Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2946 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
Toplam 23 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 20 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: SORU Ebayden kahve Makinesi aldim. 6 gün sonra geri yolladim 25% kesiyor??

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    3 mesaja 3 teşekkür aldı

SORU Ebayden kahve Makinesi aldim. 6 gün sonra geri yolladim 25% kesiyor??

Selam Arkadaslar,
    ebayden bi kahve makinesi aldim yeni 138,50 euroya. PayPalden ödedim. 1ay Wiederrufsrechti var.
    Artikelnummer: 201498080994
    makineyi beyenmedim. 6 gün sonra geri yolladim. adam simdi 25% kesmek istiyor. kullandin diyor.
    103 lira vereyim sana yada makineyi geri yollayayim sana diyor.
    paypalde bisey yapmiyor.
    yapabilecegim bisey varmi?

2. Sponsor Reklam
    Administrators Memoli1976x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    2,407
    15,914 mesaja 156,530 teşekkür aldı
    Asagida kücük harflerle böyle birsey yazmis

Sie müssen für einen etwaigen Wertverlust der Waren nur aufkommen, wenn dieser Wertverlust auf einen zur Prüfung der Beschaffenheit, Eigenschaften und Funktionsweise der Waren nicht notwendigen Umgang mit ihnen zurückzuführen ist.

Paypal ne diyor bu olaya?

Kicket yilmaz68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    138 mesaja 642 teşekkür aldı
    @Ömer53 o adamın yerine sen olsan kullanılmış makineyi ne yaparsın? Allah bilir birde adama kırmızı vermişimdir.
    Bu neye benziyor biliyor musun manavdan elmayı alıyorsun ısırıp geri verip paranı istiyorsun, hiç fark yok bence.
    Yakında Türkler benden alış veriş yapmasınlar notu çoğalmaya başlarsa hiç şaşırmayın.

5. yilmaz68 üyemize teşekkür edenler:

Üye scorpioncim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    18
    10 mesaja 18 teşekkür aldı
    Alıntı yilmaz68 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    @Ömer53 o adamın yerine sen olsan kullanılmış makineyi ne yaparsın? Allah bilir birde adama kırmızı vermişimdir.
    Bu neye benziyor biliyor musun manavdan elmayı alıyorsun ısırıp geri verip paranı istiyorsun, hiç fark yok bence.
    Yakında Türkler benden alış veriş yapmasınlar notu çoğalmaya başlarsa hiç şaşırmayın.
    Sanki Sadece Türkler bu sekilde davraniyor gibi bir yazi olmus bence, alis veris merkezlerinde veya mobilyacilarda vs. vs. Almanlari görünce bazi bizim türkler onlarin yaninda melek.
    Kusura bakma da, Almanlar bu durumda hic geri kalmaz. En kücük herhangi bir üründe bir begenmemezlik veya hata oldugunda hic af etmeden geri vermeye calisiyorlar.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    1
    30 mesaja 35 teşekkür aldı
    Alıntı Memoli1976x Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Asagida kücük harflerle böyle birsey yazmis

Sie müssen für einen etwaigen Wertverlust der Waren nur aufkommen, wenn dieser Wertverlust auf einen zur Prüfung der Beschaffenheit, Eigenschaften und Funktionsweise der Waren nicht notwendigen Umgang mit ihnen zurückzuführen ist.

Paypal ne diyor bu olaya?
    Adam acik acik yazmis Denedigin andan itibaren deger kaybini ödemek mecburiyiten disin diye. yapilacak birsey yok.

Tecrübeli Üye gentlement - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    172 mesaja 424 teşekkür aldı
    kardes, bende bir online händler oldugum icin bu tür olaylarla sürekli karsilariyorum. satici "rechtilich" kendisini her türlü koruma altina almis, yapabilecegin birsey yok. ve acikcasi sadece %25 kesmesi bence cok iyi! benden sana tavsiye, kabul et mesele kapansin.

