Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2949 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 24 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Köln Radyosu Yayindan Kalkmasin

∞ Saygiyla Aniyoruz ∞ TipiTip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    440
    1,797 mesaja 5,088 teşekkür aldı

Köln Radyosu Yayindan Kalkmasin

Köln Radyosu ortak kültürümüzdür!

Kesintilere ve kaliteden ödüne hayır!

Köln Radyosu 50 yıldan uzun bir süredir Almanya’daki hayatı, siyaseti ve tartışmaları burada yaşayan Türklerin bakış açısından yansıtmaktadır.

Köln Radyosu Almanya, Avrupa ve Türkiye’den haberleri bağımsız ve eleştirel sunmaktadır.

Köln Radyosu, dinleyicilerinin anadilini konuşan bir Alman kamu yayın kuruluşu olması nedeniyle güven vermektedir.

Köln Radyosu dinleyicileri de diğer radyo dinleyicileri gibi radyo ve televizyon vergisi ödemektedir. Dolayısıyla diğer dinleyici kitleleri için yapılan özel yayınlar gibi kendisi için de bir saat bile olsa bir yayın yapılması hakkına sahiptir.

WDR anadildeki yayınları ciddi bir biçimde budayarak Almanya’da kültürel çoğulculuk ilkesine karşı gelmektedir. Böylece anadilin kimlik belirleyici bir kültür olduğu reddedilmektedir.

Çoğulculuk tam da bugün tasarruf edilmesi düşünülemez bir kalem olmalıdır!

Köln Radyosunun yayınlarının bugüne dek olduğu kapsamda ve aynı kaliteyle sürmesini istiyoruz!

Yayindan Kalkmamasi icin Destek Olmak Isteyen Petitiona Katilabilir

2. 2 kişi TipiTip üyemize teşekkür etti:

3. Sponsor Reklam
    Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Cocuklugumun radyosu. "Burasi westdeutscher rundfunk Köln" .....din didin didididin.... türk radyosu bitince yunanlilarin yayini baslardi ve onlarinda yayin basinda hala kulagimda olan hizli melodisi cinliyor...... zaman iste böyle geçti...

konuya gelince... ben petitiona katilmiyorum. Ülkesini, vatanini ve milletini hor gören ve her konuda her zaman küçük duruma düşüren hicbir petitiona katilmam. Isterse bu Köln radyosu olsun.

5. 8 kişi Antakya üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye haveri68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    264
    204 mesaja 528 teşekkür aldı
    sene 1980 almanya ilk gelisim duydugum ilk türkce ses yarim saat ti hep onu beklerdik Heim arkadaslari sekiz on kisi 2 göz oda ranzali sistem bazen merdivenle ücüncü kat ranzaya cikmak gerekti ,kimse kimseyi tanimaz
    ama hepimiz ,bir aile gibiydik( Ispartali mustafa amca alanyali duran amca afyonlu osman ve mehmet amca aksaryli harmandalili cici dayi yer dortmund Münster str 251 ne günlerdi köln radyosu deyince bunlar aklima geldi, iclerinde en kücük olani bendim yas 13 bu büyük insanlarin icinde bir cocuk ve ayni zamanda bir büyük ne günlerde cogumuz kopup gittik ,bir daha kimseyle karsilasmadik ,yasayanlara allah saglikli ömür versin göcenlere de allah rahmet eylesin .

Köln radyosuna gelince o gün bir ihtiyacti ,cünkü tek haber aldigimiz yer tek müzik dinledigimiz yerdi orasi bu gün ihtiyac var mi gercekten dinleyen varmi bilmiyorum ben artik sadece türk telezvinyonlarina bakiyorum
    eger burda bu konu acilmasayadi ,köln radyosunun devam ettigini bile bilmiyordum .benim icin sadece bir ani olarak kaldi

7. 2 kişi haveri68 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye hope41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Herne/ Kocaeli
    Ettiği Teşekkür
    388
    231 mesaja 416 teşekkür aldı
    Köln radyosunun eskisini bilemem tabi ki o zamanki sartlarda cok kisi severek takib etmistir ama su an tamamen terör örgütü yanlisi yayin yapiyor onu biliyorum. Araba da ara sira bakalim bugün yine ne sacmalayacaklar diye is cikisi yolda iken dinliyorum eve giderken... bu kadar devlet düsmani bir zihniyetle yayin yapilmaz yani.

