Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2968 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 14 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 14 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: ADAC arabayi iki sefer abschleppen yapiyor mu?

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı

ADAC arabayi iki sefer abschleppen yapiyor mu?

Baslikta da belirtigim gibi, benim araba arizalandi ve evin oradan 2 km ötede ki bir tamirciye arabayi ADAC ile cektirdim. Arabanin tamiri cektirdigim tamircide yapilamadigi icin simdi 6-7 km ötede ki baska tamirciye arabayi cektirmek istiyorum. ADAC ikinci cektirmeden para aliyormu bilginiz varmi? ADAC plus üyesiyim.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,681 teşekkür aldı
    Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Baslikta da belirtigim gibi, benim araba arizalandi ve evin oradan 2 km ötede ki bir tamirciye arabayi ADAC ile cektirdim. Arabanin tamiri cektirdigim tamircide yapilamadigi icin simdi 6-7 km ötede ki baska tamirciye arabayi cektirmek istiyorum. ADAC ikinci cektirmeden para aliyormu bilginiz varmi? ADAC plus üyesiyim.
    bildigim kadar ilk cekmede werkstatt veya eve kadar cekiyorlar ikinci cekmeyi bedava yapmiyorlar
    gecende cekiciyle gelen kisi söylemisti ben arabayi önce eve sonra da werkstatt düsünmüstüm
    Konu hOrOz tarafından (12 Şubat 2016 Saat 14:36 ) değiştirilmiştir.

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    84
    9 mesaja 11 teşekkür aldı
    Sen de bir kac gün bekle o zaman gene haber ver sorun cikartmazlar

Moderator Speedy123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    203
    1,065 mesaja 3,586 teşekkür aldı
    Arkadasim bu tür konu benimde basimdan gecti. ADAC sordum, emin olmadigimi söyledim tamirhane yapabilir mi yapamamaz mi diye. Adamin cevabi $öyle, eger ki yapamiyorlar ise o zaman bizi tekrar arayip, aracini baska yere cektirebiliriz dediler ücretsiz cünkü tamirhane yapamiyoruz dedigi halde yapicak bisey yok dedi. Sen bi telefon ac durumu anlat, zaten onlar sana söyler ama sen yine sor benden para istermisiniz diye ama sanmiyorum, birde Plus üyesi olarak ekstra avantajlarin olmasi gerek hani.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    44 mesaja 69 teşekkür aldı
    ben bundan 6-7 sene önce cektirdim iki kez ve para ödemedim.

arabam bozuldu.arabanin bozuldugu sehirde hafta sonu arabayi bir tamircinin kapisina cektirdim.
    p.tesi tamirhaneye gittim,adam arabayi yapamam normalde izinde olmam lazim,elimdeki isleri bitiremedigim icin
    burdayim,isler bitince 3 hafta yokum dedi.bende adac yi arayip durumu anlattim.arabayi ordan alip kaldigim sehire bedava cektiler.
    yaklasik 30 km

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    8
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Bende 2 ay once a.t.u ya çektirdim çok pahalı geldi baska yerde yaptirmak istedim adac aradım 50 euro istediler

Üye
    Nereden
    NRW
    Ettiği Teşekkür
    68
    14 mesaja 43 teşekkür aldı
    selam kardes...

sende bende onda söyle böyle oldu ....
    bunlar hep olaydan olaya degisir

ADAC plus üyesisin
    ac telefonu ve derdini anlat.
    en Dogru cevabi sana onlar verir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    11 mesaja 15 teşekkür aldı
    Aynı olay 4 sene başıma gelmişti benim arabayı çekdirdğim ilk tamirci yapamam demişti adac plus üyeliğim vardı adacı aradım arabayı başka tamirciye çektircem diye benden ikinci defa arabanın çekileceği için 120 euro para aldılar bende kızdım adacı kündigen yaptım ve aceye geçtim yani adac plus da olsa ikinci çekişde adac para alıyor

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    52 mesaja 83 teşekkür aldı
    Ben 1 ay önce yeni 50 km uzaklıktan eve çektirdim, sonra en uygun ve en becerikli kim diye araştırdım, sonra 20 km ötede bir ustaca bıraktım arabayı. Ben sana, sen orayı aramadan önce kendi hakların ile alakalı bilgileri topla derim. ADAC Plus zaten en pahalısı olması lazım. Katiyen sorun çıkmaması lazım. Senden ücret istedikleri an, ben bizim burdaki bi ADAC Bürosuna sorim de. Sonra sorun çözülür diye umuyorum : )

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    22
    0 mesaja 0 teşekkür aldı

ADAC üyesi olanlar Dikkattt!!!! Kündigung yapmak lazim bunlara.

