Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2971 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 26 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 26 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Frankfurt-Ancona-igoumenitsa-ipsala gümrük-Antalya

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    63
    50 mesaja 110 teşekkür aldı
    v/s ustam cok tesekurler cevabin icin
    Konu brian_usta tarafından (27 Nisan 2016 Saat 23:19 ) değiştirilmiştir.

2. nova üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Yeni Üye star-1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Düsseldorf / Datça-Marmaris
    Ettiği Teşekkür
    20
    6 mesaja 16 teşekkür aldı
    Onbasi79 ile nova arkadaşlar ve arayıp bulamayan diğer arkadaşlar için:

Anconadan Igoumenitsaya gitmek için Navigasyona vereceğiniz adres : ITALIEN, ANCONA, Via Einaudi Luigi 2/3
    Venedikten Igoumenitsaya gitmek için Navigasyona vereceğiniz adres : ITALIEN, 30176 Fusina, Via dell`Elettronica

Ben uzun yıllardan beri Düsseldorftan İsviçre Basel, Luzern, Lugano, Mailand, Venedig`ten ANEK Lines ile Yunanistanın Igoumenitsa limanına, oradan da Ionnina, Thessaloniki (Selanik), Kavala, Komotini, Alexandropoli, İpsala gümrüğüne gelirim. Ben mecbur kalmadıkça Anconaya gitmem, sadece bilet bulamazsam veya fahiş fiyat isterlerse Anconaya giderim. Sebebine gelince; Anconaya gitmek için 230 Km. fazla araba kullanıp yorulacağım, arabam ve lastiği aşınacak, 230 Km. daha fazla Benzin yakacağım, ve fazla Autobahn parası ödeyeceğim, bunun için ha Venediken gitmişim ha Anconadan, aynı paraya geliyor. Hatta Venedik bazen daha ucuza geliyor.
    Sezon dışında giderken internetten sadece Deck passagier olarak bilet alırım. Gemiye bindikten sonra Kabin teklif ederler, iki kişi için 50 EURO öder kabin alısınız. Oysa internetten almaya kalkarsanız kişi başına 50 EURO ödersiniz.
    Bu yolu neden kullandığıma gelince;
    1.Türkiyeye kadar gümrüklerde bagaj indir bindir olmadığı gibi durmak bile olmuyor.
    2.İpsalaya kadar hep Autobahn. (Yanınızda Yunanistan için 25 EURO bozuk para bulundurun, 7-8 defa her seferinde 2,40 EURO Autobahn parası alacaklar.)
    3.Almanyadan çıkmadan önce depoyu fulledim mi beni Venediğe Gemiye kadar götürüyor. İsviçre ve İtayada benzin almıyorum, çünkü benzin almanyadan daha pahalı.
    (Arabam KIA Sorento Diesel, Automatic, Bj. 2006 vollaustattung, üzerine 520 Litrelik box takarım. Arka koltukları yatırıp, içini tıka basa doldurur hanım eksik olmasın, aynı sizinkiler gibi. Tam yüklüyken 11 Litre, boşken 6,5 - 7 Litre yakıyor. Lastikler 225 lik Ganzjahresreifen. Karda kışta çok gelip gitmişimdir.)
    4.Gemi Venedikten Igoumenitsaya 24 saatte, Anconadan ise 19,5 saatte gidiyor. Gemide Igoumenitsaya kadar yatıp dinlenmeye, traş olmaya, banyo yapmaya vs. vaktiniz oluyor.
    5.Igoumenitsaya indiğinizde dinlenmiş olarak yola çıkıyorsunuz.
    Bu yolu tercih ettiğinizde giderken ve gelirken gemiden dolayı birer gün kaybınız oluyor fakat yollarda kimse sizden çorba parası istemez, rahatsız etmez en önemlisi kazık atmaz.