Ben sahzen butür olaylarda müsterinin hitab sekline bakiyorum. Müsteri nazik birisi ise, hicbir kesinti yapmadan parasini geri gönderiyorum, güzel bir bewertung istiyorum mesele bitiyor ancak müsteri kendisini birsey zannedip bana telefonda artislik yaparsa o zaman kusura bakmasin %50 kesiyorum! Negativ Bewertung problem degil cünkü "Widerrufsbelehrung" da bu sekilde yazdigindan dolayi eBay zaten siliyor...

9. gentlement üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Tesekkürler Arkadaslar.
    PayPali aradim. sadece yüzde 25 cok dedi. yüzde 10 kesse iyiydi dedi.
    bisey yapamayiz dedi.
    Verbraucherschutz var dedi oraya danis sor dedi.
    okadar.
    ben makineye 138,50 + 9 eurogeri göndermek icin posta verdim.
    50 euro zararim oluyor bu durumda. 1Monat Wiederruf ne iyi tarafi var anlamadim.
    paketi actigimda makinede fingerabdrücke vardi bide bedienungsanleitung yeni degildi.
    hatta süpelenmistim acaba kullanilmis kavemakinesimi yolladi bana diye.

yilmaz68
    onun yerine olsam ozaman acikca Beschreibung da yazardim bu durumu.
    bi mali denemeden iyi olup olmadigini bilemessin.
    adam bana yazdi mali kullandin ondan 25% kesiyorum diyor.
    Bewertunga gelince tabiki kirmizi verecem.
    Konu Memoli1976x tarafından (07 Mart 2016 Saat 13:29 ) değiştirilmiştir.

Nereden
    ALLAH'IM şehitler yurdu vatanımızın her türlü nimetlerinden faydalanıp hainlik yapanları helak etsin
    Ettiği Teşekkür
    382
    Alıntı scorpioncim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sanki Sadece Türkler bu sekilde davraniyor gibi bir yazi olmus bence, alis veris merkezlerinde veya mobilyacilarda vs. vs. Almanlari görünce bazi bizim türkler onlarin yaninda melek.
    Kusura bakma da, Almanlar bu durumda hic geri kalmaz. En kücük herhangi bir üründe bir begenmemezlik veya hata oldugunda hic af etmeden geri vermeye calisiyorlar.
    Kötüyü örnek almayalım biz iyi olalım.

12. yilmaz68 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    bence makinayi sende ebayda sat daha az zarar edersin ..

Üye
    Ettiği Teşekkür
    38
    23 mesaja 28 teşekkür aldı
    arkadaslar bu makneyi yakindan herhangi bir magazadan almis olsaydi arkadasimiz, denesee begenmeseydi ozamanda bu %25 gecerli olurmuydu acaba??? yoksa hic sorunsuz geri alirlarmiydi?

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    bence kesin geri alirlardi. Belki parayi vermezlerdi de Gutschein verirlerdi.

Alıntı choban Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bence makinayi sende ebayda sat daha az zarar edersin ..
    Napacagimi suan bilmiyorum. 120 euro falan verseydi kabul ederdim belki. ama 103 euroya napcam bilmiyorum.

Üye cinnah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    328
    20 mesaja 35 teşekkür aldı
    Sen almanlarla ya hic yasamamisin yada hic calismamisin, firsatini buldular mi gözünün yasina bakmazlar. Ben nerdeyse 16 sene sadece türklerle calsitim, son alti senedir nerdeyse sadece Almanlarla calisiyorum. Kisacasi bir senin yazdiklarina birde benim yasadiklarima bakiyorumda arkadas zerre kadar hakkin yok.

