Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2989 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 11 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 11 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Marder ile basim dertte.

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Köln
    Ettiği Teşekkür
    215
    67 mesaja 121 teşekkür aldı

Marder ile basim dertte.

Arkadaslar, bizim buralarda bir sansar var, benim arabaya 3. defa zarar verdi. Ilk olarak gecen senelerde Mercedes Sprinter aracimi mahvetmisti. en sonunda Steuergerät i hallettigi icin arabayi öldü fiyatina satmak zorunda kalmistim.

Simdi ise Ford Smax aracimda 600 euro masraf acti. Önde ki bircok kablolari kemirmis yine. 2 hafta da hatayi tamirciler bulamadi, en sonunda Ford a götürmek zorunda kaldim ve toplam bana 600 euroya mal oldu.

Arabanin motorunun oraya disardan buldugu ekmek, sosis, cips, bisküvi ne varsa dolduruyor. Birsey bulamazsa kablolari yiyor.. Isin ilginc tarafi, ayni park ta en az 10-15 araba var fakat bu hayvan benim par yerini kendine benimsemis devamli benim arabaya zarar veriyor..

Park sikintisi oldugu icin baska yere de park edemiyorum. Üstelik o rasi benim ücretli parkim..

Bu sansar dan nasil kurtulabilirim?

2. Sponsor Reklam
    Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    13 mesaja 17 teşekkür aldı
    akuye baglayarak calisan kucuk bi alet almisti enistem.kucuk sigara paketi kadar biseydi,sinyal yayarak bu hayvanlarin uzak durmasini sagliyordu.enistemin arabasindaki radyator hortumlarini kemirmisti.globus baumarktan almisti

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    eger tanidigin birisinin Köpegi varsa ..köpegin tüylerini girebilecegi yere dök yada birak koku sinsin oralara ozaman marder falan girmez..bazi arabalarda o marderschutz yarim saat yada 1 saat sonra kapaniyor arabasina göre Akku schutz icin ....

5. akinci58 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    Arkadaşlar bizim buralar da da gördüm mader suanlik zarar vermedi arabaya ama verebilir nasil bir onlem almaliyim maderschutz akuye baglanan alet devamli calismiyormu ?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    40
    23 mesaja 31 teşekkür aldı
    Bu is biraz sans sans isi galiba

hergün benim arabanin da üzerine cikar

bir tanidigim bana demisti

onun izlerini elleme
    cok dikkat cekmedikse koyduklarinida elleme

eger calindigini düsünürse zarar veriyormus

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    119
    82 mesaja 147 teşekkür aldı
    Benim önceki arabaya da zarar veriyordu. Tanidiklarim 1-2 yasindaki bir cocugun (afedersiniz sidigini) motorun üzerine dök (revier markieren) marder bir daha gelmez dediler. Ha bugün ha yarin derken izine gittik, dönüste araba hararetten dolayi contayi yakti. Bizim sansar da mekansiz kaldi. Denemekte fayda var.

Selamlar

05300 - Merzifon

Üye selo65 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    stuttgart
    Ettiği Teşekkür
    266
    24 mesaja 44 teşekkür aldı
    arkadaslar gecenlerde park yerinde enistemin arabasinin altinda tel örgüsü gördüm. enisteme sordum bu tel örgüsü neyin nesi diye sordum. enistem bana tel örgüsünü park yerindeki arabanin altina tel örgüsü koydukdan sonra marder artik ugramiyor diyor.
    selamlar

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    536
    106 mesaja 205 teşekkür aldı
    Alıntı Cologne Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar, bizim buralarda bir sansar var, benim arabaya 3. defa zarar verdi. Ilk olarak gecen senelerde Mercedes Sprinter aracimi mahvetmisti. en sonunda Steuergerät i hallettigi icin arabayi öldü fiyatina satmak zorunda kalmistim.

Simdi ise Ford Smax aracimda 600 euro masraf acti. Önde ki bircok kablolari kemirmis yine. 2 hafta da hatayi tamirciler bulamadi, en sonunda Ford a götürmek zorunda kaldim ve toplam bana 600 euroya mal oldu.

Arabanin motorunun oraya disardan buldugu ekmek, sosis, cips, bisküvi ne varsa dolduruyor. Birsey bulamazsa kablolari yiyor.. Isin ilginc tarafi, ayni park ta en az 10-15 araba var fakat bu hayvan benim par yerini kendine benimsemis devamli benim arabaya zarar veriyor..

Park sikintisi oldugu icin baska yere de park edemiyorum. Üstelik o rasi benim ücretli parkim..

Bu sansar dan nasil kurtulabilirim?
    arkadas ne yaptin hallettinmi ??

Yeni Üye Aslan Bey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    schalke
    Ettiği Teşekkür
    30
    3 mesaja 14 teşekkür aldı
    arkadasim ne yaparsan yap sen park yerini degistirmedigin müddetce sansardan kurtulamassin ,senin park alanini sansar benimsemis kendi yeri olarak isaretlemis sen baska bir park yeri bul kendine en korkunc olanida sansar fren hidrolik hortumlarini kemirmeyi cok severmis arabayi her kullanacagin zaman frenlerini kontrol et

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Bende böyle bir makina var. Onu takali yemiyor. Insanin duyamayacagi kadar ince bir ses veriyor. Marder bu sesi duyunca cildiriyor ve yaklasmiyor.

http://www.ebay.de/itm/KFZ-Ultrascha...MAAOSwGzlTw92O

Ikincisi, kablolarin etrafina dikenlik tel dola.

Ücüncüsü, arabanin altinda kapak var mi bak. Özellikle Opellerde biliyorum, motorun altinda kapak yok. Mardere davetiye cikariyor. Kapaklar ebayde satiliyor. Üstüne birde tel gecirirsen tam olur. Marderler cok korkak bir hayvanlardir. Gereksiz yere riske girmiyorlar.

Burda testler var:

https://testsieger.bussgeldkatalog.org/marderschreck/

Ucuzlar pek iyi degil sanirim. ADAC kendisi bunu satiyor. Biraz tuzlu ama testlerde en cok bu fayda etmis.

https://www.adac-shop.de/Fahrzeugzub...chall-12V.html
    Konu Gercekler tarafından (20 Haziran 2016 Saat 21:39 ) değiştirilmiştir.

13. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    33 mesaja 46 teşekkür aldı

Marder

selam arkadaslar benim sorunum araba parkimda her aksam arabanin ustünde marder geziyor motor rauma alet taktirdim oraya girmiyor ama her gece arabanin ustünde gezip pisligini yapiyor acaba bir fikri olan varmi.tesekkürler

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)