Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2970 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 17 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 17 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Soru) Dügün Salonu hakkinda biligi.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    80 mesaja 219 teşekkür aldı

Soru) Dügün Salonu hakkinda biligi.

Sevgili Arkadaslar.

Dügün yapmis Arkadaslarin Tecübelerine vede Fikirlerine ihtiyacım var.

Ben Düsseldorfta kalıyorum Allah izin vede Nasib ederse Evladıma dügün Yapmak istiyorum.

Langefeld , Velbert, Krefeld, Kölne yakin , Düsseldorf cevereside olan Dügünlerde , Düğünlerini yapmış Arkadaşlar Tecrübelerini vede Neye nasil bir Ücret ödeyerek Salon tutuklarini paylaşırlarsa Cok sevinirim.

Ben Pazar günü Yamayi düsünüyorum ,. Genellikle Cumartesileri Pahalı olduğundan bahsediliyor.

Salonun ismi.
    Gözde Dügün salonun

Suanda bir yerden fiyat aldim yanliz. 01.11.2016 Günü diyor oda Sali gününe geliyor. 31.10.2016 Pazartesi olduğu icin pekte hoşuma gitmedi. 600 KIsilik. Kamera,. Yemek. çerez. Pasta. Temizlik , Musizyen . Ezme, toplamda 6200€ istiyor.

Tercübe sahibi olmayinca , Neye nasil yaklasilacagi veya Pazarlik nasil edilecegini insan bilmeyince , Görmeyen bilmeyen anlamayan olarak yanlislik yapmak daha kolay oluyor. Bildiginiz gibi Gelir vede Bütçe eskine nazaran pekte içler acisi degil.

Tam burdada siz Arkadaslarin Tecüberli ödedikleri hakkında bilgi vede salon adreslerini eklerlerse Memun kalacagim.
    Ben Oraya Konuşmaya gittiğimde . pazar diyerek konuya başlamiştik. sonra Konuşmamızda nasil olduysa gözden kacirmissim.
    Her kafadan bir ses geldi derler-ya öyle oldu. Kalabalık gidince.

Pazar Gününe yer varmi yokmu onuda bilmiyorum . Perşembeye kadar zaman aldik ..Perşembe arayip haber vereceğim. Tutuyoruz veya tutmuyoruz diye.

Düsüncelerinizi vede Fikirlerinizi bekliyorum.
    Saygilarimla

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Öncelikle hayirli olsun diyorum,Benim sana tavsiyem dügünü mümkünse Cuma gününe al,Pazar günü yapmaktan cok cok gaha güzel oluyor.
    Pazar günü yaparsan millet ertesi gün is diye hemen dügünü terketmeye basliyor,Cuma yaparsan herkez cok rahat, dügün gece 12-1 e kadar sürüyor ve cok eglenceli oluyor.
    Salonlar arasi yemek sunumlari degisiktir,bir iki ayri yere sor fiyat ögren ondan sonra Salonu tutun,yemeklerde ne var,icecekler sinirlimi her seyi yazin sorun olmasin.
    Benim aklima gelen simdilik bunlar,gerekirse tekrar yazarim.
    Konu tr-22 tarafından (09 Şubat 2016 Saat 16:18 ) değiştirilmiştir.

4. 2 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye erhan__79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    50
    73 mesaja 93 teşekkür aldı
    yani adam basi 10 euroya geliyor ve kamera ile muzik icinde.tabi senin oldugun yerde nasil tam bilmiyorum ama bende oglana sünnet yapacagim 200 kisi acik büfe,cerez icecek vs müzik ve video dahil degil 3500 euro.müzik ve video ile 4600 euro.tabi sen yine bir kac yere sor ama fiyat bence cok iyi.tabi cumartesi olmadigi icin biraz daha ucuz ama gün denk gelirse iyi fiyat

6. erhan__79 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    Sevgili Arkadaslar Nazik cevablar icin Tesekürler.

Baska bir yerede sordum. langefeldde,

300,Kisi.5600€ 350 , 6050€ 400 Kisi 6500 diyerek gidiyor. Cumartesinden 2017 ye kadar yer yok. 600 Kisiye kadar 7800€ üzeri besyüz € artiyor.

Bunun Icindede Yemek Secenekleri, Et sote , Tavuk sote,Hindi sote.

Yaninda Pilav cesidi. Pirinc veya bulgur.
    Mevsimlik Salata, Ekmek , Dört cesit Meze.Beskatli pasta.Cerez sinirsiz. Icecekler sinirsiz. Besli Samdan. Masa Örtüsü. Orkerstra, Kamera fulhd. Sevis pesoneli,.Temizlik ve Cöp, Salon Kirasi..
    Icinde Birtane Büyük Albüm. Ikitanede Kücük albüm. Dörtanede Polster. foto sütüdyo.