    Sadece geri dönerken Yunan Gümrüğünde Sigara sorarlar, yok derseniz ararlar. Kişibaşı 1 paket (Karton değil) hakkınız var. Günrük sahasının her yerinde yazıyor.
    TAVSİYELER;
    Igoumenitsada gemiden iner inmez Autobahna değil şehir içine dönün benzincide depoyu doldurup sonra Autobahna girin.
    Selanikten geçerken yol üzerinde tekrer depoyu full yapın, yoksa Benzin almak için Autobahndan ayrılmak zorunda kalacaksınız, autobahnda benzinci yok.
    İpsala gümrüğüne 12 veya 13 kilometre kala Suflide Autobahnda çıkin sağa sapar sapmaz sahibi Almanca konuşan Shell den depoyu tekrar full yapıp gümrüğe öyle girin.
    Gümrükteki benzinci eğer açıksa sadece Lkw.lere benzin satıyor Pkw. lere vermiyorlar. Burada Benzin hem Türkiyeden ucuz hem de kaliteli.
    Yunanistan bir baştan bir başa 670 Km.
    Yaz sezonunda Gemi fiyatları en yüksek seviyede. Çok yolcu olduğu için Feriende biletinizi mutlaka ya internetteki web.anek.gr sayfasından Almanca dil seçeneği ile bütün bigileri,
    Hafenlerin planlarını, gemilerin kalkış ve varış saatlerini, fiyatları görebilirsiniz, veya ADAC den alabilirsiniz. İzin zamanı Biletleriniz almadan Venediğe gitmeyin çünkü Venedigten
    tek firma kalkıyor, bilet bulamazsınız veya fahiş fiyat isterler. Eğer böyle bir durumda kalırsanız o zaman Anconaya yönelin, oradan iki üç ayrı şirket kalkıyor.
    Eğer İsviçre üzerinden gidecekseniz bir yıl geçerli 40 EURO ya Vinyette almak gerekli ve mutlaka cama yapıştırmak zorunlu. Eğer TesaBantla cama bantlarsanız Gümrük Polisi ceza
    yazar ve yeni vinyette almaya mecbur tutar. İsviçreye girişte gümrükte de satılıyor ve Polis sizi oraya yönlendiriyor.
    Her ihtimale karşı yola çıkmadan evvel kendinize bir kağıt üzerine sırası ile takip edeceğiniz şehirlerin bir listesini ve bol bol mp3 müzik alın. Gemiye vardığınızda tatiliniz de
    başlayacak.
    Yunanistanda Autobahnlardaki tuvaletlere kesinlikle girmeyin ve arabada mutlaka bir dezenfekte spraili bulundurun ve sık sık kullanın.
    Tuvalet ihtiyacınız için arabada büyük bir plastik saksı ve bol bol naylon aldi torbası bulundurun, hanımlar bilir onu nasıl kullanacaklarını. Naylon torbayı saksının içine koyduktan
    sonra üzerine oturup ihtiyacınızı görüp sonra naylon tüteyi imha ederseniz mikrop kapmamış olursunuz.
    Ben 15 yıldır bu yolu kullanırım ama Sommerferiende değil. Çünkü gemi biletleri biraz pahalı oluyor ve benim Sommerferiende gelme mecburiyetim yok.
    Ferien dışında fiyatlar çok daha uygun ve yollar bomboş oluyor. Ben 3 yıldır emekliyim, onun için zamanımda var. Bazen canımız sıkılırsa senede iki defa bu yolu kullanırız.
    Bağımlılık yaptı bizde.
    Eğer İpsala gümrüğünde bir yığılma söz konusu olursa Gümrüğe sapmayıp, Orestiada - Kastanien istikametine devam edip benim memleketim Edirnenin Karaağaç gümrüğüne
    ulaşabilirsiniz.
    Ben 45 yıl Almanyada kaldıktan sonra emekli oldum ve Datçada ev aldım, bazen orda, bazen burda gezip duruyorum iki arada. Türkiyeye temelli dönmeyi düşünmüyorum.
    Siz Türkiyede Almancısınız ve daima da öyle kalacaksınız, bunu değiştiremezsiniz. Kesin dönüş düşünenler sakın yalnız karar vermesinler, mutlaka eşlerinin ve çocuklarının
    fikirlerini de alsınlar.

