Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]

NOTICE Bilgilendirme : Bu konu 497 gün önce başlatıldı .Bu konu ile ilgili son cevap yazılmış olabilir.Sorununuz bu konu ile ilgili degilse Forumu aratip sonuc alamadiysaniz yeni bir konu baslatmanizi tavsiye ederiz....
Sayfa 4 Toplam 4 Sayfadan BirinciBirinci 1234
Toplam 71 adet sonuctan sayfa basi 61 ile 71 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Kimler ne is yapar, kimler ne okudu...

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    4 mesaja 4 teşekkür aldı

uploaded

Alıntı denizlili88 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Textil Mühendisi (Meslek Yüksek Okulu yani FH)
    Orta büyüklükde bir Textil (dokusuz kumas yani Vliesstoffe) sirketinde Satis Müdürüyüm (Sales Manager)

Maas lari da yazalim mi? Herkes ortalama görsün ki o na göre pazarlik yapsin, yoksa duyduguma göre cok düsük maas ile baslatmak istiyorlarmis üniversiteden yeni mezun olanlari.
    Senin icin sakıncası yok ise yaz kardeş. Arkadaşlar teraziye alabilirler böylelikle.

Tecrübeli üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    22 mesaja 34 teşekkür aldı
    Alıntı theBeyazAndBeyaz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    erkek hemsire.. bu arada bos zamanlarimda cinli hasta tedavi..
    Almanyada cinli hasta ne arar anlamadim

Yeni Üye OrLoW - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    4
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    10 Sene oldu Almanyaya geleli Yaşım 40 ( Bir baltaya sap olamadık ) Meslek yok, yok derken TR de tekstil Atölyelerinde makinacı olarak çalışıyordum.Buraya geldim eve kendime makina aldım tamir isleri yapıyordum (Änderungscheneider gibi) çok uzun bir müddet devam ettim sürekli iş alıyordum bir almandan sonra iş kesildi bıraktım diğer tek tük iş getirenleride yapmadım malum sikayet olur diye..Sonra bir zeitfirma işine girdim olmadı oturduğum yere çok uzaktı anca 2 ay sürdü ( sabah 3.50 de kalkardım işe zor yetişirdim akşam 7..8 gibi eve gelebilirdim aldığım para komik rakamdı birde işin ağır olması cabası.Sonra bir textil firmasına girdim ufak 1 sene çalıştım isden cıkardılar sebepsiz ( halbuki çok sağlam hızlı çalışmama rağmen).Kendi mekanımı açayım dedim Änderungsschneider oturdugum yer ufak ve yapan çok yapanların hali ortadaydı vazgeçtim..Sonra bir tanıdık internetten textil satış yapıyordu bende yapayım dedim araştırdım küçük sermaye ile yapılacak gibi değil textil rakipler fena..Yapan arkadaşda bıraktı kurtarmıyor diye tabi bende denemedim textil için sonucu tahmin ederken saçmalır olurdu denemek..Başka bir şeyler bulup satayım bir ucundan başlayım diye düsündüm ufak yerde oturdugum için açıkcası sağlam bir araştırma yapamadım netten tanıştıgım internette satış yapan türklerden yardım istedim birşey çıkmadı, atınca mangalda köz bırakmayızda insanlara yardıma gelince sağa sola sapmalar bizim insanlarımızın bir gerçegidir ( herkez için geçerli değil tabiki )

Yani kısacası benden ne köy ne kasaba olmadı sanırım bu gidişlede olmayacak gibi
    Konu OrLoW tarafından (15.Nisan.2017 Saat 20:32 ) değiştirilmiştir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Yaşım 24, geçen semester Elektrotechnik (Bechelor of İngenieur) mu aldım. Şuan Master okuyorum yine aynı bölüm

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    69
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Alıntı sehzade10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yaşım 24, geçen semester Elektrotechnik (Bechelor of İngenieur) mu aldım. Şuan Master okuyorum yine aynı bölüm
    Bachelor of Engineering! :-)

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    Alıntı sehzade10 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    "Bachelor of Engineering" okuduğuna eminmisin? Ne hale gelmişiz ki, uzmanı olduğumuz mesleğimizi bile yazamıyoruz! :-(

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    28
    9 mesaja 12 teşekkür aldı
    Kisa ve öz:
    Yas 30
    Gymnasium Ögretmenligi
    Cografya Kimya

Üye Selcuk8 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Ludwigsburg
    Ettiği Teşekkür
    45
    16 mesaja 19 teşekkür aldı
    Herkese Merhaba
    Yaş 25
    11 yıldır almanya'dayim (geldiğim güne lanet olsun)
    Hauptschulabschluss aldıktan sonra Kaufmann im Einzelhandel mesleğini yaptım hiç yapmak istemesemde ne yazıkki ama Abschussumu aldım
    Ardından 3-5 sene farklı farklı firmalarda çalıştım ne fest oldum nede memnun kaldım. Bir ara issizdim Arbeitsamt tan Industriemechaniker için umschlung istedim bana senin mesleğin var sana umschlung vermeyiz dediler. Ne yaptıysam ikna edemedim. Kafamızin kara olmasındandir herhalde. Size kimlere Umschulung verildiğini anlatsam inanmazsınız ama ne yazıkki biz türkler kapılar zor açılıyor. Herneyse şimdiye dönelim son 3 aydır bir firmada Aluschweisser olarak çalışıyorum. Yaptığım işi hiç sevmiyorum. Zaten kiralık işçiyim.