Ilk sordugum yerde Albümler Extra. meyveler Extra. Birninde ikitane meze verdgini digeri ise dörtane vede Isteyen bir yemek daha yiyebilir dendi.

Bilgi vede Fikir paylasimizdan dolayi Tekrardan Tesekürler. birazdaha Tecrübe edinebilmek.

Saygilalrimla.

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı
    Usta ne yap ne et Dügünü Cumartesi günü yap , Pazar günü olan Dügünler bahcede mangal partisi gibi sessiz sedasiz oluyor

Pazartesi is günü ya bir cok kisi hic gelmiyor yada geliyor tebrik ediyor takisini birakip gidiyor yada askidan hemen sonra gidiyor

Kalanlar en yakinlarin , ama onlar ilede Salon bos görünüyor dügünden baska herseye benziyor

Bu gibi güzel bir günü 2000-3000 euro para icin yazik etme.

Ben sahsen simdiye kadar giddigim o kadar Pazar Dügününde hic birinde zevk alamadim

Ama para ve zevk senin
    Sen daha iyi bilirsin

9. TipiTip üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    Alıntı Uzunköprü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta ne yap ne et Dügünü Cumartesi günü yap , Pazar günü olan Dügünler bahcede mangal partisi gibi sessiz sedasiz oluyor

Pazartesi is günü ya bir cok kisi hic gelmiyor yada geliyor tebrik ediyor takisini birakip gidiyor yada askidan hemen sonra gidiyor

Kalanlar en yakinlarin , ama onlar ilede Salon bos görünüyor dügünden baska herseye benziyor

Bu gibi güzel bir günü 2000-3000 euro para icin yazik etme.

Ben sahsen simdiye kadar giddigim o kadar Pazar Dügününde hic birinde zevk alamadim

Ama para ve zevk senin
    Sen daha iyi bilirsin
    Sevgili Arkadasim tenkinler icin Tesekürlerimi sunarim.Burda aslinda ben iyi bilseydim burda Siz degerli Arkadaslarin fikirlerine ihtiyac duymazdim. Evet Hiakli olabilirsin . Para ve Zevk konusunda. Insanlarin gelmeyecegini hemen hemen Tahmin ediyorum.gelende belirttigin üzere is Kaygisindan hemen salonu terk etmeye calisyor. biran önce Taki takilsada gitsek misali.
    Bende hmen hemen cocuklarla konsup Dügünün Cumartesine yapma gayreti içerisine girmeye calisacagim.

Bir Atasözüyle yazimi baglayayim konuyu. Ayagini yorganina göre uzat.
    Saygilarimla

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    25
    6 mesaja 11 teşekkür aldı
    Selam Dalga abi

Burdan sana Tercübe olarak anlatayim nede olsa ben bu sektörde 15 senemi verdim
    Sana tafsiyem Cuma yada Cumartesi yada Ostern veya phinsgten tatile denk getirsen pazar bile yapa bilirisn
    Fiyata gelince 600 kisilik anlatdigin system yani herseyi dahil bana sorarsan cok cok ucuz
    bizim burda 600 kisiye en az verilen para 7500€ dur ve bunun icinde kesinikle kamera ve orkestra yokdur
    ben kendim Kamera ve foto yapiyorum profiesonel olarak yerimde var tabiki
    kendimi burda reklam amacli anlatmak istemiyourm ama
    sadece video ve fotograf cekimler 500€ basliyor ve 3500€ kadar cikioyr ve müsteriler ortalama sectigi paket gebelde 1800€ oluyor ve orkestra en kötü grup 1200€ baslar ve 2500€ kadar cikar
    yani sana diyecegim olay su
    7500.-€ Salon yeme icme servis
    1500.-€ Orketra
    1800.-€ foto ve video
    10800.-€ geliyor buda gine söyliyorum bu fiyatlar bizim burda yani Hannover cevresi
    bizim buraya bakarak sizin orasi baya kebabmis ama tabiki hizmet nasil sizin orda onu bilemem ama sunu diyim
    bizim burda cok dikat ederler heleki video ve foto cok cok önem verirler

12. 2 kişi eren üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Arkadaslar benim sormak istedigim baska bir soru var.
    Gördük ki Dügün yapmak hayli masrafli, Salondan harich baska seyler de gerek.
    Bu Masraflar sirf Anne Baba tarafindan mi karsilaniyor, yoksa Takilan Takilardan da mi.
    Bazilari diyor Takilar Geline veriliyor, bazilari Damat aliyor yada Dügünü yapan Damatin Annne Babasina kaliyor diye
    Sizin tecrübeleriniz ne

Selamlar

Üye kral64 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    22
    32 mesaja 50 teşekkür aldı
    Usta öncelikle Hayirli ugurlu olsun

benim eklemek istedigim en önemli konu konustugunuz anlastiginiz herseyi yazili yapin en ince ayrintilarina kadar sonra yazili olmayan anlasmada eksiklik oldumu bastan konusmus olsaniz bile sorun oluyor benim tecrübem bu bunuda dügün yapacak herkese söylüyorum

15. 2 kişi kral64 üyemize teşekkür etti:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Selam Arkadasım işiniz hayırlı olsun şimdikten.

