Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2955 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Sayfa 2 Toplam 2 Sayfadan BirinciBirinci 12
Toplam 40 adet sonuctan sayfa basi 21 ile 40 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Araba Sigortam Bana Cikis Göndermis.

Yeni Üye
    Ettiği Teşekkür
    25
    7 mesaja 26 teşekkür aldı
    Alıntı fuk_18 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bu aci parasini almasan olmuyormu, yada hak edilen bir parami ? merak ediyorum sadece
    benimde merak ettigim aci parasini alinca acilarin son bulacakmi, neyse fazla söze gerek yok, gecmis olsun.

2. cinemax üyemize teşekkür edenler:

3. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,409 mesaja 9,714 teşekkür aldı
    Alıntı cinemax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benimde merak ettigim aci parasini alinca acilarin son bulacakmi, neyse fazla söze gerek yok, gecmis olsun.
    acı parası senin hakkın şimdi kimse başka yöne çekmesin

sigoratanın seni atmasında sigortayı çok kullanman sigortalar böyle sigorta aidatlarını alırken sesleri çıkmıyor
    ama biraz hakkını kullanmaya başladınmı kıvırmaya başlıyorlar .. her sigorta böyle

taksitle bir laptop almıştım işsizlik sigortası yaptılar şimdi işsiz kalınca bin dereden su getirmeye çalışıyorlar..
    alırken iyiler istedin mi kötüsün

5. 3 kişi hOrOz üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye sansar74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    87
    56 mesaja 689 teşekkür aldı
    Alıntı cinemax Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hakliysa niye almasin aci parasini,sen olsan almazmisin hakliysan,bence sende arastirip alirsin.

Aci parasi alinca acisi gecmez ama,en azindan hakkini aldigi icin rahatlar.

Hic kimse kusura bakmasin ama,herkes ilk önce kendine bakmali ondan sonra baskalarini elestirmeli.

7. 4 kişi sansar74 üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye cenk1978 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Berlin - Hatay
    Ettiği Teşekkür
    801
    152 mesaja 324 teşekkür aldı
    İlk yazıda araba sigortam diyor....gelen yazıda Rechtsschutz diyor.....araba sigortası durduk yere çıkış vermez....Rechtsschutz sigorta verebilir eğer ki yazıdaki gibi sigorta yı çok kullanırsan...

9. cenk1978 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    13 mesaja 19 teşekkür aldı
    tamm ben basta yanlis yazmisim özür dilerim. Rechtschut yazmam gerkliydi. Simdi cikisimi aldim ya baska bir sigorta bula bilirmiyim. bulursam eger diger Rechtschut sIGORTA Sormazmi seni niye atiyorlar . Belki almay bilirlar yada Parayai yuksek tut bilirler degilmi.

Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,298
    4,409 mesaja 9,714 teşekkür aldı
    Alıntı Cihan Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamm ben basta yanlis yazmisim özür dilerim. Rechtschut yazmam gerkliydi. Simdi cikisimi aldim ya baska bir sigorta bula bilirmiyim. bulursam eger diger Rechtschut sIGORTA Sormazmi seni niye atiyorlar . Belki almay bilirlar yada Parayai yuksek tut bilirler degilmi.
    sormazlar .. git başka bir sigortaya kayıt ol fakat onlarda belli bir beklemeden sonra hak sahibi oluyorsun

Alıntı cenk1978 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    İlk yazıda araba sigortam diyor....gelen yazıda Rechtsschutz diyor.....araba sigortası durduk yere çıkış vermez....Rechtsschutz sigorta verebilir eğer ki yazıdaki gibi sigorta yı çok kullanırsan...
    kısa süreli çok araba değiştirirsen Haftpflicht ten de atabiliyorlar veya çok kaza yaparsan

12. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    493
    104 mesaja 150 teşekkür aldı
    seni kabul edecek Rechtschutz bulmakta zorlanabilirsin, senin atildigini anladiklarinda almayabiliyorlar maalesef

14. aslankral üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    Arkadslar bu gün gelen kagit ile bir baska sigortaya gittim. kagidi gösterdim ( Zaten dogrusunu söylemem gerk ) Almadilar beni; Bu seferde tekrar Allianz,a gittim sordum. Orda calisan sen zaten cikisini almisin yapilacak bir sey yok dedi ama az zaman gecsin gene gel islem yapacam dedi bende tamm dedim ayrildim. Yazmis oldugunuz bilgiler icin herkese tskl ederim SAYGILAR.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    195 mesaja 467 teşekkür aldı
    Hic bir sigorta seni almaz yada kendiliginden gitmen icin, sana ya asiri fiyat ister, yada öyle bir Selbstbeteiligung verirki, sen kendin vaz gecersin.

