Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2968 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 79 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 79 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kimler ne is yapar, kimler ne okudu...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı denizlili88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Textil Mühendisi (Meslek Yüksek Okulu yani FH)
    Orta büyüklükde bir Textil (dokusuz kumas yani Vliesstoffe) sirketinde Satis Müdürüyüm (Sales Manager)

Maas lari da yazalim mi? Herkes ortalama görsün ki o na göre pazarlik yapsin, yoksa duyduguma göre cok düsük maas ile baslatmak istiyorlarmis üniversiteden yeni mezun olanlari.
    Senin icin sakıncası yok ise yaz kardeş. Arkadaşlar teraziye alabilirler böylelikle.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    https://t.me/pump_upp
    Ettiği Teşekkür
    0
    28 mesaja 46 teşekkür aldı
    Alıntı theBeyazAndBeyaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erkek hemsire.. bu arada bos zamanlarimda cinli hasta tedavi..
    Almanyada cinli hasta ne arar anlamadim

Tecrübeli Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    321
    231 mesaja 507 teşekkür aldı
    10 Sene oldu Almanyaya geleli Yaşım 40 ( Bir baltaya sap olamadık ) Meslek yok

Bende bir umschulung düşünüyorum bakalım...
    Konu OrLoW tarafından (06 Temmuz 2018 Saat 17:38 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Yaşım 24, geçen semester Elektrotechnik (Bechelor of İngenieur) mu aldım. Şuan Master okuyorum yine aynı bölüm

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    102
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    Alıntı sehzade10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşım 24, geçen semester Elektrotechnik (Bechelor of İngenieur) mu aldım. Şuan Master okuyorum yine aynı bölüm
    Bachelor of Engineering! :-)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    8 mesaja 8 teşekkür aldı
    Alıntı sehzade10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Bachelor of Engineering" okuduğuna eminmisin? Ne hale gelmişiz ki, uzmanı olduğumuz mesleğimizi bile yazamıyoruz! :-(

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    36
    9 mesaja 12 teşekkür aldı
    Kisa ve öz:
    Yas 30
    Gymnasium Ögretmenligi
    Cografya Kimya

Tecrübeli Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    295
    91 mesaja 191 teşekkür aldı
    Herkese Merhaba
    Yaş 25
    11 yıldır almanya'dayim
    Hauptschulabschluss aldıktan sonra Kaufmann im Einzelhandel mesleğini yaptım hiç yapmak istemesemde ne yazıkki ama Abschussumu aldım
    Ardından 3-5 sene farklı farklı firmalarda çalıştım ne fest oldum nede memnun kaldım. Bir ara issizdim Arbeitsamt tan Industriemechaniker için umschlung istedim bana senin mesleğin var sana umschlung vermeyiz dediler. Ne yaptıysam ikna edemedim. Kafamızin kara olmasındandir herhalde. Size kimlere Umschulung verildiğini anlatsam inanmazsınız ama ne yazıkki biz türklere kapılar zor açılıyor.
    Şuan için bir karar veremiyorum bir yandan istediğim mesleği yapmak istiyorum bir yandan yaş ilerliyor.
    Anlayacağınız gibi tam bir kararsızlık içindeyim.
    Konu Selcuk8 tarafından (17 Temmuz 2017 Saat 22:19 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Nereden
    Nürnberg
    Ettiği Teşekkür
    51
    3 mesaja 18 teşekkür aldı
    - 87 doğumluyum
    - Bachelor 'Elektro-und Informationstechnik' okudum
    - Master 'Software-Engineering und Informationstechnik' ekledim
    - Mühendis olarak Entiwcklung bölümünde calisiyorum
    - su anda Firma icinde Projektmanager olarak calismak icin Schulung vs. görüyorum