Sürekli dügünlerle icli disli olan birisi olarak ve gene ödemelerde de sürekli icli disli oldugumdan bilgilerimi yazayim,
    Ne kadar da almanyada da oturmasamda almanyanin dahi hemen hemen her yerinde dügüne gitmisligim vardir.

@Dalga Arkadasim Herseyden önce dikkat etmen gereken anlasmasini yaptin herneyse bunu kontratinda dile getirilmesi..
    Fiyatin icinde neler var ve bedelini belirtecek sekilde olmasina cok dikkat et..

600 kisilik yemek siparisi verirsen genelde 50 kisi icin yemek dügün salonlarindan olmasi gerekir ve 650 ye tamamlanir.
    tabiki okadar kisi gelmezse 650 kisi yerine 300 kisi geldigini sayarsak siz 650 kisinin bedelini ödemek zorundasiniz.

Gün Olarak kesinlikle Pazar günü olmasini tavsiye etmem arkadaslarinda dedigi gibi, komsunuz filan disinda uzaktan gelecek akrabaniz varsa onlar zor durumda kalacaklarindan gelmeye bilirler..
    Pazar günü örnek ben 600 km uzakta bir dügüne gittigimde bir daha düsünüyorum bir iki sefer Pariste gittim ordada genelde Pazar günü yaptiklarindan cilesinide cektigimden mecbur olmasaydim gitmezdim diyorum..

Ödemede genel anlamda Takilardan sonra yapilir maddi durumu olmayanlar bunu bu aracilikla yapmaktalar.
    Ödemeyi de yaparkan korsiyon verdiyseniz korsiyonu düsürmeyi ve anlasmada olanlarin sisirilmemesine dikkat edin.
    600 kisi dediniz ama 700 kisi geldi 700 kisinin parasini almak isteyenleride gördüm, Sözlesmede dahi etmeyip örnek olaraktan dekorasyon parasini ilave sonra eden dügün salonu sahiplerinide gördüm..
    onun icin bunlara dikkat edin..

Dügününüz ickilimidir bilemedigimden dügün salonlari ickiyi üslenmez icki vercekseniz bunuda sizin ayarlamaniz gerekiyor, icki vermiycekseniz zaten sorun da yok..

@hknbln arkadasim sizinde sorunuza kisa yazayim.
    Her yörenin Uygulamasi farklidir, ama genel göreneklerimizde Kina Nisan ikiside yapilirsa ikisinide Kiz tarafi karsilar, kimisi sadece birini yaparak masrafi hafifletir, Dügünü Oglan tarafi karsilar dügünde de Ailenin Maddi durumu zaten iyise gelinle damata birakilir takilar, Maddi durumu iyi degilse Parayla masraf karsilanir Altin takilarda cifte kalir o yüzden genelde kiz tarafi altin atar oglan tarafi para atar. Kiz tarafi Altin Takim kiza kalsin, Oglan tarafi para takim masraflari karsilasin düsüncesindedir..

Bunlar Genelde Olan uygulamalardir, farkli yörelerin farkli uygulamalarida mutlaka vardir.

Umarim sorularinizi elimden geldigi kadar aydinlatabilmisimdir.

Saygilar

karam82

17. 5 kişi karam82 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    131
    [QUOTE=eren;53200]Selam Dalga abi

[QUOTE=kral64;53261]Usta öncelikle Hayirli ugurlu olsun

[QUOTE=karam82;53301]Selam Arkadasım işiniz hayırlı olsun şimdikten.

Sevgili Kardeslerim. Siz Dergli Özbeceriksizler Ailesinin nekadar degerli oldugunu birdaha belirtmek isterim. Zatende oldu bitti Yardimlasmayi seven bir Aile oldugumuzu birdaha ortaya koymus bulunuyorusunuz. Cevab veren vermeyen Bütün Özbeceriksiz Ailesinie Tesekürederim.

Vermiz oldugunuz bilgileri Tek tek dikkate alacagim.

Malesef cocuklari Cumartesi yapmaya Ikna edemedim. Bizde harcanacak bütceye köstek degilde destek vede Dikkatli harcamaya bakmaliyiz diyorlar. Dügün Günü olarakta 23.12.2016 olarak kararlastirma asamasindayik. Daha Mukavele felan yapmadik.
    Bizi sevenler gelmek isterse gelebilirler. Gelmeyenlerede diyecek yok. Allah gelenlerdende gelmeyenlerdende Raziolsun diyorlar. verecegimiz diger harcamalari Evimize ihtiyac olan yerlere harcamayi düsünüyoruz .