Nereden
    Ettiği Teşekkür
    382
    Alıntı cinnah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sen almanlarla ya hic yasamamisin yada hic calismamisin, firsatini buldular mi gözünün yasina bakmazlar. Ben nerdeyse 16 sene sadece türklerle calsitim, son alti senedir nerdeyse sadece Almanlarla calisiyorum. Kisacasi bir senin yazdiklarina birde benim yasadiklarima bakiyorumda arkadas zerre kadar hakkin yok.
    Almanları öğen yada almanlar bizden daha iyi dedim mi? demedim ben diyorum ki biz iyi örnek olalım bizleri iyi insanlar olarak parmakla göstersinler diyorum, 30 sene almanlarla çalıştım 37 senedir almanyadayım. Ben 20 euro için Türkleri kötü denilmesini istemem. Yeri gelir bi masada 500 euro yer hesap kapatırız ama 20 euro için değmeyecek işler ile uğraşmayalım diyorum.

18. yilmaz68 üyemize teşekkür edenler:

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Alıntı beni_7_in_bitirdin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bu makneyi yakindan herhangi bir magazadan almis olsaydi arkadasimiz, denesee begenmeseydi ozamanda bu %25 gecerli olurmuydu acaba??? yoksa hic sorunsuz geri alirlarmiydi?
    kardes, denemek baska 6 gün kullandiktan sonra geri yollamak baska! Birak 6 günü 1 gün dahi kullanilsa o ürün yeni diye satilmaz artik? Baskalarinin keyfi icin satici neden zarar etsin! Unutmayin, 30 günlük geri verme hakki sadece kullanilmamis ürünler icin gecerli.

Mesela bizzat gidip almis olsa ne olurdu? Emin ol kesinlikle geri almazlardi. Ben OBI den Bosch Akkuschrauber aldim. Gercekten 1-2 saat insaatte kullandiktan sonra Rigipsplatte'leri caktiktan sonra bozuldu! Hicbir sekilde calismadi. Yani acikcasi, neyi yanlis yapabilirsinki Akku Schrauber'da? Neyse gittim OBI degistirmek icin kabul etmediler! Dedimki dalgami geciyorsunuz, daha 2 saat önce aldim, hayir dedi geri alamayiz...!

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    6
    0 mesaja 0 teşekkür aldı
    amazon da 133€ ayni makina, ve geri verdinde hic sorun olmuyor.
    benn sahsen ebaydan artik bisey almiyorum

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    Almanları öğen yada almanlar bizden daha iyi dedim mi? demedim ben diyorum ki biz iyi örnek olalım bizleri iyi insanlar olarak parmakla göstersinler diyorum, 30 sene almanlarla çalıştım 37 senedir almanyadayım. Ben 20 euro için Türkleri kötü denilmesini istemem. Yeri gelir bi masada 500 euro yer hesap kapatırız ama 20 euro için değmeyecek işler ile uğraşmayalım diyorum.
    68yilmaz
    sen kahve makinesini almis olsan, kullanmadan geri yollarmiydin? Tabiki denerdin bende denedim. bence acikca beschreibung da yazmasi lazimdi, kullanildigi taktirde yüzde 25 kesiyoruz diye.
    bende ozaman bisey demeye hakkim kalmazdi. PayPal bile dedi abartmis diye. yüzde 10 kesebilirdi dedi. Artik PayPalada pek inanmiyorum. biz bisey yapamayiz dedi. hem bana hak veriyor hemde bisey yapamayiz diyor. nerde kaldi käuferschutz?
    Ben buna kizdim. para icin degil.
    20 euroda degil bikere paranin 3te biri 50 euro.
    Böyleyse wiederrufun ne anlami var? hemde 1 ay.
    adam bilse parasinin ücte biri gidecek zaten geri yollamaz. veya alirken birkere daha düsünür.

Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes, denemek baska 6 gün kullandiktan sonra geri yollamak baska! Birak 6 günü 1 gün dahi kullanilsa o ürün yeni diye satilmaz artik? Baskalarinin keyfi icin satici neden zarar etsin! Unutmayin, 30 günlük geri verme hakki sadece kullanilmamis ürünler icin gecerli.

