Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2961 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 31 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Mavi Kart almak icin gereken belgeler / islemler ?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    293
    1 mesaja 1 teşekkür aldı

Mavi Kart almak icin gereken belgeler / islemler ?

Slm Arkadaslar.

Almanya / Münster : Mavi Kart cikartmak istiyorum. Islemler icin ne yapilmasi gerekiyor ? Ne gerekiyor ?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkürler.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye boran36 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    3,200
    54 mesaja 136 teşekkür aldı
    2-3 Üc Adet Vesikalik Ve Pasaport Ve Nufus Cüzdani 3,50 - 6,50 Euro. Evet Aslankral Arkadasimiz Hakli Disardan Getrirdigin Herhangi Bir Resmi Kabul Etmiyor Yok Büyüktür Yok Kücüktür Vesayre.Makstat Konsoloslugun Bütcesine Para Girmek.Ehh Ne Koparirsan Karr.
    Konu boran36 tarafından (21 Şubat 2016 Saat 06:46 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    alman kimligi
    3 Euro
    fotoyuda konsoloslukta cektir sorun yasamazsin

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 323 teşekkür aldı
    Alıntı autonar Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Slm Arkadaslar.

Almanya / Münster : Mavi Kart cikartmak istiyorum. Islemler icin ne yapilmasi gerekiyor ? Ne gerekiyor ?

Yardimlariniz icin simdiden tesekkürler.
    Yakında tr ye gidiceksen, tr de bağlı bulunduğun nüfus dan çıkart bence, 5 dakika sürmüyor...ben şahsen berlin konsoloslugu kalabalık olduğu için tr de aldım geçen yaz....2-3 resim alman pasaport ve kimlik ve 10 TL nin altında bir rakam ödemistim

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    69
    2 mesaja 2 teşekkür aldı
    Alıntı cenk1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakında tr ye gidiceksen, tr de bağlı bulunduğun nüfus dan çıkart bence, 5 dakika sürmüyor...ben şahsen berlin konsoloslugu kalabalık olduğu için tr de aldım geçen yaz....2-3 resim alman pasaport ve kimlik ve 10 TL nin altında bir rakam ödemistim
    aynen kardeşime katılıyorum ben istanbuldan aldım 3,50 Tl verdim 2014 de kişi başına

Üye
    Ettiği Teşekkür
    35
    20 mesaja 38 teşekkür aldı
    Dostlar,

ben bundan 6 sene evvel bi mavi kart almistim. Yenisi cikmis felan diyorlar, dogruluk payi var mi acaba? Haftaya tr´ye gidecegim konsolos ile ugrasmak istemiyorum pek..

Selamlar

Yeni Üye IGDIR76 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    23
    7 mesaja 8 teşekkür aldı
    selam arkadaslar... bendeki kartin rengi Pembe(.Bu pembe kartin artik gecerligi yok mu? ) Ben tr den emekli olmak istiyorum. ama Alman vatandasiyim. bu Pembe kart Mavi kart mi olmasi lazim? .Bu sene memlekete izine gidecegim. bu mavi karti ordan alabilirmiyim. yoksa illahi almanyadan konsolosluktan mi almam gerekir. eger tr den alina bilinirse hangi evraklar lazim? Selamlar......

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 323 teşekkür aldı
    Alıntı IGDIR76 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    selam arkadaslar... bendeki kartin rengi Pembe(.Bu pembe kartin artik gecerligi yok mu? ) Ben tr den emekli olmak istiyorum. ama Alman vatandasiyim. bu Pembe kart Mavi kart mi olmasi lazim? .Bu sene memlekete izine gidecegim. bu mavi karti ordan alabilirmiyim. yoksa illahi almanyadan konsolosluktan mi almam gerekir. eger tr den alina bilinirse hangi evraklar lazim? Selamlar......

Usta pembe kart geçersiz diye birşey bulamadım ben internet de....fakat madem ızine gideceksin, sana tavsiyem bağlı bulunduğun nüfus dairesine uğra ve orada mavi karti çıkart...alman kimlik veya pasaport ve vesikalık resim , 5-6 TL ücret.

10. cenk1978 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye tolgahamburg - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    301
    213 mesaja 428 teşekkür aldı
    Olay basit eskiden adı pembe karttı şimdi mavi kart yeniliğide üzerinde artık tc numarası var konsolosluklardanda türkiyedende alabilirsiniz.....

