Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 3022 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 49 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Sigarayı Bırakanlar Kulübü

Konulanmış Görüntüleme

önceki Mesaj önceki Mesaj   sonraki Mesaj sonraki Mesaj
    Tecrübeli Üye
    Nereden
    Düsseldorf
    Ettiği Teşekkür
    141
    84 mesaja 228 teşekkür aldı
    Sevgili Kardesim

Aramiza Hosgeldin diyelim.

Benimde agzimdan kanlar geliyordu. Hastaneye yattim verem süphesiyle ararsitma yaptilar. Burundan cigerlere bakmak istediklerinde cok kanama oldugu icin girememisler. sonradan dosyadan o Bilgi bir türlü kayip oldu.
    Hastane cikisinda Dosyayi istedim. Bana dedilerki nasil olsa bir ay sonra geleceksin. Hastaneden ciktik. Sigaraya devam . Sonra evede Yanliz oturuyordum . Sigarayi Televizyonun Üzerine koyuverdim Basladim beklemeye .Yarim saat sonra Canim sigara cekti. Saata baktim kac dakika bu arzlama sürecek diye, Bes dakika sonra istek gecti. ve o an Kendime söyle dedim ben seni yenecegim Sigara.
    Bir dahada Hastaneye gitmedim. cok Sükür.
    Doktorda demisti Sigarayi birakmak icin Yapistirici, E Zigara , Damla bunlar fasafiso. Beyinde bitireceksin. ben Bunlari Sana söylüyorum ama icinden Bu doktorda ne diyorsun diye icinden söyleniyorsundur . Dogrudur ben sana Tasfiye etmem bunlari kullanmani , Beyinde birtir bütün isleri.
    24-05-2005 Ogün bügündür icmiyorum.
    Ilk zamanlar yemekten sonra bir istek vardi. Acili birsey yiyincede vardi. Cok sükür ogün bugündür yok. Hanim Kahvecden gelince ,Su üstündekileri cikart at cok pis kokuyor derdi. Bende Koklar hani nerde kokuyor. kokmuyor iste derdim. Sigarayi birakinca bir kac hafta sonra kahveden eve geldim üstüm kokuyor. Elbiseleri cikartim attim balkona , Hala kokuyor. Sacima elimi bir caldim, Kokladim lesgibi kokuyor. Banyoda yikadiktan sonra. Hanima hemen hakkini helal et dedim , dediklerinde hakliymisin. Cocuklarima sana yillarca en büyük kötülügü etmisim . Helallestik. Simdi sigaara ortamina girsem birsey olmuyor , Ama kokusu üzerimize siniyor. Evde Elbiselerden gelen pis kokulardan dolayi uyuyamiyoruz. Gelen Arkadaslarda Balkonda iciyorlar. Hizli icip geldiklerinde, Tabir yanlis olacak ama lesgibi kokuyorlar.
    Bir iki Arkadasimi, Kardeslerimi , Babami bu meretten ikna ederek uzaklastirdik. Bir Arkadasim daha var oda senin gibi inat. Ailesini birakir misali , Sigaradan vaz geciremiyoruz.

Saglikgima nekadar zarar verdigimim yillar gectikce anliyorum. Allahima sükürler olsun bana dirayet verdi kurtardi . Kurtulmak isteyenlerinde yardimcisi olsun. Insallalah.
    Saygilarimla
    Konu dalga tarafından (13 Şubat 2016 Saat 17:54 ) değiştirilmiştir.

2. dalga üyemize teşekkür edenler:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)