Konuyu burda siyasi bir zemine cekmek istemem kesinlikle ama sahsi fikrimi beyan ettim sadece.

Bu arada Berlin ve Mannheim de 24 saat Türkce yayin yapan metropol fm var, bir ara sanki NRW de yayin baslayacak diye duymustum ama bilemiyorum nedir durum. Yine de insanin yabanci memlekette kendi dilinde radyo dinlemesi güzel tabi ki.
    Konu hope41 tarafından (02 Mart 2016 Saat 16:19 ) değiştirilmiştir.

Tecrübeli Üye türko28 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    165
    46 mesaja 180 teşekkür aldı
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Köln radyosunun eskisini bilemem tabi ki o zamanki sartlarda cok kisi severek takib etmistir ama su an tamamen terör örgütü yanlisi yayin yapiyor onu biliyorum. Araba da ara sira bakalim bugün yine ne sacmalayacaklar diye is cikisi yolda iken dinliyorum eve giderken... bu kadar devlet düsmani bir zihniyetle yayin yapilmaz yani.

Konuyu burda siyasi bir zemine cekmek istemem kesinlikle ama sahsi fikrimi beyan ettim sadece.

Bu arada Berlin ve Mannheim de 24 saat Türkce yayin yapan metropol fm var, bir ara sanki NRW de yayin baslayacak diye duymustum ama bilemiyorum nedir durum. Yine de insanin yabanci memlekette kendi dilinde radyo dinlemesi güzel tabi ki.
    aynen bu yazdiklarina tamamen katiliyorum arkadasim.

10. 8 kişi türko28 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye Cahit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Tek Rakibim THY
    Ettiği Teşekkür
    64
    304 mesaja 2,531 teşekkür aldı
    Metropol FM iki gün önce Bremen'de hizmet vermeye başladı.

Metropol FM yayın yaptığı bölgeler Berlin, Stuttgart, Koblenz, Mainz, Wiesbaden, Mannheim ve Ludwigshafen'dir.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    2 mesaja 9 teşekkür aldı
    Arkadasin yorumuna kesinlikle katiliyorum.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    2 mesaja 9 teşekkür aldı
    Alıntı Antakya Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Cocuklugumun radyosu. "Burasi westdeutscher rundfunk Köln" .....din didin didididin.... türk radyosu bitince yunanlilarin yayini baslardi ve onlarinda yayin basinda hala kulagimda olan hizli melodisi cinliyor...... zaman iste böyle geçti...

konuya gelince... ben petitiona katilmiyorum. Ülkesini, vatanini ve milletini hor gören ve her konuda her zaman küçük duruma düşüren hicbir petitiona katilmam. Isterse bu Köln radyosu olsun.
    Arkasin yorumuna kesinlikle katiliyorum.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı Cahit Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Metropol FM iki gün önce Bremen'de hizmet vermeye başladı.

Metropol FM yayın yaptığı bölgeler Berlin, Stuttgart, Koblenz, Mainz, Wiesbaden, Mannheim ve Ludwigshafen'dir.
    Yakında da Köln de başlayacaktı

Moderator brian_usta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    hinter Mond gleich links
    Ettiği Teşekkür
    511
    361 mesaja 1,127 teşekkür aldı
    burda freguenz´in Kölnde Metropol FM verildigi yaziliyor.

ama daha cok alttaki yorumlar ilgimi cekti.

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    artik araba da radyo ( 97.2 metropol ) acinca, kendimi türkiyede oldugumu hissediyorum.. ruhumuz acildi..!

konuya gelince, asla ve asla petitiona katilmiyorum..
    Konu talo176 tarafından (02 Mart 2016 Saat 23:36 ) değiştirilmiştir.

17. 4 kişi talo176 üyemize teşekkür etti:

Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,914 mesaja 156,514 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Yakında da Köln de başlayacaktı
    Sadece Kölnde degil cok yerde baslayacakti ama halen bekliyoruz.