12. tolgahamburg üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    35
    20 mesaja 38 teşekkür aldı
    Alıntı cenk1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Usta pembe kart geçersiz diye birşey bulamadım ben internet de....fakat madem ızine gideceksin, sana tavsiyem bağlı bulunduğun nüfus dairesine uğra ve orada mavi karti çıkart...alman kimlik veya pasaport ve vesikalık resim , 5-6 TL ücret.
    Arkadaslar,

nufüs dairesine gittim, degistigi dogru, eskileri gecerli degilmis. Yenisini burada da yapabiliyorsunuz. Fotograf arti pasaport ya da kimlik karti fotokopisi yetiyor.

Selamlar

Tecrübeli Üye iso98783 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Kamp-Lintfort / NRW
    Ettiği Teşekkür
    77
    62 mesaja 82 teşekkür aldı
    arkadaslar türkiyeden alin cok basit pembe kartinizi ve alman pasaportunuzu götürün 10 dakikalik is ve cooook ise yariyor cünki üzerindeki kimlik no ile her isinizi görebiliyorsunuz ocak 2015 de aldim herkese tavsiye ederim

15. iso98783 üyemize teşekkür edenler:

Yeni Üye ultraslanmainz05 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    slm arkadaslar simdi haftaya bende termin aldim mavi kart icin birde -konsolosluk MAVIKARTTALEB DILEKCESI ISTIYOR NASIL YAZILACAK ßßßßß

Üye DenizCan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    11
    16 mesaja 22 teşekkür aldı
    Alıntı bingöllü Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dostlar,

ben bundan 6 sene evvel bi mavi kart almistim. Yenisi cikmis felan diyorlar, dogruluk payi var mi acaba? Haftaya tr´ye gidecegim konsolos ile ugrasmak istemiyorum pek..

Selamlar
    Evet, yeni cikartmak gerekiyor, yoksa e-devlet sayfasina giremiyorsun.

Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    slm arkadaslar, türkce mavikart almak icin türkce nasil bir dilekce yazilir mavikart alma Talep dilekcesi ???? örnek varsa Lütfen sunun hayatimda hic türkce dilekce yazmadigim dan hic bilgim yok tesekürler

Üye civrilli2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    103
    15 mesaja 49 teşekkür aldı
    slm arkadas
    alttaki lingte formlaragir orda var
    https://www.konsolosluk.gov.tr/Proce...eDetailId=5003
    Konu civrilli2 tarafından (11 Haziran 2016 Saat 14:03 ) değiştirilmiştir.

Ettiği Teşekkür
    22
    7 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı civrilli2 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    slm arkadas
    alttaki lingte formlaragir orda var
    https://www.konsolosluk.gov.tr/Proce...eDetailId=5003
    eyvallah kardesim ama link acilmiyor malesef

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Yeni konu acmak istemedim burdan devam edeyim...

Biz hanimla iki sene önce Alman vatandasligina gectik. Ben gecen sene mavi kart almidtim Essen'e konsolosluktan. 5 ay önce cocugumuz oldu, simdi hanima ve oglana mavi kart almak istiyoruz.

Ben kendime aldigimda randevu yoktu ama simdi gördügüm kadari ile pasaport teslimi haric tüm islemleri randevu ile yapiyorlar. Yarin sabah 9 a randevu aldim Essen'den.

Hanim icin 2 foto yetiyor galiba, eski nüfus cüzdanini iptal etmislerdi ama yanimiza alalim yine de kesik de olsa üstünde TC kimlik no yaziyor belki ordan daha hizli kolay yaparlar islemi.

Cocuk icinde dogum belgelerini filan alicam, ona da belki foto isterler ama elimde oglana 2 aylikken cektigimi fotolardan var, Reisepass cikarirken cektirmistik. Acaba yeni foto isterler mi cocuk icin? Yoksa cocuklara belli yasa kadar fotosuz mu veriyorlar?

Eskiden TR de nüfus cüzdanlarinda cocuklarin olmuyordu diye hatirliyordum.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Diger konuya yazdigim mesaji buraya da ekleyeyim, belki orayi görmeyen olur, burdan da bilgilendirmek istedim arkadaslari, özellikle cocuk icin mavi kart alacaklara....

Az önce konsolosluktan geldim, hanima mavi kart aldik. Gerekli olan talep dilekcesini dün cikti almistik ama hanim doldurmadi dedi isterlerse doldururuz ama hic istemediler, görevli memur ona benzer bir belgeyi kendi PC den cikarip imzalatti hanima yani aslinda onlar hazirlayip sadece imzalatmis oluyorlar bize. Ondan baska birde Alman kimliginin fotokopisini istediler. Reisepass vardi hanimda tek sayfa cekip verdik, Ausweuiss olsa idi saniyorum önlü arkali isteyeceklerdi. 2 Foto verdik, kasaya da islem bitince 3 EUR ödedik. Tabi ko sunuda belirteyim eski tecrübelerime dayanarak, bazen birinin istemedigi belgeyi baska yerdeki Konsolosluk isteyebiliyor. Essen de istemediler bizden bugün. Onu da belirteyim de sonra baska yere giden, abi sana güvendik dilekce yazmadik bizden istediler demesin

5 aylik cocugumuza da alacaktik ama maalesef onun ki olmadi. Gidecek arkadaslara bilgi olsun diye belirtiyorum ki haberleri olsun. Konsoloslugun sayfasinda gerekli belgelerde Cocuk Dogum Belgesi diyor, bizim yanimizda Geburtsurkunde vardi ama International Geburtsurkunde varmis birde, o gerekiyor, onu getirin öyle yapalim dediler. Yani bu konuda gidecek arkadaslarda önce o belgeyi alip öyle gitsinler.