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    Alıntı Selcuk8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba
    Yaş 25
    11 yıldır almanya'dayim (geldiğim güne lanet olsun)
    Hauptschulabschluss aldıktan sonra Kaufmann im Einzelhandel mesleğini yaptım hiç yapmak istemesemde ne yazıkki ama Abschussumu aldım
    Ardından 3-5 sene farklı farklı firmalarda çalıştım ne fest oldum nede memnun kaldım. Bir ara issizdim Arbeitsamt tan Industriemechaniker için umschlung istedim bana senin mesleğin var sana umschlung vermeyiz dediler. Ne yaptıysam ikna edemedim. Kafamızin kara olmasındandir herhalde. Size kimlere Umschulung verildiğini anlatsam inanmazsınız ama ne yazıkki biz türkler kapılar zor açılıyor. Herneyse şimdiye dönelim son 3 aydır bir firmada Aluschweisser olarak çalışıyorum. Yaptığım işi hiç sevmiyorum. Zaten kiralık işçiyim.

Şuan için bir karar veremiyorum bir yandan istediğim mesleği yapmak istiyorum bir yandan yaş ilerliyor.
    Anlayacağınız gibi tam bir kararsızlık içindeyim.
    yazdigin misranin alt ve ustunde yazan arkadaslar almanmi?yada sarisinmi?geldigin gune namert ederekmi yasiyorsun almanyada?assagi yukari senlen yasitlarin biriyi gymi ogretmeni hemen altta yazan arkadas ingeniur olmus bunlar turk degillermi cok merak ettim?arkadaslar birakin artik kendinizi assagilamalari olmuyorsa ben boyle yaptim iyi olmadi deyin yada olur tarafina bakin neden hemen suclamaya kalkiyorsunuz hemen duygu somurusu moduna geciyorsunuz?

12. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    41
    67 mesaja 155 teşekkür aldı
    Alıntı idiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emekli 69 yasinda ,bu güne kadar evde bozulan tüm elektrikli aletlerin tamirini yapan buna camasir ve bulasik makinasi dahil hertürlüsünü kendik onaran bir teknik ressM DIPLOMASI OLAN ;Fakat mutlu akülerinde sadece bir defa resim cizip merkez atelyesinde imalati yapilan,simkoda elektrik montajda bir sene calisan 73 sonu almanyaya gelan dokumada calisan 25 senede fabrikadaki tüm dokuma makinalarini ve diken makinalarin tamirini kendi kendine ögrenen.Kabiliyetli biri olmama ragmen su an evde oturan bu yaptigim islerin tarih olmasindan dolayi T.v bagimlisi ve seker ile tansiyonla bogusan birisiyim.

Darda olana yardimi seven biri olarak ,buraya yazan evinde problemi olup isin icinden cikamayana elimden geldigi kadar yardimci olmaya hazir biriyim.

Bu arada yardim ettigim kisilere bugüne kadar hic bir ücret talep etmeyen.Yardim maksadiyla kim olursa olsun hala yardim eden bir bireyim.
    Berlinde Hangi Dokuma Firmalarında çalıştın Usta bende Almanyada Tekstil okudum 1976-1980 yılları arası ve İntertex Firması beni Bayernden Berline getirdi sene 1986 da,
    Kısa bir süre Lindau Dornier Firmasında Makina Montaj işinde Eğitim gördüm ,aynı senin yaptıklarının aynısını ben yapıyorum şimdi..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    1 mesaja 4 teşekkür aldı
    Evet arkadaslar devam edelim...
    Konuyu ben acmistim gecen sene.
    Suan ben yazilim mühendisi olarak calismakdayim ( Software-Entwickler).
    Acaba aramizda Hobby Programmierer varmi ki ? Belki Startup yapariz

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,676 teşekkür aldı
    Alıntı Boss91 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaslar devam edelim...
    Konuyu ben acmistim gecen sene.
    Suan ben yazilim mühendisi olarak calismakdayim ( Software-Entwickler).
    Acaba aramizda Hobby Programmierer varmi ki ? Belki Startup yapariz
    Benim bir bacanak var . kendisi hobby olarak Xbox lara filan proğram yazardı.. senin anlayacağın hobby proğramlayıcıydı ..KODI proğramının önceki versiyonu olan XBMC proğramlayorlardı ... hatta boarda bir ara boarda MOD yapmıştı..kendisi elektro-technik okuyordu ..bu arada evlendi .. neyse bu hobbysini ilerletti ...sonra Router yapan bir büyük firmada Programmierer olarak başladı .. işi iyi anlıyordu .. şimdi Entwicklungchef oldu ..