Sigortalarin ortak bir kara listesi var. Bu listeyi kimse göremiyor. Bunu sadece her hangi bir sigortanin merkezinden islemin yapilirken, sistem otomatikmen red ediyor.

Kara liste gizli bir liste oldugu icin, ne zaman cikarsin, yada hic mi cikmazsin, kimse sana diyemez.

17. Gercekler üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Herhangi bir hasar söz konusu ise sigortanin eski yeni nekadar uzun süreli olduguna bakilmaksizin hem sigorta sirketi hemde sigortali tarafindan sonderkündigungsrecht ile iptal edilmesi mümkündür. Bunda hernekadar tuhaflik yoksada moral bozucu oluyor, ayrica iyi yönünüde düsünmek gerekir hem haberiniz olmadan sizi 3-5 hatta 10 yilligina sigorta yapan sirketlerden kurtulma imkaniniz oluyor hemde karsilastirma yaparak daha ucuz sigorta secme sansiniz oluyor, hayata birde olumlu taraftan bakmak gerekir.

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    Slm. Gene konu acma gerksimi duydum, Ben 5 sene icinde tam üc kez araba kazasi yapmisim Ama Hakli olarak. Hepsinde parami aldim ve arabami yapim.
    Bu Gün gene Sigortaya gittim Tamm ilgili kisi ile görüstüm. Dedimki ben kaza yaptim ok ama hep hakli ciktim neden cikis verdiniz simdi diger Sigortalar beni almiyor alsalar bile cok pali olacak.. Hesp ver dedim
    Oda bana sen 5 sene icinde 3 kez kaza yatim hakli olarak ok Ama sen hakli olsan bile biz senin Avukat masrafini gene biz karsiliyoruz dedi.. SASTIM kaldi.. Dedimki öyle bir sey olmaz Hakli olunca karsi taraf mecbur herseyi karsilar dedim. sen kimi kandiriyorsun dedim. oda yok böyle birsey hakli olsan bile biz senin avukat masrafini biz ödüyruz dedi

Tecrübeli Üye guengoer52 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    26
    112 mesaja 194 teşekkür aldı
    Slm. Gene konu acma gerksimi duydum, Ben 5 sene icinde tam üc kez araba kazasi yapmisim Ama Hakli olarak. Hepsinde parami aldim ve arabami yapim.
    Bu Gün gene Sigortaya gittim Tamm ilgili kisi ile görüstüm. Dedimki ben kaza yaptim ok ama hep hakli ciktim neden cikis verdiniz simdi diger Sigortalar beni almiyor alsalar bile cok pali olacak.. Hesp ver dedim
    Oda bana sen 5 sene icinde 3 kez kaza yatim hakli olarak ok Ama sen hakli olsan bile biz senin Avukat masrafini gene biz karsiliyoruz dedi.. SASTIM kaldi.. Dedimki öyle bir sey olmaz Hakli olunca karsi taraf mecbur herseyi karsilar dedim. sen kimi kandiriyorsun dedim. oda yok böyle birsey hakli olsan bile biz senin avukat masrafini biz ödüyruz dedi
    Arkadaşım sigortan yan yatıp çamura batıyor haklı olduğun kazalarda senin kendi sigortanla ne gibi bir işin olabilirki sana ait bir masraf ödesinler öyle bir durumda tüm masrafı kazada suçlu tarafın sigortası üstlenir, senin işte başka birşey var sigorta normal çıkışmı yoksa sonderkündigung mu verdi?
    Bu ara ben önceki konuları okumadan araba sigortası olarak değerlendirmiştim konu Rechtschuzversicherung muş, ozaman konu biraz farklı en iyisi internetten versicherungsvergleich linklerinden sorgula gerçi oradada eski sigorta ve son yıllar içinde hasar varmı diye sorulan kısımlar var olsada bir dene derim.
    Konu guengoer52 tarafından (31 Mayıs 2016 Saat 01:39 ) değiştirilmiştir.

21. guengoer52 üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    Alıntı guengoer52 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım sigortan yan yatıp çamura batıyor haklı olduğun kazalarda senin kendi sigortanla ne gibi bir işin olabilirki sana ait bir masraf ödesinler öyle bir durumda tüm masrafı kazada suçlu tarafın sigortası üstlenir, senin işte başka birşey var sigorta normal çıkışmı yoksa sonderkündigung mu verdi?
    Bu ara ben önceki konuları okumadan araba sigortası olarak değerlendirmiştim konu Rechtschuzversicherung muş, ozaman konu biraz farklı en iyisi internetten versicherungsvergleich linklerinden sorgula gerçi oradada eski sigorta ve son yıllar içinde hasar varmı diye sorulan kısımlar var olsada bir dene derim.
    Baska bir is yok aynen yazdigim gibi, ewt tam cikis vermis

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    Hayir sigorta dogruyu söylemis. Hakli cikinca avukat masrafini karsilacak diye bir sey yok.