Bugün Arkadasin arabasi bozuldu Adac iyi cagirdik.Bunlar yeni karar almislar arabayi en yakin yere cekiyorlar,
    Arkadas havalanindan arabayi Münihe cekin dedi Arkadas Adac ye üye oldugu halde 150€ istediler.
    Arkadasin Adac plus var dedi fark etmez dediler yine 150 € istedi.
    Ister Adac normal üyeliginiz olsun,ister Adac Plus olsun kendi tamirhanelerine cekiyorlar.Baska yere isterseniz
    150€ istiyor.
    Artik sigortalarda abschlepp yapiyorlar.
    Selamlar

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,914 mesaja 156,531 teşekkür aldı
    Alıntı EmGoek Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bugün Arkadasin arabasi bozuldu Adac iyi cagirdik.Bunlar yeni karar almislar arabayi en yakin yere cekiyorlar,
    Arkadas havalanindan arabayi Münihe cekin dedi Arkadas Adac ye üye oldugu halde 150€ istediler.
    Arkadasin Adac plus var dedi fark etmez dediler yine 150 € istedi.
    Ister Adac normal üyeliginiz olsun,ister Adac Plus olsun kendi tamirhanelerine cekiyorlar.Baska yere isterseniz
    150€ istiyor.
    Artik sigortalarda abschlepp yapiyorlar.
    Selamlar
    Havaalani derken hangi Havaalani?

Kendi Tamirhanelerine cekiyorlar diye birsey yok.

Eger Evine uzak bir yerdeysen ve Arabanda o civarda yakin olan bir Tamirhanede yapilma imkani varsa, ozaman oraya cekebilirler.

Abschleppen und Kostenübernahme nach Panne oder Unfall zur nächsten geeigneten Werkstatt/Fachwerkstatt bis zu 300 Euro inkl. Gepäck und Ladung

AGB de hersey acik acik yaziyor.
    Konu Memoli1976x tarafından (22 Temmuz 2017 Saat 21:58 ) değiştirilmiştir.

Üye Skywalker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    18
    8 mesaja 22 teşekkür aldı
    Eskiden arabayi kullanan herkes sigortali idi simdi sade ADAC Üyesi esi bile extra Aidat ödemesi gerekiyor.
    Eski Üyeler icin bir sey degismiyor fakat yeni üye olanlar icin yepyeni maddeler ve kötülesmeler var!
    Onun icin iyice arastirin Yeni üye olmak isterseniz!!!

Bende ADAC ve KFZ Schutzbrief (senelik 5-10 Euro arasi) var. Ikinci cekici gerekiyorsa ikinci sigortaya bildirim!

Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    16 mesaja 23 teşekkür aldı
    Cogu araba sigortalarinda schutzbrief var 8-10€ zaten hesapliyorlar sigortanisi arayip sorun ADAC ye cogumuz bosuna para ödüyoruz.

Tecrübeli Üye afghan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    146
    169 mesaja 325 teşekkür aldı
    Alıntı Cesur69 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cogu araba sigortalarinda schutzbrief var 8-10€ zaten hesapliyorlar sigortanisi arayip sorun ADAC ye cogumuz bosuna para ödüyoruz.
    Olay sadece almanya ici arabayi cektirmek ise, haklisin. Fakat ADAC, özellikle Plus, cok daha farkli isler icin de lazim olabiliyor.
    Ayrica Schutzbrief sigortali olan arac icin gecerli, ADAC ise kayitli olan sahis icin. Yani ben ADAC üyesi olarak kullandigim tüm arabalarda ADAC hizmetleri alabiliyorum. TIKLA

Genel olarak gereksiz demek biraz abarti olur zannimca. Her ikisi icin ödeme yapmak da ne kadar gerekli, oda tartisilir.

17. afghan üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)