Gecen Sene Eylülde diye okumusdum ama nedense baslamadi. Kendi sayfalarindada birsey yazmiyor.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    13
    8 mesaja 29 teşekkür aldı
    Alıntı hope41 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster

kesinlikle öyle tamamen devlet dusmanligi yapiyor enson ermeni tasarisinin alman parlementosundan geri cekildigi zaman(maalesef cekilmek zorunda kaldi)diyor böyle anadil hic bir ise yaramaz

20. 4 kişi zipkin1 üyemize teşekkür etti:

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    93
    23 mesaja 36 teşekkür aldı
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece Kölnde degil cok yerde baslayacakti ama halen bekliyoruz.

Gecen Sene Eylülde diye okumusdum ama nedense baslamadi. Kendi sayfalarindada birsey yazmiyor.
    koskocaman radyo olsa gerek sonucta,ya birileri sormali yada onlar bu sorumlulugu üzerine almali,olmadi 2-3 ortak isveren müzikci yada albüm satisi yapan kisiler bir araya gelse pek ala nrw de 7/24 yayin yapan radyo kurabilirler,iyide yaparlar ilk bu düsünceyi gerceklestiren insaAllah mali götürür,bak sen sonra mantar gibi özel radyolar türerler,saygilarimla

Moderator Prens-66 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    1,182 mesaja 2,787 teşekkür aldı
    Biz burada Genel olarak, Perdenin arkasında olanları bitenler, ve Onlara karşı yapılan kural ve zorunluğu bilmiyoruz.

Radyo açılmasından yanayım, her anlamda ve Kültürümüzü,Dilimizi ve Devletimize sahip çıkan yorumlarla ve haberleriyle gelenlere Hoşgeldin diyoruz.

Köln Radyosu için aynı söylemde bulunamıyorum, Arkadaşlarımız sebebini ve cevabı vermiş oldu.

Petition 1500 imza sayısına yaklaştı diye görüyorum..

23. 3 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    0
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    Sana tamamen katiliyorum böylr bir yayincilik olmaz resmrn Türkiyeyi kötülüyor gidiyor ben arabada dinliyom bazen telefon acip küfür edesim geliyor

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    O zaman dinlemeyeceksin Arkadaşım, gaza gelmek için açma, onların seviyesinede düşme..

Petition sınırı 2500 olmuş, 950 imza daha lazım...

Bu gidişle, sınırı yükseltirler ve kapanır gider tahminimce.

Kapatmaya karar vermişler, benden tam Oy!

26. 3 kişi Prens-66 üyemize teşekkür etti:

Moderator talo176 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,147
    1,392 mesaja 2,599 teşekkür aldı
    1550 kisi petitiona katilmis.. (2500 ü bulmaz ins.)

28. talo176 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Her yerden
    Ettiği Teşekkür
    2,149
    2500 olsun Hocam, karar verdikden sonra sınır 5000 olur ve merak etmiyorum bu böyle gider artık.

30. Prens-66 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye ALSANCAK-35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,271
    427 mesaja 1,247 teşekkür aldı
    Köln radyosunu ilk dinledigimde Biz yabancilar icin icinde bulunan her icerik ile bulunmaz bir Türkce haber kaynagi eglence ve nese kaynagimizdi aile icerisinde.Vakit gelsede aksam yemeklerimizi atistirirken günlük 40 dakikalik yayinini ve Yüksel Pazarkaya'nin haberlerini onun bariton sesinden dinlemeye baslasak diye merakla ve heyecanla beklerdik... Su anki Türkiye emekliligimi bile Köln radyosuna borcluyum.Radyonun bilgileri dogrultusunda kac arkadasimada iletip onlarinda emekliliklerini sagladik.Hele daha baska öylesine hatiralari varki bende hayali cihan deger.Mesela istek sarkilarimiza cevap verirdi sevgililerimiz arasinda.Köln radyosu yillarca böyle bir radyo olarak kalabilmisti,iscilerimize yardimci,bol sohbetli,hergün evimizin nese kaynagi.Amaaaaa yöneticileri degistikceeeee. Nokta.
    Konu ALSANCAK-35 tarafından (25 Mart 2016 Saat 16:57 ) değiştirilmiştir.

32. 4 kişi ALSANCAK-35 üyemize teşekkür etti:

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)