Ben Ickili bir dügün yapmiyorum. Burda sormak istedigim . Bir Konuyuda aklima getirdiginiz icin . Sormak istiyorum.

Dügün Mukavelesi Orkestra ,Yiyecek vede Iceceklerden Haric. Salon Ogünkü kira Muakvelesine göre , Kiraliyan dügün Sahibinin gibi Haklar var. Bazen kavgalar cikiyor bu Meretin yüzünden.

Genelikle Dügün Salonlarin Bazilarinda Icki Satisi yapiliyor. Kiraliyan kisi burda bir sinirlama getirebilirmi?

hknbln nikli Arkadasim. Bizim yörede genellikle Baba ve Anne Dügünleri yaptiklarindan dolayi. Büyük Geline Takilan takilar haric gerisini kendileri aliyorlar. Yapilan harcamalara vermek icin.
    Ben bu Konuda tam Tersi Dügünde ne Takilir ise hepsininde Cocuklara birakacagim.

Tekrardan Hepinizden Allahrazi olsun.
    Saygilarimla.

19. dalga üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tr-22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    169
    531 mesaja 871 teşekkür aldı
    Arkadaslarinda belirtigi gibi,Sözlesmeyi yaparken her seyi tek tek yazin,Kamara,resim,orkestra,yemekler vs tamamini döküman yapin yoksa cok aksakliklar oluyor.

Diger soruna gelince,icki vermek sana kalmis bir sey verir yada vermessin.Salon sahibine kisitlik getiremiyorsun cünkü bu salon sahibine extra bir kazanc sagliyor,bunu yapmaya kalkarsan bu sefer Salon sahibi onun kazancina engelledigin icin senden kirasini daha farklida isteyebilir.

Herhangi olumsuzlula karsilasirsanda o zamanki mesuliyet salona ait oluyor,seninle hic bir alakasi yok.

21. 2 kişi tr-22 üyemize teşekkür etti:

Administrators karam82 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    6,389
    10,754 mesaja 142,206 teşekkür aldı
    Dalga Arkadasim sizin sözlesmeniz dügün salonunu kaplar dügün salonundaki bari degil.
    Ha tabiki Paranin acamadigi kapi yok, belirli bir miktar extradan ödeyip satisini durdurabillirsiniz icki kesinlikle istemiyorum diye buda extra ücrete tabi tutulur.
    Barda Cay Kahve bedavada dagitabilirsiniz bununda masraflarini ben üslenirim diyip belirli bir rakamda anlasirsaniz.

Bunu yapan dügün cok nadir olur siz kendi salonunuzda olan dügünle ilgilenin barda parayla icecek kisi zaten abartacak sekilde icmez.

Saygilar

23. karam82 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    13 mesaja 19 teşekkür aldı
    dalga abi benim bilgim yok ama Hayirli Olsun insallah. Genclerimize Ömür boyu Mutluluk ve Huzur versin. Saygilar.

25. Cihan üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye kara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    32
    36 mesaja 138 teşekkür aldı
    hayirli olsun ama vay arkadassss , yakinda bende en iyisi bi salon acayim, 7 saate 10 000 euro ne demek ya :-( ben olsam milletti eglendircem diye dünya turuna cikarim esim olacak kisiyle .

Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    5 mesaja 5 teşekkür aldı
    Selam kardes ben 2013 de duisbutg da kina fecesi yapmisdim 200 kisilik bur kinaydi 1500 euro odemisdik uygun du o zamanlar simdi fiyat nedir bilmem tabiki yemegi muzigi icin de ama kamerasi yokdu. Ayrica et urunlerinide tunadan aliyorlardi sen yine sorarsin istersen dugun salonunun ismi eren yada efendi olcak. Zaten bu iki salon yan yana yani yakin olduklari icin ismini karistiriyorum ama istersen aksama sana isminidr garanti yazarim bence ikisindende fiyat al iki salonda dusseldorfa 25 kilomerte
    Selamlar iyi forumlar

Üye
    Ettiği Teşekkür
    51
    10 mesaja 17 teşekkür aldı
    Dügünun amaci oglan ile kizi el aleme ilan etmektir...yani filanca filancanin artik helalidir diye...

onun icin bir dunya masraf yapmak hele hele butcende buna nmusait degilse 1 gecelik icin colugun cocugun rizkini vermekde caiz degildir sahsi gorusumce..

pazar olur veya cuma dan olur....dugunun amaci oglan ile kizi aleme ilan etmektir..har vurup harman savurmak degildir...camide de yapsan aynidir..

29. Efsane-RTE üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)