Mahkemde sen kazanmadin. Urteil (yani türkcesi karar) vermediyse hakim, masrafini herkes kendi karsilar. Hakimler böyle durumlarda karar vermiyor. Cogu zaman iki tarafi anlastiriyor. Bu anlastirmaya Vergleich deniyor. Vergleich yapildigi an herkes kendi avukat masrafini kendi karsiliyor.

Ayni sey mahkemeye cikilmadan sigortalar kendi aralarinda avukatlar üzerinden anlasirlarsada gecerlidir.

Son olarak, hakli ciksan bile, yine sana cikis verirler. 5 senede 3 kaza yapmak anormal bir durum. Hakli cikman birsey degistirmiyor. Sigortalar böyle durumlarda cekirge bir atlar iki atlar misali korkup cikis veriyorlar.

Genel olarak da söyleyim, bagzi sigortalar artik Türklere genel olarak Rechtschutz vermiyorlar. Nedenine gelince, maalesef en fazla avukatlik mahkemelik olan toplum biz Türkleriz. Her kücük haltda avukata kosuyoruz. Cezasini hepimiz cekiyoruz.

24. 4 kişi Gercekler üyemize teşekkür etti:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    aynen öyle Gercekler sana katiliyrum. Yanliz Bu gün Sigortaya yazi yazdim 3 kazada ben hakliydim hic mahkemeye gitmeden masraflarimi aldim diyerek yazi yazdim. Neden cikis verdiniz diye yazi yazdim baklim sonuc ne gelecek, Sonu gelirse buraya yazarim 2 Haftaya kadar beli olur insalllah. Saygilar.

Tecrübeli Üye Akbulut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    859
    56 mesaja 419 teşekkür aldı
    Senin sigortacin,senin her kazada kendi kafasindandan bi masraf cikarip kendi cebine atmasin,sigortanin merkezi ne bilsin,zannetir sen sigarta dan yararlandin diye

Listeye gecer,buseferde seni cikarir,sigortacinla konus,ben hakliyken,hic bi avkatda gerekmezken,nasil oluyor da sigortaya ben zarar veriyorum,asil senin

sigortacina dava acman lazim,öyle söyle kendisine bakayim,parayi kendi cebine koydun,schaden gibi gösterip.

27. Akbulut üyemize teşekkür edenler:

Tecrübeli Üye
    Ettiği Teşekkür
    100
    [QUOTE=Akbulut;80535]Senin sigortacin,senin her kazada kendi kafasindandan bi masraf cikarip kendi cebine atmasin,sigortanin merkezi ne bilsin,zannetir sen sigarta dan yararlandin diye

Listeye gecer,buseferde seni cikarir,sigortacinla konus,ben hakliyken,hic bi avkatda gerekmezken,nasil oluyor da sigortaya ben zarar veriyorum,asil senin

sigortacina dava acman lazim,öyle söyle kendisine bakayim,parayi kendi cebine koydun,schaden gibi gösterip.[/QUOT
    Avukat tutmustum. Sanirim avukatim parayi cepe atmis. Bakalim Sigortaya yazdim sonu ne olacak. Bnede marak ediyrum

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    118
    aynen öyle Gercekler sana katiliyrum. Yanliz Bu gün Sigortaya yazi yazdim 3 kazada ben hakliydim hic mahkemeye gitmeden masraflarimi aldim diyerek yazi yazdim. Neden cikis verdiniz diye yazi yazdim baklim sonuc ne gelecek, Sonu gelirse buraya yazarim 2 Haftaya kadar beli olur insalllah. Saygilar.
    Sigorta sirketi sana acik bir cevap vermeyecek. Sana sadece kibarca ic tüzügümüz kurallari geregi vermerk zorundayiz diyecekler. Ic tüzügümüzü gizlik politikamizdan dolayi aciklayamayiz gibi bir cevap yazacak.

Moderator mxm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ettiği Teşekkür
    1,735
    2,398 mesaja 6,439 teşekkür aldı
    Tahminimi yaziyorum:
    .Sigortanin kündigung vermesinin sebebi, hakli oldugun halde ve avukata gerek olmadigi halde illaki avukat tutmus olman olabilir.Zaten kazanacagin bir mahkeme ya da karar icin rechtschtutzunu devreye sokmana bozulmuslardir.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    11 mesaja 16 teşekkür aldı
    Bu sigortalarin yaptigi normal bir prsedür. Hele Rechtschutz cikmak istiyorsan 1-2 dava ac hemen atarlar.
    Internette yeterince yazilmistir.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)