Mesela bizzat gidip almis olsa ne olurdu? Emin ol kesinlikle geri almazlardi. Ben OBI den Bosch Akkuschrauber aldim. Gercekten 1-2 saat insaatte kullandiktan sonra Rigipsplatte'leri caktiktan sonra bozuldu! Hicbir sekilde calismadi. Yani acikcasi, neyi yanlis yapabilirsinki Akku Schrauber'da? Neyse gittim OBI degistirmek icin kabul etmediler! Dedimki dalgami geciyorsunuz, daha 2 saat önce aldim, hayir dedi geri alamayiz...!
    Kardessizin obide biraz abartmis. bence kesin en azindan degismeleri lazimdi makineyi. böyle biseyde basimdan gecmedi ama kesin degisirlerdi diye tahmin ediyorum.

Alıntı Selale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sagol Selale arkadasim. bende amazondan hic alisveris yapmadim. yavas yavas oraya da alismam lazim.

Nereden
    Mannheim
    Ettiği Teşekkür
    24
    Alıntı Selale Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes, alakasi bile yok! Ben yilardir Amazon´da satis yapiyorum ve bu dedigin ile hic karsilasmadim. Olurmu öyle sey, mantiklimi? Sen kullan, kullan sonra geri yolla ve paranin tamamini geri al? Saticinin zararini kim karsiliyacak peki?

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    78
    124 mesaja 208 teşekkür aldı
    amazonun kendi depolarindaan yapdigi satislardan albak bakalim bir kurus kesiliyormu amazondan birsey sparis verirkene telefonda soruyorum iki alet laptop arasind kaldim özelliklerini sayarmisiniz dedikleri ikisinide al dene hangisi hosuna gizmezse geri yolla amazonun yapdigi ticarete hayret ediyorum adamlarda süper sistem var...
    Alıntı gentlement Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    kardes, alakasi bile yok! Ben yilardir Amazon´da satis yapiyorum ve bu dedigin ile hic karsilasmadim. Olurmu öyle sey, mantiklimi? Sen kullan, kullan sonra geri yolla ve paranin tamamini geri al? Saticinin zararini kim karsiliyacak peki?

Tecrübeli Üye avcilar kirali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    167
    45 mesaja 111 teşekkür aldı
    Alıntı Ömer53 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tesekkürler Arkadaslar.
    PayPali aradim. sadece yüzde 25 cok dedi. yüzde 10 kesse iyiydi dedi.
    bisey yapamayiz dedi.
    Verbraucherschutz var dedi oraya danis sor dedi.
    okadar.
    ben makineye 138,50 + 9 eurogeri göndermek icin posta verdim.
    50 euro zararim oluyor bu durumda. 1Monat Wiederruf ne iyi tarafi var anlamadim.
    paketi actigimda makinede fingerabdrücke vardi bide bedienungsanleitung yeni degildi.
    hatta süpelenmistim acaba kullanilmis kavemakinesimi yolladi bana diye.

yilmaz68
    onun yerine olsam ozaman acikca Beschreibung da yazardim bu durumu.
    bi mali denemeden iyi olup olmadigini bilemessin.
    adam bana yazdi mali kullandin ondan 25% kesiyorum diyor.
    Bewertunga gelince tabiki kirmizi verecem.

Ömer kardes peki sana satici böyle kullanilmis makineyi yeni diye satsaydi ne yapardin?Adam senin kullandigin makineyi yeni diye satamaz.Düsük fiyata satmasi lazim,sende haliylen Differenzi(farkini)ödemen lazim.Adami da düsünmen lazim...

Üye
    Ettiği Teşekkür
    30
    3 mesaja 3 teşekkür aldı
    valla bence makine kullanilmisti zaten. parmak izi vardi makinede bide kitabi yeni degildi. süphelendim ama cokta önemsemedim.
    ben adama hak veriyorum da dedigim gibil beschreibungda yazmasi lazimdi.
    demekki ben makineyi 1 ayin dolmasina 2 gün kalana kadar kullanabilirmisim. öylede 25% böylede 25%

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)