Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3019 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigarayı Bırakanlar Kulübü

Hybrid View

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    136
    83 mesaja 224 teşekkür aldı
    Sevgili Kardesim

Aramiza Hosgeldin diyelim.

Benimde agzimdan kanlar geliyordu. Hastaneye yattim verem süphesiyle ararsitma yaptilar. Burundan cigerlere bakmak istediklerinde cok kanama oldugu icin girememisler. sonradan dosyadan o Bilgi bir türlü kayip oldu.
    Hastane cikisinda Dosyayi istedim. Bana dedilerki nasil olsa bir ay sonra geleceksin. Hastaneden ciktik. Sigaraya devam . Sonra evede Yanliz oturuyordum . Sigarayi Televizyonun Üzerine koyuverdim Basladim beklemeye .Yarim saat sonra Canim sigara cekti. Saata baktim kac dakika bu arzlama sürecek diye, Bes dakika sonra istek gecti. ve o an Kendime söyle dedim ben seni yenecegim Sigara.
    Bir dahada Hastaneye gitmedim. cok Sükür.
    Doktorda demisti Sigarayi birakmak icin Yapistirici, E Zigara , Damla bunlar fasafiso. Beyinde bitireceksin. ben Bunlari Sana söylüyorum ama icinden Bu doktorda ne diyorsun diye icinden söyleniyorsundur . Dogrudur ben sana Tasfiye etmem bunlari kullanmani , Beyinde birtir bütün isleri.
    24-05-2005 Ogün bügündür icmiyorum.
    Ilk zamanlar yemekten sonra bir istek vardi. Acili birsey yiyincede vardi. Cok sükür ogün bugündür yok. Hanim Kahvecden gelince ,Su üstündekileri cikart at cok pis kokuyor derdi. Bende Koklar hani nerde kokuyor. kokmuyor iste derdim. Sigarayi birakinca bir kac hafta sonra kahveden eve geldim üstüm kokuyor. Elbiseleri cikartim attim balkona , Hala kokuyor. Sacima elimi bir caldim, Kokladim lesgibi kokuyor. Banyoda yikadiktan sonra. Hanima hemen hakkini helal et dedim , dediklerinde hakliymisin. Cocuklarima sana yillarca en büyük kötülügü etmisim . Helallestik. Simdi sigaara ortamina girsem birsey olmuyor , Ama kokusu üzerimize siniyor. Evde Elbiselerden gelen pis kokulardan dolayi uyuyamiyoruz. Gelen Arkadaslarda Balkonda iciyorlar. Hizli icip geldiklerinde, Tabir yanlis olacak ama lesgibi kokuyorlar.
    Bir iki Arkadasimi, Kardeslerimi , Babami bu meretten ikna ederek uzaklastirdik. Bir Arkadasim daha var oda senin gibi inat. Ailesini birakir misali , Sigaradan vaz geciremiyoruz.

Saglikgima nekadar zarar verdigimim yillar gectikce anliyorum. Allahima sükürler olsun bana dirayet verdi kurtardi . Kurtulmak isteyenlerinde yardimcisi olsun. Insallalah.
    Saygilarimla
    Konu dalga tarafından (13 Şubat 2016 Saat 17:54 ) değiştirilmiştir.

2. dalga üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Bende birakali 13 Sene oldu, 16 yasinda basladim ve nerdeyse 19 sene araliksiz ictim.
    Sigara icmek cok zevk veriyordu ve tam bagimliydim, yani sigarayla benim arama giren olunca agresiv oluyordum.
    Esim kac kere sigarami sakladi icmeyim diye, birak benden dile ne dilersen dedi, kalsin dedim.

Yapmadigim tek bir sey vardi, evde hic sigara icmedim, iki cocuk oldugundan onlara bu kötülügü yapmadim, hep balkonda ictim
    gece -20 derecede olsa ceketimi giyip balkona ciktim.

Hic bir zaman birakabilecegimi zannetmezdim.
    Bir gün, tam yilbasiydi Televizyonda n.tv de su sigarayi biraktirmak icin bir Therapeut gelmis program yapiyordu, bende tesadüfen izlemeye basladim, program araliklarla 3-4 Saat sürdü ve sonunda adam taman simdi paketimizi atiyoruz ve bir daha icmiyoruz dedi, bende taman dedim ve o gün bu gün agzima sigara almadim.
    O Bagimlilikla benim aramda resmen bir inatlik olustu, hep vücudumun sigara istemesini bekliyordum (yarim saatte bir) ve sana inat yok diyordum, o istek ortalama 5 dakika sürüyordu.
    Ilk 6 ay zor gecti, sonra senede bir iki kere genelde yemekten sonra istek oluyordu, simdi ise ortagimin yanimda durmadan icmesine ragmen hic istek olmuyor.

Kilolara gelince,
    ilk 3 ayda 12 Kilo aldim !!, istahim o kadar acildiki, hayalledigim yemekleri yiyebilmek icin yemek pisirmeye basladim, pastirma felan kendim yapiyorum, bahce aldim sebzemi yetistirmeyi seviyorum

Selamlar
    Konu hknbln tarafından (14 Şubat 2016 Saat 00:00 ) değiştirilmiştir.

5. hknbln üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)