyi yetistirilmemisse cocuklarinin nerde nasil okumasi gerektigini vs bilmedigi icin onlara yol gösterip baski yapamiyor.
    Bir an evvel is bulup calismalarini ve evlenmelerini istiyorlar, böylece hayatlari kurtulacak saniyorlar. Egitim Megitim hic düsünülmüyor.

Almanya'ya gelen egitimsiz bir aile etrafinin/cevrenin etkisi ile kendini bilinclendirirse cocugunun okumasi gerektigini kavriyor ve ona bu yönde destek oluyor.
    Bu cocuk sansli oluyor ve bir sekilde egitim aliyor ondan sonra kendi cocuklarinin daha iyi olmasi gerektigini kavriyor ve onlari daha iyi egitim almaya zorluyor.

Esasinda bu her yerde ayni sekilde gelisiyor.
    Türkiye'de de ayni, mesela benim annem babam ikisi de yüksek tahsilli idi ve cocuklarinin daha iyi egitim almalarini istiyordular.
    Benim kücük bir cocukken hic bir seyden haberim yoktu! Daha iyi bir egitim alabilmem icin beni hep en iyi okullarda okuttular, ben de onlari mahcup etmedim.
    Önce iyi bir ilk okul/hoca sectiler, sonra Istanbul'daki yabanci okullarin imtihanina girmemi sagladilar. (böyle bir imkanin oldugunu ailem biliyordu)
    Yabanci bir koleji kazandim, orada iyi bir egitim, dil vs ögrendikten sonra Üniversite imtihanina sansli bir sekilde girdim ve ITÜ'yü kazandim.
    Elektronik ve Haberlesme mühendisi oldum sonra yabanci dil bildigim icin yurt disina gittim orda da yüksek tahsil yaptim.
    Sonunda orda bir arastirma enstitüsünde calismaya basladim. Simdi de cocuklarimin benden daha iyi egitim almalarini istiyorum ve onlara yol gösterebiliyorum,
    cünkü nasil yapilacagini cok iyi biliyorum
    Konu moonrise tarafından (06 Mayıs 2016 Saat 12:34 ) değiştirilmiştir.

9. 2 kişi moonrise üyemize teşekkür etti:

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Alıntı Gercekler Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

Kasa desen oda otomatik.
    Bizim burada adamin bircok firini var, kasa, otomatik olmayi da gecmis, robot olmus, kasadaki sana "3,50€, Lüften Maria´ya ödeyin diyor". o ne dedim yaw, bir baktim, para otomatigi, hem de iki adet.Saticilar parayi ellerine dahi alamiyorlar, calan oluyor demekki öyle yapmis.
    Ayni adamin hakkinda, Türk kizlarina dükkanin anahtarini asla teslim etmedigini de duydum, calisanlardan Alman olanlarina veriyormus acmalari icin, sabah 5 te mi aciyorlar artik neyse.

Aynen dedigin gibi, ucuz isciligin adi meslek olmus.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Alıntı moonrise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bir an evvel is bulup calismalarini ve evlenmelerini istiyorlar, böylece hayatlari kurtulacak saniyorlar. Egitim Megitim hic düsünülmüyor.
    Maalesef haklisin. Hele kizsa, mesleginin bitmek oldu yil hemen nisanliyorlar. Ya ben bu anne babayi da anlamiyorum. Dur bakalim ya. 19-20 yasinda hemen evde mi kaldi gitti. Ayrica ben evlenmek isteyipte evde kalan bir kiz görmedim daha.

Bir kiz icin 23 yasi normal bir yas. Erkekde hadi 28 digelim. Meslegin bitmesi ile evlilige insan hazir olmuyorki. Evlilik icinde bir zihinsel hazirlik lazim.

12. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)