Please enable / Bitte aktiviere JavaScript!
Veuillez activer / Por favor activa el Javascript![ ? ]
DMCA.com Protection Status

vavoo

NOTICE Notice: This is an old thread. It was started 2934 days ago, there may be recent replies. Consider making a new thread before posting.
Toplam 8 adet sonuctan sayfa basi 1 ile 8 arasi kadar sonuc gösteriliyor

Konu: Steuererklärung hakkinda bilgi lazim

Üye
    Ettiği Teşekkür
    219
    9 mesaja 15 teşekkür aldı

Steuererklärung hakkinda bilgi lazim

Arkadaslar selam olsun herkese..kisaca sorumu sormak istiyorum..2014 yilina ait Steuererklärung doldurdum 63,14 euro geri ödemem lazim..esimin ve benim 54,664 toplam brüt geliri var.Doldurup verdim tabiki gösterilmesi gereken giderlerle beraber..SImdi uc ayda bir 223 lira vorauszahlung ödicem..2015 yilina ait tekrar doldurdum ama extra gider olarak 800 euro ev bürosundan nachzahlung var ödedigim.. Brütümde 2000 euro fazla.yani özetle brüt fazla ama 800 euroda fazla gider var..bunun hesaplamasi nasil yapilir ve bana nasil yansir...bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim..Bu arada dip not olarak yazmak istiyorum..bausparfertrag LBS yani brütü 38,000 eurodan fazla ise gider olarak gösterilemiyormus arkadaslara yardimci olur belki bu bilgide....simdiden tesekkür ederim 3/5 klas olarak
    Konu captaincusteo tarafından (17 Mart 2016 Saat 12:57 ) değiştirilmiştir.

2. Sponsor Reklam
    Tecrübeli Üye hOrOz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Nereden
    Babadağ dan
    Ettiği Teşekkür
    1,294
    4,388 mesaja 9,677 teşekkür aldı
    Alıntı captaincusteo Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar selam olsun herkese..kisaca sorumu sormak istiyorum..2014 yilina ait Steuererklärung doldurdum 63,14 euro geri ödemem lazim..esimin ve benim 54,664 toplam brüt geliri var.Doldurup verdim tabiki gösterilmesi gereken giderlerle beraber..SImdi uc ayda bir 223 lira vorauszahlung ödicem..2015 yilina ait tekrar doldurdum ama extra gider olarak 800 euro ev bürosundan nachzahlung var ödedigim.. Brütümde 2000 euro fazla.yani özetle brüt fazla ama 800 euroda fazla gider var..bunun hesaplamasi nasil yapilir ve bana nasil yansir...bilgisi olan arkadaslar yazarsa sevinirim..Bu arada dip not olarak yazmak istiyorum..bausparfertrag LBS yani brütü 38,000 eurodan fazla ise gider olarak gösterilemiyormus arkadaslara yardimci olur belki bu bilgide....simdiden tesekkür ederim 3/5 klas olarak
    bildigim kadar evin nachzahlunglari Steuer dan düsmez .. o senin özel harcaman

Bausparlarinda eskisi gibi Steuer dan pek bir indirimi yok

4. hOrOz üyemize teşekkür edenler:

Üye
    Ettiği Teşekkür
    3
    53 mesaja 87 teşekkür aldı
    Merhaba
    2014 yili icin 63,14€ nachzahlung cikmis nerdeyse sifira sifir ama 3aylik vorauszahlung 223€ istemeleri biraz tuhaf, senelik 880€ vorauszahlung yapar.
    Buna itiraz edebilirsin, nachzahlung 700€-800€ ciksaydi istemeleri normaldi.

Ev bürosu icin eger dairen kirada degilse oraya ödedigin nachzahlung steuer acisindan bir avantaji yok, eger kiralik ise olay degisir duruma göre hepsini veya belli bir kismini vergiden düsürme hakkin olabilir.

lbs icinde aynisi eger evin kirada degilse bir avantajin yok, kiralik ise oraya ödedigin faizi vergiden düsürebilirsin.

Steuerklasse 3-5 kalmaya devam edersen senin gelirine göre sana 500€ - 800€ nachzahung cikar,
    klasse 4-4 olarak degistirirsen aylik kesintin biraz fazla olur sene sonunda nachzahlung cikmaz bu durumda senelik yaklasik 50€ - 90€ fazla vergi vermis olursun,
    yada ayni sekilde kalip her sene nachzahlung ödemeyi göze almak.

6. metzeman üyemize teşekkür edenler:

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    arkadaslar bende bir soru sormak istiyorum ben steuer doldurmuyorum 15 seneyi askin suredir ben para almadim vermedimde benden ilerde bir sey isterlermi yani mecburiyet diye bir sey vami bu steuer isinde ben para istemiyorum onlarda bir sey demedi su ana kadar.

Üye
    Ettiği Teşekkür
    219
    9 mesaja 15 teşekkür aldı
    Alıntı hOrOz Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    bildigim kadar evin nachzahlunglari Steuer dan düsmez .. o senin özel harcaman

Bausparlarinda eskisi gibi Steuer dan pek bir indirimi yok
    Metzeman arkadasim dogru söylemis bugün internetten baktim düsülebiliyormus finanzamttan..Bilmiyordum simdiye kadar ögrendigimiz iyi oldu,,Bilgi paylastikca dogrudur demisler büyükler..arkadaslara ilan olsun...tesekkür ederim herkese

Tecrübeli Üye
    Nereden
    Berlin
    Ettiği Teşekkür
    55
    63 mesaja 75 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    arkadaslar bende bir soru sormak istiyorum ben steuer doldurmuyorum 15 seneyi askin suredir ben para almadim vermedimde benden ilerde bir sey isterlermi yani mecburiyet diye bir sey vami bu steuer isinde ben para istemiyorum onlarda bir sey demedi su ana kadar.
    Calisan Bekar bir kisi senede 8652 € dan fazla yada evli birisi 17304 € gecerse Steuererklärung vermeye mecbur.
    Normalde Finanzamt seni bulur ve ister.

Kicket
    Ettiği Teşekkür
    137
    153 mesaja 324 teşekkür aldı
    Alıntı gamberoglu2000 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Ben her sene doldurdugum icin bu yukardaki soruyu diger doldurmayan vatandaslar icin vergi dairesindeki calisan kadin görevliye direk sordum.

Cevab: Duruma göre degisiyor. Biz bakiyoruz, inceliyoruz. Egerki bir sahisdan alacagimizi tahmin ediyorsak ona doldurmasi icin talimat veririz ve gecerli kanuni proseduru uygulariz. Ama eger o sahisdan hesablarimiza göre alacagimiz yoksa, onu rahat birakiriz ve ilgilenmeyiz.

Bu ne demek oluyor? Eger vergi dairesinden size onca seneler gectigi halde haber gelmiyorsa, bilinki sizin onlardan para alma ihtimaliniz var. Ama bu uyuyan ayiyi (vergi dairesini) kis uykusundan kaldirmak demektir. Artik herkesin kendisi bilmesi ve ona göre karar vermesi lazim.

Saygiyla Aniyoruz 01.01.2018
    Ettiği Teşekkür
    308
    231 mesaja 455 teşekkür aldı
    evet bende aynen oyle dusunuyorum simdilik kimse bir sey istemiyor konusmuyor sessizligin bozulmamasi acisindan boylesi daha iyi.

Konu Bilgileri

Bu Konuya Gözatan Kullanıcılar

Şu anda 1 kullanıcı bu konuyu görüntülüyor. (0 kayıtlı ve 1 misafir)