Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2972 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 27 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kulak Çınlaması

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    4 mesaja 5 teşekkür aldı

Kulak Çınlaması

Benim hemen hemen 10 senedir kulak çınlaması sıkıntım var 24 saat hiç durmadan şiddetli bir ses beni artık çok rahatsız etmeye başladı kaç doktora gittiysem yapacak bir şey yok deniyor böyle bir sıkıntı çeken varmı yakınlarında tanıdıklarında ne gibi bir tedavi uyguladılar bir çare buldularmı bilen duyan yaşayan varsa lütfen paylaşsın Allah kimseye böyle bir dert vermesin Allaha emanet olun selam ve sevgilerimle

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye sansar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    87
    56 mesaja 689 teşekkür aldı
    Bende 20 senedir kulak cinlamasi var,bu cinlamaya malesef hic bi care yok.

Benimde gitmedigim doktor kalmadi,kura dahi gittim ama degisen birsey yok.

Cinlamayi duymazdan gelecen,biliyorum zor ama malesef yapacak birsey yok.

4. sansar74 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Hepimize gecmis olsun, bende de Tinnitus nerdeyse 15 seneden beri cinlayip duruyor.
    Artik alistim, cok sesli oldugu halde "duymamazliga" getiriyorum, yapacak bir sey yok cok arastirdim zamanla, kronisch olduktan sonra.

Ama bir iki sene evvel Amerikada bir ilac gelistirildigini duydum, su an hangi asamada oldugunu bilmiyorum.

6. hknbln üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Kulak cinlamasi bendede var,yalniz ben cok uzun zamandir gürültülü yerde calistigim icin bende duyma kaybida var,duyma kaybi on seneyi gecen bir olay,bes alti yildirda cinlama var. Bendeki cinlama devamli oluyor,gündüz yine dayanabiliyorum ama gece basladiginda inaninki beni uykumdan uyandiriyor,birde bendeki cinlama bir kac degisik ses yapiyor.
    Benim kulak dr Türktür,duyma problemim icin yapilacak bir sey olmadigini söyledi,ayni seyi cinlama icinde söyledi,benim rahatsizligimi BGHM berufkrankheit olarak tanidi,bunun yaninda ben hörgeräte aldim,bunlarin bana yardimci olabilecegini söylediler ama inanin hic bir faydasi olmuyor,kulak cigazina biraz hisirtili ses veriyorlar cinlamayi önlesin diye ama inanin o cinlama sesi kulaklarindan hic bir zaman gitmiyor.

Buradan hepinize gecmis olsun diyorum,allah yardimcimiz olsun cok zor.

8. tr-22 üyemize teşekkür edenler:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Cümletten gecmis olsun.

Bende katilayim kervana. 20 seneden beri her iki kulakta günün 24 saati, haftanin 7 günü, senenin 365 günü durmadan ve azalmadan cinlama sesi mevcut.

Ister gündüz, ister aksam, ister gece. Her zaman her yerde cinlama.

10 % Schwerbehinderung veriyorlar en fazla. Oda inandirici ispatlayabilirsen.

Allah kimseye bu tinnitus denen hastaligi vermesin. Fakat ayni zamandada yüce rabbim daha beterinden korusun. Beterin beteri var derler, onun icin halime sükrediyorum.

10. 2 kişi Antakya üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    tr-22

banada aynısını söylediler bende kulaklık aldım kullanıyorum ama senin gibi bende hiç bir faydasını görmedim kulakdaki zırıltı duyma kaybı ne olacak bilmiyorum

Üye
    Ettiği Teşekkür
    40
    34 mesaja 48 teşekkür aldı
    Düzceli hemşerim,slm.
    bende senin gibi 20 senedir çekiyorum çınlamayı ama bende aynı zamanda bechterew hastalığı var mesleğim gereği sesli yerlerde de çalıştım ama bende ses kaybından çok uzaktan gelen sesleri duyma özelliği yarattı.Bu çınlama bazen yok oluyor o nunda sebebi boyun omurgasından ve omurilikten geldiğini en azından (( bende )) öyle olduğunu biliyorum. çınlamanın sebeblerinden biride tansiyondur.

13. iso1 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    2 mesaja 9 teşekkür aldı
    1987-1994 Arasi Kablo firmasinda gürültülü makinalar arasinda calistim, Firmanin Doktoru her sene bizi Kulak kontrolundan geciriyordu ve bize sürekli Kulak koruyucu kulaklik takmamizi öneriyordu takmazsaniz ilerde kulak cinlamasi yapar derdi, tabii genclik zamani, kim dinleyecek doktoru öyle bir zaman geldiki doktorun söyledigi simdi bizde olmaya basladi yaklasik, 15 seneden beri kulak cinlamasi var
    ama alistim artik cünkü bir caresi yok.
    Aman dikkat siz siz olun Gürültülü is yerlerinde kulak koruyucu takin. Hepimize gecmis olsun.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    92
    25 mesaja 68 teşekkür aldı
    Akadşlar bende 1987 den itibaren var.önceleri birkac ses vardı cok rahatsız ediyordu.
    sonradan tek ses oldu şimdi alıştım fazla takmıyorum, kulaklığım var hic faydasını görmedim
    herkese gecmiş olsun.