Şuan için bir karar veremiyorum bir yandan istediğim mesleği yapmak istiyorum bir yandan yaş ilerliyor.
    Anlayacağınız gibi tam bir kararsızlık içindeyim.

Yeni Üye
    Nereden
    Nürnberg
    Ettiği Teşekkür
    45
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    - 87 doğumluyum
    - Bachelor 'Elektro-und Informationstechnik' okudum
    - Master 'Software-Engineering und Informationstechnik' ekledim
    - Mühendis olarak Entiwcklung bölümünde calisiyorum
    - su anda Firma icinde Projektmanager olarak calismak icin Schulung vs. görüyorum

Tecrübeli üye
    Ettiği Teşekkür
    222
    178 mesaja 348 teşekkür aldı
    Alıntı Selcuk8 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Herkese Merhaba
    Yaş 25
    11 yıldır almanya'dayim (geldiğim güne lanet olsun)
    Hauptschulabschluss aldıktan sonra Kaufmann im Einzelhandel mesleğini yaptım hiç yapmak istemesemde ne yazıkki ama Abschussumu aldım
    Ardından 3-5 sene farklı farklı firmalarda çalıştım ne fest oldum nede memnun kaldım. Bir ara issizdim Arbeitsamt tan Industriemechaniker için umschlung istedim bana senin mesleğin var sana umschlung vermeyiz dediler. Ne yaptıysam ikna edemedim. Kafamızin kara olmasındandir herhalde. Size kimlere Umschulung verildiğini anlatsam inanmazsınız ama ne yazıkki biz türkler kapılar zor açılıyor. Herneyse şimdiye dönelim son 3 aydır bir firmada Aluschweisser olarak çalışıyorum. Yaptığım işi hiç sevmiyorum. Zaten kiralık işçiyim.

Şuan için bir karar veremiyorum bir yandan istediğim mesleği yapmak istiyorum bir yandan yaş ilerliyor.
    Anlayacağınız gibi tam bir kararsızlık içindeyim.
    yazdigin misranin alt ve ustunde yazan arkadaslar almanmi?yada sarisinmi?geldigin gune namert ederekmi yasiyorsun almanyada?assagi yukari senlen yasitlarin biriyi gymi ogretmeni hemen altta yazan arkadas ingeniur olmus bunlar turk degillermi cok merak ettim?arkadaslar birakin artik kendinizi assagilamalari olmuyorsa ben boyle yaptim iyi olmadi deyin yada olur tarafina bakin neden hemen suclamaya kalkiyorsunuz hemen duygu somurusu moduna geciyorsunuz?

11. gamberoglu2000 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli üye
    Ettiği Teşekkür
    35
    42 mesaja 98 teşekkür aldı

uploaded

Alıntı idiye Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Emekli 69 yasinda ,bu güne kadar evde bozulan tüm elektrikli aletlerin tamirini yapan buna camasir ve bulasik makinasi dahil hertürlüsünü kendik onaran bir teknik ressM DIPLOMASI OLAN ;Fakat mutlu akülerinde sadece bir defa resim cizip merkez atelyesinde imalati yapilan,simkoda elektrik montajda bir sene calisan 73 sonu almanyaya gelan dokumada calisan 25 senede fabrikadaki tüm dokuma makinalarini ve diken makinalarin tamirini kendi kendine ögrenen.Kabiliyetli biri olmama ragmen su an evde oturan bu yaptigim islerin tarih olmasindan dolayi T.v bagimlisi ve seker ile tansiyonla bogusan birisiyim.

Darda olana yardimi seven biri olarak ,buraya yazan evinde problemi olup isin icinden cikamayana elimden geldigi kadar yardimci olmaya hazir biriyim.

Bu arada yardim ettigim kisilere bugüne kadar hic bir ücret talep etmeyen.Yardim maksadiyla kim olursa olsun hala yardim eden bir bireyim.
    Berlinde Hangi Dokuma Firmalarında çalıştın Usta bende Almanyada Tekstil okudum 1976-1980 yılları arası ve İntertex Firması beni Bayernden Berline getirdi sene 1986 da,
    Kısa bir süre Lindau Dornier Firmasında Makina Montaj işinde Eğitim gördüm ,aynı senin yaptıklarının aynısını ben yapıyorum şimdi..

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)