Selam arkadaşlar,
Benim ve oğlanin akşam kapinin önünden Nike ayakkabılar çalınmış. Bu iki oldu. Sabah kalktik cocuk okula gidecek ayakkabılar yok. Hamburgda yaşıyorum 14 katlı bir binanın 12. Katinda oturuyorum. Hiçbir güvenlik önlemi yok, ev sahibide binalarla doğru dürüst hiç ilgilenmiyor. Giren çıkan belli değil, bizim bu mahallede Bulgaristanli göçmenler cok, onlardan süpheleniyorum, binada daha oncede 4-5 kere böyle komşularında ayakkabilari calinmisti. Hepte markali ayakkabilari caliyorlar. Bir keresinde ayakkabisi calinan bir genç calinan ayakkabisini Bulgar bir gencin ayağında görmüş ve sokakta tartismislar. Benim ayakkabimda küçük bir delik vardı Bulgar gencin giydigi ayakkabida da vardi ama ayakkabinin haşadini cikarmislar dedi birazda cocuga küçük gelmis herhalde. Bulgar genclerini binaya daha önce girip cikarken görenler olmuş ama kimsede şüphelenmiyor ayakkabi calacaklarini. Moralim acayip bozuldu, Allah kimsenin basina vermesin. Elimizde de delil olmayınca birsey yapamıyorum. Kendi katima güvenlik amaçlı kamara vs. gibi birşeyler takmak istiyorum ama hic bir bilgim yok. Ne yapilabilir onuda bilmiyorum. Gelecek ay izine gideceğim kafama takiliyor hani evede girerlerse diye. Tavsiyelerinizi bekliyorum.