16. 2 kişi kancasis üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    37
    91 mesaja 160 teşekkür aldı
    Kulak cinlamasi ilgili gizli cogularin bilmedigi bir sey var.
    Hastalik olabilir yalniz "dis kuvvetler/kisiler" tarafindan yapilabilen / komuta ediliyor diye duydum, kaynak saglam.
    Kontrol ettirin, bende arastircam tekrar yalniz duydugumda sok oldum. Bu hayatta olamaz dediginiz cogu sey oluyor

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Alıntı f4scistx Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "dis kuvvetler/kisiler" tarafindan yapilabilen / komuta ediliyor diye duydum,

Kardes bu ne demek oluyor hic anlamadim az aciklik getirirmisin bu cümleye.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Hastalik olabilir yalniz "dis kuvvetler/kisiler" tarafindan yapilabilen / komuta ediliyor diye duydum, kaynak saglam.
    Kontrol ettirin, bende arastircam tekrar yalniz duydugumda sok oldum. Bu hayatta olamaz dediginiz cogu sey oluyor
    Diyelim duydugun dogru, niye o zaman herkezin kulagi cinlamiyor ?
    Yani bizimki niye cinliyor, ben kontrol ettirdim benim Kafada ne WLAN war ne de Sim Karti, beni nasil komuta ediyorlar ?

O kaynagi bizimlede paylas.
    Konu hknbln tarafından (09 Şubat 2016 Saat 23:32 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    bunu daha incesini aciklarmisin -- nerde arastirdin neye sok oldun ?? kim komuta ediyormus ?? saglam kaynak neresi ??........

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    23
    4 mesaja 5 teşekkür aldı
    Lütfen konuyu çarpıtmayalım burda sıkıntısı olan kişiler dert ortağı olmaya belki birbirlerinden tecrübelerinden faydalanıp paylaşmak istiyorlar alakasız saçma yorumlar yapmayalım

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    105 mesaja 204 teşekkür aldı
    Alıntı Usta81 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Lütfen konuyu çarpıtmayalım burda sıkıntısı olan kişiler dert ortağı olmaya belki birbirlerinden tecrübelerinden faydalanıp paylaşmak istiyorlar alakasız saçma yorumlar yapmayalım
    sana katiliyorum - ama arkadas ne demek istiyor ?? -- bizi ne zannediyor ??

23. elektroniker üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    420
    80 mesaja 162 teşekkür aldı
    Tinnitus ben careyi maskelemekte buldum sesiz ortamda durmayarak yatareken odada radyo yada muzik calar vesarye arka fonda hep ses duyacaniz bir cihaz kulanin kesilikle evde sesiz ortamdan kacinin hep ses olsun cinlaminizi zamanla unutup sese odaklanacaksiniz 2 senedir cok rahatimi cumlenize gecmis olsun dileklerimle..

25. kuckam üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye turboman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    601
    40 mesaja 178 teşekkür aldı
    Kulak cinlemesi %90 physiologische problemi deprosyon stress vs geliyor bende de 20yili Askin cinliyor yapacak birsey York alistik.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    480
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Selam Arkadaslar herkese iyi günler bol saglikli dakikalar dilerim öncelikle siz degerli arkadalarima büyük gecmis olsun .Allah'dan acil sifalar dilerim benimde acizane bir tavsiyem olacak sizlere lütfen kulak cinlamasina,kulak gürültüsüne ,kulak iltihabina sogani kesin ortadan ve ,soganin cücügünü kulaginizin icine hafifce koyun 15 veya 20 dakika bekletmeniz gerekecek sabirli olacagiz bu dakikalarda insallah .Selam ve sevgilerimi yolluyorum.

28. Fanatik üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı kuckam Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tinnitus ben careyi maskelemekte buldum sesiz ortamda durmayarak yatareken odada radyo yada muzik calar vesarye arka fonda hep ses duyacaniz bir cihaz kulanin kesilikle evde sesiz ortamdan kacinin hep ses olsun cinlaminizi zamanla unutup sese odaklanacaksiniz 2 senedir cok rahatimi cumlenize gecmis olsun dileklerimle..
    Aynen bende öyle yapiyorum,
    Sleep Timer li bir televizyon astim duvara, 30 dakikaya ayarliyorum.
    Bazen cok yorgun olunca televizyonsuz uyumak da mümkün oluyor.

30. hknbln üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    Alıntı Fanatik Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Selam Arkadaslar herkese iyi günler bol saglikli dakikalar dilerim öncelikle siz degerli arkadalarima büyük gecmis olsun .Allah'dan acil sifalar dilerim benimde acizane bir tavsiyem olacak sizlere lütfen kulak cinlamasina,kulak gürültüsüne ,kulak iltihabina sogani kesin ortadan ve ,soganin cücügünü kulaginizin icine hafifce koyun 15 veya 20 dakika bekletmeniz gerekecek sabirli olacagiz bu dakikalarda insallah .Selam ve sevgilerimi yolluyorum.
    Canim kardesim kulak iltahabina iyi gelebilir sogan, soganin antibiyotik etkisi oldungu tibben kanitlanmis bir sey.
    Ama, kulak cinlamasina bir faydasi olmaz, o kesin. Kulak cinlamasi kronik olduktan sonra,yani 3-6 ay arasinda tedavisi basarili olmazsa, ses beyinden kaynakli demek ve organik bir sorun olmaktan cikar.
    Uzmalar su kanaateler, eger Hörnerv i bile kesseler kulak cinlamasinin gitmeyeceginden eminler.

Selamlar

32. hknbln üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)