Bu arada bende meslek değiştirdim ..
    Geçen sene çalıştığımız firma Çin ve Amerikan ya gitme kararı aldı..

Bizde işsiz tabi.. Arbeitsamt taki Berufsberater
    yaşınız 50 iş bulmamız zor olacak size Umschulung yapalım diye önerdi .. Sekurity çok aranıyor.. Umschulung 6 ay sürüyor.. silah kullanma falan hepsi içinde.. 12.aydan beri Security yapıyorum 1700- 1900 elime net geçiyor.
    Ben memnunum işten ...yorulma yok fazla vücutla ağır iş yok

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    7
    1 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı cassano Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    31 yasindayim, almanya da dogdum. Fakultät Informatik de Studiengang Netzwerktechnik ve informatik okudum. Ilk isim de Java Software Entwickler üzerine calistim.

Su an da SAP ABAP Anwendungsentwickler & Java Softwareentwickler olarak calisiyorum. Agirlik su na ABAP.
    Okulu bitirdiginde hemen is bulabildinmi yada leih firma üzerindenmi oldu

Yeni Üye oguzhan38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Viyana
    Ettiği Teşekkür
    7
    7 mesaja 24 teşekkür aldı
    Yasim 27 iki cocuk babasiyim 3. Ise yolda baya erken davranmisim degilmi?😁 esim polan hamd olsun müslüman oldu cokuklarimin isimleri esma 6 abdurrahman 1.
    2 meslek yaptim 1. Edv(it) techniker 2. Dipl krankenpfleger suanda kolpinghaus 10.viyanada calisiyorum. Viyanaya 1998de babam aldi geldi buraya 8 yasimda 3.siniftan devam ettim.

Tecrübeli Üye cassano - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Samsun/Alm-GZ
    Ettiği Teşekkür
    542
    142 mesaja 247 teşekkür aldı
    Alıntı murri01 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Okulu bitirdiginde hemen is bulabildinmi yada leih firma üzerindenmi oldu
    3 ay sürdü bulmam. Direk kendim sag sola basvurdum. Xing i de tavsiye edebilirim. Oraya da bakabilirsin.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    12
    14 mesaja 18 teşekkür aldı
    Ben Wirtschaftsinformatik studieren yaptim. Iki seneden beri c# entwickler olarak ise baslamistim. Elime yeni Arbeitsvertrag geldi. Firma Almanyanin en büyük Firmalarindan biri suan. Eski firmaya bakarsam bu Firma daha iyi. 35 Gün Urlaub var, 13.Monatsgehalt. + Urlaubsgeld. Cok Sozialleistunglar. Eski firmada bana 30 Urlaub verdiler. Ne Urlaubsgeld veya Weihnachtsgeld verdilar bana. Suanda ben yalniz yasiyorum. Baya bir Steuerden giderim var. Yaklasik 1700 kesiliyor

Üye
    Ettiği Teşekkür
    174
    30 mesaja 48 teşekkür aldı
    Dogma + büyme: almanya
    Yas: 38
    Okul: Fachoberschulreife
    Ausbildung: Speditionskaufmann
    Weiterbildung 1: Verkehrsfachwirt
    Weiterbildung 2: Betriebswirt (Logistik)
    Suanki meslegim: Abteilungleiter Landverkehre, üc tane Niederlassung benden sorulur.

Ben her 3-5 yil is yerimi degisirim. Suanda bakiyorum.

Gesendet von meinem SM-A520F mit Tapatalk

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    6 mesaja 7 teşekkür aldı
    2013 geldim almanyaya 2 yil firmada calisdim simdide kendi isimde calisiyorum Imbiss Returant. Allah herkezin gönlüne göre versin

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)