Birde simdi aklima geldi, biz hanim ile Türk vatandasi iken evlenmistik 2007 de TR de, Alman vatandasligina geceli 2 sene filan oldu. Bugün mavi kart icin görevli memur bize önce evliligimizin onlara bildirip bildirilmedigini, sistemden bakip görebilecegini, sistemde yoksa mavi kart icin islem yapilamayacagini söyledi, sistemi yeni aciyordu o sirada, bende kadina, kendime gecen sene mavi kart aldigimi o zaman bana böyle birsey sormadiklarini demek ki sistemde gözüktügünü söyledim, sonra sistem acilinca evet evliliginiz burda gözüküyor sorun yok dedi. Yani isin özeti, Alman vatandasi olup sonra evlenenlerde evliligi bildirmeden mavi kart alamiyor.
    Konu hope41 tarafından (11 Kasım 2016 Saat 13:04 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    39
    12 mesaja 22 teşekkür aldı
    konsoloslukta fotograf cektirmek.... herkes bunu vatani görevinin bir parcasi olarak görmesi lazim, evden cikarkene öyle Biometrik, Miomektrik fotograf
    götürmeyin....oradaki makineninn cektigi fotografi hicbirisi cekemez....teknik olarak zaten bu mümkün degil.

Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    Alıntı KETLA Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    konsoloslukta fotograf cektirmek.... herkes bunu vatani görevinin bir parcasi olarak görmesi lazim, evden cikarkene öyle Biometrik, Miomektrik fotograf
    götürmeyin....oradaki makineninn cektigi fotografi hicbirisi cekemez....teknik olarak zaten bu mümkün degil.
    Konuyu fazla sulandirmadan bugün foto ile ilgili olarak basimdan gecenide paylasayim o halde

Cocuga da mavi kart alacaktik ama aksam farkettik ki bir tane fotosu var elimizde, dedik yarin konsoloslukta sorariz, belkide cocuklara belli bir yasa kadar foto istemezler ya da lazim olursa ordaki makinada hallederiz. Neyse sorduk önce sira bize gelmeden dediler 2 foto lazim, cekelim makinada dedik, 6 tanesi 10 EUR yaziyor ve makina sadece 5 ve 10 luk aliyor. Bende 20 var onu kabul etmiyor, 5 var onu atsam para yetmiyor bir 5 daha atmam lazim

Bozdurduk birinde 20 yi 2x10 luk ile, cocuk daha 5 aylik ayakta duramiyor, kucakta oturtarak ceksek olmuyor, zaten boyu yetmiyor, oturacagi saga sola cevirip yukari asagi ayarliyorsun ama en üste getirdik yetmedi yine..... bende parayi attim otomatige yani 10 EUR.... biz hanimla cocugun kafasini ayarlamaya calisiyoruz, makina kendi kendine belli araliklarla fotolari cekmeye basladi bile La dedim n'oooluyoruz...ben disardayim ama ekrani göremiyorum hanim icerde cocukla beraber. Saniyorum ki hazir olunca dügme var basip cekicez filan... neyse makina 4 tane pozu cekti ama hepside tabi olmadi kolumuz filan gözüküyor, hatta birisi simsiyah oldu hicbirsey belli olmuyor. Sonra ekranda yazdi ki birini secin, secim yapmazsaniz sag alttakini basicam. Bende ya bir iptal dügmesi filan yok mu diye onu ariyorum... tabi yok öyle bir dügme.... velhasil kelam simsiyah olan ve neredeyse hicbirsey belli olmayan fotoyu basti makina parada gitti Sonradan gülüyoruz tabi, hanim diyoruz ki, bilseydik cocugu kucagima alir cekilirdim bir tane hatira kalirdi en azindan

Yani demem o ki siz iyisi mi önceden gidip adam gibi biryerde cektirin, hele ki kücük cocuk ile akliniza bile getirmeyin konsoloslukta foto cektirmeyi
    Konu hope41 tarafından (11 Kasım 2016 Saat 17:10 ) değiştirilmiştir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)