Yardımcı olabildimse ne mutlu bana.
    Hepinize hayırlı yolculuklar dilerim, kalın sağlıcakla.
    Konu star-1 tarafından (27 Mart 2016 Saat 04:45 ) değiştirilmiştir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    58
    4 mesaja 4 teşekkür aldı
    60121 ancona - ıtaly

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    31
    82 mesaja 162 teşekkür aldı
    Alıntı star-1 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Onbasi79 ile nova arkadaşlar ve arayıp bulamayan diğer arkadaşlar için:

Yardımcı olabildimse ne mutlu bana.
    Hepinize hayırlı yolculuklar dilerim, kalın sağlıcakla.
    Verdigin bilgiler icin sagol! Ben de yazlari Datca'dayim bir kac sene sonra emekli olacagim. Italya Izmir arabali vapur seferleri kaldirildimi?
    Bizler icin direk Izmir'e gitmek cok daha iyi olurdu, zaten emekli olunca cok vaktimiz olacak, yorulmadan Datca'ya variriz?

Ayrica yabanci plakali arabami Türkiye'ye getirirsem bu arabayla kac ay orda kalabiliyoruz? Zamanini gecirirsek ne oluyor?

Yabancilara 90 gün turist vizesi veriyorlar bu zamani gecirdigimizde nasil bir ceza uygulaniyor bilen varmi?

Tecrübeli Üye fuk_18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    849
    266 mesaja 357 teşekkür aldı
    alman vatandasi ise mavi kartin var ise süresiz kalabilir ve 2 yil araci tutabilirsin,
    türk vatandasi isen 180 gun kalabilir 2 yil araci tutabilirsin

turist olarak gelen kisiye 90 gun gectigi taktirde para cezasi ve ülke giris yasagi dayi gelebiliyor

Alıntı moonrise Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Verdigin bilgiler icin sagol! Ben de yazlari Datca'dayim bir kac sene sonra emekli olacagim. Italya Izmir arabali vapur seferleri kaldirildimi?
    Bizler icin direk Izmir'e gitmek cok daha iyi olurdu, zaten emekli olunca cok vaktimiz olacak, yorulmadan Datca'ya variriz?

Ayrica yabanci plakali arabami Türkiye'ye getirirsem bu arabayla kac ay orda kalabiliyoruz? Zamanini gecirirsek ne oluyor?

Yabancilara 90 gün turist vizesi veriyorlar bu zamani gecirdigimizde nasil bir ceza uygulaniyor bilen varmi?

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    2
    1 mesaja 1 teşekkür aldı
    Italya -yunanistan üzeri türkiyeye gidecekler.
    1-adac servisinden otoban parasini ödemek
    2-gemi biletini burdan alirsan geminin kalkis zamanina göre kendininayarla
    3-gemi biletini limandan alacaksan sabah saat (8-9) arasi limanda ol
    günde iki defa sefer var sabah (11- 15 arasi Aksam 17-19 arasi genelleme
    4-limanda en az üc dört tane sirket var hepsine bilet sor fiyat farki var
    pahali gelirse iki yatakli al bir cocuk bir yetiskin kabin bir yeiskin bir cocuk koltuk al
    daha ucuza gelir iki yatak dört kisilik aileye yetiyor.
    5-italyada benzinliklerde cok dikkatli ol irsiz dolu
    6-ankonada limanin yaninda polis merkezi var arabani oraya park et geminin saatini bekle
    7-ankonada bilet bulamassan bari veya birindizeye gidebilirsin biletler ucuz fakat biraz daha yol katetmen lazim
    8- gemiler cok rahat yunan halki ve polisleri cok misafir per korkmadan dag basinda uyuyabilirsin
    9- yunanistanin yollari cok güzel
    10- kara yolundan yolculuk cok ucuz ve kisa fakat biraz cileli
    Hepinize hayirli yolculuklar selametle gidin.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)